Şimdi Ara

VPN Server Kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Sigorta acentesiyim, Tramer ve Şirketimde ofisimin IP adresi tanımlı..

Şirket ve Tramer'e özel bir program olmadan web tarayıcı üzerinden kullanıcı adım ve şifremle ulaşıyorum..

Şehir dışı ya da evdeyken ben bu ip adresi ile uzaktan giriş yapmak istiyorum..

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler..

• Şimdi olayı tam anlamadım,

Siz sigorta acentesindesiniz, Tramer ve Şirketinze ipniz nasıl tanımlı onu anlamadım?

Şirket ve tramere ulaşmaktan kastınız nedir? bir programa mı ulaşıyorsunuz veya bir dosyaya mı?

Bu bilgileri verirsen yardımcı olmaya çalışırım.
  • Olayınızı ben anladım.Ofisde kullandığınız bilgisayardaki işletim sistemi nedir acaba?
  • SİGORTA ŞİRKETLERİ DOLANDIRICIDIR obama

modern çağın soyguncularına yardım edemem çok basit bir iş ama prensiplerim gereği sana yardım edemem

siz kefen soygunlarısınız biz 100 lira kazanmak için kıçımızı yıpratırken sizler bir kağıt karşılığı para kazanıyorsunuz

dünyada sermaysei insan olan tek şirket sigorta şirketleridir

geberin size yağmurlu havada su yok
  • Şirketinizin bilgi işlem departmanına söyleyerek VPN server oluşturmalarını söyleyin bütün işiniz hallolur.
  • MyZor kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.http://www.xyz.com gibi bir sayfaya ulaşacağım.. ofisimdeki ip ile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gocak

Olayınızı ben anladım.Ofisde kullandığınız bilgisayardaki işletim sistemi nedir acaba?

Windows 8.1, ama yeni işletim sistemi kurabilirim sıkıntı değil..
  • It birimizine danışın VPN gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vpn'ne gerek yok uzaktan bağlantı ile ofis deki bilgisayarınıza erişerek istediğinizi yapabilirsiniz. Vpn kullanabilmeniz için server işletim sistemi olması gerekiyor.Yada vpn modem olması gerekiyor.En pratik ve benim çok sık kullandığım uzak masaüstü yöntemi.Cep telefonu yada tabletten bağlanabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gocak

Vpn'ne gerek yok uzaktan bağlantı ile ofis deki bilgisayarınıza erişerek istediğinizi yapabilirsiniz. Vpn kullanabilmeniz için server işletim sistemi olması gerekiyor.Yada vpn modem olması gerekiyor.En pratik ve benim çok sık kullandığım uzak masaüstü yöntemi.Cep telefonu yada tabletten bağlanabiliyorum.

Selamlar ;

Rdp üzerinden ciddi oranda Hacklenme tehlikesi mevcut hiçbir kurumsal firma'da client bilgisayarlarına rdp yaptırmazlar Sunuculara kesinlikle yapılmaz , yapılamaz ciddi bir güvenlik açığıdır keza rdp için ofiste her zaman bir bilgisayaro açık tutmak gerekli. Boş kullanılmayan bir bilgisayara pfsense kurulup Vpn server olarak yapılandırılmalı ve gerekli ayarlamalar ile vpn ile bağlanan kullanıcıların Ofisin internet ve sabit ip adresi üzerinden internete çıkması sağlanarak en güvenli çözüme ulaşabilrsiniz.

• Ofisteki pc ve eve intranet.ahmetozer.org daki sistemi kur . Ofisteki oc icin panalden kayit ol ve donain ayarla . Ofisteki pc ye proxy server kur ve evdeki pc den bu proxy baglan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NazimBaskurt

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/17/ccproxy-kurulumu-konfigurasyonu-internet-paylasimi-log-analizi.aspx

CCProxy ile ilgili bir şey buldum.. Bu yöntem işimi görür galiba..

Merhaba;

Sizin çözümünüz bu değil. Bu basit bir proxy kurup ofis kullanıcılarını bu proxy üzerinden int. çıkarıp log'lama yapmak için.....

Forumda bu konuda çok konu var.

SoftEther VPN programı sizin işinizi görür.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemcakmak

quote:

Orijinalden alıntı: NazimBaskurt

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/17/ccproxy-kurulumu-konfigurasyonu-internet-paylasimi-log-analizi.aspx

CCProxy ile ilgili bir şey buldum.. Bu yöntem işimi görür galiba..

Merhaba;

Sizin çözümünüz bu değil. Bu basit bir proxy kurup ofis kullanıcılarını bu proxy üzerinden int. çıkarıp log'lama yapmak için.....

Forumda bu konuda çok konu var.

SoftEther VPN programı sizin işinizi görür.

Kolay gelsin.

Selamlar ;

Cem Bey'e katılıyorum CCproxy yerel ağlarda proxy hızmetı veren bır wındows uygulaması yıllar once 1-2 musterımızde kullanmıstık ancak local ağ uzerınde proxy hızmetı veren bır uygulama.

• Kurulumda yardımcı olabilecek biri var mı?

Dediğiniz VPN'i kurdum iphone cihazımla bağlanamıyorum..

Modem üzerinde değişiklik yapmam gerekiyor mu?
  • Hiç uğraşma bence bilgisayara ammy kur bilgisayarını her zaman kabul edicek şekilde işarele evde rahat rahat çalış.

Şöyle birşey olabiliyor bazı sigorta şirketleri 2 tane ip tanımlıyorlar 1iş 1ev ipni tanımla sonra yanında çalışan birinin üzerinden tramer şifresi al onun tramerini ev ipsine ata olsun bitsin
  • JeNyoOps kullanıcısına yanıt
    2 ip bizim şirkette yok malesef.. Ayrıca evden bağlanmıyorum sadece.. tablettende bağlanmam gerekiyor bazen.. o yüzden kurmak istiyorum. uzak bağlantı ile malesef zor oluyor..
  • Kendi partajınmı ?
  • Evet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.