Şimdi Ara

Web Tasarım için en iyi kodlama hangisidir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaha, bir şey sormak istiyorum. Web tasarımda kullanılan temel dil, HTML olduğunu biliyorum. Web sayfası yaparken html kullanmak mı daha iyi yoksa php falan mı kullanmak gerekiyor? Yani web tasarımda html artık eskidi mi?

• HTML ile PHP çok farklı şeyler. Bir elma bir armut.

HTML senin sayfanın görünen yüzüdür. Tarayıcının içinde gördüğün herşey bir HTML elemanıdır. PHP, ile belli koşullara göre HTML elemanlarını derler, içeriğini değiştirir ve sayfanı daha dinamik hale getirrsin. PHP nin alternatifi çoktur, .NET, Python, Ruby on Rails vs vs. Ama bildiğim kadarı ile HTML nin bir alternatifi yok, yakın zamanda da üretilecek gibi değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim bilgilendirmen için :D
  • HTML iskelettir css ile bu iskelet şekillendirilir php ile ise giydirilir yani php ile istesen de istemesen çıktı için html kullanacaksın uzun uzadıya yazamıyorum kılı kırk yarmak istemiyorum bununla ilgili milyon tane kaynak bulabileceğine eminim milyonlarca kez cevaplandı çünkü bu soru biraz google iyi gelir sana.
  • Sırasıyla; html, css, php bilirseniz istediklerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Daha fonksiyonlu bir şey isterseniz ajax, javascript, java öğrenmelisiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.