Şimdi Ara

Webcam PC'ye Reset yaptırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

A4tech webcam aldım. İlk aldığımda düzgün çalışıyordu belli bir süre sonra görüntü gelmemeye başladı bende webcam arızalandı diyerek yeni bir tane aldım fakat bu webcam'i taktığımda PC açılmamaya başladı. Bu yeni webcam'i usb'den çıkartınca PC düzgün çalışıyor fakat takınca PC ya açılmıyor yada birden kapanıyoru bende sanrıım bud arızalı dedim ve değiştirdim. En son aldığın webcamde de aynı sorunu yaşadım eğer PC kapalıyken takarsam PC açılmıyor eğer PC açıkken takarsam PC birden kapanıyor sonunda sorunun webcam'ler olmadığını anladım.

Bu webcam'lerin hepsini başka pc'de denedim canavar gibi çalışıyorlar.

Anakartım Asus ekran kartım Nvidia 8600GT

Sizce sorun ekran kartındamı yoksa anakarttanmı kaynaklanıyor.

Bu konuda bilgi verirseniz bende tedbirimi bu doğrultuda alabilirim

• USB mouse ve Flash dish takınca sorun yok sadece webcam'lerde sorun çıkartıyor
  • bütün usb portlarını denedin mi?
    usb driverlarını kontrol et. asusun sitesinde usb ile ilgili fix fln varsa onları kur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caqlayan

bütün usb portlarını denedin mi?
    usb driverlarını kontrol et. asusun sitesinde usb ile ilgili fix fln varsa onları kur..

Tüm portları denedim. Asus'da ki en son bios'u indirip update yaptım. INF dosyasını kurdum. Kısaca aklıma gelen herşeyi yaptım.

Tek bilmek istediğim Anakart'tamı problem yoksa ekran kartındamı
  • Peki bu sorun windows Update'den kaynaklanıyor olabilirmi yada Windows Defender'dan.
  • Artık web cam kullanmıyorum.Büyük oranda PC'nin performansını düşürüyor.Seninde kullanmamanı tavsiye ederim
  • Pc'ye format attım yeniden kurdum değişen birşey yok. Sorun anakartta sanırım
  • Kısa devresi ya da driverinde problem vardır.
  • Bilgisayarınızda virüs olup olmadığınızdan eminmisiniz. Kaspersky mi yüklü virüs programı olarak ? Çünkü bir kere arkadaşın pc sinde de mavi ekran hatası verdi. Hemde webcamı çıkarıp taktığımızda. Güvenlik Duvarınıda kontrol ediniz. Bilgisayarınızda genel bir tarattırma yaptırınız. Anakartınız yeni ise sanmıyorum ki kısa devre olsun. Eski ise neden olmasın :) Deforme olmustur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitahi

Bilgisayarınızda virüs olup olmadığınızdan eminmisiniz. Kaspersky mi yüklü virüs programı olarak ? Çünkü bir kere arkadaşın pc sinde de mavi ekran hatası verdi. Hemde webcamı çıkarıp taktığımızda. Güvenlik Duvarınıda kontrol ediniz. Bilgisayarınızda genel bir tarattırma yaptırınız. Anakartınız yeni ise sanmıyorum ki kısa devre olsun. Eski ise neden olmasın :) Deforme olmustur.

anakartta da olabilir Camda da. Başıma çok geldi bu durum. Farklı kameralarda denedi mi bilmiyorum arkadaş ama böyle sorun genelde kısa devre yapmış camlarda oluşuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.