Şimdi Ara

+++ WD HDTV Optik Ses YARDIM +++

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

WD HDTV Media Player aldim..

HDMI'dan bagladim, ama DTS sesi ile kaydedilmis filmlerin sesi cikmiyor malesef. Arastirdim ve DTS sesleri alabilmem icin OPTIK KABLO ile baglamam gerektigi soylendi..

WD su anda hem HDMI hem de OPTIK KABLO ile bagli, ama yine DTS filmlerde ses alamiyorum..

Ne yapmam lazim ? 1.5 TB HD film var, %80'ini seyredemiyorum yaa :)

• Optik kablo ile bağlı recevierınızın DTS sesi çözebilmesi gerekiyor. Eğer çözebiliyorsa wd nin ses yaralarında çıkışı digital e getirin.
  • yok yok, onu da denedim, digital de denedim, surround da..

valla olmuyo, deliricem.
  • optik kablo WD e takılı ve cihaz açık iken diğer ucunu çıkarıp ucunu elinizin arasına alıp bakın. ucunda kırmızı bir ışık olmalı. yoksa kabloda veya çıkışta sorun var demektir.

bildiğim kadarıyla cihazın çıkışı SPDIF yani sesi kendi çözmüyor çıkıştan çözebilen bir cihaza bağlamak gerekiyor. bağladığınız cihazın dts i çözebildiğinden emin olun.
  • Aynı sorun bende de var. Sony STR-DE685 receiver a WD HDTV yi optik bağladım. Televizyona da hdmi ile. Avi leri sorunsuz receiverdan decode ederken mkv leri decode edemiyor. Receiverın dts dekode ettiğinden eminim çünkü PS3 üde optik olarak receivera bağladım ve dts li oyunları dts li olarak oynuyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa beni de mutlu eder.
  • benim wd hdmi ile AVR'ye bağlı ve DTS sesleri çözebiliyor. sadece optikten DTS gidiyor diye birşey yok yani...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.