Şimdi Ara

VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
2.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: golf 7 1.2

quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Tam ifade edemedim sanırım;

quote:

....Sürüş dinamiği olarak Golf 7 çok üstün ve tok bir araç. Sürücü ile bütünleşen bir yapısı var. İ30 bu konuda biraz daha yol katetmeli bana göre....

İç mekanın sürüş dinamiği olarak sürücü-araç bütünleşmesine nasıl bir etkisi var?

Golf tabiiki daha üstün bir araç, özellikle iç mekan kalitesi olarak rakipleri ile arasında fark var. Ama şu dış tasarıma bir el atılması lazım..

Ayrıca konunuz hayırlı olsun..

Öncellikle çok teşekkür ederim
    golf yol tutuşu konusunda i30 katkat üstün ben 1buçuk yıl i30 1.6dizel kullandım ve araç bendeyken çok yakın bir arkadaşım golf7 1.6tdi aldı ve ben görünce buneya berbat bir araba bu buna bukadar paramı verdin dedim ve arkadaşım zamanla anlarsın neden para verdiğime dedi ve arkadaşımın maddi açıdan zorlanması oldu ve golf7 i ilana koyduktan 3gün sonra sattın ve sonra i30bende satmaya karar verince satma 4ay uğraştım ve benim i30un titreme vs. gibi sorunları vardı ama tabi benim araca has birşey olabilir.
    Sonra bende golfü merak ettim nasıl bir araba bu neden herkez bunu alıyor diye ve bende (daha i30 satmamıştım) volksvagen avek bayisine gittim ve şansa golf7 1.2tsi motor varmış test aracı ve bende hemen test edelim dedim araba bir oturunca ve 1-2tur atınca anladım golf yol tutuş kaliteli malzeme iç mekan çizimi konfor açısından çok iyi bir araç olduğunu anladım ve çok severek aldığım i30umu satmam gerektiğini anladım yani eyer araç almayı düşünüyorsanin gidin herhangi bir bayiye ilkten i30u sonra golfü test sürüşü yapın ozaman anlarsınız nedemek istediğimi
    Kendinize iyi bakın hocam

Herhangi bir bayiden değil bayilerden yaptığım test sonucunda i30 aldım ve son derece memnunum. Avrupa araba hiçbir zaman bakmam bence gereksiz ama alana da karışmam herkesin kendi parası. Bugünün teknolojisi ve rekabet ortamında hiçbir şekilde yüzüne bakılamayacak derecede kötü araba yok ama f/p değerlendirmesinde en geride kalan araba da Golf'tür, bunu da iyi bilmek lazım. Şimdi birileri derki bunu neye dayanarak söylüyorsun, araç fiyatlarına ve sunduklarına bakan birisi bunu çok rahat anlayabilir ancak söylediğim gibi bu işler keyif işidir.

• Tabiki Golf
  • YENİ GOLF7 %2 ZAMLI FİYAT LİSTESİ İLGİLENEN ARKADAŞLARA

Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Midline Plus 48.000 TL
    Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Midline Plus 55.800 TL
    Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Comfortline 51.200 TL
    Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 59.000 TL
    Golf 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Comfortline 54.400 TL
    Golf 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 62.200 TL
    Golf 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Highline 60.600 TL
    Golf 1.4 TSI 122 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 68.400 TL
    Golf 1.4 TSI ACT 140 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 66.700 TL
    Golf 1.4 TSI ACT 140 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 72.900 TL
    Golf 1.6 TDI 90 PS BlueMotion Technology Midline Plus 60.000 TL
    Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Comfortline 64.100 TL
    Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 71.900 TL
    Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Highline 70.300 TL
    Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Highline 78.100 TL

VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU? VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU?

• i30 un golf focus astra seviyesine gelmesi için daha çok ekmek yemesi lazım
  • quote:

YENİ GOLF7 %2 ZAMLI FİYAT LİSTESİ İLGİLENEN ARKADAŞLARA

Bu fiyatlar sizi etkiledi mi? Daha aracı teslim almamıssınız .. İ30'u kaça alıp kaça sattınız ? sorunsuz bi araba uygun bi fiyatla 4 ay beklemez bence ..

• quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

i30 un golf focus astra seviyesine gelmesi için daha çok ekmek yemesi lazım

Aynen hocam güzel yorumunuz için teşekkürler buda benden size hediye
     VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU? VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU? VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU? VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU? VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU?

• quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

quote:

YENİ GOLF7 %2 ZAMLI FİYAT LİSTESİ İLGİLENEN ARKADAŞLARA

Bu fiyatlar sizi etkiledi mi? Daha aracı teslim almamıssınız .. İ30'u kaça alıp kaça sattınız ? sorunsuz bi araba uygun bi fiyatla 4 ay beklemez bence ..

Ben bugün parayı yatırdığım için zamdan etkilenmedim çok şükür...
    i30 sorunsuz değildi titreme sorunu vardı ve buda 3 arkadaşımda daha var 51000tlye almıştım nakit 44.750tlye çok zor sattım açık konuşmak gerekirse hocam maalsef çok güzel araba olabilir ama hyundai olması çok büyük bir dezavantaj bence

• hocam her araba önerisi konusunda gelip hyundaiyi bırak ayda 20 30 tane satan modelleri önerenler var . Onlara örnek olsun diye daha detaylı bilgiler verebilir misiniz? Model-yıl-yakıt-km-kaza vs... Ayrıca 5 yıl garantili araç titreme varsa çözülürdü , çözümü olmayan bir sorun mu?
  • Golf almayı düşünen Arkadaşlar Uled ve tungsten veya pasifik mavi alsınlar çok hoş durmuş gerçekten.
     VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU?
  • Dizel manuel elite donanım Hyundai i30 dışında hertürlü golf derim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam her araba önerisi konusunda gelip hyundaiyi bırak ayda 20 30 tane satan modelleri önerenler var . Onlara örnek olsun diye daha detaylı bilgiler verebilir misiniz? Model-yıl-yakıt-km-kaza vs... Ayrıca 5 yıl garantili araç titreme varsa çözülürdü , çözümü olmayan bir sorun mu?

Tabi hocam nedemek hemen veriyorum örnek ben bayiye gitmedim ama 2arkadaşımda daha görünce midem bulandı abim açıkcası sizin isminiz nedir acaba benim ismim giray selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.GG -- 23 Aralık 2013; 20:37:09 >
  • quote:

quote:

hocam her araba önerisi konusunda gelip hyundaiyi bırak ayda 20 30 tane satan modelleri önerenler var . Onlara örnek olsun diye daha detaylı bilgiler verebilir misiniz? Model-yıl-yakıt-km-kaza vs... Ayrıca 5 yıl garantili araç titreme varsa çözülürdü , çözümü olmayan bir sorun mu?

Tabi hocam nedemek hemen veriyorum örnek ben bayiye gitmedim ama 2arkadaşımda daha görünce midem bulandı abim açıkcası sizin isminiz nedir acaba benim ismim giray selamlar.

A.S ismim Emre . Kardeş sattığın aracın bilgilerini merak ettim . Ayrıca sorun her araçta olabilir , bunu çok kafaya takmamak lazım.
    en sorunsuz dediğiniz japonlarda bile en olmadık sorunlar çıkabiliyor. Neyse bu saatten sonra hayırlı olsun demek düşer.
    Hyundai vw-ford-opel seviyesine tam olarak gelmediyse de aradaki mesafe de günden güne azalıyor ..

• Şu an golften sonra en çok satan araç.
    Seat Leon:

TSI Motorlar:

1.2 lt TSI 105hp Start&Stop

1.2 TSI 105hp DSG Start&Stop

1.4 TSI 140hp Start&Stop

TDI Motorlar:

1.6 TDI CR 105hp Start&Stop

1.6 TDI CR 105hp DSG Start&Stop

ÖNEMLİ!!!
    ŞU AN LEONDA EN ÇOK SATAN MOTOR 1.4TSİ 140HB STAR&STOP FR PAKET İLGİLENEN ARKADAŞLARA DUYRULUR!!!!!!

VW GOLF7 Mİ HYUNDAİ İ30 MU?

• Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Selam Emre Kardeş öncellikle aracım HYUNDAİ İ30 1.6CRDİ DİZEL 128HB 220NM TORK böyle bir araçtı bu beygiri gören inanamıyodu ama turbo çok geç devreye giriyor bu yüzden beni memnun etmedi.

• Ben aracımı aldım golf7 tdi highline. Leonun çok sattığı falan da yok , sadece kendini rekorunu kırıyor. Yoksa piyasanın hakimi modeller belli.
    1.astra 2.Golf 3.İ30 4.Auris genelde sıralama böyle gidiyor
  • quote:

Ben aracımı aldım golf7 tdi highline. Leonun çok sattığı falan da yok , sadece kendini rekorunu kırıyor. Yoksa piyasanın hakimi modeller belli.
    1.astra 2.Golf 3.İ30 4.Auris genelde sıralama böyle gidiyor

Hocam Arabanız süper Allah kaza bela vermesin inş...

• Kardeş 1.6 crdi motorun torku 260 nm'dir. Hyundai aktarma konusunda biraz zayıf , performansı hissettirememesi ondan olabilir.
    Sattığınızda kaç km'deydi , sorunu kazası falan var mıydı , modeli neydi ? Şu an ucuz crdi yani style 56 bin , aldığınız fiyata göre 7 bin ,güncel fiyata göre 12 bin zarar ettirmiş... İ30 dizelde bu kadar zarar ettiriyor mu
  • quote:

Kardeş 1.6 crdi motorun torku 260 nm'dir. Hyundai aktarma konusunda biraz zayıf , performansı hissettirememesi ondan olabilir.
    Sattığınızda kaç km'deydi , sorunu kazası falan var mıydı , modeli neydi ? Şu an ucuz crdi yani style 56 bin , aldığınız fiyata göre 7 bin ,güncel fiyata göre 12 bin zarar ettirmiş... İ30 dizelde bu kadar zarar ettiriyor mu

Ewt hocam 260NM torkdu doğru i30 1.6crdi dizel styla paket manualdi maalesef çook zarar ettim.

• Öncelikle hayırlı olsun. Zırt pırt i30 bölümüne girip öneri isteyip durduğunuzu hatırlıyorum. Genelde size Golf alın demiştik Almışsınız ama hala i30 ile kıyaslıyorsunuz. Kullandığınız i30'da boya dökülmesi olduğunu söylemiş ve destek istemiştiniz ancak hiç birimizde böyle bir sorun yok. İşiniz zor 8000km sonra yağ lambası yanınca ve her i30 gördükçe acaba mı diyeceksiniz sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Öncelikle hayırlı olsun. Zırt pırt i30 bölümüne girip öneri isteyip durduğunuzu hatırlıyorum. Genelde size Golf alın demiştik Almışsınız ama hala i30 ile kıyaslıyorsunuz. Kullandığınız i30'da boya dökülmesi olduğunu söylemiş ve destek istemiştiniz ancak hiç birimizde böyle bir sorun yok. İşiniz zor 8000km sonra yağ lambası yanınca ve her i30 gördükçe acaba mı diyeceksiniz sanırım.

İlginize teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.