Şimdi Ara

VW 2000 POLO CLASIK COMFORTLINE İÇİN ACİL YARDIMMMM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba .En sonunda buraya yazmaya kara verdim ve tecrübeli ve bu işten anlayan arkadaşların hakikaten yardımna ihtiyacım var.Çünkü tam 3 servis tanıdığım var ve hiç biriside net bir çözüm söyleyemedi.Sorunum şu ki, arabamla 90 ı geçtiğim zaman (vitesteyken) içeriye öyle bir ses geliyorki zannerdersiniz motor koptu kopacak araba dağılacak.Boşa attğım zaman ses kesiliyor sadece lastik sesi geliyor.Vitese takmamla beraber felaket uğultu gene başlıyor.120 yi geçtiğim an ise seste bariz bir düşüş oluyor.Biraz uzun oldu ama ne yapacağımı inanın artık şaşırdım .Yardım ve yol gösterecek arkadaşlara şimdiden çok çok tşk.ler...Neresine baktırmam lazım acaba ?

• HOCAM GÖRMEDEN DUYMADAN BİŞEY SÖYLEMEK ÇOK ZOR SERVİSLER BİLE ANLAMADIYSA DEMEKKİ PROBLEM ÇOK FAZLA KARŞILAŞILAN BİR ŞEY DEĞİL.VİTESTEYKEN OLDUĞUNA GÖRE ŞANZUMANDAN OLABİLİR AMA 120 DEN SONRA DÜŞÜYO DİYOSUN.ALLAH YARDIMCIN OLSUN.
  • Sağolasın hocam.Allah hepimize kolaylık versin kaza bela vermesin
  • Yalnız belirtmeyi unutmuşum...Arkadaşların sevisleri özel VW servisler.Ama yıllardır bu işi yapan ve sadece vw e bakan kişiler.Sanki ses birazda egsoz gibi ama egsozun bütün parçalrı değişti bir tek katalitik konvek. kaldı değişmeyen öyle bişey olabilirmi acaba ? Tşk.ler
  • quote:

Orjinalden alıntı: shmal

Yalnız belirtmeyi unutmuşum...Arkadaşların sevisleri özel VW servisler.Ama yıllardır bu işi yapan ve sadece vw e bakan kişiler.Sanki ses birazda egsoz gibi ama egsozun bütün parçalrı değişti bir tek katalitik konvek. kaldı değişmeyen öyle bişey olabilirmi acaba ? Tşk.ler

ses motordan mı yoksa egsoz çıkış yeri taraflarından mı geliyor??Ben de Palio Weekend'imde buna benzer bir sorun yaşamıştım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sound of Freedom -- 1 Ekim 2007; 21:58:27 >
  • Biraz geç oldu kusura bakma .İş dolayısıyla gündüz giremiyorum da.Ses egzosla karışık motor sesi gibi .Bir kaç arkadaş egsoz manifoltu dedi ama servis teki arkadaş herhangi bi şey yok dedi orada.Ben yinede bi daha baktıracağım manifolta.Arabam ı çok seviyorum ama o ses soğutmaya başladı arabamdan Sizin arıza nasıl dı acaba ?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba .En sonunda buraya yazmaya kara verdim ve tecrübeli ve bu işten anlayan arkadaşların hakikaten yardımna ihtiyacım var.Çünkü tam 3 servis tanıdığım var ve hiç biriside net bir çözüm söyleyemedi.Sorunum şu ki, arabamla 90 ı geçtiğim zaman (vitesteyken) içeriye öyle bir ses geliyorki zannerdersiniz motor koptu kopacak araba dağılacak.Boşa attğım zaman ses kesiliyor sadece lastik sesi geliyor.Vitese takmamla beraber felaket uğultu gene başlıyor.120 yi geçtiğim an ise seste bariz bir düşüş oluyor.Biraz uzun oldu ama ne yapacağımı inanın artık şaşırdım .Yardım ve yol gösterecek arkadaşlara şimdiden çok çok tşk.ler...Neresine baktırmam lazım acaba ?

Aynı sorun benim Polo Classicde de vardı. Eksoz dağılınca yapıyormuş. Eksozun içi dağılmış sanki tam 120'e kadar arabadan motor uçacakmış gibi bir ses geliyordu Tüm eksoz sistemini değiştirince çözüldü. İçi dağıldığı için belirli bir süratte rezonansa giriyormuş..................

• quote:

Orjinalden alıntı: byurt

quote:

Arkadaşlar merhaba .En sonunda buraya yazmaya kara verdim ve tecrübeli ve bu işten anlayan arkadaşların hakikaten yardımna ihtiyacım var.Çünkü tam 3 servis tanıdığım var ve hiç biriside net bir çözüm söyleyemedi.Sorunum şu ki, arabamla 90 ı geçtiğim zaman (vitesteyken) içeriye öyle bir ses geliyorki zannerdersiniz motor koptu kopacak araba dağılacak.Boşa attğım zaman ses kesiliyor sadece lastik sesi geliyor.Vitese takmamla beraber felaket uğultu gene başlıyor.120 yi geçtiğim an ise seste bariz bir düşüş oluyor.Biraz uzun oldu ama ne yapacağımı inanın artık şaşırdım .Yardım ve yol gösterecek arkadaşlara şimdiden çok çok tşk.ler...Neresine baktırmam lazım acaba ?

Aynı sorun benim Polo Classicde de vardı. Eksoz dağılınca yapıyormuş. Eksozun içi dağılmış sanki tam 120'e kadar arabadan motor uçacakmış gibi bir ses geliyordu Tüm eksoz sistemini değiştirince çözüldü. İçi dağıldığı için belirli bir süratte rezonansa giriyormuş..................

evet böyle bir sorun olabilir aracınızda..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.