Şimdi Ara

Western Digital bad sector sorunu yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acer travelmate 5742g laptopum var western digital hdd si var modelide bu ==> WDC WD3200BEVT-22A23T0 (WD-WXN1A60H9074)

Problemim şu sürekli olarak bad sector oluşuyor low level format vs bunlarla giderebiliyorum tertemiz oluyo ancak tekrar oluşmaya başlıyo oluşan kısımda windowsun kurulu olduğu bölgede oluşuyor laptopu alalı 4 ay oldu garantiye vermeye üşeniyorum bilgisayarsız 3 hafta geçirmek yemiyo haliyle =)

bad sector oluşumunu nasıl önleyebilirim ne yapabilirim bilgisi olan varmı? (oluşan bad sector fiziksel değil sanal)

• Onarsan bile sorunlar devam edecektir bence garanti süresinde tamir ettirmek daha akıllıca bir fikir.
  • Sanal bad sector nasıl oluyor?
  • Fiziksel bad sectorler onarılamıyo sanal bad sectorler low level format yöntemleriyle düzelebiliyo

Bende tamirden yanayım ama zamanım daraldı haliyle dersler başlayacak ihtiyacım olacak birazda ondan göremiyorum =)

repair yapan programlar yokmu hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:!!BladE!!:. -- 11 Eylül 2011; 12:32:13 >
  • Sanal bad sector diye birşey yok senin dediğin low level format ile bad sectorlerin oluşum süresini geciktirmek. HDD Regenerator kullan forumda konusu var diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.