Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1912. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.560
Cevap
622
Favori
1.760.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19101911191219131914
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: movistar73

en stabil surum hangisi
    2004
  • biri diyor 1803 1809 digeri diyor 2004 hangisine guvenip onu indireyim simdi
  • 2004 gelmesi için ne yapmam lazım, bekleyecek miyiz, yoksa basdan indirip kurmanız mi lazım, Birde Huawei MateBook 13 serisi gelmiş bunu alsak, bu telefonu ekrana yansıtıyor kablosuz ve cep telefonunu hızlı şarj özelliği var windowsu kursak bu özellikler gidermi kendi içindeki yazılımı silince yoksa aynen kullanılabilirmiyiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • movistar73 kullanıcısına yanıt
    Güncelleme konusunda bazı 3.parti uygulama ve ayarlar var. Konunun ilk sayfasına gidin ve ilk topik alanlarını okuyun. Ayrıca Home ve pro sürümünde bu ayarlar farklılık gösterebilir.

Dünya üzerinde binlerce model bilgisayar var. Bazı cihazlarda, 1709 sürün iyi çalışır 1803 gelince sorun yaşanır, bazılarında tersi veya v.s. 1803->1809 gibi. v.s.
    Bundan dolayı, yeni sürüm gelmeden önce yedeiğinizi alın, yenisi kurunuz. Yeni sürümde ciddi sorun yaşarsanız, eski sürüme dönüş yapınız. Nispeten az sorunlar yaşıyorsanız, yeni sürümde bir-iki ay daha idare edin. Bu son 2 aylık süre zarfında gelen güncellemeler ile sistem istediğiniz gibi olmazsa, yine eski sürüme dönüş yapın.
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    1803 sanki daha iyidi 1803 donucem galiba ama oto guncelleme ile surum tekrar yukseliyor bunun bi caresi varmi 1803 yukledikten sonra bosuna yuklemis oluyorum cunku kendini 1809 a gunceliyor kendi kendine
  • movistar73 kullanıcısına yanıt
    Güncelleme hizmetini kökten silmek isterseniz, admin komut penceresi açıp,

sc delete wuauserv

yazın ve entere basın. Yalnız bundan sonra hiç güncelleme alamayacağınız için bu işlemleri windowsu kendi kullanımınıza hazır hale getirdikten sonra yapmanızı öneririm.

İkinci yol daha kolay ama sistem kendisi açar mı bilemem önceden çok karşılaştım çünkü, babasının ormanında gezer gibi açmıştı güncellemeleri.

başlata

services.msc

yazın, listeden windows update'ye sağ tıklayıp seçeneklerden devre dışıya tıklayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

Foruma bakındım, google dan da baktım ancak net bir bilgi bulamadım. Şuan win 7 den ücretsiz bir şekilde win10 a yükseltme devam ediyor mu acaba?
  • Night_Noise kullanıcısına yanıt
    Merhaba, halen devam ettiği ile ilgili sürekli karşıma çıkıyor makaleler, denemek lazım, buyrun buradan okuyarak aracı indirip lisansınızı alabilirsiniz.

https://www.log.com.tr/windows-7-tarih-oldu-ucretsiz-windows-10-yukseltmesi-nasil-yapilir/

• quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Merhaba, halen devam ettiği ile ilgili sürekli karşıma çıkıyor makaleler, denemek lazım, buyrun buradan okuyarak aracı indirip lisansınızı alabilirsiniz.

https://www.log.com.tr/windows-7-tarih-oldu-ucretsiz-windows-10-yukseltmesi-nasil-yapilir/
    Merhaba, cevabınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. Deneyeceğim.
  • Sabah Sabah 3 Yama Güncellemesi Aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

Sabah Sabah 3 Yama Güncellemesi Aldı
    Az önce bende güncelledim. Şimdi tekrar istiyor. Bu arada 2-3 gündür internette sorun yaşıyorum umarım düzelir. Az önceki güncelleme sonrası düzeldi gibi umarım cidden düzelmiştir. Bugün pc açtığımdan bu yana 5 dakika ara ile defalarca internet koptu pc de. Zor bir şekilde güncelledim. Şimdi yine güncelleme istedi.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Ana Bilgisayar olarak Windows kullanmanın zorluğunu en iyi bilenlerdenim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sürüm güncellemesi beklerken yine 05 nolu toplu güncelleştirme geliyor.

• win 10 da internet için chroom kullanıyorum. Yan yana 3 sekme açınca fanlar bir anda çok çalışmaya başlıyor. neden olur bu durum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

win 10 da internet için chroom kullanıyorum. Yan yana 3 sekme açınca fanlar bir anda çok çalışmaya başlıyor. neden olur bu durum?
    Dizüstü filan mı pc niz. Chrome işlemciyi çok kullanıyor son dönemde.
  • şu windows un aptal bağlantı sorununu nasıl çözebiliriz? Aleti uyku modundan çıkardığımda tekrar kablosuza bağlanana kadar canım çıkıyor. Dünya işareti gözüküyor, ağ bağdaştırıcısı hatası veriyor kaç güncellemedir çözemediler şunu.
  • Yazılımsal bir sorundan kaynaklandığına şahit oldum, W7 ile masasütündeki bu sorun w8.1 ve w10'da devam ediyordu.

Paragraf alıntıdır.

Eğer bilgisayarınızın uyku moduna gittikten sonra internetinin kesilmesini istemiyorsanız uygulayabileceğiniz ikinci bir alternatif yol da bulunmaktadır. Bunun için ilk önce win+R tuşlarını aynı anda basıyoruz ve ardından çalıştır penceresine “devmgmt.msc” komutunu yapıştırıp enter`a basıyoruz. Bu işlemin ardından aygıt yöneticisi başlatılacaktır. Burada açılan pencerede ağ bağdaştırıcısı yazısının üzerine tıklıyoruz ve aşağıdan internete bağlandığınız aygıtı seçerek sağ klik yapıp özellikler diyoruz. Ardından güç yönteminin üzerine tıklıyoruz ve “güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatın” yanındaki tiki kaldırıyoruz. Kaldırdıktan sonra “tamam” diyerek çıkıyoruz. Adımları sırası ile düzgün bir şekilde uyguladıktan sonra PC uyku modunda internet kesiliyor sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 14 Mayıs 2020; 13:39:41 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    evet laptop kullanıyorum. Ram 4gb
    İnternet için Başka bir tavsiyeniz var mı?
  • Creation tool'a hala 2004 güncellemesi gelmedi dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: taydin66

evet laptop kullanıyorum. Ram 4gb
    İnternet için Başka bir tavsiyeniz var mı?
    opera veya mozilla deneyin bir. Bende sizin gibi hem dizsütü pc hem chrome kullanıyorum ve 16 GB ram olmasına rağmen bazen fan başlıyor deli gibi dönmeye. Şuan 18 sayfa açık bende. 1.6 GB Ram yani bellek kullanıyor. Fan sessiz ama bazen böyleyken manyak gibi başlıyor fan dönmeye. 16 Ram olan dizüstünde bunu yapıyorsa sizin 4GB ram olan dizüstünde yapması çok normal.

Bu arada 18 sayfa açık ama görev yöneticisinden bakınca 31 sayfa açık gibi gösteriyor. Opera ve Mozilla da öyle değil mesela. Chrome eskiden en az ram harcayan browserdı ama şimdi öyle değil.

Ben alışkanlık olduğu için hala kullanıyorum. Yoksa çoktan diğer ikisine geçerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 15 Mayıs 2020; 16:21:13 >

• 
Sayfa: önceki 19101911191219131914
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.