Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.381
Cevap
36
Favori
115.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lawa 24 kullanan var mı acaba? Varsa alıntılasın lütfen..
  • evim 45 derece çok güzel ısınıyor en soğuk günlerde bile 50 dereceyi geçmeden ev güzel ısınıyor. Gaziantep de soğuklar ocak ve subat ayında iki ay olur sair aylarda hava normaldir.
  • Gaziantep'te güney cepheli sabah ve akşam güneşi gören evime ( 120 m2 2+1 , 6,6 m2 petek var) warmhaus enerwaplus 24 kw kombi taktıracağim inşaallah. fiat aldım 2850 denildi.
    1) bu fiat uygun mudur?
    2) şu anda evimde baymak lampert fx hermatik kullanıyorum fatura yüksekliğinden rahatsız olduğum için değiştireceğim verim alabilir miyim tasarruf sağlar mı sağlar ise ne kadar sağlar?
    3) buderus logamax gb062 alacaktım disintegration hocamın tavsiye üzerine warmhaus enerwaplus inceledim almaya kara verdim. |

evim 45 derece çok güzel ısınıyor en soğuk günlerde bile 50 dereceyi geçmeden ev güzel ısınıyor. Gaziantep de soğuklar ocak ve subat ayında iki ay olur sair aylarda hava normaldir.
  • adem271980 A kullanıcısına yanıt
    kombi değişiminden sonra faturalarda muazzam değişikler olmaz tasarruflu ısınmada kombi en son sıradadır
    yalıtım,tesisat kalitesi,uygun petek metrajı,termostatik vana kullanımı,oda termostatı kullanımı bunlar tasarrufu en başta etkile bunun gibi 10tane daha madde sayabilirim mesela kombinin balkonda olması bile yakıtı etkiler
    faturalardan rahatsızsanız termostatik vanalar ve oda termostatı kullanmıyorsanız kullanın.termostatik vanaları petekleri kısacak şekilde ayarlayın,peteklerin tamamına yakınına termostatik vanalar taktırın
    yaşam odası veya koridor antrede petek varsa koridor iyi ısınıyorsa buraya kaliteli bir oda termostatı taktırın
    bütün bunlardan sonra faturaları gözlemleyin,
  • Hayırlı akşamlar bende 2 tane priwa 24 aldım

General ht300 kablosuz oda termostatı bizim kombilerle uyumlumudur kullanan varmı memnunmusunuz

Birde bu oda termostatları gerçekten tasarruf sağlıyormu 🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • duSbaz D kullanıcısına yanıt
    Hassasiyeti 0.1 veya 0.2 olan termostadlar kullanin

kurukontak çalışan tüm oda termostatları uyumludur,kombiler hayırlı olsun iyi tercih
    general ht oda termostatlarını kombiye yakın olmayan bir odaya,evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir noktaya monte edin.koridorda petek varsa koridora,veya kışın kullandığınız yaşam odası kombiye çok yakın değilse buraya da olabilir
    oda termostatı yerden en az 1.5metre yükseğe ve herhangi bir ısı kaynağına uzak olmalı bu şekilde kullanırsanız tasarruf yapar
    ayrıca ilave tasarruf için kombiye en yakın iyi ısınan birkaç peteğe kaliteli termostatik vanalar takılabilir
  • Benim enerwaplus kombi geldi henüz taktiramadim..kontrollerini yaptim bi sorun yok gibi gorunuyor.
    Warmhaus kombi almamım sebebi
    Servisin yakin olmasi
    Parcasinin ve servis ucrrtlerinin ucuz olmasi
    Fiyatlarin son 3 4 ayda 700 800 lira birden artmasi
    Yeni nesil erp sinifi ve markanın tepe modeli olmasi

9 taksit aldim.ama tedarik süreci 25 gün kadar sürdü
    Bayi saticisi pek bulunmuyor olsada satmak istemiyor.satmak isteyenler de perakende bireysel satis yapmiyor.Rica minnet ve samimiyet sayesinde biraz dil dokerek aldim.İnşallah doğru tercih yapmisimdir.

Kurulum yapilmadigi icin önce Balkon cami degisimi ve tesisat işi haftaya baslayacak

ısıtilacak alan net 120 m2
    Yerden ısıtma ve oksijen bariyersiz oldugu icin detayli tesisat temizliği bu hafta yapacagim.

Ayricavkablosuz oda termostatı bakacagim

Tavsiyelerinizi fikirlerinizi bekliyorum

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluraydisk -- 18 Ekim 2017; 20:3:31 >

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

Evim kare şeklinde koridor yani hol de bir oda gibi kare şeklinde ve evet oradada Petek var kombi balkonda

Yatak odası ve yaşam odasında termostatik vana var

Sanırım dediğiniz gibi oda termostatı holde daha iyi iş görür

Warmhaus un kendi oda termostatını almak isterdim ama internette online satışla alabileceğim bi site bulamadım. O yüzden general ht300 ü sordum.

• bluraydisk B kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güzel tercih,kaliteli bir kablosuz oda termostatı alabilirsiniz
  • Merhaba arkadaşlar bize de yeni doğalgaz geldi ve evime kombi alacam. Bana da warmhaus önerildi. Bu markayı kullanan arkadaşlar memnun mu veya başka yeni çıkmış daha iyi bir model varsa önerebilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhndncl1 -- 19 Ekim 2017; 16:40:29 >
  • Hayırlı olsun bende tavsiye üzerine aldım ama henüz kullanmadım bu kış kullanıcaz nasipse

Hocam bir kaç kablosuz oda termostatı önerisi verirmisiniz bizim konbilerle uyumlu

siemens rev 24 rf
    honeywell cmt727
    danfoss tp 5001 rf
    Saolun fiyatları baya yüksek.

Sanırım warmhaus un kendi oda termostatını alıcam 350 liraymış

fiyatı uygun kablosuz oda termostatı intherm mrl 300 rf var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duSbaz

Saolun fiyatları baya yüksek.

Sanırım warmhaus un kendi oda termostatını alıcam 350 liraymış

Kullanabileceğinizi sanmam çok karışık bir arayüz var ben aldım hiç kullanamadım

• Siemens Rev24 RF kablosuz oda termostatı aldım. Kombim Viessman Vitodens 100. Hafta içi günler için 4 ayrı programlama yapmak istiyorum.

00.00 - 06.30 arası 17 derece
    06.30 - 08.30 arası 21 derece
    08.30 - 16.00 arası 17 derece
    16.00 - 00.00 arası 21 derece

1. Böyle bir programlama yapabilmem mümkün mü?

2. Uyku saatlerinde ya da evde olunmayan saatlerde (tasarruf saatlerinde) termostatı kaç dereceye düşürüyorsunuz. Evde olunan saatlerde (konfor saatleri) kaç derecede tutuyorsunuz. Birçok sitede yukarıda belirttiğim dereceler yazmasına rağmen forumda hiç bu derecelerde termostat kullanana rastlamadım.

3. Oda termostatı kullanırken uyku saatlerinde ya da evde olunmayan saatlerde kombinin derecesini kısmalı mıyım?
  • Enerwa 24 kullanıyorum kombiden memnunum disintegration hocamızın forumdaki tavsiyeleriyle termostatik vana da taktırdım. Ama bulunduğum yerdeki servisten memnun değilim ilk kombi çalıştırılırken oda termostatımı takmadılar sonrasında 2 defa servis talebinde bulundum gelmediler. Servisin neden bu kadar önemli olduğunu daha iyi anladım. Olmazsa forumdaki arkadaşlardan yardım alıp kendim takacağım.

• *WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları

Warmhaus enerwaplus kombi için, Baysallar 500v kombi regülatörü almayı düşünüyorum. Fotoğrafta, üstteki kombinin, alttaki regülatörün bilgileri. Sizce uygun mudur? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadessa -- 2 Kasım 2017; 19:19:27 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.