Şimdi Ara

w800 getirdim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalinden alıntı: Rainbow

Artık sinir bastı eğer bu telefonun int. garantisi oldunu gösteren belgesini türkiye SE nin ok'ini belgelersem ne gibi şaklabanlıklar yaparsın!görmek istiyorum açıkçası!acaba susarmısın yoksa hala 1şeler wızıldarmısn?bu saate kadar doğru düzgün cewap werdim kazıklamaya çalışıo modeline soktunuz yeter!adama adam gibi konuşulur...arada 1az 1şeler araştır yabancı sayfalara gir bak eğer anlarsan bişeler öğren!ondan sora gel burda kuru sıkı at!

sana üyesi olduğum yabancı(fransızca ve ingilizce) yabancı forum/sitelerin linklerini verirsem sakın TV ayarıyla oynama donan sen olursun!ben sana ne diyorum sen ne dion?!ben kaç çeşit insan tanıdım ne ortamlara girdim ve bu sayede de insan sarrafı oldum(denilebilir).NOTER'e imza atar mısın diyorum?başka bişey demiyorum.azcık daha çalışda gel.benim k750i'de garantili.hemde senin international diye tabir ettiğinden.yanlız bişey var:kesin bir bilgi:

sony intenational garanti yapan bir firma.ve bu garanti sayesinde hehangi bir bayide telefonunun arızasını gideriyorlar.ammmmaaa bi şart var.o da "SENİN GÜMRÜKTE BIRAKTIĞIN FATURA İLE BAYİYE GİTMEK".yani bu iş imkansız.bende o yüzden diretiyorum.bize anlattığın şeyleri sen bilmiyorsun, elaleme ahkam kesiyorsun.bilmem anlatabildim mi?...

saygılar...

• elde war bir fatura detax ödemesiyle beraber iade edilecek. önümüzdeki hafta elimde. benim herhangi bir ayarla oynamama gerek sen şöylesin ben böyleyim diye başlamicam ben elimde olan şeylerden eminim. istediğin yere imza atarım zaten elimdeki belgeler yeterince imza yerine geçer...

quote:

Orijinalinden alıntı: qtq

quote:

Artık sinir bastı eğer bu telefonun int. garantisi oldunu gösteren belgesini türkiye SE nin ok'ini belgelersem ne gibi şaklabanlıklar yaparsın!görmek istiyorum açıkçası!acaba susarmısın yoksa hala 1şeler wızıldarmısn?bu saate kadar doğru düzgün cewap werdim kazıklamaya çalışıo modeline soktunuz yeter!adama adam gibi konuşulur...arada 1az 1şeler araştır yabancı sayfalara gir bak eğer anlarsan bişeler öğren!ondan sora gel burda kuru sıkı at!

sana üyesi olduğum yabancı(fransızca ve ingilizce) yabancı forum/sitelerin linklerini verirsem sakın TV ayarıyla oynama donan sen olursun!ben sana ne diyorum sen ne dion?!ben kaç çeşit insan tanıdım ne ortamlara girdim ve bu sayede de insan sarrafı oldum(denilebilir).NOTER'e imza atar mısın diyorum?başka bişey demiyorum.azcık daha çalışda gel.benim k750i'de garantili.hemde senin international diye tabir ettiğinden.yanlız bişey var:kesin bir bilgi:

sony intenational garanti yapan bir firma.ve bu garanti sayesinde hehangi bir bayide telefonunun arızasını gideriyorlar.ammmmaaa bi şart var.o da "SENİN GÜMRÜKTE BIRAKTIĞIN FATURA İLE BAYİYE GİTMEK".yani bu iş imkansız.bende o yüzden diretiyorum.bize anlattığın şeyleri sen bilmiyorsun, elaleme ahkam kesiyorsun.bilmem anlatabildim mi?...

saygılar...

• quote:

elde war bir fatura detax ödemesiyle beraber iade edilecek. önümüzdeki hafta elimde. benim herhangi bir ayarla oynamama gerek sen şöylesin ben böyleyim diye başlamicam ben elimde olan şeylerden eminim. istediğin yere imza atarım zaten elimdeki belgeler yeterince imza yerine geçer...

quote:

Orijinalinden alıntı: qtq

quote:

saygılar...

bak bir fatura olayı yüzünden konu ne kaddaaaaaaaaaaaaaaaarrrr uzadı...detax nedir bilmiyorum ama faturasız garanti yok...

• bencede
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Endorphene -- 14 Ocak 2006 1:15:01 >
  • Eh artık dayanamadım bende olaya muadil olayım bari :))
    Ailem Almanyada yaşıyor ve bende 2 ay önce onlara 2 tane SE S700 getirttim.
    Hemde kendi adıma kesilmiş fatura ile.Senin international Garanti dediğin bu cihazlarda da
    ver AMAAA sadece tamir amaclı.Eğer bozuk bir parça varsa ve ve telin değişmesi gerekiyorsa
    bu değişimi yapmıyorlar.Hangi ülkeden aldıysan o ülkeden değiştir diyorlar.KAYNAK: SE TR.
    Faturamı gümrükte bıraktım dediğin galiba Alman gümrüğü olsa gerek zira sanırım TAXFREE
    alışveriş yaptın ve KDV iadesini Alman gümrüğünden alacaksın.Ama Türk gümrüğüne beyan
    edip vergisini ödememişsen bu cihaz kayıtlı değildir.Evet sen yolcu beraberi getirdiğin bir cihaz olarak bunu yurda vergisiz sokma hakkına sahipsin.Ama T-shirt ile cep teli karıştırma.Zira cep teller için KANUN
    çıktı ve kayıtsız cihazlar bloke edilecek.Senin cihazında kayıtsız şu an.Eğer Türk gümrüğüne beyan edip vergisini ödeyerek kayıt altına aldırsaydın,işte o zaman sorun olmazdı.
    Kimse sana kazıkçı-kaçakçı muamelesi yapmıyor ama bazı gerçeklerde açıkca söylenmeli ki 12 aralıktan sonra alan kişi mağdur olmasın,yada cihaz garanti süresi içinde ölürse adamın elinde patlamasın.

• Telefonun faturası detax(tax free)için frankfurt detax ofisindeydi yarın elimde olacakmış kargoyla.Türkiye'ye kaydını yaptırdım telefonun vergisini ödeme gibi birşey yok açıkçası neye göre ödeyeceksin türkiye fiyatına göremi aldığın ülke fiyatına göremi?öyle birşey mantıksız çünkü türkiye.de uygulanan vergi oranlarının farklı olduğunu ve burada fiyatların yüksek olduğunu herkes biliyor. Kişisel eşya olarak telefon getirebilirsin.Her ay 2-3 kere yurtdışına çıkıyorum prosedürü ezberledim bu forumda yeniyim o yüzden çaylak muamelesi görüyorum ama her zaman yaptığım şeyi bana yanlışmış gibi koz olarak kullanmaya çalışmayın.Tamam değişim konusunda haklısın ama onuda türkiye'de yapıyorlar 1-2hafta uzun sürüyor ama alınan ülkeye gönderiyorlar değişip geliyor.Senin 1şey yapman gerekmiyor. Ama parça değişimi tamir burda.Ayrıca telefon IMEI koduyla kontrol ettiğin zaman türkiye'de kayıtlı çıkıyor heralde buna diyecek 1şeyiniz yok yani söylediklerimi yaptığımı ispatlar bu. Getirdiğim eşya sayısına bakarak ve kimseyi madur etmediğimi düşünürsek...Siprais üzerine getiriyordum ama bu sefer fazladan getirdim ilan verdim. Sonuçta bu telefon yeni sahibinde artık güle güle kullansın ben her zaman buradayım eğer isteyen olursa yeniden istediği modeli temin etmeye çalışırım.

• Sıkışmak gibi bir durumum yok. Ben kendimi biliyorum ciddi alıcı olursa herşeyi göstermeye hazırım. Herhangi bir açığım yok o yüzden rahatım. Telefonu kutusuyla ülkeye getirmişim faturasını mı getiremicem?

quote:

Orijinalinden alıntı: digitalphreak

MADEM FATURASI HAFTAYA GELİYOR BAŞINDAN BERİ NEDEN SÖYLEMEDİNDE SIKIŞINCA SÖYLEDİN. ? .

• Eğer lafın banaysa çaylak muamelesi yapmıyorum.ama sende sakın beni kek yerine koyma.
    Benim işimde ithalattır.Senin ayda 2-3 kez yurtdışından mal getirmene eyvallahta bende
    ayda milyon doları geçen ithalat işlemi yapan biri olarak bu işin uzmanıyım.Gümrük mevzuatlarını takdir edersen ki senden çok daha iyi biliyorum.
    Telefonlar gümrüğe kayıtlı demişsin.Gümrüğe kayıt ettirdiysen vergisini ödemek durumundasın.Yok eğer yolcu beraberi ise zaten beyan edip bir para vermiyorsun.Bu seferde devlette kayıtlı olmadığı için
    spot maldır.
    Gelelim garantisine,bak işleyişi anlatınca nasılda olayın gerçeği ortaya çıkıyor ama hala bir eksik var.Cihaz değişecekse servis kendisi yurtdışına gönderip değiştirtmiyor.Sana geri iade ediyor,ne halin varsa gör diyor.
    Türkiyede kaydını yaptırdım neye göre vergi ödeyeceksin felan demişsin.Tabii ki faturasına göre.Yoksa devletin elinde liste var ve raici bedeller yazıyor.O bedel üstünden ödersin.
    Bu arada sen taxfree ile KDV'yi geri alacaksın almanyadan ama Türkiyeye KDV ödemek zorundasın.İki ülke arasındaki ,daha doğrusu gümrük birliği anlaşmasına göre KDV her iki ülkede birden ödenmez.Sadece varış ülkesinde ödenir.Bu yüzden sen çıkış ülkesi olan Almanyadan KDVni geri alıyorsun ama Türkiyede ödemek zorundasın.bunuda kayıt esnasında ödemiş olman lazımdı.

quote:

Telefonun faturası detax(tax free)için frankfurt detax ofisindeydi yarın elimde olacakmış kargoyla.Türkiye'ye kaydını yaptırdım telefonun vergisini ödeme gibi birşey yok açıkçası neye göre ödeyeceksin türkiye fiyatına göremi aldığın ülke fiyatına göremi?öyle birşey mantıksız çünkü türkiye.de uygulanan vergi oranlarının farklı olduğunu ve burada fiyatların yüksek olduğunu herkes biliyor. Kişisel eşya olarak telefon getirebilirsin.Her ay 2-3 kere yurtdışına çıkıyorum prosedürü ezberledim bu forumda yeniyim o yüzden çaylak muamelesi görüyorum ama her zaman yaptığım şeyi bana yanlışmış gibi koz olarak kullanmaya çalışmayın.Tamam değişim konusunda haklısın ama onuda türkiye'de yapıyorlar 1-2hafta uzun sürüyor ama alınan ülkeye gönderiyorlar değişip geliyor.Senin 1şey yapman gerekmiyor. Ama parça değişimi tamir burda.Ayrıca telefon IMEI koduyla kontrol ettiğin zaman türkiye'de kayıtlı çıkıyor heralde buna diyecek 1şeyiniz yok yani söylediklerimi yaptığımı ispatlar bu. Getirdiğim eşya sayısına bakarak ve kimseyi madur etmediğimi düşünürsek...Siprais üzerine getiriyordum ama bu sefer fazladan getirdim ilan verdim. Sonuçta bu telefon yeni sahibinde artık güle güle kullansın ben her zaman buradayım eğer isteyen olursa yeniden istediği modeli temin etmeye çalışırım.

• ödemedim!!!ama kaydettirdim
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.