Şimdi Ara

VW NEW BEETLE (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
10
Favori
36.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tam almaya karar verdim şimdi makyajı görünce aklıma ona gidecek e o zamanda 0 almak gerekecek o kadar da bütçe ayıramam.

Makyajlı kasa varken güncel olmayan kasa da fiyat çok cazip gelmezse almak istemem.

Satıcılar da hemen fiyat düşürmezler rakamların oturması için zaman geçmesi gerekecek.

bu arada test sürüşü randevusu aldım bi gidip 1.4 motorlu böceği deneyelim bakalım içime sinecek mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gajiin

Haydaaaa

Tam almaya karar verdim şimdi makyajı görünce aklıma ona gidecek e o zamanda 0 almak gerekecek o kadar da bütçe ayıramam.

Makyajlı kasa varken güncel olmayan kasa da fiyat çok cazip gelmezse almak istemem.

Satıcılar da hemen fiyat düşürmezler rakamların oturması için zaman geçmesi gerekecek.

bu arada test sürüşü randevusu aldım bi gidip 1.4 motorlu böceği deneyelim bakalım içime sinecek mi ?

Hocam makyaja baktım fazla bir fark yok ön tampon altı far kısmı değişmiş arkaya led far konmuş aracın donanımları aynı araçta iyileştirmeler yapılmıştır iyi yönü. Test edeceğiniz araç 160 hp lik çift turbolu eski model. Son çıkan motor ise 150 hp tek turbo ama iki motordan da memnun kalırsınız

• Laurin Klement L kullanıcısına yanıt
    İç mekanda değişiklik fazla yok gibi gözüküyor. Artık bekleyip göreceğiz.

Zaten daha bütçeyi de ayarlayamadim:(

Allah büyük inşallah kısmet olur da alırım en kısa zamanda.

Bu arada yarın testi yapıp yorumlarımı paylaşırım.
  • gajiin kullanıcısına yanıt
    Testi yapabildiniz mi bende makyajlı araçlar gelsin gidip bakacağım sorduğumda gelmemişti bu hafta tamamlanır sanırım
    Maalesef yapamadım doğuş arayip erteledi araç tahsisten dönmedi dediler artık nedense.

bu pazara kaydirdik testi. Gerçi ankarada diğer vw bayilerinde test aracı varmı bilmiyorum iş yoğunluğundan sormaya fırsatım olmadı.

Artık pazar hem gidip testi yapıcam hem de fiyat konuşup makyajı soracağım.

Gerçi mali durum pek iç açıcı değil bu aralar :( sürpriz bi gelişmeler olmazsa çok yakında alamayacak gibi duruyorum gerçi Allah büyük belli mi olur kısmet...
    Geçen hafta sonu testi yaptım.
    model yılını bilmiyorum ama design paket bir 1.4 idi.
    şehir içi bir de yoğun trafik saati olduğu için performans hakkında bir değerlendirmem yok ama DSG hayal kırıklığı oldu.
    Daha önce sahip olmadım ama DSG'li çok araba kullandım yabancı olduğum bire şanzıman değil ama bu arabada ciddi titreme vardı. kalkışta olsun 1 de 2 ye geçişte ve 2 den bire düşerken resmen titriyor araba.
    açıkçası hiç hoşuma gitmedi. Kullandığım şanzımana özgü bir sorun mu bilemiyorum.
    Öte yandan kabinde motor sesi ve yol sesi çok ama çok fazla. Sürat yapamadığım için rüzgar sesini bilemiyorum ama bu şartlar da o da eminim fazladır.
    Açıkçası beklentimin gerisinde kaldı.
    Fiyatının 100 bin TL bandında olduğunu düşünürsek alınabilecek bir araba mı diye şüphe etmeye başladım.
    Yani salt kült tasarım için değer mi emin değilim.
    Satın alma kararımı netleştirmeden önce başka araçla yine ve daha uzun bir test yapmam şart.

Sanırım 2012 model olması lazım beyaz renkse araç ilk çıktığında test etmiştim kilometrede yüksektir büyük ihtimal sorun kavrama sorunu gibi duruyor yakında kavramayı değiştirirler. Rüzgar olayı aracın yapısından kaynaklanıyor diye düşünüyorum araç testinin birisinde rüzgarın spoilerde toplandığını bu yüzden aracı ittiği gibi bir yorum vardı ne kadar mantıklı bilmiyorum. Yol sesini fazla alıyor yalıtımı düşük sert plastik çok Meksika üretimi bir model. Bu aracı alanların büyük çoğunluğu belki tamamına yakını görüntüsü için alıyor. Şahsen benim vw de beğendiğim iki model var bir tanesi golf ama her modeli değil golf 4 ve golf 7. Diğeri de beetle ama beetle sevme nedenim vw olduğu için değil beetle olduğu için umarım netleştirirsiniz her şey gönlünüzce olur. Bayiye makyajlı kasa gelmiş miydi gördünüz mü
    Yok hocam araba gümüş renkti km de 30bin civarıydı.
    Umarım dsg sorunu o araca yöneliktir.
    Bayiye makyajlı araç gelmemiş makyajsız kasalar da bitmiş. Bir iki ayı bulur araç gelmesi dediler i.
    İndirim oranı da %5 imiş %2 de bayi indirimi yaparız dediler.
    Makyajda allstar donanım paketi de ortadan kalkmış.
    Anladığım kadarıyla makyajlı veya makyajsız araç yok ellerinde o zaman yaptıkları indirimin anlamı kalmıyor müşteri hizmetlerinden 10 güne araçlar gelir demişlerdi hazırda dolu araç varsa alabilirdim anlaşılan gelmemiş hem Çankaya hem Etimesgut bayisine mail atmıştım gelince haber verin diye ses çıkmadı gerçi araç gelse haber vermezler adamlardan araçla ilgili bilgi almak imkansız gibi bir şey aklımda birkaç model var farklı sınıflardan gerçi suv olan martta gelecek diğerleri satılıyor hangisine kısmet olursa bir an önce almayı istiyorum. Benzinliğin birinde bronz kahve allstar gördüm renk olarak gece olmasına rağmen baya güzeldi. Eskiden opak olan denim mavi metalik olmuş rengi farklılaşmış katalogta baya güzeldi farklı sarı tonu eklenmiş açıkçası bunları da merak ediyorum. Anlaşılan kasım sonuna kadar numunelik araç getirip 2017 de satışa başlayacaklar öyle anlaşılıyor
  • Vw müşteri hizmetleriyle görüştüm araç bayi stoklarına girmiş gidip bakayım :). En azından listemdekilerden biriyle ilgili düşüncelerim netleşir :)
  • arkadaşlar merhaba,

2.el beetlelara bakıyorum bu aralar, 60-65 bin civarı bişi düşünüyorum,

ama motor konusunda karar veremiyorum,

istanbulda yaşıyorum
    1.2 dsg düşünüyordum çok yakar diyorlar
    1.6 dizel dsglerin fiyatı 75000 civarı.

ayrıca 2015 2016 model 1.6 dizel neden yok üretimden mi kalktı.
    bu araçlarda dsg problemi yaşayan var mı ?
    1.2 dsg ile 1.4 dsg arasında hangisi şehir içinde daha az yakıyor yardımcı olabilir misiniz ?
  • eyupco kullanıcısına yanıt
    1.2 manuel az yakar çok kaçar. Tüm versiyonlarını kullandım. Dizelin yeri ayrı benzinin ayrı. Dsg ye pek güven olmaz ki bu araçların fazla piyasası yok.
    Bende manuel 1.2 denim mavi bakıyorum.
  • eyupco kullanıcısına yanıt
    Dizel olarak sadece 2.0 motor var o da vergiler yüzünden burada satılmıyor. Ikı motoru da test eden biri olarak ağırlıklı şehir içi kullanılacaksa 1.2 yeterli ama araçta turbo boşluğu yüzünden sollamaya çıktınız gaza yüklendiniz hemen tepki vermiyor birkaç saniye sonra hızlanıyor arkadan gelen araç varsa sıkıntılı durum ben olsam 1.4 alırdım
  • Arkadaşlar ben 2016 kasımda 2013 model design paket 1.4 160 lık siyah beetle aldım,yukarıda arkadaşın dediği gibi şanzıman düşük viteslerde rahatsız edici derecede titreme yapıyor,aracın km 30k,şanzıman ile alakalıda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama hoş bir durum değil,gene yol sesi aracın içinde çok fazla,3.köprü yolunda aracı test etme fırsatım oldu son 229 km hıza ulaştım,rüzgar sesi de içeride,ama ne olursa olsun arabanın retroluğu yetiyor,zaten beetle alan birisinin motor delisi olmadığını düşünecek olursak,aracın görüntüsü muazzam,hele ki sokak aralarından geçerken ufak çocukların bakışları.
  • Kirisciyan K kullanıcısına yanıt
    Bende de 1.4 full + full satürn sarısı var. Caddebostan barlar sokağından girdiğin an bütün herkes ağzı açık seni izliyor o hissi bile yeter.

DSG de problem çıkmıyor değil bunlarda kavrama ve mekatronik biraz sıkıntılı. Yinede her şeye değer kaplumbağamı seviyorum. Beetle grubumuza bekleriz..
  • Kirisciyan K kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar 2012 modellerden sonra sorun giderildi dense de az da olsa devam ediyor. Mekatronik veya başka bir soruna rastlamayın yeter kavrama değişimi de düz viteste de değişiyor ama dsg de biraz daha masraflı. YouTube da seatoloji kanalında bir arkadaş nasıl kullanılmalı nelere dikkat edilmeli diye anlatım yapmış baya faydalı
  • arkadaşlar multimedia sistemi hakkında bilgi verebilir misiniz ?

benim için önemli olan audio bluetooth bağlantısı var mı ?

yoksa iphone bağlama şansım nedir ? ayrı bir bağlantı arabirim kablosu satın alma opsiyonu var mıdır ?

navigasyon elde etme şansı nedir ? vw hiç kullanmadım o yüzden üniteye yabancıyım .

fender olmadan ses sistemi tatminkar mıdır ?

teşekkür ederim.
    Hocam kaç model alacağınıza göre değişiyor eğer 2012-2013 alacaksanız usb girişi yok media-in adaptörü ve kablosu almanız lazım vw sitesinde beetle aksesuarlar içinde fiyatı özellikleri mevcut iki türü var bir tanesi aracın cd çalarından çalışıyor diğeri radyosu üzerinden boş kanal bulursa çalışıyor birincisi daha iyi tercih. Eğer 2015 ve üzeri alırsanız usb girişi mevcut 2014 te usb girişi var mı bilmiyorum birde şu durum var 2016 opsiyonel listesinde iPod için usb girişi diye 150 Euro fiyatlı bir donanım vardı sanırım araç üzerinde standart gelen usb bağlantısında ya usb bellekler çalışıyor veya iPod çalışıyor ama şarj olmuyor olabilir bayiye sormak lazım tam bilmiyorum

Navigasyon için mirrorlink modelli rcd olmalı telefondan aktarmak için bu da belli modeller sonrası var veya servis zenec sistemi takıyor navigasyon Bluetooth parrot kiti var opsiyonel geri park kamerası da alınabiliyor

Fendere gelirsek bence olması gereken bir donanım kendim de müziğe ilgim olduğu için alırdım basları vurması gibi özellikleri yeterli ama sesi tok ve net vermesi daha güzel imkanınız varsa alın derim

Bilgiler için çok teşekkürler. Asgari 2014 almak istiyorum. Hala bütçeyi doğrultamadığım için beetle alamadım henüz. Satışta olan bir aracım var satılır satılmaz alıcam inşallah.
    Gerçi bu aralar beetle yerine rcz de düşünmüyor değilim. Artık parayı cebe koyunca her iki arabayı da detaylı inceleyip direksiyona oturunca işte bu dediğimi alacağım.

bu arada, media konusunda bluetooth ike müzik aktarımını da yanıtlarsanız sevinirim. Telefonu kabloya bağlamadan eşleştirip müzik alabilmek benim için önemli.
    Fender isterim kesinlikle ama çok az var ikinci elde o baya bir handikap. Belki sonradan mevcut sisteme subwoofer ve daha kaliteli hoparlörler ve belki anfi ile destek yaparım. Tabi arabanın bana uygun olduğuna karar verir ve uzun süre binmeye ikna olursam.
    2012 den itibaren donanımları bulabilirseniz orada yazıyor olan araçlarda Bluetooth telefon hazırlığı yazıyor olmayanlara da servis vw Bluetooth orjinal kiti takıyordu veya parrot gibi farklı markalar var. Aracın üzerinde Bluetooth olan araçlarda müzik aktarımı var sonradan takılan kitlerde de büyük çoğunluğunda mevcut

Benim de hayalimdeki araç 2012 den beri takip ediyorum ilk çıktığında Etimesgut bayisinde full bir araç vardı bütün opsiyonlar vardı fenderi orada inceledim memnun kaldım araç kırmızı olduğu için istemedim bir hafta olmadan araç satıldı sonra da almak nasip olmadı 2016 da yine niyetlendim 1.2 sini birkaç defa kullandım ama sollamalarda veya ani hız gerektiren durumda turbo boşluğu nedeniyle hızlanma pedala bastıktan iki üç saniye sonra oluyordu bu da arkadan araç geliyorsa risk oluşturuyor. 1.4 alayım dedim ama manuel istedim yurt dışında var biz de düz vitese talep yok olmaz dediler birkaç marka arasında gidip geldim nasip olmadı bu fiyatlara sıfır araç almak zor benim açımdan

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.