Şimdi Ara

VoWiFi Özelliği Vodafone İçin Apple Cihazlara Geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
4.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell'ede geldi. Ama ne işe yarıyor bilmiyorum. İşe yarar mı şüpheli.
  • ios 11 yukleyince surum 28.5 oldu ve bu ozelliik kayboldu bilginize olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim i6 ve i5s cihazlarıma 28.4 ile birlikte bu özellik geldi ama sanırım diğer cihazlardan (iPad, Mac, AppleWatch) kullanabilme desteği Vodafone'a gelmemiş. Bu destek Turkcell'de var mıdır, teyit edebilecek arkadaş var mı?

Ayarlar->Telefon->Wi-Fi ile Arama menüsüne girip özelliği aktifleştirdiğinizde "Diğer Aygıtlar için Wi-Fi ile Arama Ekle" seçeneği çıkması lazım.

• Turk telekom hala beklesin...
  • Bende arama yapamıyorum wifi ile özelliğin aktif olmasına rağman Vodafone hattım

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Bilgi icin tesekkurler. Ben de 28.4 guncellemesini yukledim ve kullaniyorum.

Ayrica genel bilgi icin Vodafone Turkiye'nin VoWiFi sayfasi:http://www.vodafone.com.tr/Internet/vodafone-vowifi.php

quote:

VoWiFi yani Wi-Fi uzerinden arama hizmeti ile telefonunu ucak moduna alip WiFi uzerinden sebekene baglaniyorsun ve tarifendeki dakikalari kullaniyorsun. Standart VoIP teknolojisinin GSM sebekesine entegre edilmis hali. Telefon cekmediginde cok ise yariyor. Bir de yurtdisindayken WiFi oldugu surece Turkiye'deymis gibi normal tarifen uzerinden gorusme yapmani sagliyor. VoWiFi'in karsi tarafla ilgisi yok. Sen normal sebekeni ve tarifendeki dakikalari kullanmis oluyorsun, bunu hangi kanal uzerinden yaptigin karsi tarafi ilgilendirmiyor.

Turkcell de ims hem ses hem sms ama Vodafone da sadece ses. Sizce Vodafone VoWiFi servisine sms özelliğini de ekler mi? Gerçi şu haline bile şükrediyorum bu bile gelmeyebilirdi. :)

• VoWiFi ile Sadece arama mı yapılıyor.? (Turkcell)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurcuHale

Turkcell'ede geldi. Ama ne işe yarıyor bilmiyorum. İşe yarar mı şüpheli.

Hicbir sey ise yaramiyor. Biz de eglencesine kullaniyoruz👏🏻

Okumazsan bilmezsin tabii ne ise yaradigini. Ne ise yaradigini bilmemenin foruma katkisi nedir? Yazilan o kadar mesaja ragmen hala ne ise yaradigini anlamayanlar icin tekrar gelsin👇🏻

quote:

- VoWiFi yani Wi-Fi uzerinden arama hizmeti ile telefonunu ucak moduna alip WiFi uzerinden sebekene baglaniyorsun ve tarifendeki dakikalari kullaniyorsun. Standart VoIP teknolojisinin GSM sebekesine entegre edilmis hali. Sebeke sinyali zayif oldugunda cok ise yariyor. Bir de yurtdisindayken WiFi oldugu surece Turkiye'deymis gibi normal tarifen uzerinden gorusme yapmani sagliyor.

- Servisi Ayarlar - Telefon - Wi-Fi Arama bolumune girip etkinlestirmen gerekiyor. Sonra da telefonu ucak moduna al (Wi-Fi acik olsun). Cihaz kendisi WiFi uzerinden sebekeye baglanir. Sol ustte VodafoneTR Wi-Fi yazisini gorursun. Ayrica normal kullanimda da sebeke sinyalinin cok zayif oldugu durumlarda kendisi de WiFi uzerinden baglaniyor. Sinyal zayifsa otomatik WiFi'a geciyor.

- VoWiFi'in karsi tarafla ilgisi yok. Sen normal sebekeni ve tarifendeki dakikalari kullanmis oluyorsun, bunu hangi kanal uzerinden yaptigin karsi tarafi ilgilendirmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dream54 kullanıcısına yanıt
    Turkcell'de hem sesli arama hem de sms alıp gönderilebiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @denizkarakus84 SMS meselesinde ufak bir detay var aslinda. Eger telefonu ucak moduna alirsan SMS gelmiyor ama sesli cagri yapabiliyorsun. Cihaz sinyal zayif oldugu icin WiFi moduna otomatik gectiginde ise SMS alip gondermede problem yok. Bende durum asagidaki gibiyken SMS geliyor. Ucak modundayken ise arama yapiliyor ama SMS destegi yok.

VoWiFi Özelliği Vodafone İçin Apple Cihazlara Geldi

@_BLooDLiNe_ iMessage/Facetime aktivasyonu yapilmissa ayni Apple ID'ye tanimli cihazlardan Wi-Fi arama zaten yapabiliyoruz. Sebeke tarafina gerek yok onun icin. Ama Vodafone'da sebeke uzerinden oyle bir secenek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 7 Haziran 2017; 17:59:57 >

• Ben iPhone 5Ste Turkcell hat ile VoWifiyi etkinleştirmeme rağmen şebeke az çektiğinde bağlanmıyor ne yapmam lazım?

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Cihazlar aynı Wi-Fi a bağlı olduğu zaman söylediğiniz gibi arama tüm cihazlardan gerçekleşebiliyor. Yalnız farklı ağa bağlı olunduğu zaman arama yapabilmek ve cevaplayabilmek benim merak ettiğim.

Turkcell'de telefonu evde unutup tanımlı Wi-Fi olan bir yere gittiğinizde AppleWatch üzerinden şebeke görüşmesi yapılabiliyor demişti forumda bir arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: frknckss

Ben iPhone 5Ste Turkcell hat ile VoWifiyi etkinleştirmeme rağmen şebeke az çektiğinde bağlanmıyor ne yapmam lazım?

Canın kardeşim iphone 5S de volte ve vowifi yok maalesef, en az iphone 6 olması lazım telefonunun

• Wi-Fi ile Arama'yı kullanmak için iPhone 5c veya sonraki bir modele sahip olmanız ve aygıtı desteklenen bir operatörle kullanmanız gerekir.

https://support.apple.com/tr-tr/HT203032

Desteklemese Ayarlar>Telefon>WI-FI ile Arama kısmı olmazdı benim telde var şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

@denizkarakus84 SMS meselesinde ufak bir detay var aslinda. Eger telefonu ucak moduna alirsan SMS gelmiyor ama sesli cagri yapabiliyorsun. Cihaz sinyal zayif oldugu icin WiFi moduna otomatik gectiginde ise SMS alip gondermede problem yok. Bende durum asagidaki gibiyken SMS geliyor. Ucak modundayken ise arama yapiliyor ama SMS destegi yok.

VoWiFi Özelliği Vodafone İçin Apple Cihazlara Geldi

@_BLooDLiNe_ iMessage/Facetime aktivasyonu yapilmissa ayni Apple ID'ye tanimli cihazlardan Wi-Fi arama zaten yapabiliyoruz. Sebeke tarafina gerek yok onun icin. Ama Vodafone'da sebeke uzerinden oyle bir secenek yok.

Evet dediğiniz gibi oluyor lakin ben şundan dolayı söyledim. Ben 1.5 ay yurtdışında olacağım. Uçak modunda WiFi ile kullanacağım telefonu sms de gelse iyi olurdu bankacılık işlemleri vs için. Herşey dahil pasaporta para ödemektense bu özellik çok şahane. Fark ettiğim bir diğer hata ise sanırım daha yeni olduğundan sistem stabil değil. Handover senaryosu devreye girmiyor. Yani WiFi ile olan çağrıyı şebekeye geçtiği zaman kesintisiz aktarmıyor geçiş olduğu zaman hat düşüp arama başarısız oldu diyor.

• Haklisin. Ucak modundayken SMS desteklenmemesi kotu. Ama servis cok yeni. Zamanla hem stabilite hem eksiklikler giderilir diye ummaktan baska caremiz yok. Bir de ucak modundayken gelen SMS'leri sistem yutuyor galiba. Normal moda dondukten sonra bile o mesajlar gelmiyor gibi geldi bana. Banka islemlerinde denedim, gonderilen SMS'ler normal sebeke moduna dondukten sonra da gelmedi. Normalde telefon kapaliyken gelen mesajlar cihaz acildiginda geliyor dogal olarak. Bir gariplik var.

• Vowifi'yi en verimli şekilde kullanabilmek için Turkcell'li olmanız gerekiyor. Artık neredeyse wifi olan her yerde telefonu uçak modunda kullanıyorum, bir kere bile arayıpta ulaşamayan olmadı. Ayrıca apple watch ile telefona bluetoothla bağlı olmasam bile vowifi üzerinden arama yapabiliyorum.

• Benim telefonumda ayarlar > telefon menüsü altınsa WiFi ile arama diye bir seçenek çıkmıyor onu nerden aktif edeceğiz

• RhiFaT kullanıcısına yanıt
    Ayarlar Genel Hakkındaya Gir Bekleyince Operatör Güncellemesi Geliyor Yap Kontrol Et.
  • OlvidaMe kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde yaptım güncelleme geldi ve yükledim teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.