Şimdi Ara

Vw Polo'ya hgs etiketini nereye yapıştırmalıyım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Polo kullanan arkadaşlar bu hgs etiketini nereye yapıştırdınız? Ben aracın dikiz aynasının 5 parmak altına yapıştırdım ama bu gün otobana girişte ve çıkışta okumadı, sonra sökmeye çalıştım, yırtıldı bende parçalayarak söktüm. Yeniden alacağım tam olarak nereye yapıştırırsak okur ve sıkıntı çıkarmaz, kullanan arkadaşlar cevap bekliyorum.
    Resim ekleme şansınız varsa çok iyi olur arkadaşlar.

• ben daha yapıştırmadım ama daha önce ogs vardı aracı aldığımda ve dikiz aynasının 5 cm altındaydı..yine aynı yere yapıştıracağım..detaylar burda..
    http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

ben daha yapıştırmadım ama daha önce ogs vardı aracı aldığımda ve dikiz aynasının 5 cm altındaydı..yine aynı yere yapıştıracağım..detaylar burda..

Dikiz aynasının 5 parmak altına yapıştırdım ama girişte okumadı. Çıkıştada okumadı. Bende söktüm yırttım attım.
    Vakıfbanktan almıştım zaten gidip pazartesi yenisin alayım. onu hemen yapıştırmayacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spdial

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

ben daha yapıştırmadım ama daha önce ogs vardı aracı aldığımda ve dikiz aynasının 5 cm altındaydı..yine aynı yere yapıştıracağım..detaylar burda..

Dikiz aynasının 5 parmak altına yapıştırdım ama girişte okumadı. Çıkıştada okumadı. Bende söktüm yırttım attım.
    Vakıfbanktan almıştım zaten gidip pazartesi yenisin alayım. onu hemen yapıştırmayacam.

okumamsı çok problem olmuyor sanırım,plaka kamera tarafından tespit ediliyor,plakanıza sistemde kayıtlı hgs varsa geçiş ücreti düşüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: spdial

Polo kullanan arkadaşlar bu hgs etiketini nereye yapıştırdınız? Ben aracın dikiz aynasının 5 parmak altına yapıştırdım ama bu gün otobana girişte ve çıkışta okumadı, sonra sökmeye çalıştım, yırtıldı bende parçalayarak söktüm. Yeniden alacağım tam olarak nereye yapıştırırsak okur ve sıkıntı çıkarmaz, kullanan arkadaşlar cevap bekliyorum.
    Resim ekleme şansınız varsa çok iyi olur arkadaşlar.

Acele etmişsiniz. Sökmenize gerek yoktu. Ayrıca o an için okumaması bozuk olduğu anlamına gelemz. Yapıştırdığınız yer de doğru. Yukarıdaki arkadaş da yazmış. Hiçbir şey olmazdı. Plakanıza kayıtlı HGS den bakiye düşerdi. Şimdi başınıza daha çok iş açmışsınız. Önce eskisini iptal ettirip yenisini alacaksınız. İçindeki bakiyeyi de ben hemen alamamıştım. İptal ettikten 1 ay sonra 22 tl. iade etmişlerdi.

• konu acilali epey olmus ama insanlar faydalansin diye yaziyorum. Kango aracim var. ben de aynanin 5 cm altina yapistirdim. Her geciste kapida Kacak gecis ikazi verdi ve alarm caldi. Ben de durumu HGS gorevlilerne yazdim. Onlarda cevap olarak "Bazi araclarin camlari metal alasimli oldugundan duz cama yapistirildiginda okumadigini, aynanin arka kismindaki nokta nokta olan yere yapistirilmasi gerektigini" yazdilar. Arkadasim onlarin dedigi yere yapistirmis, hic bir sikinti yok. Simdi ben eski etiketi kaziyip, bankadan alacagim yeni etiket aynanin arkasindaki noktali yere yapistiracagim. Sizleri bilglendireyim dedim. Hayirli yolculuklar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar,

Konuya cevap yazmak için geç olduğunun farkındayım fakat benim gibi yeni tecrübe etmiş ve arama motoruna yazarak bu konu başlığını okuma imkanı olan arkadaşlar için yazma ihtiyacı duydum. Bu hafta sonu ben de kılavuzdaki açıklamalara uygun olarak ayna altındaki uygun yere tutarak geçtim (şansıma yapıştırmamıştım) fakat geçişte sistem HGS etiketini algılamadı. Çözüm olarak yukarıda arkadaşın belirttiği "nokta nokta" olan bölgeye tutarak geçtim; bu geçişimde bir sorun olmadı.
  • bende gecen yıl hgs aldım aynı aynaın altına takdım yamuk oldu sökeyım derken cırt yırtıldı..gıttım yenısını veremeyız.merkezı aradım yenısını veremeyız ne olacak plakadan okur sorun olmaz..
    gecıslerde ditt ıkaz sonra 1 gun sonra bakıyorum hgs den dusmus
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.