Şimdi Ara

VW 2011 Tiguan tekleme sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2011 tiguan sahibiyim, 4 motion düz vites, 84.000km'de, benzinli,
    bir süredir araçta ani hızlanmalarda çok ufak tekleme hissediyorum,
    özellikle yokuş çıkarken, gaza birden bastığımda 3000 devir civarında ufak bir tekliyor,
    sakin kullanımda veya yokuş aşağı hızlanmada herhangi bir sorunu yok,
    sorunun ateşlemeden kaynaklandığını düşünüp, bakım tarihi gelmeden bakıma götürüp, yağ, filtre, buji değişimini yaptırdım, bilgisayara bağlatıp kontrol ettirdiğimde de herhangi bir sorun çıkmadı,
    ancak bu bakımdan sonra da tekleme sorunu devam etmekte,
    sorunun bobinden kaynaklı olabileceğini de göz önünde bulunduruyorum, ancak bobinde bir hata olsa arıza ışığı yanacağını tahmin ediyorum
    aklıma kirli yakıttan kaynaklı enjeksiyon sisteminde sorun olabileceği geliyor,
    acaba daha önce benzer bir sorun yaşayıp çözenler var mıdır?
    teşekkürler

• Benimde geç çalışma ve 2000 - 3000 devir arası tekleme boğulma sorunum var. Buji bobin çözmedi sıkıntıyı. Siz nasıl hallettiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Benim de 2011 model manuel 2.0 Tdl tiguanım var. Havalar soğukken arabayı çalıştırıp 1-2 dk ısınmasını bekledikten sonra hareket ediyorum. 2bin devirden sonra motor gaz yememeye başlıyor ve zıngır zıngır titriyor araba. Motorun çalışma sesi traktör gibi. Dip gaz yapmama rağmen turbo devreye girmiyor yıgılıyor araba. Ama ısındıktan bütün sorunlar kayboluyor. Bunun çözümünü bulamadım. Başına gelen var mı acaba yardım eder misiniz ? Aracım 130binde

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.