Şimdi Ara

WebView için id kontrolü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Öğretmenim ve bir eğitim sitesi için Flutter Dart kullanarak basit bir uygulama yapmaya çalışıyorum. Bir noktada takıldım. Sorunumu çözecek arkadaşa güzel bir iftar yemeğini ısmarlayabilirim (iban yeterli). Biliyorum ki forum siteleri karşılıklı dayanışma platformudur ama emek karşılıksız kalsın istemem.

Sorunum şu;

A sayfasında bulunan bir butondaki SAYI değerinin

Kod

Yığını:
    onPressed: () { Navigator.push(context, MaterialPageRoute(builder: (context) => Sayfa2(sayi: 12))); }

B sayfasında WebView ile görüntülenecek sayfanın İD numarasına iletilmesi.

Kod

Yığını:
    body: const WebView( initialUrl: "https://deneme.php?id="A SAYFASINDAN GELEN SAYI", ),

WebView ile sayfa görüntülemesi yapıyorum. Fakat bu sayfanın gelen id ye göre veri göstermesi gerekiyor.

Gövde bölümünde

Kod

Yığını:
    ${widget.sayi} olarak çekebiliyorum fakat url alanına ne yazaılacak bilmiyorum. Başlangıç seviyesinde kullanıcıyım ve yardımınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayraktar3425 -- 16 Nisan 2022; 17:21:55 >

• Sorunu çözdüm. Bir gün birinin işine yarar diye paylaşayım istedim.

Birinci sayfadaki botunda sorun yok.

Kod

Yığını:
    onPressed: () { Navigator.push(context, MaterialPageRoute(builder: (context) => Sayfa2(sayi: 12))); },

İkinci sayfanın gelen sayıyı alması için

Kod

Yığını:
    final int sayi; const WebViewApp({Key? key, required this.sayi}) : super(key: key);

tanımlamalarını yaparak

Kod

Yığını:
    initialUrl: "deneme.php?id?" + widget.sayi.toString(),

şeklinde gelen sayıyı url ye eklemiş oluyoruz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.