Şimdi Ara

VW GOLF 7 ANA KONU. Tüm Paylaşımlar buradan (2039. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
53.709
Cevap
458
Favori
3.637.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20372038203920402041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

Orijinalden alıntı: gokayozyer

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Aynen 4 hafta sanırım. Araba Kasım başı gümrüpe girmişti

sizin ruhsatta ilk muayene tarihi 11/10/2016 yazıyor o zaman..
    böylece muayene tarihinin fabrika çıkış tarihine göre belirlendiğinide öğrenmiş olduk.
    ayrıca siz sipariş vererek mi beklediniz. yoksa bayide bekleyen aracımı aldınız..

muayene tarihi-üretim tarihi ilişkisini daha önce söylemiştim o kesin bilgiydi=)

benim arabam özel sipariş pek bayide bulunacak bir donanıma sahip değil
    temmuzun son hafta sonu sipariş vermiştim. bayi tam dediği zamanda teslim etti

teşekkürler dostum.
    siz sipariş verdiğiniz bi aracı 4 hafta sonra teslim almışsınız.
    aldığım aracı bayide çok beklemiş gibi düşünürken, üretim tarihinden 1 ay sonra satınalmış olduğuma sevinmeliyim diye düşündüm, bu beni rahatlattı açıkcası ...
    bilgiler için tekrar tekrar teşekkürler.

şu apconnect konusunu da yakında takip ediyorum. umarım sadece yazılım ile hallolur da navigasyon, sesli komut işini falan halletmiş oluruz..bilgi edinen buradan paylaşırsa seviniriz..

• arkadaşlar 2015 kasımda aldığım golf aracım var, sanırım üretim tarihi eylül 2015. bu araca apple car play desteği gelecek mi bilginiz var mı? ekranı yeni olan ekranlardan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

arkadaşlar 2015 kasımda aldığım golf aracım var, sanırım üretim tarihi eylül 2015. bu araca apple car play desteği gelecek mi bilginiz var mı? ekranı yeni olan ekranlardan...

Tamamen şans büyük ihtimalle elde kalmışlardan kakalayacaklar. Sonra takılır falan diyecekler. Ben olsam almam desteği olmayan aracı. Zamanında düşünemedik işte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Equris kullanıcısına yanıt
    Çok ender agresif, ancak bunun içinde karlı yolda kullanım da var, bir de tamamı boyunca kış lastiği takılıydı neredeyse. Öyle olmasa 7'ye yaklaşırdı sanırım.
    Örneğin bugün akşam 40 km yaptım, sakin ve az trafiksiz ortamda. Ortalama 40 km hızla 5,8 yaktım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vodaveacell V kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman maşallahı var desenize. Bence yakıt tüketimi gayet yerinde kazasız belasız.
  • İlk bakım zamanım yaklaşıyor. acarlar veya doğuş maslak düşünüyorum. birisi işime birisi evime yakın. hangisini önerirsiniz?

bakım için sabah bırakıp akşam alabiliyor muyuz? aracın bir gün kalması gerekli mi?
  • Arkadaşlar golf 7 17" ebatlı lastiklerin basınç değeri kaçtır? Kapı eşiğinde 34 yazıyor. Başka bir yerde 29 okudum. Sizler hangi değerde kullanıyorsunuz?
  • Hangi arabadan bahsediyorsun. Motor şanzıman hangisi.

• -Hokkabaz- kullanıcısına yanıt
    16Ya 32 basılıyor.

• Golf 7 highline manuel. Basınç değeri motor şanzıman da farkediyor mu?
  • -Hokkabaz- kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma, mobilden yazınca yanlışlık yapmışım. Bir önceki mesajda yakıt tüketimi paylasan arkadaşa sormak istemiştim o soruyu. 16 Lastiklerde 32 basılıyor ama 17yi bilmemekle birlikte 29 olacağını pek zannetmiyorum.

• Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    hangi arabadan bahsediyorsun. motor şanzıman hangisi?
  • dtsaykopat kullanıcısına yanıt
    Eğer multimedia sisteminiz CarPlay desteklemiyorsa ya yüklenebilir ama yüklenmemiştir. Bu durumda şanslısınız, yükletebilirsiniz.
    Yok eğer sistem CarPlay desteklemiyorsa ancak aracınızda direksiyondan sesle komut verme kısmı ve bluetooth varsa iphone telefonunuzu bağladığınızda siri özelliğini bluetooth aracılığı ile kullanabilmeniz lazım.

Golf ile henüz denemedim ama Civic'te kullanabildiğim çakma Cylon navi.lerden taktırmadım.
    bize ne senin hondanın ne yaktığından. merak etsek girer honda forumundan bakarız ne yaktığına. bu nasıl bir zihniyettir arkadaş.
    ben şikayet ettim, herkesi de bu vatandaşı şikayet etmeye davet ediyorum. bunların laftan sözden anlayacağı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Kendi aracimdan tabiki simdi marka model yazmim rahatsiz olanlar oluyor malum

Hakikatten var bir problem sende arkadaşım. bize ne senin civic'inin yaktığından. çok meraklı olsak civic alırdık ve civic forumunda takılırdık. ayrıca civic o dediğin rakamları o tarih öncesi motorla ancak açık yolda yakalar. bilmesek, kullanmasak neyse.
    Doğru bir karşılaştırma olmamış. Type-R'ın VW'de direk bir karşılığı yok. GTI motor gücü TYPE-R'dan çok düşük. Golf R ise dört çeker. Burada GTI'ın modifiyeli olduğunu yazmışlar ama ne dyno verisi ne uygulanan işlemler hiç bir bilgi yok. 265kW = 355hp yapar ki bu GTI için %50 güç artışı demek. GTI'a her ne yaptılarsa düzgün olmamış. 355hp ve DSG'ye sahip bir GTI'ın stok düz vites Type-R'ın içinden geçmesi lazım. 50hp güç fazladan güç vs DSG var.

Bu arada Golf GTI'ın stok 400m değeri 14.5sn. 355hp olanın nasıl 14.42sn olabiliyor onuda anlamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=KQ9NVz_LKj8

http://www.zeperfs.com/en/fiche4572-vw-golf-vii-gti-performance.htm

• BenGiDeR B kullanıcısına yanıt
    Bence muadil olarak görmüş ve karşılastırmıslar Golf R dedigin araç neredeyse özel üretim gibi Lamborgini'yi bile geciyor Type R onunla başa çıkamaz cunku muadili değil.
  • VW Composition Media Sahtekarlığı

VW nin yeni dolandırıcılığı konusu.

Golf sahibiyim saldırmayın.
  • konu golf 7 konusu ama civicçi ve citroencilerden geçilmiyor. hakikaten sinir bozucu olmaya başladı. civic ve citroen mesajları yüzünden golf ile ilgili mesajları kaçırıyorum.
    Hocam bunlar muadil falan değilller. Aralarında 10-20 değil 70hp fark var. Zaten modifiyeli bir araçla, stok bir aracı karşılaştırmanında bir espirisi yok.

Golf R öyle özel bir araç falan değil. Motor gücü Type-R ile hemen hemen aynı (3-5hp daha güçsüz hatta), fiyatıda yine type-r'a oldukça yakın. Farklı yapan kısmı 4 çeker olması. Lamborghini ile falan kapışması(stok olarak) imkansız. Lamborghini ile kaldırdıkları Golf R'lar sağlam modifiyeli 600-700hp araçlar.

Type-R, Golf R'ın karşısında öyle küçümsenecek bir araç değil. 4 çekerden güç aktarabilmesi vs DSG sayesinde Golf R özellikle 0'dan kalkışlarda çok hızlı ama yüksek süratlerde type-r rahatlıkla kapışabilir golf r ile.
  • 
Sayfa: önceki 20372038203920402041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.