Şimdi Ara

Web Tasarım mı? / Programlama mı?(ASP ve PHP Ders Kaynakları)G:28 Haziran 2009 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
16
Favori
23.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _MostWanted_

böyle bir konu açtığınız için teşekkürler. bende yazılıma merak saldım şu an karar vermedim ama pc müh. istersem diye şimdiden yazılım konusunda bir şeyler öğrenmek istiyorum. konuyu okudum html kodlarını falan örendikten sonra php öğrenmek istiyorum. ama trkodlama linklerini açamıyorum. acaba bende mi sorun var yoksa linkler mi ölü :S

birde c++ falan bunlar programlama dili mi programlamayla da ilgili konunuz var mı bulamadım da

html ile yazılımın ne alakası var
    ama öğren tabii

• teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugay289

Tartisma gecmis yukarida.Bu konuda biraz tecrubem oldugundan birseyler eklemek istiyorum.
    Elektronik Muhendisligi okuyorum.
    Bizim kullandigimiz ve egitimini aldigimiz ana diller Assembly ve C .
    Islemci programlamada C nin ustunede yoktur.
    C++ ile bircok seye kolayca ulasabiliyor ve yapabiliyorsunuz.
    Ancak masaustu uygulamalarda.C ve C++ in grafik arayuzu yoktur.Bence bu cok buyuk bir eksik.Benim masaustu uygulama gelistirme icin C++ dan en cok sogudugum nokta budur.
    C ogrenme demek yerine C++ ile programlamaya basla.Daha sonra C# a gec diyebilirdiniz.Bence bu diller kendileri arasinda birer gecis dilidir.Gecis sureside kullanicinin kendisine baglidir.

Gelelim benim soruma.....

Web Programlamayi diger tum programalardan daha cok seviyorum nedense bilmiyorum.Ama sanirim internete acilan bir kapi oldugu icindir.

vb,C,pic C,asm gibi masaustu ve islemci programlamalarda meslegimden kaynakli iyi bir yerdeyim diyebilirim.
    Ancak php,html web dillerini kurcaladim ve photoshop ta ortasevideyim.Flash ogrenmek istiyorum ancak hem zor hem de hicbiryerde duzgun dokuman bulamadim.Flashin bence diger web dillerinden cok ayri bir yeri var.

Yapmak istedigim seyler cok buyuk.Bunlari uzun sure gecmeden ve kendimi gelistirmeden yapmam utopiksel birsey
    Ancak yol haritasida cizmem gerekiyor.
    Fikrimi beyan etmeden soyle soyleyeyim;facebook,youtube gibi video olanaklari gelismis olan bunun yaninda bircok yan uygulamayida destekleyecek sekilde yapmak istiyorum.Mesela site uzerinden msn video aramasi gibi birsey olabilir,microsoft office dosyasi acabilen,kullanicinin bilgisayarina ve kullanicinin siteye ulasmasini en ust seviyede tutmak istiyorum.O kadar cok dil varki hangisinin neler yaptigi nasil oldugu kullanimi konusunda hic bilgim yok.

Nasil bir yol haritasi cizmeliyim?

bu siteyi yapabilmek icin html css php yada asp javascript gibi dilleri bilmen gerekiyor bide guzel bir web editor programi dreamwear yada expression web kullanmayi bilman lazim tabii isin ehilleri benden daha iyi bilir

• Arkadaşlarhttp://yeniurl.com ile açılmış linkler kısa bir süreliğine host ile ilgili yaşanan problemden dolayı çalışmamaktadır. Duyarlılığınız için teşekkürler
  • gercekden yeni baslayanlar icin toplanmıs güzel bir makale
  • Güvenlik yöntemlerini anlatan dersler de yaparsan daha faydalı olur. Spam nasıl engellenir, data validation, xss saldırıları, sql injection saldırıları ve veritabanı encryption gibi konular önemli.

Ülkemizde C# gibi Microsoft oyuncağı dillere bu kadar prim verilmesi çok kötü. Hala OpenSource mantığını kavrayamamışız.
  • teşekkülerrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagoral

Arkadaşlarhttp://yeniurl.com ile açılmış linkler kısa bir süreliğine host ile ilgili yaşanan problemden dolayı çalışmamaktadır. Duyarlılığınız için teşekkürler

Pc Toplama Sihirbazı Hakkında Sorum Var?

S.a ben birkaç tane bilgisayar toplama sihirbazı gördüm Meselahttp://www.teknobiyotik.com/pc-sihirbazi/akilli-pc-sihirbazi.html bunun gibi filan bununla ilgili bir kaç sorum var;
    1-Bende kendime ait böyle bilgisayar toplama sihirbazı yapabilirmiyim?
    2-Eğer yapabiliyorsam bunu nasıl yapıcam?
    3-Nereden başlamam lazım neleri öğrenmem lazım?

• Arkadaşlar Merhaba.Ben 10.sınıf Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümündeyim.Seneye bir dal seçimi yapmam gerek.Ve iki seçeneğim var bunlar:Veri Tabanı Programcılığı ve Web Tasarım. Veri Tabanı için güzel iş imkanlarının olduğunu söylüyorlar fakat matematiğinin de çok iyi olması gerektiğini söylüyorlar.Beni matematiğim orta düzeyde. Sizce yapabilir miyim? Yahut veri tabanında güzel iş imkanlarına sahip olmak için Üniversite mi bitirmeliyim.Üniversite olursa Bilgisayar Müh. falan mı okumalyım bana bunun hakkında yardımcı olursanız sevinirm.Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMustanq35

quote:

Orijinalden alıntı: sagoral

Arkadaşlarhttp://yeniurl.com ile açılmış linkler kısa bir süreliğine host ile ilgili yaşanan problemden dolayı çalışmamaktadır. Duyarlılığınız için teşekkürler

Pc Toplama Sihirbazı Hakkında Sorum Var?

S.a ben birkaç tane bilgisayar toplama sihirbazı gördüm Meselahttp://www.teknobiyotik.com/pc-sihirbazi/akilli-pc-sihirbazi.html bunun gibi filan bununla ilgili bir kaç sorum var;
    1-Bende kendime ait böyle bilgisayar toplama sihirbazı yapabilirmiyim?
    2-Eğer yapabiliyorsam bunu nasıl yapıcam?
    3-Nereden başlamam lazım neleri öğrenmem lazım?

Böyle bir sihirbaz yapman için html,css, ve javascript ayrıca en önemlisi PHP öğrenmen lazım ;)

• Egerkii yabancı diliniz varsa ve bu konuda gelişmek istiyorsanız; Web Tasarım.
    Ancaak ben ders calısmam sadece programlama yaparım diyorsanız;Veri Tabanı.

Cunku veri tabanı demek ders calısmamak demek.Web tasarım biraz daha hafif
  • Merhabalar ben üni öğrencisiyim html web sitesi yapıp ona veri tabanı bağlayarak üye girişi üyeol filan yapmam gerekiyor site yapabiliyorum html olarak ama veri tabanı bağlantısını filan nasıl yapacağımı üye girişini filan bilmiyorum bilen varsa yadımcı olabilir mi teşekkür ederim (ücret karşılığı da olabilir)
  • ben ASP biliyorum acilen php ögrenmem gerek :)
  • ASP mi PHP mi?
  • aspx kaynağını bulabileceğimiz bir link varmı? varsa paylaşırsanız memnun olucam. teşekkürler.ofis mobilyaları
  • :D
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 2 Şubat 2013; 23:03:20 >
  • teşekkürler
  • çok iyi yazı olmuş teşekkürler fakat linkler ölmüş doğrusu yeniurl sitesi çökmüş, kendi sitendeki sayfalar da kaldırılmış
  • www.binontasarim.com
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.