Şimdi Ara

warcraft oyun sürümü ve serverlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bende wow a ilk defa başlamak istiyorum. Bu yüzden yabancı bir torrent sitesinden 16 gb lik wow cataclysm kurulumsuz bir sunumu indirdim.

Daha sonra oyunu açmak istedim şu an patch yüklüyor.

Ben bu oyunu ücretsiz olarak private serverlarda oynamak istiyorum ama nasıl bir yol izleyeceğim bundan sonra anlatabilirseniz çok sevinirim.

Bu indirdiğim versiyonla oynayabilirmiyim ?

Ayrıca battle nete kayıt yaptırmam gerekiyormu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabus800 -- 6 Nisan 2013; 14:19:48 >

• Recep İvedik'in bir videosu varda bulamadım. Sen çok yanlış yöndesin kardeş dön dön

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chakniarm -- 6 Nisan 2013; 14:31:30 >
  • Gereksiz mesaj atacağına keşke nerde yanlış düşünüyorum veya yanlış soru soruyorum onu açıklasaydın. Oyunla ilgili bazı şeyleri bilsem zaten burada sormazdım.
  • battle.net resmi sunuculardır burada konuşulanlarda resmi sunucular hakkındadır.Burada pek birşey bulabileceğini sanmıyorum arkadaşım.Eğer battle.net'te oynamak istersen 12.99 euro vererek oynayabilirsin.
  • bende yeni aldım bugün battle chest kutunun üzerinde classic,burning crusade ve lich king paketlerini gösteren bir resim var fakat kutunun içinden sadece 2 tane cd çıktı. kutu içeriğinde sıkıntı varmı yoksa doğrumu aksitakdirde hemen değiştirecem yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3pisode

bende yeni aldım bugün battle chest kutunun üzerinde classic,burning crusade ve lich king paketlerini gösteren bir resim var fakat kutunun içinden sadece 2 tane cd çıktı. kutu içeriğinde sıkıntı varmı yoksa doğrumu aksitakdirde hemen değiştirecem yardımcı olursanız sevinirim.

Yok 2 DVD oluyor doğrudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chakniarm

quote:

bende yeni aldım bugün battle chest kutunun üzerinde classic,burning crusade ve lich king paketlerini gösteren bir resim var fakat kutunun içinden sadece 2 tane cd çıktı. kutu içeriğinde sıkıntı varmı yoksa doğrumu aksitakdirde hemen değiştirecem yardımcı olursanız sevinirim.

Yok 2 DVD oluyor doğrudur

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabus800

Arkadaşlar merhaba bende wow a ilk defa başlamak istiyorum. Bu yüzden yabancı bir torrent sitesinden 16 gb lik wow cataclysm kurulumsuz bir sunumu indirdim.

Ben bu oyunu ücretsiz olarak private serverlarda oynamak istiyorum ama nasıl bir yol izleyeceğim bundan sonra anlatabilirseniz çok sevinirim.

Private sunucularda oynamak için, sunucunun patch seviyesinde oyuna sahip olman gerekiyor. Torrentini indirdiğin ve patch yaptığın kurulum oyunu orjinalde bulunan son patch'e kadar yükseltir ve bu durumda private sunucuda oynamak istediğin için hiçbir işine yaramaz. Battle.Net üyeliği de önceki mesajlarda belirtildiği üzere orjinal sunucular için geçerli bir durum.
    Private sunucularda oynamak istiyorsan öncelikle google'dan bunun için arama yaptırıp amacına göre uygun bir sunucu bulman gerekiyor. Private sunucu listesi yapan siteler de var, oralardan bilgi alman ve sunucu sitelerine ulaşman da mümkün.
    Kafana göre sunucuyu bulduktan sonra, sunucunun sitesine giriyorsun. Sitede hangi oyun sürümüne göre sunucu(lar) bulunduğuna bakıp, sitenin download bölümünden oyunu indiriyorsun. Genellikle torrent kullanıyorlar, bağlantı hızına göre değişiklik göstermesi muhtemel ancak çok uzun süreceğini sanmam, 11-16gb arası bir download yapman gerekecek. Yine sitede Account kısmından üye oluyorsun, ve üye adın; şifrenle oyuna giriş yapabiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecanonline

quote:

Orijinalden alıntı: kabus800

Arkadaşlar merhaba bende wow a ilk defa başlamak istiyorum. Bu yüzden yabancı bir torrent sitesinden 16 gb lik wow cataclysm kurulumsuz bir sunumu indirdim.

Private sunucularda oynamak için, sunucunun patch seviyesinde oyuna sahip olman gerekiyor. Torrentini indirdiğin ve patch yaptığın kurulum oyunu orjinalde bulunan son patch'e kadar yükseltir ve bu durumda private sunucuda oynamak istediğin için hiçbir işine yaramaz. Battle.Net üyeliği de önceki mesajlarda belirtildiği üzere orjinal sunucular için geçerli bir durum.
    Private sunucularda oynamak istiyorsan öncelikle google'dan bunun için arama yaptırıp amacına göre uygun bir sunucu bulman gerekiyor. Private sunucu listesi yapan siteler de var, oralardan bilgi alman ve sunucu sitelerine ulaşman da mümkün.
    Kafana göre sunucuyu bulduktan sonra, sunucunun sitesine giriyorsun. Sitede hangi oyun sürümüne göre sunucu(lar) bulunduğuna bakıp, sitenin download bölümünden oyunu indiriyorsun. Genellikle torrent kullanıyorlar, bağlantı hızına göre değişiklik göstermesi muhtemel ancak çok uzun süreceğini sanmam, 11-16gb arası bir download yapman gerekecek. Yine sitede Account kısmından üye oluyorsun, ve üye adın; şifrenle oyuna giriş yapabiliyorsun.

Eywallah hocam ben o zman arayışa önce server bulma ile başlayacağım. Ayrıca kafamı karıştıran bir soru daha var.Bu warcraft olayında bilgim bu güne kadar sıfır olduğu için biraz fazla soru soruyorum ama idare edin. Anladığım kadarıyla ''warcraft 3'' ile ''world of warcraft'' farklı oyunlar. Bu oyunlar arasındaki farkı çok anlamış değilim ikisi de benzer şekilde oynanan oyunlarmıdır.

• Warcraft 3 tek oyunculu, strateji oyunu. Sanırım multiplayer oynanan versiyonları da var ancak ikisi çok farklı oyunlar. Wow Warcraft hikayesi üzerinden devam eden MMORPG (Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu).
  • nacizane bir sorum daha olacak benim biladerede zorla aldırdım oyunu beraber görevleri yapmak istiyoruz aynı partyde fakat o blood elf ben ise Tauren ikimizde horde tarafındayız fakat oyuna başladığımız mekanlar farklı beraber oynamak için ikimizde aynı ırkı mı seçmek zorundayız nasıl mümkün olacak bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3pisode -- 7 Nisan 2013; 15:23:00 >
  • quote:

nacizane bir sorum daha olacak benim biladerede zorla aldırdım oyunu beraber görevleri yapmak istiyoruz aynı partyde fakat o blood elf ben ise Tauren ikimizde horde tarafındayız fakat oyuna başladığımız mekanlar farklı beraber oynamak için ikimizde aynı ırkı mı seçmek zorundayız nasıl mümkün olacak bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Çoğu ırk Horde ya da Alliance ayrımı olmaksızın farklı mekanlarda başlarlar.
    Blood Elf olarak Silvermoon City civarında başlarken, Taurenler ise Mulgore'da oyuna başlarlar.

Silvermoon City'de Prensin arkasındaki odada bulunan Orb of Translocation isimli nesneye tıkladığınız zaman sizi Undercity'deki Ruins of Lordareon'a teleport eder. Teleport olduğunuz noktada binadan çıkıp sola doğru giderek şehri terkettikten sonra kapıdan direk ileriye doğru yürüdüğünüzde Zeplin kulelerini görürsünüz. Zeplin kulelerindeki npc'lerle konuşarak hangi zeplinin nereye gittiğini öğrenip ya da sadece yakınlarında durup Orgrimmar'a giden zeplin geldiğinde yapılan anonsa dikkat ederek o zepline binmelisiniz. Orgrimmar Horde'un en büyük şehri diyebiliriz sanırım. Orgrimmar'a ulaştığınızda, yine bulunduğunuz yerden 2 tane zeplin kulesi göreceksiniz, bulunduğunuzdan değil de diğer taraftaki kuleden yine zepline binerek Thunder Bluff'a gidebilirsiniz. Thunder Bluff Taurenlerin ana şehridir ve Mulgore içerisinde bulunur. Oraya gittiğinizde asansörlerle aşağıya inerek ve haritadan kontrol edip birbirinize ulaşabilirsiniz.
    Bu durum Level 10'dan düşük olmanız durumunda faydalı olacaktır.
    Tauren olan diğer tarafa gitmek isterse yukarıdaki sıralamayı tersten uygulayıp size ulaşabilir Silvermoon City'de.

Ve yahut ikinizde Orgrimmar'da buluşup oradan devam edebilirsiniz. Sıkıntı yaşadığınız zaman şehirlerdeki Guard'lara Zeplin kulesinin nerede olduğunu sorabilirsiniz. Bu durum ise Level 10'dan yüksek olmanız durumunda faydalı olur, Orgrimmar'ın kuzey kapısından çıkarak görevlere beraber devam etmenize olanak sağlar.

Biraz uzun ve karışık oldu, kusura bakmayın artık. Umarım işinize yarar.

İyi oyunlar.

Ek: Edit için biraz geç kaldın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecanonline -- 7 Nisan 2013; 15:21:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecanonline

quote:

nacizane bir sorum daha olacak benim biladerede zorla aldırdım oyunu beraber görevleri yapmak istiyoruz aynı partyde fakat o blood elf ben ise Tauren ikimizde horde tarafındayız fakat oyuna başladığımız mekanlar farklı beraber oynamak için ikimizde aynı ırkı mı seçmek zorundayız nasıl mümkün olacak bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Çoğu ırk Horde ya da Alliance ayrımı olmaksızın farklı mekanlarda başlarlar.
    Blood Elf olarak Silvermoon City civarında başlarken, Taurenler ise Mulgore'da oyuna başlarlar.

Silvermoon City'de Prensin arkasındaki odada bulunan Orb of Translocation isimli nesneye tıkladığınız zaman sizi Undercity'deki Ruins of Lordareon'a teleport eder. Teleport olduğunuz noktada binadan çıkıp sola doğru giderek şehri terkettikten sonra kapıdan direk ileriye doğru yürüdüğünüzde Zeplin kulelerini görürsünüz. Zeplin kulelerindeki npc'lerle konuşarak hangi zeplinin nereye gittiğini öğrenip ya da sadece yakınlarında durup Orgrimmar'a giden zeplin geldiğinde yapılan anonsa dikkat ederek o zepline binmelisiniz. Orgrimmar Horde'un en büyük şehri diyebiliriz sanırım. Orgrimmar'a ulaştığınızda, yine bulunduğunuz yerden 2 tane zeplin kulesi göreceksiniz, bulunduğunuzdan değil de diğer taraftaki kuleden yine zepline binerek Thunder Bluff'a gidebilirsiniz. Thunder Bluff Taurenlerin ana şehridir ve Mulgore içerisinde bulunur. Oraya gittiğinizde asansörlerle aşağıya inerek ve haritadan kontrol edip birbirinize ulaşabilirsiniz.
    Bu durum Level 10'dan düşük olmanız durumunda faydalı olacaktır.
    Tauren olan diğer tarafa gitmek isterse yukarıdaki sıralamayı tersten uygulayıp size ulaşabilir Silvermoon City'de.

Ve yahut ikinizde Orgrimmar'da buluşup oradan devam edebilirsiniz. Sıkıntı yaşadığınız zaman şehirlerdeki Guard'lara Zeplin kulesinin nerede olduğunu sorabilirsiniz. Bu durum ise Level 10'dan yüksek olmanız durumunda faydalı olur, Orgrimmar'ın kuzey kapısından çıkarak görevlere beraber devam etmenize olanak sağlar.

Biraz uzun ve karışık oldu, kusura bakmayın artık. Umarım işinize yarar.

İyi oyunlar.

Ek: Edit için biraz geç kaldın :)

kimse cevaplamayınca editleyip konu açtım. duruma açıklık getirdiğin için teşekkür ederim fakat bilmeyen için biraz karışık baya uğraşacaz :) böyle böyle öğrenecez artık.

• quote:

kimse cevaplamayınca editleyip konu açtım. duruma açıklık getirdiğin için teşekkür ederim fakat bilmeyen için biraz karışık baya uğraşacaz :) böyle böyle öğrenecez artık.

Tanımlar başta karışık geliyor, mmorpg oyunlarda yeni olmadığın için fazla sıkıntı yaşamazsın. Zorlandığın tanımlarda Wowhead.com'dan, Wowwiki'den yardım alabilirsin. Örneğin Orb of Translocation yazdığın zaman haritada nerelerde bulunduğunu görebilir, resimlerinden neye benzediğine bakabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.