Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23722373237423752376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Solar master cam filmi nasıldır? Manisada önerebileceğiniz bi yer var mı? Twinup care diye bi yeri aradım oradaki eleman 3m'i gömdü demeyim ama üzerinde durmaktan kaçındı solar master diyip durdu, izmir ve manisada servislerde çok yapılan bi vam gilmi diye.

3m için pazar payını arttırabilmek adına kalite kalite ürün olduğunu, her 3m filmin 3m kalitesinde olmadığı üzerinde durdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreavci

Arkadaşlar malum aracımla ilgili yaşadığım sorunu biliyorsunuz. Takas yoluyla işi çözmeye çalışıcaz gibi duruyor. Yarin ya da sali günü araca bedel biçip haber edecekler. Ben doğuşa bedel için dodta ayni arabanin fiyatini referans gösterdim.

Sizce 1.2 tsi manuel 5300 km sürüş konfor ve ışık görüş paketli aracın fiyati nedir ? Gelen teklifi hangi rakama ladar kabul edilebilir? Yerine de 1.0 manuel ya da dsg almayi düşünüyorum. Yorumlarini bekliyorum

Almışken artık dsg alın yalnız dod sitesindeki referans fiyatları gözardı edip düşük fiyat vereceklerdir bir miktar zarar edersiniz.kendiniz satsanız değerinde satarsınız.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Hocam,

aracı kontrol ettim yoktu oto koltuğunu takarken fark ettim. Satış temsilcisi arkadaşa ve servis danışmanına mail attım bakalım artık en son doğuşa mail atarım.

gerçi sahibinden de ki ilanlara baktım oradakiler de de bu kapak gözükmüyor.

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan
  • quote:

Orijinalden alıntı: loverello

Teşekkürler Hocam,

aracı kontrol ettim yoktu oto koltuğunu takarken fark ettim. Satış temsilcisi arkadaşa ve servis danışmanına mail attım bakalım artık en son doğuşa mail atarım.

gerçi sahibinden de ki ilanlara baktım oradakiler de de bu kapak gözükmüyor.

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

Haklısınız hocam. Ben de şimdi makyajlının ilanlara baktım ve yok kapaklar. Çok ilginç bir seçim. Şu parçanın maliyetinden ne olur ki

• oguzhan_48 O kullanıcısına yanıt
    Hocam araç zaten ayıplı bir ürün. Geriye doğru giderseniz tavanin fotoğraflarını göreceksiniz. Dod onu alip duzelticek. Sonra başkalarının canını yakacak. Banada deger kaybi olmayacak diye boyayalim diye söylüyorlar zaten. Eğer takas yoluna girmezsek süreç cok uzayacak ve yorucu olacak. Bunu istemediğim için takasi secemk zorunda kaldim

• quote:

Orijinalden alıntı: emreavci

Hocam araç zaten ayıplı bir ürün. Geriye doğru giderseniz tavanin fotoğraflarını göreceksiniz. Dod onu alip duzelticek. Sonra başkalarının canını yakacak. Banada deger kaybi olmayacak diye boyayalim diye söylüyorlar zaten. Eğer takas yoluna girmezsek süreç cok uzayacak ve yorucu olacak. Bunu istemediğim için takasi secemk zorunda kaldim

sonucu burada paylaşırsınız zaten umarım istediğiniz gibi sonuçlanacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: N KUL

Bmw 3 serisi renault marka olsaydı C segmenti olacaktı.Passat'ın markası bmw olsaydı E segmenti olacaktı.

TDi Jetta lara 80 yazmışlar.(Comfortline Man.)

Golf fiyatları ucuz aslında .

C serisi gereksiz pahalı 3 serisinin içi eski duruyor açıkçası tasarım olarak Passat ikisindende daha albenili.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Hocam golf u satınca toplamda 125 bin gibi bir rakama çıkıyorum. Highline pakette kredi kullanmadan dizel çok zor. Ya 1 sene daha bekleyip dizel alayım ya da benzinli alayım diyorum. Gönül sıfır olsun, dsg de olsun istiyor ama bütçe aşıyor malesef ve kredi falan uğraşmak istemiyorum. Manuel olmasını sorun etmiyorum. Renault 12 ile araba kullanmayı öğrenmiş bir neslin çocuğuyum en nihayetinde :) Son olarak kafama takılan mesele bu 2.el meselesi. D segmenti manuel ve benzinli Pasaat çok zarar ettirir mi merak ediyorum. Biraz maymun iştahlıyımdır en fazla 2 yıl dayanıyor aldığım araç sonra satıyorum. Yakıt olarak benim hesabımla ayda 100 lira fazla çıkacak cepten onu da sorun etmiyorum. Kredi kullansam fazlasını veririm bankalara. Kafa karışık bakalım...Teşekkürler cevaplar için.

Hocam sahibindene girin Jetta bakın 70.000 km deki manuel Comf lara 80 bin yazmışlar ben sedan VW alacak olsam hayatta Jetta almam hele o fiyatlara...

Passat hem almanya üretimi hemde Jettadan çok satan bir araç illa üst donanım olmasına gerek yok Comfortline olsa ikinci elde yeterli alıcıyı bulur .

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

ODD sitesinde çok güzel segmetler bazında dosyalar var pdf ve excell olarak. Bakabilirsiniz.

Tiguan , X1 , Sorento , Santa Fe , Outlander , Forester , Kodiaq , X-Trail , CR-V ; D7

Tucson , Sportage , Ateca , Kadjar , Kuga , Qashqai, Subaru XV , HR-V ; C7

Audi Q5 , Volvo XC60 , X3 , Ford Edge , Jaguar F-Pace , Macan , Touareg ; E7

Audi Q7 , Volvo XC90 , Land Cruiser , Cayanne , MB GL Serisi , Grand Cherokee , X5 & X6 ; F7

olarak segmente edilmiş durumda.

Her ay model bazında satışlara bakıyorum genelde aynı modele B1 ve B2 adları verildiğini görüyorum sanırım o da karoser çeşidiyle alakalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Şunu da belirteyim rodajı düzgün yapılmış bir TSI kolay kolay yağ eksiltmez.

Polo GTi, Ibiza Cupra vb. hariç. Polo GTi maşallah yağ yakmıyor denen CTH bile 100 KM'de 10 litre benzin 1 litre yağ yakıyor.

Hocam bir de konumuz 150 PS olan motorlari 122 PS ve 125'likleri konuya dahil edince konu bayağı bir karışıyor.

105 beygirlik 1.2 de yakıyor diyorlar 1.0 yakıp yakmıyor mu orası önemli.

Midline Plus ın jantı değişmeliydi .

Bunun dışında D SUV olarak Tiguan hariç hangi araçlar var Seat Ateca da D mi ?

Hocam @M.L.Crassus hocamızın da paylaştığı gibi Yeni Tiguan D Segmenti SUV, Ateca C Segmenti SUV'dur.

Volkswagen Grubu SUV'ları için konuşacak olursak.

B Segmenti: Audi Q2, Volkswagen T-ROC.

C Segmenti: Seat Ateca, Skoda Karoq. Audi Q3.

D Segmenti: Volkswagen Tiguan, Skoda Kodiaq.

E Segmenti: Audi Q5, Volkswagen Touareg.

F Segmenti: Audi Q7.

Bu listede Tiguan'ın D Segmenti olmasına çok itiraz eden var fakat bununla ilgili öncelikle şunu belirteyim. Tiguan VW Grubunun C SUV'ları olan Ateca ve Karoq'dan yaklaşık 15 CM daha uzun bir araçtır. Onun dışında tam bir C Segmenti SUV olan Nissan Qashqai'den de yaklaşık 15 CM daha uzun ve daha büyüktür. Bunun dışında da Tiguan, başka bir D-SUV olan Honda CR-V'den daha uzun aks aralığına sahiptir. Son olarak da D SUV olan Nissan X-Trail 445 litre bagaja sahipken, Tiguan 615 Litrelik bagaj ile zirvededir.

Tiguan'ın sadece arka diz mesafesini görmek D SUV olduğunu ikna olmak için yeterlidir diye düşünüyorum.

Bir de segmentler sadece boyutlara göre değil aracın kalite vb. unsurları da göz önüne alınarak belirleniyor.

Yurtdışında ülkemizdeki gibi segmentler olmadığından orada SUV'lar genelde J segment diye geçiyor. Avrupa'da farklı bir segment belirleme olduğundan oradaki açıklamalara göre Türkiye'deki segmentleri belirlenemez.

Tiguan ın yalıtımı Passat ayarında hocam D segmenti olmasına karşı çıkmak bu konuda yanlış olur zaten kapılara bakınca anlarsınız.

• Bugün Esenyurt Doğuşta 125 lik bir highline sürüş testi yaptım..

1-) Satış Danışmanı bayan, sordu soruşturdu ve 1.5 lik motorların 2017 yılında kesinlikle ülkemize gelmeyeceğini söyledi bana..Tabii sorduklarının güvenilirliği konusunda birşey diyemem..
    2-Teste eşlik eden arkadaşa ise şu standart USB ile iphone telefonların ekranlarının araç ekranına yansıtmak için gerekli olan opsiyonları sordum..Bana, burada söylenenenlerin aksine, bu işlem için extra bir opsiyon aınmasına gerek olmadığını, sadece APP cONNECT için gerekli olan kodun, bayiden parası ödenerek alınmasından sonra tlf. ekranlarının araç ekranlarına yansıtılabileceğini söyledi.. İddialaştık..Bana test aracında metalik boya ve sunroof dışında hiçbir extra olmadığını söyleyerek tecrübe etmek için kablo bulmaya gitti..Geldi ve kendi iphonunu arabaya tanıttı artık iphone nin ekranı araç ekranındaydı..Bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F1FA143F -- 29 Mayıs 2017; 16:51:0 >

• Hocam ekran direk olduğu gibi yansıyormu.(mirror screen)Eğer öyleyse çok iyi,tv bile izlersin.

Yada CarPlay mi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmrtsc

Bugün Esenyurt Doğuşta 125 lik bir highline sürüş testi yaptım..

1-) Satış Danışmanı bayan, sordu soruşturdu ve 1.5 lik motorların 2017 yılında kesinlikle ülkemize gelmeyeceğini söyledi bana..Tabii sorduklarının güvenilirliği konusunda birşey diyemem..
    2-Teste eşlik eden arkadaşa ise şu standart USB ile iphone telefonların ekranlarının araç ekranına yansıtmak için gerekli olan opsiyonları sordum..Bana, burada söylenenenlerin aksine, bu işlem için extra bir opsiyon aınmasına gerek olmadığını, sadece APP cONNECT için gerekli olan kodun, bayiden parası ödenerek alınmasından sonra tlf. ekranlarının araç ekranlarına yansıtılabileceğini söyledi.. İddialaştık..Bana test aracında metalik boya ve sunroof dışında hiçbir extra olmadığını söyleyerek tecrübe etmek için kablo bulmaya gitti..Geldi ve kendi iphonunu arabaya tanıttı artık iphone nin ekranı araç ekranındaydı..Bilemedim

Hocam aracı alırken 9WT ve UI4 kodlu opsiyonel donanımlar eklenirse araç fabrikadan App-Connect aktif şekilde geliyor. Şuanda bu iki opsiyonel donanımın fiyatı 1100 TL gibi bir şey oluyor Ve işlem fabrikasyon oluyor. Sonradan serviste olursa 1500-1600 TL'leri bulabiliyor bu işlem. Bir de serviste yapılırken USB'nin olduğu yer sökülüp takılıyor.

9WT App-Connect

UI4 Electric Interface for external use, AUX-IN, USB (iPod capable)

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    hocam otomotiv sektöründe çalışıyorum, emin olun sineğin yağını hesaplıyoruz.
  • Haklısınız öyle saçma fiyatları görünce insan mecbur kabulleniyor Vw grubun fiyatlarını. Sanki diğerleri ucuzda sadece Vw pahalı gibi bir algı var ama bugün 80 bine sümbül satmaya çalışıyor Renault :) Pasaat 120 binlere bulunabiliyor 2.el comfort tdi cam tavan manuel. Ama işler bu gidişle daha da zorlaşacak. Müdahele edilmezse 200 bin üzerine çıkar bir Golf fiyatı. Yazık bu milllete.

• quote:

Orijinalden alıntı: chomar

hocam otomotiv sektöründe çalışıyorum, emin olun sineğin yağını hesaplıyoruz.

Aynısı PSA dada var benim C4 ümde A-B-C sütunları +Spoiler Piano Blackti makyajlı kasada kaldırmışlar.

• bu fiyatlara artık araba felan alınmaz :) herkes gitsin bi ev alsın kendine en güzeli ;)
  • Kod mod hikaye hava parası ,akıl parası isteniliyor...

• Okul önünde çocukları bekliyordum. Amcanın biri Egea ile aracıma sürttü.
    Arkadaşımın babası imiş. Onun aracı daha 10 günlük. Biraz çizik ve göçük var.

Arkadaşımı aradım, beraber sanayiye gittik. Usta boyasız düzelir dedi. Sadece bu işi yapıyor sanayide. Yeni bir Mercedes vardı onu yapıyordu, bitmiş bir işini gösterdi, beyaz aracın işlem gördüğü belli değildi.
    Sigortayı karıştırmadan 400 liraya yaparım dedi. Ancak kapıdaki göçüğü düzeltmesi için kapıyı sökmesi gerekiyormuş. Ne dersiniz kapının sökülmesi sorun yaratır mı?
    Ben çiziğe boyaya takılmam da, kapıdan ses falan gelirse sonra canımı sıkar. VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan

• mllm kullanıcısına yanıt
    Dört dörtlük işlem yapılcaksa her türlü kapı sökülür, ses yapıp yapmayacagı ustanın işciliğine profesyonelliğine kalmış.

250 tl zaten bu işin hakkı madem sorunsuz orjinali gibi yapılcak 150 tl fazlalık normal sayılır.

Sigortayı karıştırırsan camurluk boyanır, kapı degiştirir diye düşünüyorum.

Dışarda yaptırmanız daha mantıklı, boyadı kalkmış derin çizikler görüncektir oralarada rutuş yaptırırsınız servise veya kendiniz.

Gemiş olsun, Allah daha beterinden saklasın.

• 
Sayfa: önceki 23722373237423752376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.