Şimdi Ara

'W124' Kasa Sahibi Olanlar & Sevenler & Meraklıları (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
12
Favori
204.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gerçekten hala çok güzel ve sağlam duruyor bravo mercedes
  • quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

buyrun ankara plakalı bir cabrio 230e

'W124' Kasa Sahibi Olanlar & Sevenler & Meraklıları

ARKADASLAR BU W124LERE NE YAPSAN YAKISIYOR BERKAN KARDESIM YANI 06 AYS 63 UN SAHIBI SU ANDA ELINDEN GELDIGINCE UGRASIYOR... WE SIZIN BEGENILERINIZLE OYLARI TOPLUYOR ZATEN SU ANDA AYS BIRAZ DAHA GUCLU WE GUNCEL HALIYLE KARSINIZDA OLACAKKKKK

• BIZ 124 alım satımı yaparız ama 124 de 250 d alır satarız en tutulanları odur turkıye genelınde turbolularda on sag camurlukda emıs delıgı vardır turbosuzlar ıse duzdur 93 den sonrasınn onlerı s320 gıbıdır 94 altı ıse normal uzundur suan bızde 87 beyaz 250 vardır sonradan turbolu motor koyduk kılıtlı defransıyelıne kadar vardır mercedes anlatılmaz yasanılır aynı bır amerıkan arabsı gıbıdır....
  • çok kaliteli araç gerçekten
  • Bende severim bu w124 Mercedesleri ve şuan 250D veya 300D alma ihtimalimiz var bunların sizce hangisi daha verimlidir? Performansını felan hangisi daha iyi kullanır? Aralarında çok fark varmıdır? Bunların Turbo'suz olanlarını alsak başımızmı ağrır yoksa dahamı iyi olur? Bilen arkadaşlar bu 2 modeli kısa bir özetlerlerse çok makbule geçer
  • Hepinize iyi günler arkadaşlar bende bir w124 sahibiym evleneceğimden işstemeyerekde olsa gözüm gibi baktığım aracımı satıcam link aşağıda...
    http://www.sahibinden.com/tr_de_tek_e2_paket_full_full-39WQQaXQQ14758007WQQpXQQdisplayitem
  • merhaba arkadaşlar,

ben 1994 model w124 kasa e200 kullanıcısıyım, aracım otomatik vites, aracı 3 ay önce aldım ve yıllık bakımını yaptırdım ancak kafama takılab bişey var, aracın gaz pedalı çok sert geliyor bana. servisteki usta daha fazla gevşetemeyiz dedi ama ben gaza basarken ayağımın altında çok fazla sert olduğunu düşünüyorum. Bu konuda beni bilgilendirebilir misiniz acaba, bu modellerde gaz pedalı böyle çok mu serttir yoksa benim aracımda mı sorun var?

teşekkür ederim...
  • galtion arkadaşım aracınızda hız sabitleyici varmı yokmu önce onu bi öğreneyim.

• Telini yağlarsan düzelir birazda olsun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExTReMee

Bende severim bu w124 Mercedesleri ve şuan 250D veya 300D alma ihtimalimiz var bunların sizce hangisi daha verimlidir? Performansını felan hangisi daha iyi kullanır? Aralarında çok fark varmıdır? Bunların Turbo'suz olanlarını alsak başımızmı ağrır yoksa dahamı iyi olur? Bilen arkadaşlar bu 2 modeli kısa bir özetlerlerse çok makbule geçer

bu arkadaşımın sordugu soruya var mı cevap verebilecek arkadaşımız acaba bende aynı durumdayım. İlaveten bu aracların (250d ve 300d turbolarıda olabilir) otomatik olanlarını bilhassa kullanmış olanlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.
  • 200d ler var bu kasa çekişleri nasıl motor güçleri ve torku hakkında bilgi almak istiyorum
  • beyler ilgilenenlere orjinal 51.500 km rede 92 model bir mersedes var bittim valla bu araca

• Sayın Arkadaşlar. Bir konuda size danışmak istiyorum. Benim 280 se Mercedes im var. Kuzenimde alacak bir araba. Ama ille aklında iki seçenek var . 93-94 Bmw 3.16 ve 93 falan mercedes 200 E . Tabi parası yeterse E 200. Elinde de 14 küsür gibi bir parası var. Sizce hangisini tercih etmeli. Bmw den de anlayan bir arkadaşım yardımcı olursa sevinirim . Eksilerini artıları her ikisinin de nedir acaba ?
  • Forum bu şekilde ilerlemez. Anladığım kadarıyla hiçbirinizin bilgisi yok.
  • tabii ki durumu maddiyatı yeterse w 124 E200 hatta E 230 , 316 ların herkes bilir kronik sorunları lpg ye uyumsuzlukları. mercedes le bmw hiç bir zaman tartışılmaz zaten. selamlar
  • Bizde de bir küheylan var. 1990 Mercedes-Benz 200 E... Bu araç ömrümde bindiğim ve binebileceğim en sağlam en konforlu Mercedes-Benz'dir. Bu kasaya ve S kasaya sahip olanlar bilir. Mercedes-Benz'in camlarını kapatınca insan kendini güvenli bir kasaya kapatırmış gibi hissediyor. O kadar kaliteli bir şasesi sacı var ki. İnsan evinden bile daha güvende hissediyor kendini. Bana göre gerçek Mercedes-Benzler en son 1995 yılında fabrikadan çıktı ve bitti.Bu tarihten sonra iş piyasada hava yastığı asr ebd gibi güvenlik önlemlerine döndü ve artık araçlarda eskisi gibi 3 4 mm sac kullanılmıyor. Ama benim şahsi görüşüm bu araçlara 2000 cc motor biraz az geliyor. Özellikle klimalı olanlarında klima açılınca araç performanstan % 10 düşüyor. Bilmiyorum belki diğer markalarda da böyledir.

Gelelim Extremee arkadaşımızın sorusuna. Mercedesin diesel modellerinde genelde 200D de klima yoktur. Bence bunun nedeni de motora yük bindirmesi ve motorun yığılması. Bunun yerine 300D düşünürsen daha rahat edersin. En azından kafan rahat olur.Ama ille diesel alacam demiyosan bu aracın benzinli modelini al. Kaliteli de bir sıralı lpg taktır. Hiç sorununu yaşamazsın.

Arkadaşlar bu arabanın dieseli patates cipsinde kullanılan yağ ile 1000 km götürüldü ve araç bana mısın demedi. Bir tv programında izlemiştim. Aynı tv programında araç havuza sokuldu üzerinden özel yapım büyük tekerlekli araç geçti araçın içerisinde el bombası patlatıldı ama o motor gene çalıştı. En son motoru kullanılmaz hale getirmek için motorun içine dinamit koyup patlattılar.

Yani almak isteyen arkadaşlar zevkine konforuna düşkünse 15.000 16.000 tl civarında bir arabayı alıp bir ömür kullanabilir. Kazasız belasız sürüşler.

• 190 e'de çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: kel_arif

190 e'de çok güzel

ama burası w124 sevenlerin yeri. 190 değil. daima w124...
  • w124 kasayı burada iyi olduğunu öğrenmiş bulunuyorum

eski kasa sağlam kasa yürüyeni hariç
    metal yaşlanması varmı sormak lazım

SAHİBİNDEN GİRDİM
    1986-1995 arası mercedes filtreledim

190...
    600 seriden sora
    C
    D
    E
    GİBİ SERİLERDE ÇIKTI

burada w124 kasayı nasıl seçeceğim

E200 İLE 200E farklımıdır ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.