Şimdi Ara

Web 3.0'ın müzik platformu Audius hacklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Web 3.0'ın müzik platformu Audius hacklendi

Sanatçıların şarkılarını uygulamaya yüklemelerine olanak tanıyan ve hayranları doğrudan sanatçılarla buluşturan müzik akış hizmeti Audius, kötü niyetli bir yönetim teklifini kabul ederek saldırıya uğradı. Hacker, ele geçirdiği 18 milyon AUDIO jetonlarını 1.1 milyon dolar karşılığında sattı.

Sorunu düzeltmek amacıyla akıllı sözleşme durduruldu

Merkeziyetsiz müzik platformu Audius, bilgisayar korsanının kötü niyetli yönetim oyu kullanarak topluluk hazinesinden fon çaldığını ve akıllı sözleşmedeki sorunların tespit edilip düzeltildiği bildirdi.

Güvenlik firması CertiK'e göre, hacker Audius’un yönetim sistemi tarafından kullanılan akıllı sözleşmedeki belirli yapılandırmaları başarıyla değiştirdi. Zincir verilerine göre saldırı cumartesi günü gerçekleşti. 

Ayrıca Bkz.İnternetin geleceği Web 3.0 nedir? En iyi Web 3.0 coinleri ve projeleri

Çalınan tokenlerin piyasa değerinin 6 milyon dolardan fazla olduğu tespit edildi. Hacker, piyasadaki oynaklık nedeniyle 705 Ethereum’a (1,1 milyon dolar) sattı. Çalınan fonlar hala bilgisayar korsanının adresinde duruyor.

Kaynak:https://www.theblock.co/post/159308/hacker-pockets-1-1-million-after-stealing-from-music-streaming-protocol-audius?utm_source=twitter&utm_medium=social

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.