Şimdi Ara

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR (2368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47.601
Cevap
124
Favori
1.169.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23662367236823692370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mekatronik mi acaba Nazım Hocam? Geçmiş olsun, bakalım ne çıkacak derdi. Nerede kaldı ? Evin orada mı iş yerinin oralarda mı ? Bakımlara serviste devam ediyorsanız fazla bir fatura çıkmayacaktır ama servis dışı devam ediyorsa kabarabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 11 Temmuz 2017; 9:44:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N KUL kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, daha önce de oldu mu aynı problem?

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Epc star stop arızasını iş gidişi verdi,dönüşte eve az mesafe kala + şanzıman arızası. Eve yaklaşmıştım stop ettim çalışmadı araç 9-10 kez deneyince çalıştı,park ettim bir daha çalışmadı, P/N konumunda çalıştırınız uyarısı veriyor fakat çalışmıyor. Araç servise çekildikten sonra bende uğradım servise, durumu anlattım,sonra beni tekrar aradılar nasıl oldu diye yine anlattım ifade değişikliğinden beni içeri mi atacaklar nedir:) Az evvel arayıp sordum bir gelişme varmı diye,atölyeden henüz bilgi gelmemiş arıza tespit edilecek maliyeti vs bana bilgi verilecekmiş. Aracı nasıl atölyeye indirdiniz diye sordum, rampadan aşağı salmışlar.

• Sağol hocam.. Daha önce epc ışığı uyarısı vermişti ve star stop arızası,akü değişmişti. Daha sonra da boğaz kelebeği. Bu epc lambası motorda olan bir arızanın habercisiymiş,sanırım 15-20 parçanın azıra haberini bu epc uyarısı veriyor. Sonucu yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Sağol hocam.. Daha önce epc ışığı uyarısı vermişti ve star stop arızası,akü değişmişti. Daha sonra da boğaz kelebeği. Bu epc lambası motorda olan bir arızanın habercisiymiş,sanırım 15-20 parçanın azıra haberini bu epc uyarısı veriyor. Sonucu yazarım

Öncelikle, geçmiş olsun. Aşağıda kısa bir liste var;
    EPC - Electronic Power Control ışığının sebepleri için.
    Eğer 3 numaradaki "Brake light switch" olursa
    çözülmesi basit bir problem. Diğerleri daha ciddi.
    Fakat esas liste uzun. Aracınızın model yılı ve kilometresini
    öğrenebilir miyim? İyi forumlar, saygılar.
    Sami.

http://www.volkswagensantamonica.com/blog/what-is-the-vw-epc-warning-light/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 12 Temmuz 2017; 19:41:7 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Araç 2013 model 93.000km 1.4tsi 122hp. Daha önce epc uyarısı sonucu akü ve boğaz kelebeği değişmişti. Bugün servis aradı arızayı tespit ettik vites mekanızması arızası görünüyor dediler,fiyatı 4061tl bu parça değişince ikinci arıza olarak şanzıman arızası görünüyormuş şanzımanda kusur varsa iyi niyetten halletmeye çalışacaklarmış. 43000km'de kavrama garanti kapsamında değişmişti. Belkide vites mekanızması arızalı değildir

• Aşağıda Scotty Kilmer'in ilgili bir videosu var. Texas'lı bir tamirci. Videolarından çok şey öğrendim.
    Kanalı 174 milyon kez izlenmiş. EPC'nin Amerikan versiyonu; "Check Engine Lights".

Bu arada, Doğuş'a gidiyorsanız, değişen parçayı kesinlikle saklayın. Uzun süre saklayın. Tamir kapsamında
    parça ve işçilik garantilerini sorun lütfen. Değiştirdikleri parça sorunu çözmediği durumda ne olacak;
    bunu özellikle sorun. Mk4 '98 Golf araçta Doğuş Oto Maslak ile bu konuda problem yaşadım.

Serviste aracınızın OBD (On-board Diagnostics board/cihaz) port'una/çıkışına, aşağıdaki videodakine benzer
    portatif bir bilgisayar takıyorlar. Bu cihaz sayesinde sensör bilgileri ve arızanın detaylı kodları
    öğreniliyor. Fakat böyle bir sistemde bile hata meydana gelebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=CgC7E0YBknU

Bir de bu video;

https://www.youtube.com/watch?v=XV9rJwEOCus

@N KUL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 13 Temmuz 2017; 11:58:53 >
    Mekatronik çıkacak gibi Nazım Hocam.

Hocam dediğiniz gibi mekatronik arızalıymış👍

Değişimi nasıl yapıyorlar Nazım Hocam? Faturayı komple yansıtmıyorlar inşallah.

Hocam aracım çekiciyle servise gitti daha sonra servisle aramda bir hüsümet oldu:) aracı geri getirin dedim ve tekrar çekici çağırdım anadolu yakasından avrupa yakasına çektirdim aracı servistekiler benim deli olduğumu düşündü ve sonuç benim lehime sonuçlandı. Olanları burda yazmak istemem. Az çok otomobiller hakkında bilgi sahibi insanlarız

Hocam arac 100 bini cevirmiş , bu saatten sonra satmanızı tavsiye ederim.

1. 100 bini gördükten sonra aracınların cogu süpriz arızalar verir,

2. Şanzıman degişikliği özellikle dsg randıman vermez bu saatten sonra.

Anlayacagınız cebinizden paralar çıkacak, o paraları yeni bir otomobil alarak degerlendirmek daha mantıklı.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi değişim zamanı geldi👍 Doğuş oto garanti ve iyiniyet garantisi konusunda bana göre iyi,müşterisini üzmüyor. Serviste (yetkili servis) iyi bir ustanız yoksa işi bilen,boşuna fazladan parça değişir ve kalın faturalar ödersiniz. Bence servisten önemli ustadır. Usta kafadan sallama iş yaparsa 300 yerine 5 bin ödersiniz.

• Ben de aranıza katılmak üzereyim sadece sormak istediğim bir soru var. Geçen gün bayiden arayıp gelecek araçları sorguladım. 1.6 TDI Manuel Highline araç beyaz rengiyle Sunroof, anahtarsız çalışma ve geri görüş kamerası opsiyonlarıyla geleceğini söyledi. Önce klasik bayi indirimini yaptı, aradan 5-10 dakika geçti tekrar arandım bir kampanyadan bahsetti ve araç 116.000 civarına geliyor dedi. Sizce aldığım fiyat nasıl?

Buraya sormam pek doğru değil belki ama bir araç daha var Astra 1.6 dizel otomatik dinamik donanımda ve sunroof opsiyonlu 109.000 fiyat aldım. Objektif olarak bakıldığında hangi araç daha mantıklı oluyor sizce? Çok teşekkür ederim şimdiden.
  • Losgalacticos kullanıcısına yanıt
    Öncelikle şunu belirtmek isterim burda hangi arabayı almak isterseniz alın illaki arkadaşların yorumu olcaktır.

Burası golf sayfası diye herkes golfden alıyor, digerlerinden anlamıyor demek degil.

Atıyorum aracmı arızalandı, arabaların ortak dili aynıdır. Astradaki bilmeyenilir fakat aynı sorunla karşılasan illaki diger markalar vardır.

Size yorum yapmak gerekirse

Opsiyonların fiyatı bildiğim kadarıyla suroof 3500, anahtarsız calıstırma 1000, geri görüş 600tl

Arabayla birlikte toplam ortalama rakam 124 bin

Size 116 bin teklif gelmiş ortalama %6 gibi indirim yapılmış görünüyor. Bu volkswagen için cok cok iyi bir indirim.

2013 yılından buyana benim gördüğüm max %6 da durdu, sizde bu rakamı yeni golfle güncellemiş oldunuz.

Astraya gelecek olursak şuan için astranın avantajı otomatik oluşu sunroof hariç iki opsiyonun standart oluşu ve astradaki şerit takip kendi kendine parketme, kör nokta, gelişmiş far vs vs

Bunların olmasına ragmen fiyatının uygun olması cezbedir.

Skalaya baktıgımız zaman astra bariz şekilde önde

Golfde arkadaslar beni uyara bilir hayalet gösterge dısında extra donanıma sahip degil.. hayalet gösterge basit söylene bilir fakat normal araca takmaya kalksan fiyatı 10 binlira

Sunrof ile panoramik acılır tavan zaten ayrı dünyalar

Panoramik daha iyidir ve daha pahalıdır.

Şimdi astra önde dedik zaten otomatik olması bilee cezbediyor

Fakat golfde pahalı oyuncaklar var

Opel bayileri volkswagen gibi indirim oranını sabit tutma peşinde fakat karşı tarafı sıkıştırdıgında genel merkezimizden sizin için fiyat alalım durum söz konusu.

Astra 121 bin tl ve %10 indirim yapılmış. Gayet güzel rakam

Ben ankarada %5 aldım fakat alma gibi durumum olmadıgı için merkez felan ugrasmadım.

Tekrar astra ve golfu ele alırsak donanımları bir yana ittigimiz zaman iki araca oturuldugunda golfde bariz şekilde kalite algısı yüksek.

Bunun sebebi ise golf kaliteyi ön plana sunmuş donanımı kısmış, astra donanımı ön plana sunmuş kaliteyi kısmış

Yani anlıyacagınız terazi eşit.

Yukarda belirttiğim gibi astra otomatik oluşu kafa karıştırıyor.

6000 binliralık şanzıman fakat otomatik konfordur.

İki arabada güzel hangi arabayı alırsanız alın iyiki almışım diyeceksiniz.

Ben şahsım adına dizel otomatikten yanayım

Çok begendiğim iki araba varsa aracın bana sunduklarına bakarım bu saatten sonra.

Ben gecen aylarda 3008 kiraladım dizel otomatik baz donanım aktive verdiler

İ cockpit hayalet göstergeliydi 3008 de standart

İlk başlarda waoow, süper işte bu felan diyorsun daha sonra alışınca basit sıradanlaşıyor, aynı şekilde multimedyada

Misal anahtarsız çalıştırma araba otomatik olmayınca onunda hiçbir espirisi kalmıyor

Astra size uygun fiyata herşey sunuyor otomatikse otomatik, donanımsa donanım insan baska ne isteyebilir.

İki araba otomatik olsaydı veya manuel

Karşımıza kalite algısı yüksek olanmı yoksa donanımı yüksek olanmı çıkardı , basit bir şanzıman hersey degiştiriyor. Acıkcası dizel otomatik ve sunroof bi arabada olmazsa olmazlardan artık.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Açıklayıcı gönderiniz için çok teşekkür ederim. Fakat yanlış yazdığınız bir kaç nokta var. Astra için dahil dediğiniz donanımlar; AFL ve GPP donanımları. Toplam 10.000 lira fiyatı var. Bu opsiyonlarda; gelişmiş farlar, kendi kendini parketme, geri görüş kamerası, kör nokta uyarı gibi özellikler var.

Opel bayisinden aldığım fiyatta bayi müdürü "Kesinlikle son fiyat, kesinlikle daha indirim yapılamaz." gibi cümleler kurdu. Bu cümleler biraz beni bayiden, markadan soğuttu açıkçası. Tekrar girip konuşmak istemedim.

Sizin de yazdığınız gibi bir tarafta premiuma en yakın kompakt araç Golf. Biraz donanım eksiği var ama kalitesi bu eksikleri örtüyor. Diğer tarafta fiyatı uygun konfor donanımları mevcut ve otomatik vitesli Astra.

Çok kafam karışık gerçekten. Vw'de de bu fiyatla 40 yılda bir gelen araç bulunca kaçırmak ta istemiyorum. Neredeyse karar vermek için son günüm. Çünkü aranan bir araç her an satılma riski mevcut.

Tekrar yorumunuz için teşekkür ederim. Kendi içimde mukayesisini yapıp karar vereceğim artık. Hoş belki dün aramadım ama Golf satıldı bilemiyoruz..
  • Arkadaşlar fiyat hakkında danışabileciğim hayırsever arkadaşlarımız varsa alıntılayabilir mi

• Losgalacticos kullanıcısına yanıt
    Yanlış olan birsey yok, ben aklıma gelenleri yazdım yazamadıgımı vs vs diye yorumladım.

İki arabada celişkili, astranın oyuncakları daha agır basıyor.
    İki markanın rakamlarıda iyi kötü degil üstünü zaten görmedim.
    Bunları hangi bayi verdi ve hangi il.

Hakkınızda hayırlısı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 16 Temmuz 2017; 21:10:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Yanlış olan birsey yok, ben aklıma gelenleri yazdım yazamadıgımı vs vs diye yorumladım.

İki arabada celişkili, astranın oyuncakları daha agır basıyor.
    İki markanın rakamlarıda iyi kötü degil üstünü zaten görmedim.
    Bunları hangi bayi verdi ve hangi il.

Hakkınızda hayırlısı olsun

Çorlu'dan aldım fiyatları.
  • Arkadaşlar merhaba ,tatile giderken bisikletin pedalı bağlantıdan çıkmış ve resimdeki gibi boyayı kaldırmış ne yapmamı önerirsiniz? Rutusla pek geçecek gibi durmuyor acaba buraya lokal boya olur mu? Anadolu yakasında yada Bursa da yer tavsiyesi varsa bekliyorum lütfen.

VW GOLF - SEVENLER & FANATİKLER & KULLANICILAR

• 
Sayfa: önceki 23662367236823692370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.