Şimdi Ara

VW polo 1.4tdi / Opel Corsa 1.3cdti ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yılsonuna doğru bir araba alma planlarım var .

Açıkçası kardeşimle beraber kullanacağımızdan dolayı küçük arabalar işimizi görür.

2 marka/modele kadar eleme yaptım ;

VOLKSWAGEN POLO 1.4 70 HP TDI TIPTRONIC

ve

OPEL CORSA 1.3 CDTI COSMO ( ENJOY da olabilir )

Bu marka ve modeller hakkında bilgisi olanların yorumları benim için çok önemli

Aracın donanımsal özelliklerinin yüksek olması benim için önemli . Hatta eklerde yaptıracağım .

Kullanım amacım . hafta içi ev-iş-ev ( 40 km civarı ) , haftasonu ev - şehir

şimdiden yorum yapan herkese Teşekkürler

• Her iki aracı da iyi bilirim ve gerçekten hangisini alırsan al hata yapmış olmazsın

ama yerinde olsam yine de vw tercih ederdim
  • cosmo daha donanımlı ben cosmo tercih ederdim
  • opelin motoru daha teknolojik ve daha güçlü diye biliyorum.
    benim aracımda(2006 cordoba) vw polo motoru var 3 silindir ve sesli bir motor.
  • cevaplar için teşekkürler ;

@over and under

vw markası çok sağlam duruyor gözümde nedense , bende sana bu konuda katılıyorum

@hasanmerto

sanırım 4000 ytl civarı fark var aralarında , o fiyata aynı donanımlarıda ekletme şansım var

peki aynı donanımlarda olsa hangisini seçerdiniz ?

@erk4n

açıkçası motor hakkında pek bir endişem yok yaptığım araştırmalardan sonra

ses konusunda da , çok etkilemez beni açıkçası . Madem bir tasarruf düşünüyorum , cefasını da çekerim

yeni çıkacak model bu yıl sonu gelirse fiyatları oynar diye tahmin ediyorum vw polonun zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NumanB -- 5 Şubat 2008; 11:10:39 >
  • Corsa'nın motoru daha başarılı bir motor. Ayrıca Polo kısa süre sonra kasa değiştirecek diye biliyorum. Bu nedenlerden dolayı ben olsam hiç düşünmeden Corsa'yı seçerdim.
  • polo 2009'da kasa değiştirecek Corsa 3-4 yıl kasa değiştirmez Corsa Cosmo al bence.
  • Cosmo - Enjoy Donanım farkları ( Enjoyda olmayanlar );

Yan hava Yastıkları

Deri Kaplı Direksiyon

Grafik Bilgi Ekranı ( Enjoyda Dijital Bilgi Ekranı var )

Klima Kontrollü Klima ( Enjoyda Normal Klima var )

Spor Koltuklar

Hafif Metal Alaşım Jantlar - Sis farları ( Bu paket 1.122 YTL ye eklenebiliyor )

Cosmo - Enjoy Fiyat Farkı : 3100 YTL

Enjoy daha uygun görünüyor şu anda , ama araçları yakından test etmedim daha
  • Corsa nın kasası daha hoş ve yeni bir kasa sonucta ve iç dizaynı oldukça güzel
    Polo ise Golf cıktıktan sonra kasa yenilemeye giricek bunuda göz ardı edersek Corsa
  • Evet sanırım corsa daha ağır basıyor şu anda

otomatik vites ve dizel düşüncemde bir handikap var mı peki ?
  • polonun pompe düse eski teknolojili traktör gibi çalışan motoruna katlanabileceksen endüstriyel kalite olarak vw opelden daha iyidir. Ama kasa değiştirecek ve dizayn olarak corsa daha iyi ve güncel.
    Ayrıca yol tutuş sürüş dinamikleri konusunda corsa polodan her zaman iyidir.
    O yüzden corsa daha iyi bir seçenek ayrıca cosmo donanıma o kadar para ödemeye gerek yok enjoy yeterlidir.
  • corsa ... opelin dizeli daha modern hem corsa kasası yeni hem 90 hp seçeneği var. aslında cosmo modelinede gerek yok, enjoyda donanımlı, ön sis farları eksik olsun, maksat çok para bağlamamak, tabi bu benim görüşüm.
  • kalbim polo aklım corsa diyo :) bence sen aklını dinle ben öle yapardım
  • Enjoy seçeneğini tercih ederim zaten , sis farı ve jant değişikliği zaten 1.200 YTL opsiyonel olarak.

Orasını değerlendirebilirim , sunroof seçeneğide var , belkide onu seçerim .

Ama sonuçta corsa dışında bu fiyatlara bu özelliklerde başka marka / model düşünmeme gerek yok sanırım.

Polo yeni kasa çıkarmayacak olursa bu kadar kolay olmazdı ama
  • ben de bir konu açmıştım.polo - ıbıza - fabıa- corsa diye.araçları denedim, donanımlarına baktım arasındaki farkları gördüm.sonra bir de grande puntaya bakayım dedim.donanım olarak active modelinde bile diğer markalarda olmayan veya opsiyonel olarak sunulan özellikler standart.her neyse ben de 3 markaya indirdim.corsa - polo - g.punto. bunlar arasında artık bir seçim yapmak gerekiyordu.şöyle bir düşündüm de koç indirimi yaptırarak fiat daha mantıklı geldi,
    ve aralık 2007 'de 1,3 multijet active modelini aldım.Çok kazancım oldu.Şu anda aracımdan memnunum.
    tavsiye edebilirim.
  • opel corsada kullanılan motor ile gp de kullanılan aynı benim bildiğim kadarıyla.
  • Punto yada baktım , güzel özellikeri var ama birçok istedğim özellik yine opsiyonel .

Birde fiyat bilgileri çok karışık hiçbirşey anlamadım...

Şu anda Corsa üzerinde karar verdim , ama daha alım aşamasına gelmeme var .

Öneriniz için teşekkürler .
  • Kesinlikle corsa almanı tavsiye ediyorum.Daha kaliteli ve motoru daha iyi.Üstelik corsa yeni çıkmış bir araç.Polo gibi eski değil.
  • corsa güzel tercih olmuş..
  • corsa iyi seçim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.