Şimdi Ara

VW CC - Audi A3 HB arasında kaldım ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: rascasse*

2 yıl cc kullandım yakıtı şehir içi 10'un altına düşürmek maharet ister.
    160 lık motoruda 150 lik motoruda kullandım.150 olanlar kompresörsüz olduğundan ötürü alt devirlerde daha cansız ve turboyla beraber ani güç geliyor.
    Bu nedenle 160'lıkları tavsiye ederim.
    Araç nerdeyse 5 metre park yeri sıkıntı yaratıyor özelliklie İstanbul'da.Eşim zorlandığı için aracı değiştirme sebeplerimden biri de budur.
    Ama sürüşü çok keyiflidir,çok konforlu ve geniştir.Virajlarda yığılmaz pek.
    Gel gelelim ki a3 tdi dan eğer istanbul'da ise 2 katı daha fazla yakıt parası harcar :)

Peki hocam şehir dışı nasıl fabrika verisi 5,7 falan diyor doğru mudur?
    hiç sıkıntı yaşadınız mı 160 bg sorunlu söylentisi var da

• Hocam naptın sen alıcan cc keyfine bakacaksın.Her haliyle yakışıklı model.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deve Tuncay

Hocam naptın sen alıcan cc keyfine bakacaksın.Her haliyle yakışıklı model.

Haklısın hocam bende bir an düşündüm öyle ama CC yakışıklı a3 değil :D yani CC alacam arayıştayım şu an...
  • .Emn. kullanıcısına yanıt
    Şehir dışı olarak bu yaz 400 km lik yolda çok sakin kullanımda 7.6 lt değerini gördüm.
    fakat dönüş yolunda sıkılıp biraz hız yaptım ortalamam 12.5 lt di.
    2 senelik cc maceramda sadece 1 kez 5 lt li değerleri gördüm.Gecenin 4 ünde İstanbul'da Mahmutbey - Maltepe arasında 80 km/h hız sabitlemeyle 5.6 lt yakmıştım.Nerdeyse baştan sona fren bile yapmamıştım :) Bir daha da o değerleri görmedim genelde boş yolda 7lt li değerleri görünce ne kadar az yakmışım diyordum.
    160bg motorda hiç sıkıntı yaşamadım.Askine motordan çok memnundum.Ama trim seslerine benim gibi takıntılıysanız baya uğraştırıyor araç.Ön konsol,sunroof tan gelen seslerle çok uğraştım.Camlarıda çerçevesiz olduğundan dolayı camlardanda ses geliyordu ama arada silikon spreyle sesleri önleyebiliyordum.

Onun dışında araç kütüphane gibi.Motor sesi ve yol sesi fazla almıyor.Fakat lastikler biraz eskiyince yol sesi almaya başlıyor lastikler kalın olduğundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rascasse* -- 20 Ekim 2016; 14:22:23 >

• Ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim bende 1.4 tsi Passat kullandım yakıt tüketimi 1 litre falan fark olur

• çok yakıyomuş cc ya o ne öyle
  • bence ikinci el yada varsa 0 sline a3 bakın ben dizelini sürdüm araba kaymak gibi çok güzeldi benzinlisi daha bi atak olacaktır audinin bir de teknoloji farkı olduğu için a3 tercih etmenizi öneririm iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

bence ikinci el yada varsa 0 sline a3 bakın ben dizelini sürdüm araba kaymak gibi çok güzeldi benzinlisi daha bi atak olacaktır audinin bir de teknoloji farkı olduğu için a3 tercih etmenizi öneririm iyi günler

Sıfır biraz pahalı hocam ya... teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.