Şimdi Ara

VW ŞİROKKO ile Tarih Yazacak (autobild)SİYAH EKLENDİ 3.Sayfa (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
0
Favori
43.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alfa brerayla kıyaslamak hıc mantıklı dgl.yanı aynı sınıfta olamaslar.alfa en az bı gomlek ustedır.acıkcası baslıgı okumasaydım bu aracı golf 6 heralde dıcektm ve eehhh işte fena da dgl dıcektım ama farklı bı arac oldugnu gorunce acıkcası bıraz hayal kırıklıgına ugradım.Resımlerı gorduk de asıl mesele bence bu aracın boyutları nedır.Ona gore yorum yapmak daaha doru.ama resımlerden pek buyuk bı araca benzemıoo.ancak sole bı benzetme olabılır; audı a4,bmw 3 ve mercedes c class bu araclara karsı passatın konumuyla, audı a3,bmw1, mercedes a class a karsı da sirokkonun konumu aynı olur dıe dusunuorum yanı o araclara dırek rakıp olacagını kesınlıkle sanmam ama olsa olsa alternatıf olur o da fıatını dusuk tutarlarsa olur dıe dusunuorum.gercı aracı gormedık henuz ama ılk ızlenımlerım bole.kısacası benı buyulemedı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: medxr13

alfa brerayla kıyaslamak hıc mantıklı dgl.yanı aynı sınıfta olamaslar.alfa en az bı gomlek ustedır.acıkcası baslıgı okumasaydım bu aracı golf 6 heralde dıcektm ve eehhh işte fena da dgl dıcektım ama farklı bı arac oldugnu gorunce acıkcası bıraz hayal kırıklıgına ugradım.Resımlerı gorduk de asıl mesele bence bu aracın boyutları nedır.Ona gore yorum yapmak daaha doru.ama resımlerden pek buyuk bı araca benzemıoo.ancak sole bı benzetme olabılır; audı a4,bmw 3 ve mercedes c class bu araclara karsı passatın konumuyla, audı a3,bmw1, mercedes a class a karsı da sirokkonun konumu aynı olur dıe dusunuorum yanı o araclara dırek rakıp olacagını kesınlıkle sanmam ama olsa olsa alternatıf olur o da fıatını dusuk tutarlarsa olur dıe dusunuorum.gercı aracı gormedık henuz ama ılk ızlenımlerım bole.kısacası benı buyulemedı..

ben şu yüzden alfa brera diye düşünüyorum passat cc modelinde aynı platform üzerinde coupe tarzında bir otomobil yapıldı aynı şey golf platformu üzerinde hb coupe tasarımı ile birleşiyor ayrıca tamam a3 güzel iyi hoş araçda abarttığınız kadarda değil yani golfde az araç değil bazı testlerde a3 bile gerisinde bırakdı bende bu araç a3den daha kaliteli ve daha iyi a3 rakibi zaten golf kardeş rakipler ama bu otomobil coupe hb bir otomobil

bana göre brera ile aynı sınıfda yani coupe tasarımlı hb bir otomobil çünkü düşündüğün zaman böyle bir araç daha aklına gelmiyor eğer a3 derseniz ozaman focus astrada işin içine girer öylede olmaz farklı bir yaklaşım farklı bir tarz scirocco

• goruslerıne tabıkı saygı duyuyorum arkadasım golf un kalıtesı konusunda gercekten haklsın ve benım msgımda sirokkonun a3 e ancak alternatıf olur deyısım brz abartı olmus da olabılır cunku aslında aynı yorumu golf ıcın yapardım ben.kı soledıklerınızden golften daa ıı bı arac oldugu yonunde ama aracın resımlerıne tekrar tekrar bakıorum gercekten bana ole agır ve kalıtelı hb hıssı uyandırmıyor.Ama bunu demem ıcın aslında aracın olculerını bılmek gerekır o zmn sekıllenır tablo ama ne tasarımını ne de ıc mekanını tutmadım ben malesef.
    alfa konusunda kesınlıkle katılmıyorum.Hanı şirokko olsa olsa a 3 e rakıp olur (rakıp olmaya olur da tutmas onlar kadar bence )derım ama alfa brera 2 tane a3 eder :)
  • ön taraftan başlayan etkiliyici görünüm arka taraftada aynı etkisini sürdürmüş
    aracın iç tarafında da dikkat çekici noktalar var
    sonuç olarak çok başarılı olmuş
    tebrikler VW
  • Zur Schau trägt er dort die fast unverändert übernommene Linienführung der Iroc-Studie mit dessen langezogenem Kombi-Coupé-Dach, den breiten C-Säulen und der markanten Motorhaube. Lediglich beim Kühlergrill ruderten die Designer zu Gunsten von zeitloseren Linien zurück. Das üppig gehaltene Glasdach lässt sich bei Bedarf anstellen oder per Rolo verdunkeln.

Viersitzer plus Kofferraum

Mit 4,60 Meter ist der Scirocco so lang wie ein Golf, mit 1,81 Meter so breit wie ein Passat, mit 1,40 Meter Höhe aber flacher als alle beide. Dennoch sollen vier Personen sowie 292 Liter Gepäck Platz im Scirocco finden. Überlässt man den Fond durch Umlegen der einzelnen Sportsitze dem Gepäck, darf sich dies auf bis zu 755 Liter ausbreiten.

Unter der Motorhaube dürfen sich vier aufgeladene Motoren tummeln - drei Benziner und ein Diesel. Basistriebwerk ist ein 1,4-Liter TSI mit 122 PS und 200 Nm, der den Scirocco in 9,7 Sekunden von Null auf 100 km/h beschleunigt, im Mittel 6,1 Liter Super verbraucht und eine Höchstgeschwindigkeit von 200 km/h ermöglicht.

160 PS und 240 Nm leistet der 1.8 TSI-Vierzylinder, der den Wolfsburger in 8,0 Sekunden beschleunigt, 217 km/h ermöglicht und im Durschschnitt 6,5 Liter konsumiert. Top-Benziner ist der 2.0 TSI aus dem Golf GTI, der es auf 200 PS und 280 Nm bringt. Damit soll der Scirocco in 7,2 Sekunden auf 100 km/h spurten, 235 km/h schnell sein und im Mittel 7,7 Liter verbrauchen.

Community
    Ihre Meinung zählt!
    Diskutieren Sie im Forum

Diesel mit 140 PS

Einziger Diesel ist der Zweiliter-Vierzylinder-TDI mit 140 PS und 320 Nm. 100 km/h soll der Selbstzünder nach 9,3 Sekunden erreichen können. Einer Höchstgeschwindigkeit von 207 km/h steht ein Durchschnittsverbrauch von 5,4 Liter gegenüber.

Geschaltet wird je nach Motor mit manuellen Getrieben, Sechs- und Sieben-Gang-DSG. Eine adaptive Fahrwerksregelung mit drei Programmen sorgt für die Bodenhaftung.

Zu den Preisen des in Palmela/Portugal gefertigten Wind-Genossen macht VW noch keine Angaben, er soll aber zu den preislich attraktivsten Sport­wagen der Welt gehören. Teile der Ausstattung sind dagegen schon klar. So gehören zum Serienumfang unter anderem 17-Zoll-Leichtmetallräder, Höheneinstellung für Fahrer- und Beifahrersitz, Lenkrad und Handbremshebelgriff in Leder, Sportsitze, geteilt klappbare Rücksitzlehne, elektrische Fensterheber, Klimaanlage, ESP, Bremsassistent, sechs Airbags, geschwindigkeitsabhängige Servolenkung und ein Sportfahrwerk. Als Einstiegspreis nennt VW 21.750 Euro

almancam yok ama son kelime dikkatimi çekti arac bu fiyat olursa

• gayet güzel emme pahalı olur
  • süper bir tasarım olmuş tamıtamına beğendiğim çizgiler desem yalan olmaz
    isim biraz garip ama olsun karizma duruyo, yanınada bi şişe Yarra Yering açarım süper gider
  • düşük motor seçenekleri ve uygun bir fiyatı olursa gerçekten dadından yinmez bir araç tasarlamışlar. takoz diye tabir ettiğim golf bile bu kadar begeniliyo ve satıyorken bu araç soledigim ozelliklerde olursa bir coupe den beklenmedik kadar satabilir.
    golfe de takoz diyorum kimseler itiraz etmesin şahsi gorusumdur. tipi ve durusu bana gore estetikten cok yoksun. zevk renk meselesi ondan tartısma olmasın yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gündoğdu

Zur Schau trägt er dort die fast unverändert übernommene Linienführung der Iroc-Studie mit dessen langezogenem Kombi-Coupé-Dach, den breiten C-Säulen und der markanten Motorhaube. Lediglich beim Kühlergrill ruderten die Designer zu Gunsten von zeitloseren Linien zurück. Das üppig gehaltene Glasdach lässt sich bei Bedarf anstellen oder per Rolo verdunkeln.

Viersitzer plus Kofferraum

Mit 4,60 Meter ist der Scirocco so lang wie ein Golf, mit 1,81 Meter so breit wie ein Passat, mit 1,40 Meter Höhe aber flacher als alle beide. Dennoch sollen vier Personen sowie 292 Liter Gepäck Platz im Scirocco finden. Überlässt man den Fond durch Umlegen der einzelnen Sportsitze dem Gepäck, darf sich dies auf bis zu 755 Liter ausbreiten.

Unter der Motorhaube dürfen sich vier aufgeladene Motoren tummeln - drei Benziner und ein Diesel. Basistriebwerk ist ein 1,4-Liter TSI mit 122 PS und 200 Nm, der den Scirocco in 9,7 Sekunden von Null auf 100 km/h beschleunigt, im Mittel 6,1 Liter Super verbraucht und eine Höchstgeschwindigkeit von 200 km/h ermöglicht.

160 PS und 240 Nm leistet der 1.8 TSI-Vierzylinder, der den Wolfsburger in 8,0 Sekunden beschleunigt, 217 km/h ermöglicht und im Durschschnitt 6,5 Liter konsumiert. Top-Benziner ist der 2.0 TSI aus dem Golf GTI, der es auf 200 PS und 280 Nm bringt. Damit soll der Scirocco in 7,2 Sekunden auf 100 km/h spurten, 235 km/h schnell sein und im Mittel 7,7 Liter verbrauchen.

Community
    Ihre Meinung zählt!
    Diskutieren Sie im Forum

Diesel mit 140 PS

Einziger Diesel ist der Zweiliter-Vierzylinder-TDI mit 140 PS und 320 Nm. 100 km/h soll der Selbstzünder nach 9,3 Sekunden erreichen können. Einer Höchstgeschwindigkeit von 207 km/h steht ein Durchschnittsverbrauch von 5,4 Liter gegenüber.

Geschaltet wird je nach Motor mit manuellen Getrieben, Sechs- und Sieben-Gang-DSG. Eine adaptive Fahrwerksregelung mit drei Programmen sorgt für die Bodenhaftung.

Zu den Preisen des in Palmela/Portugal gefertigten Wind-Genossen macht VW noch keine Angaben, er soll aber zu den preislich attraktivsten Sport­wagen der Welt gehören. Teile der Ausstattung sind dagegen schon klar. So gehören zum Serienumfang unter anderem 17-Zoll-Leichtmetallräder, Höheneinstellung für Fahrer- und Beifahrersitz, Lenkrad und Handbremshebelgriff in Leder, Sportsitze, geteilt klappbare Rücksitzlehne, elektrische Fensterheber, Klimaanlage, ESP, Bremsassistent, sechs Airbags, geschwindigkeitsabhängige Servolenkung und ein Sportfahrwerk. Als Einstiegspreis nennt VW 21.750 Euro

almancam yok ama son kelime dikkatimi çekti arac bu fiyat olursa

motorlardan bahsetmişler + olarak araçta standart 17''jantlar yükseklik ayarlı şofüör ve yolcu koltuğu,deri direksiyon simidi ve el freni,sport koltuklar,6 aiıbag,esp ile birlikte fren asistanları sport süspansiyon ALMANYA BAŞLANGIÇ FİYATI 21.750 euro

• Golf 1.4 TSI Comfortline 122HP: 20.475€'dan başlıyormuş. Çok fiyat farkı yok anladığım kadarıyla..
  • Scirocco gayet iddialı bir fiyat politikasıyla geliyor,çok satacağından kimsenin şüphesi olmasın.

VW ŞİROKKO  ile Tarih Yazacak (autobild)SİYAH EKLENDİ  3.Sayfa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbest -- 5 Mart 2008; 13:07:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: blackgod

Golf 1.4 TSI Comfortline 122HP: 20.475€'dan başlıyormuş. Çok fiyat farkı yok anladığım kadarıyla..

o zaman kaba bi hesapla 50'den başlar 1,4 'leri ,pek de ucuz değilmiş

ayrıca vw'nin iç dizayn konusunda biraz modellerini farklılaştırması lazım,
    basit bi-iki krom süsleme olmasa aracın içine bakınca golf mü, jetta mı, eos mu anlamak pekte mümkün değil
  • Bende katılıyorum iç mekan konusunda. Çoğu Golf, Jetta, EOS ve Scirocco hepsi aynı platformu kullanıyor.
  • süspansiyondan koltuklara kadar spor olan ve dizaynı zaten tartışılmaz olan bu aracın fiyatını focusla yada astrayla aynı olmasını bekleyemezdik,avrupada çok fark olmasada ülkemizde bu fark belirgin birşekilde açılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbest -- 5 Mart 2008; 14:35:02 >

• Ülkemizde 5000 YTL daha pahalı olacağını düşünüyorum Golf'ten.
  • Araç gerçekten güzel ama ismi sakatmış
  • Doğuş mantığıyla yine pahalı olur

Ama sonuçta kalitenin de bedeli var
  • fiyatı burada 50-60bin € olur artık.
    arkadaşlar kızabilir ama ben beğenmedim.çekici gelmedi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stilll

fiyatı burada 50-60bin € olur artık.
    arkadaşlar kızabilir ama ben beğenmedim.çekici gelmedi bana.

boşver senin hondan var n yapcan beğenip de..
  • Scirocco tanıtıldı peki golf 6 ne zaman tanıtılır bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.