Şimdi Ara

VOXLINE DVD 933 soğutma fikri :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diğer VOXLINE forumuna artık uğrayan olmadığı için Buraya yazıyorum.
    İnşallah soruna bi yorumda bulunursunuz.

Akşam kurtlar vadisinin 8 bölümlük dvd'sini izliyordum.Bazen yavaşlıyor görüntü sonra normale dönüyor tabi ses altta normal devam ediyor tabi görüntü yavaşlayınca ses geride kalıyor.

Daha sonra bi sorun olduğunu anlıyor herhalde birden 4-5 sn.lik görüntüyü hızla ileri alıyor senkronizasyonu düzeltiyor.Aynı filmin aynı saniyelerinde yapmıyor bunu kafasına göre yapıyor.

Divx te ve VCD izlerken yapıyor bunu, DVD'de senkronizasyon sorunu yok.Denediğim bütün divx ve vcd medyalarında aynı problemi yaptı.

Acaba 2.güncellemedenmi yapıyor bu sorunu.Dandik VCD oynatıcılarda bile böyle probleme rastlamamıştım.Aynı sorunu yaşayan varmı forumda? servislik bi sorunmu acaba.Halbuki çok iyi bi DVD Player'di "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi overdose74 -- 5 Nisan 2006; 22:43:55 >

• Tavsiye ederken o kadar yorum yapıldı sorun olduğunda herkes uzaktan bakıyor.Saolun yardımlarınız!! için.İnşallah VOXLİNE serviside su koyvermez.
  • 99 milyona almışın, olabilir, bozukta olabilir.
    Benimki eve geldiğinde açma düğmesi içeri göçmüştü hocam.
    Takma kafana, garantisi var, gönder tamire.
    Cevap yazmadılarsa, kimse de o problem yok demektir.
    Kimsenin de daha açma kapama tuşu kırılmadı ama bence kırılmak üzeredir.
  • bu forumda zaten, voxline 1, canon 2.
    dvd mi alacak hemen voxline.
    foto mu alacak canon.
    anlamiyorum. soora cevap veren olmuyor.
  • ben de LG marka cdrw almıştım bozuk çıkmıştı!ama elektronik bu önemli olan servis hizmetinin sağlam olması.Bu anlamda aleti kötülemenin de anlamı yok yani .yok 99 a almışın falan demenin bir anlamı yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: overdose74

Diğer VOXLINE forumuna artık uğrayan olmadığı için Buraya yazıyorum.

Akşam kurtlar vadisinin 8 bölümlük dvd'sini izliyordum.Bazen yavaşlıyor görüntü sonra normale dönüyor tabi ses altta normal devam ediyor tabi görüntü yavaşlayınca ses geride kalıyor.

Daha sonra bi sorun olduğunu anlıyor herhalde birden 4-5 sn.lik görüntüyü hızla ileri alıyor senkronizasyonu düzeltiyor.Aynı filmin aynı saniyelerinde yapmıyor bunu kafasına göre yapıyor.

Divx te ve VCD izlerken yapıyor bunu, DVD'de senkronizasyon sorunu yok.Denediğim bütün divx ve vcd medyalarında aynı problemi yaptı.

Acaba 2.güncellemedenmi yapıyor bu sorunu.Dandik VCD oynatıcılarda bile böyle probleme rastlamamıştım.Aynı sorunu yaşayan varmı forumda? servislik bi sorunmu acaba.Halbuki çok iyi bi DVD Player'di

......................................................................................................................................
    quote:

Orjinalden alıntı: kakaleyte

******************ÖNEMLİ**************************

ARKADAŞLAR VOXLİNE 933 DVD OYNATICI YENİ GELEN PARTİ MALLARDA GÜNCELLEME SORUNU OLUYOR. YANİ ÜRÜNÜ YENİ ALANLAR GÜNCELLEME YÜKLEMESİNLER !!!!!!!
    DİVX FONKSİYONU BOZULUYOR SANKİ İLERİ ALIYORMUŞ GİBİ HIZLI OYNATIYOR. BEN SERVİSLE GÖRÜŞTÜM KENDİLERİNE BU KONUDA ŞİKAYETTE BULUNANLAR OLDUĞUNU ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİLER.LÜTFEN BU YAZIYI İLK MESAJA DA DEĞERLİ MODLAR YAZSINLAR , SONRA MAĞDUR DURUMDA KALANLAR OLMASIN ,ÇÜNKÜ ŞU ANDA BEKLEMEDEYİM.DİVX İZLEYEMİYORUM

VE BU SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLAR LÜTFEN SİZDE FİRMAYA MAİL VEYA TELEFON YOLUYLA ULAŞIN Kİ SORUN DAHA ÇABUK HALLEDİLSİN

..........................................................................................................

sanırım sorunun 2. güncellemme ve yeni sürüm olayı olabilir!!!Servisle irtibata geçtiniz mi ?

• Yaw kusura bakmayın, hocam 99 milyon olması önemli değil ben elektronik yada değil birşey alırken hep forumlara bakıp karar veririm.

Forumdaki arkadaşların deneyimleri ve desteğine güvenip almıştım.Yani en azından senin VOX'da bir sorun var falan firmware'yi yüklersen tarzında basit birşey diye düşünmüştüm.Demekki benim VOXLINE 'da daha ciddi bi sorun var.Şans yok zaten bizde zaten.Offf

atınç kardeş saol yazdığın gibi bi sorun olabilir cihazda

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim servise yollayacağım.
  • quote:

Tavsiye ederken o kadar yorum yapıldı sorun olduğunda herkes uzaktan bakıyor.Saolun yardımlarınız!! için.İnşallah VOXLİNE serviside su koyvermez.

11 sayfa bir topik, 5 sayfa bir topik doldurduk, insanlara yardımcı olduk, sorunlarını aklımız, bilgimiz yettiğince gidermeye çalıştık üstüne bunları söylüyorsunuz. Mouse elinizin altında açın okuyun.

Diğer topikte kakalayte senin sorununa ilişkin yazı yazdığı için ben de cevap verme ihtiyacı duymadım.

Derslerim yüzünden pek ilgilenemiyorum burayla, kusura bakmayın.
  • bu sırun sana özgü gibi görünüyor.Bende aldım ama henüz bi sorn yaşamadım.servise bi ver dedikleri gibi.
  • quote:

Acaba 2.güncellemedenmi yapıyor bu sorunu.Dandik VCD oynatıcılarda bile böyle probleme rastlamamıştım.Aynı sorunu yaşayan varmı forumda? servislik bi sorunmu acaba.Halbuki çok iyi bi DVD Player'di "

Bu sorun devam ederken içinde cd takıldı.Vınn diye ses çıkarıyo ne okuyo nede cd'yi dışarı veriyo.Eyvah dedim mekanizma sıkıştı.Servise vermeyi düşündüm,serviste hırpalarlar şimdi bunu, amma dandik player derken gözümü karartıp zaten elektronikçiyim, belki yaparım diye açtım içini.

Meğer cd tablasına tam oturmamış.Biraz parmaklayınca yerine oturdu çalışmaya başladı.Demekki ;Ders 1: CD'yi tablasına tam oturtup close tuşuna basmak lazım. Ders2: Cesaret iyi bişey

Promarket'in sitesinde 3. güncelleme yayınlanmış henüz güncellemedim ama işe yarayacağını düşünüyorum.Güncelleme yaptıktan sonra sonuçları yazarım

• quote:

quote:

Bu sorun devam ederken içinde cd takıldı.Vınn diye ses çıkarıyo ne okuyo nede cd'yi dışarı veriyo.Eyvah dedim mekanizma sıkıştı.Servise vermeyi düşündüm,serviste hırpalarlar şimdi bunu, amma dandik player derken gözümü karartıp zaten elektronikçiyim, belki yaparım diye açtım içini.

Meğer cd tablasına tam oturmamış.Biraz parmaklayınca yerine oturdu çalışmaya başladı.Demekki ;Ders 1: CD'yi tablasına tam oturtup close tuşuna basmak lazım. Ders2: Cesaret iyi bişey

Promarket'in sitesinde 3. güncelleme yayınlanmış henüz güncellemedim ama işe yarayacağını düşünüyorum.Güncelleme yaptıktan sonra sonuçları yazarım

Güncelleme yaptım.Sorun yok.Yeni güncelleme altyazısı çok güzel gözüküyor.DVD altyazısından bile iyi olmuş.Aynı zamanda ileri sarma ve yavaşlama problemlerinide çözmüşler

• Arkadaşlar öncelikle slm.
    bende bir voxline aldım ama şu ana kadar herhangi birgüncelleme yapmadım. Divx filmleri problemsiz izliyorum. Teknosa 15 gün deneme süresi verdi.

1-Peki MPG4 uzantılı filmleri izleye bilirmiyim? ben alırken izleye bilirsin dediler. deneyen varmı?
    2-WINAMP MEDIA FILE dosyalarını açmadı. Bunun için yapılabilecek herhangi birşey varmı.

İlgilenirseniz teşekkürler....
  • selamlar

Bildiğim kadarıyla anlatayım bilenler düzeltsin.

1-MPEG4 oynatır dedikleri aslında Divx'dir ve uzantısı avi olmalıdır.Çözünürlük (Divx yada Xvid için !) 720*568 den fazla olmamak koşuluyla problemsiz oynatabilir.

2-Winamp kurulum aşamasında otomatik olarak bütün ses dosyalarının varsayılan player'ı olarak olarak windows'a kurulur.Örnek; Wav,mid.mod,xm,mp3,ogg uzantılı ses dosyaları winamp media file gözükür.

Ses dosyasının özelliklerine baktığın zaman Winamp media file gösterir ama mp3 dışında bi formatta olabilir.Klasör seçeneklerinden "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" onay kutusunu kaldırırsan uzantıları görebilirsin.Benim bildiğim VOXLINE sadece mp3 ve wav çalabilir.
  • Haftasonu yoğun bir şekilde divx izledim :).Hem eğlendim hemde VOXLINE 'ı uzun kullanım testini yaptım.

İlk 1 saatte görüntü kesinlikle kusursuz= oda sıcaklığı 24 derece civarında.

1 saatin sonunda oynatıcının multimedya çıkışlarının olduğu tarafta biraz ısınma oluştu.DVD Playerin üzerinde dvd kutusu vs. gibi hava akışını engelleyen cisim olduğu zaman sorun artıyor.Görüntülerde rastgele duraksamalar oluyor ama 1 saate belki 2 kere filan.Takılmaların nedeni kesinlikle yüksek ısı.

Bu cihaza overclock yapılmış sanki.Yoksa nasıl bu kadar hızlı olabilir.:))
    Ama ben genede memnunum Voxline'dan.

Sözün özü.Cihazın orjinalliğini bozmayacak şekilde DVD çipsetinin üzerine Pc kasa soğutucu fanlarından koymayı düşünüyorum.Böylece yaz kış sorunsuz çalışabilir.

• ben aralıksız 8 saat kullandım, ısınma oluyor ama sorun çıkmadı hiç, cihazdan cihaza değişiyor sanırım.
  • voxline mın CREATIVE INSPIRE 5200 5+1 SPEAKER ile beraber çalışmasını sağlayamadım.arada bağlantıyı sağlayacak kabloların jakları uyumlu değil.voxline nın arkasında pin jak giriş ve çıkışları var creative in arkasında ondan az küçük ve farklı bi giriş var.çok sinirliyim arkadaşlar acil yardım istiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.