Şimdi Ara

VW GOLF & HONDA CİVİC- hangisi üstün.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
4.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tecrübelerini yazacak yok mu? Volkwagen'in sitesindeki bu 220 NM ve 240 NM tork rakamlarını gördükçe gözlerim pörtlüyor!

linki de burada

http://www.vw.com.tr/models/binek/teknik_donanim/golf_teknik_listesi.xls
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

quote:

Orjinalden alıntı: malikguzel

TEKNOLOJİ HURDASIMI soylukan SANA BAŞKA BİRSEY DEMİYORUM BU YETER SANA

evet aynen öyle, sen al bilinen bütün eski motor tekniklerini topla bi araya getir yeni motor icad ettim de yok öyle yağma şimdi bu TSI tutmazsa vw gidip 3-4 tane turbo takmaya fln çalışır olmadı blow off takar gene kakalar size

DOUBLE AWARD SUCCESS FOR DOUBLE CHARGING – “BEST NEW ENGINE OF 2006” IN GOLF GT

“International Engine of the Year Award 2006” for the Twincharger TSI from Volkswagen

WOLFSBURG, Germany - The new engine concept featuring dual-charging with a supercharger and turbocharger has impressed experts from across the globe: The new 1.4-litre engine delivering 125 kW (170 hp) picked up two prizes at the “International Engine of the Year Awards 2006”.

The Twincharger won in the “1-litre to 1.4-litre” category. Furthermore it was voted the “Best New Engine of 2006” by the jury.

Volkswagen engineers have combined the innovative downsizing concept with a supercharger, which works in the lower rev ranges, and a turbocharger. The success can be seen both in the output (125kW/170hp) and also in the consumption (7.2 litres/100km). The motto “maximum power – minimum consumption” sums up the advantage of the TSI.

The jury of the “International Engine of the Year Awards” is made up of 61 automotive journalists from 29 countries. The awards are organised each year by the UK’s largest group of technical car publications.

Here are some of the comments made by the jury:

“This sort of ‘hybrid’ direction is where it’s at for the next 10 years. Turbos and Kompressors have a lot of room for exploration – this is a great start and easily for me the best new one” Matt Davis, freelance journalist, Italy.

“Maybe the most sophisticated technology available today”,, Arturo de Andrés, Automóvil, Spain.

“Again, the Volkswagen TSI stands out for power per litre of displacement as well as technological interest” Jim Kenzie, The Toronto Star/freelance/TSN TV presenter, Canada

“A 1.4-litre engine that thinks like a 2-litre” Gary Tsang, Automobile, China.

“A remarkable engine that shows great potential for some other future engines, in terms of both sheer power and economics under partial load” Jeroen Jongeneel, De Telegraaf, Netherlands.

“What an elegant combination of technologies, an uncannily smooth small displacement in-line four, a supercharger and a turbo, seamlessly coordinated” Jack Yamaguchi, freelance journalist, Japan.

“1.4 litres and 170bhp? This is the engine every engineer must have dreamed of. Volkswagen has solved the synchronous problem of two different technologies” Halit Bolkan, Turkey.

“Genius supercharging with two systems previously considered as basically different ways of engine boosting. Now Volkswagen has proved these solutions can work together” Gabor Szecsenyi, Auto2, Hungary.

Production of the 1.4-litre TSI powerplant has now started in two performance classes. In the sporty Golf GT, the 1.4 litre TSI delivering 125kW/170hp needs just 7.2 litres of Super plus every 100 kilometres. On extra urban roads, the Twincharger consumes as little as 5.9 litres. The Golf GT is available with the TSI engine from €22,500.

In the Touran, the TSI delivers 103kW/140hp and consumes 7.5 litres combined and 6.2 litres extra urban. The Touran with the Twincharger starts at €22,590.

This is the third award that Volkswagen has received for the new, dual-charged engine: Last autumn, Volkswagen received the new product prize from the world’s biggest science magazine Popular Science in the USA, in Spring 2006 it was awarded the Paul Pietsch Prize.

Çok basit düşünüyorsun ...yılın motoru ödülünü aldı senin kötülediğin ...Sen almazsın olur biter ama kakalamak vs bunlar ayıp şeyler

• kucuk cc ye sıkıstırılan motorlar genelde hep husran olmustur. buna en ıyı ornek alfa romeo dur.
    ama umarım basarılı olur cunku 1.6 ya 200 ps nın uzerınde bır guc sıgar demektır bu. o zaman hakıkaten devrımdır bu.

bırde cok ılerıye donuk motor bıttıgı zaman overhoul dedıgımız(pıyasa dılı rektifiye) isleme tabi tutulamayıp aynen cope gıdebılıyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rooney1976

malesef bılemedin.

dedıklerıme bıraz kulak assanız neler neler ogreneceksınız.

yakın zamanda herıkı aracı bınen bırı olarak en kalıtelı kıyaslama yapıorum sıze.
    neden sahıbı olmadıgım ve bınmedıgım araclar hakkında burda yazıp durayım.
    gıcırtıları keseyım resımlerınız gelecek.sımdı sinir durumdayım.

ayrıca herıkı aracın bazı yonlerını ovuyorum, bazı yonlerını olumsuz elestırıyorum.taraflı olsam bunu yapmazdım.

-malzeme kalıtesı kesınlıkle golf un daha ustun.hatta kontak anahtarı bıle
    -honda performansta iyi suan ıcın ama esas ılerde gorulecek.ılerde gorulecek olan bıde arıza konuları.

rooney sende civic oldugundan suphelıyım arkadasım bunu belırtıyım.. bı arkımın daha dedıı gıbı bırak yol sesı almasını ses fln yk aracta ne gacır gucuru honda tarıhında gormusmu gacır gucur sesler allaskına hemde 0 arabada.. su arabanın resımlerını fln koysana suraya bkalım bi..

• hayır adamın dedikleri doğru pürüzlü asfaltta yol sesi var ve bi takım sesler de geliyor doğrudur
  • honda nın 2 yönünü sevmiyorum.1.anahtarı çok basit duruyor 2.donanımı çok az. onun dışında gerçekten güzel.birde görüş sorunu vardı.neyse golf daha oturaklı geldi bana kullanınca.ama golf te 3 senedir piyasada sıktı artık.yani heycan vermiyor.
  • CİVİC KADAR HOŞ Bİ ARABA YOK BE ONUN VERDGİ KEYFİ HİÇ Bİ ARABA VERMİYOR
  • quote:

kucuk cc ye sıkıstırılan motorlar genelde hep husran olmustur. buna en ıyı ornek alfa romeo dur.
    ama umarım basarılı olur cunku 1.6 ya 200 ps nın uzerınde bır guc sıgar demektır bu. o zaman hakıkaten devrımdır bu.

bırde cok ılerıye donuk motor bıttıgı zaman overhoul dedıgımız(pıyasa dılı rektifiye) isleme tabi tutulamayıp aynen cope gıdebılıyo.

birkaç sene içinde 1.6 200hp tsi ve 2.0 260hp tsi gelecek dostum nette biraz araştırırsan bulabilirsin motordaki teknoloji ise aynı zaten güç hacim oranlarına bakarsan pek de bir fark yok 170/1.4=121.. 200/1.6=125 şimdi 1.4tsi devrim değil 1.6 tsi devrim öle mi olacak???

• quote:

Orjinalden alıntı: anshered

quote:

son zamanlardaki en populer tartısma..

yalnız lutfen bu aracları kullananlar sadece kendı aracının OLUMSUZ yonlerini yazsın.

kesinlikle benimki iyi o kotu tartısması yapmayalım.yoksa lastık gıbı uzar gıder bu konu..

Not : civic icin sedan ve hb farketmez..

haydi araclarımızın kirli camasırlarını dokelim..

ilk ben baslayayım: yeni aldıgım civic ten suana kadarki sikayetlerim :

1. muhtelif yerlerden gelen gıcırtılar.
    2.yol sesını asırı ıceri vermesi.

yenı cıvıc hb'ede bndm sedanada yol sesini ıcerı alma civiclerde kesildi yenı kasalarda cok sahaneydı .. nasl bole bı ses gelır anlamadm .. gıcırtı ? buda cok sasırtıcı hıcbı bındıgım honda otomobılınde gıcırtı fln duymadım hele 0 ise..

Arkadaslar bir hafta önce yeni 2007 model honda civic sedan aldım. İçinde ne tıkırtı ne de yol sesi var. Önceki kasalarda varmıydı bilmiyorum. Eğer varsa bile bu modelde giderilmiş.....

• arkadaslar ben bu hondaya iyice sinir olmaya basladim.

ön taraf asırı alcak. dun tamponu parcaladim.bide cok yakıyo bu alet.10-11 lt yi asagı dusmedim.
    satabilirimde
  • golfün tipine gıcık oluyorum uzaktan bakınca alt sınıf hb yaris falan gibi duruyor yanına yaklaştıkça araba büyüyor nerdeyse mini van kadar.geçen gün turneo connecktle yan yana gördüm boyutları nerdeyse aynı 97-98 golfün polonun sınıfına uygun bi tipi, boyutu, fiyatı vardı şimdi kocaman minibüs kadar araba alıyorsun bi dünya para verip. konforuna lafım yok ama tasarımıyla boyutları bence uymuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 27 Aralık 2006; 17:38:25 >

• transporter connect derken ;vw transporter mı, transit connect mi ?
  • bu civic in ön görüşü gerçekten civic i aldırmayacak kadar ciddi bence.istanbulda gelin dar sokaklarda o arabayı park edin.ben acemi değilim ama test ettikten sonra arabayı zor park etmiştim.ne ön ne arka hiç gözükmüyo.
  • tercihim honda civicten yana.
  • ben lafların altında bırakmam kendimi......
    pazartesi sabahı nüfus cüzdanı ve arac ruhsatı resmi koyarım buraya......
    ama onun ardından bana cvp yetiştireceğine şuraya ruhsat ve nüfus cüzdanı resimlerini beklerim....

quote:

forumda 15 yas altı ark lar var sanırım.

ör : ondoganay.

• bak arkadaşım senin yaşın kadar benim arabamı değiştirmişliğim var....
    pazartesi ye kadar dayanamadım cep teliyle çektiğim resimleri şuraya ekledim...
    olduki bana tekrar laf atacaksan veya cvp yazacaksan ruhsat resmi ve nufus cüzdanı resmi ile birlikte yaz....
    bi kere utandır beni istersen.....

ta ki sen beni utandırana kadar sana yapabileceğim tek şey gülmek olacaktır.....

quote:

forumda 15 yas altı ark lar var sanırım.

ör : ondoganay.

VW GOLF  &  HONDA CİVİC- hangisi üstün..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ondoganay -- 29 Aralık 2006; 11:31:45 >

• şu mesajı da sana tekrar hatırlatmak istedim....
    quote:

Orjinalden alıntı: ondoganay

hondanin malzeme kalitesi ve isciligine sinir oldugunu soyluyosun gacur gucurdan sikayet ediyosun....

ihtiyaclarimi karsilayacak olsa 1 sn dusunmeden alacagim ilk araba civic sedan....
    2 arkadasim aldi yeni civic, birisi 1.6 dream digeri ise 1.6 elegance aldi.... sunu soylemem gerekir birak yol gurultusu ve gicirti arabanin icerisinde motor sesini duyabilmek icin bile kulaklarimi dort aciyorum....
    su ana kadar golften tut bmw mercedese kadar her turlu araca uzun sureli bindim....
    tamam bi mercedes bmw yapmaz ama malzeme kalitesi golfunkini hayatta aramaz onu da biliyorum...........
    yazdiklarina bakinca, senin birak honda civic sahibi.... serce veya sumbul sahibi olduguna bile inanmam...
    civic i ustu kapali bi bicimde yermek icin topic acmissin o kadar....
    suraya bi ruhsat resmi arabayla cekilmis bi de resmini koy da beni utandir.....

ps: SANA BISEY KANITLAMAK ZORUNDA DEGILIM SESLERINI DUYAR GIBIYIM....

neyse, forum bu.... isteyen, istedigini yazar, bu forumda 15 yasinda ferrari sahipleri ile de karsilastik....

quote:

saol bırader.

ama benım huyum bu arabadan cabuk sogurum. golf arızaları dısında ıyıydı.ama o arızaları ve servısının kazıklıgı benı honda ya yoneltti.

bu hondanın gıderınden memnunum ama malzeme kalıtesı hakkında gıttıkce sınır olmaya basladım.
    gacur-gıcırtılar gelıyo.kaynak ızleri,senınde dedıgın gıbı kaputun altında hersey armut gıbı ortada.

bakalım hayırlısı..

• guzel topik
  • nufus cüzdanları etrafta uçuşuyor

ozdoganay harbi helal olsun
  • baba isimlerimiz aynı

sahte ruhsat falan yapabilrler mi bundan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi throlll -- 24 Aralık 2006; 0:13:30 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.