Şimdi Ara

watchOS 7.4 sürümünde Apple Watch ile kilit açma özelliği geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • watchOS 7.4 sürümünde Apple Watch ile kilit açma özelliği geliyor

Pandemi ile birlikte artık maske takmak hayatımızın bir parçası oldu ve akıllı telefonlardaki yüz tanıma sistemleri için önemli bir zorluk ortaya çıktı. Üreticiler güncelleme yayınlasa da maskeli yüzü algılamak zor olabiliyor. Kullanıcılar da yüz tanıma sistemlerini iptal etmek istiyor. Apple buna bir alternatif getiriyor.

watchOS 7.4 neler sunuyor?

Apple Watch saatleri için watchOS 7.4 güncellemesi bir süredir beta programındaydı. Son beta sürümünde iPhone kullanıcılarını etkileyecek yeni bir değişiklik ortaya çıktı. Artık maske takarken iPhone kilidi Apple Watch ile açılabilecek.

Ayrıca Bkz.2021 iPad Pro'ya güç verecek A14X yongası, iOS 14.5 beta kodlarında görüldü

Yeni değişiklikte kullanıcı yüz maskesi kullanıyorsa iPhone yüz taraması yaparken bunu algılıyor ve kullanıcının Apple Watch takıp takmadığını tarıyor. Eğer varsa otomatik olarak kilidi açıyor. Örneğin market gibi yüz maskesinin zorunlu olduğu alanlarda özellik oldukça işe yarayacak. Yine COVID-19 haricinde maske veya kask takılan iş alanlarında da kullanıcıların kilit açmak için yüz tanıma veya şifre girmesine gerek olmayacak.

watchOS 7.4 sürümünde Fitness+ uygulamasının AirPlay ile uyumu gibi yenilikler yer alıyor. Apple Watch ile iPhone kilidini açmak için iOS 14.5 sürümünün yüklü olması gerekiyor. Ay içerisinde yeni güncellemeler Apple cihazlarına sunulacak.

Kaynak:https://9to5mac.com/2021/03/31/watchos-7-4-beta-6/

• Son kullanıcıya açmışlar gibi haber yapıyorsunuz. Daha IOS 14.5 gelmedi.
  • sonunda

• maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    Herkese açık beta sürümleri mevcut ve 6. beta sürümü daha 1-2 gün önce sunuldu. Ayrıca yazının sonu da yazıya dahil bir kısım olduğundan "Ay içerisinde yeni güncellemeler Apple cihazlarına sunulacak" yazısı zaten yakında herkese sunulacağını aktarmış oluyor. Bence bunu anlamak zor değil, uzun zamandır bu güncellemenin ne sunacağı aşağı yukarı biliniyor ve ne zaman çıkacağı da tahmin ediliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 1 Nisan 2021; 23:42:25 >
  • manesnuc kullanıcısına yanıt
    Başlık uzun zamandır içeriğini bildiğimiz ve beklediğimiz özelliği son kullanıcı için gelmiş gibi gösteriyor. Ama içerik gelmediğini söylüyor bu sırf başlığa tıklansın diye okuyucuyu kandırmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 2 Nisan 2021; 1:34:9 >
  • amazfit'in 20$'lık bileklik ile yapabildiği şeyi 6. nesil akıllı saatlerinde ancak getirdiler.

Yani hala ne anlamda takıldığınızı anlamadım, sanki dolandırıcıymış gibi bahsediyorsunuz. Apple Watch kullanıyorsanız zaten şuan 7.3 sürümlerinde olduğunu bilmeniz lazım doğal olarak. Kullanmıyorsanız bile beta sürümüne gelen bir özellikten bahsetmiş olabilir yani, ben apple watch kullanmıyorum mesela ve ios 14.5'in iphone için betası olduğunu bilirken watchos için de hangi sürümün şuan betada olduğunu bilmeden bunu normal olarak anlayabildim. Enteresan geldi tepkiniz sadece, haber teknoloji sevenleri ve Apple Watch kullananların ilgilendiği bir haber zaten. Araba sevdalısı biri belki "aa bu neymiş" diye girip bakmaz yani clickbait tarzı yanıltıcı bir şey yok. İçerik gelmediğini değil, yeni sürüme eklendiğini yani beta sürümünde olduğunu söylüyor tam sürüm de bu ay içerisinde çıkacak diyor sonunda.
  • çıksada kurup kullansak artık maske tak çıkart olmuyor

• manesnuc kullanıcısına yanıt
    Ben Apple Watch kullanıyorum ve bu özelliği bekliyorum.

Başlık “watchOS 7.4 sürümünde Apple Watch ile kilit açma özelliği geldi.” Bu halde bunun anlamı watch 7.4 çıktı ve bu özellik eklendi demektir.

Şöyle yazmış olsaydı bu kandırmaya yönelik bir haber olmayacaktı.
    “Beta WatchOS 7.4’e Apple Watch ile kilit açma özelliği eklendi.”
    “WatchOS 7.4 beta sürümüne kilit açma özelliği eklendi.”
    “Apple Watch ile kilit açma özelliğine Beta WatchOS 7.4 ile bir adım daha yaklaşıldı.”

Bak iki saniyede üç tane başlık ekledim buraya. Sen niye kendi üstüne alınıyorsun bilmiyorum ama birçok haber sitesinin Türkçe ile problemi var. Ya gerçekten bilmiyorlar ya da amaç click bait başlıklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 2 Nisan 2021; 10:27:0 >
    Hocam açık betada zaten yani kullanılıyor pek çok kişi tarafından şu anda

Ben kendi üstüme alınmadım, serzenişinizi abartı bulmuştum sadece. Ben belki de genel olarak biraz takip ettiğim için daha çıkmadığını ya da beta'ya geldiğini bildiğimden yanlış anlamadım diye düşünüyorum tabi siz de haksız sayılmazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Son kullanıcıya açmışlar gibi haber yapıyorsunuz. Daha IOS 14.5 gelmedi.

Şuan normal kullanıcılar da indiirp deneyebiliyor

Ben 14.4 de sorun yaşadığım için mecburen geçtim 14.5 a ve bu özelliği test ediyorum iki gündür sorunuz ve hızlı çalışıyor

• Yani 1.5 yıldır aklınız neredeydi derler adama. Bu şu demek apple watch alın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DODANLI -- 2 Nisan 2021; 15:16:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14.5 te iken çalışıyordu 14.5.1 gelince artık çalışmıyor

Ayarı kapatıp açtım düzelmedi

İphone 11

Watch

• Geldi gelmesine de maske takan herhangi birisi telefonun kilidini açabiliyor. Bu nasıl iş?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.