Şimdi Ara

Volvo V60 Cross Country (Ana konu) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
512
Cevap
15
Favori
41.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Volvo V60 Cross Country (Ana konu)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oto pilot denemeleri
    Oldukca basarili bence

cihan irgaliyoutube
    volvo v60 cross country otopilot denemeleri (cihanair)
    https://www.youtube.com/watch?v=ve4SG_GmPhg&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Oto pilot denemeleri
    Oldukca basarili bence

İyiymiş, gayet başarılı gözüküyor gerçekten. Pet şişe ne iş peki, pet şişeyi öyle takınca belli bir saniye sonra direksiyona tutma gerekliliğini ortadan mı kalkıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Oto pilot denemeleri
    Oldukca basarili bence

Evet bu haliyle de başarılı ama çok daha iyi olabilirdi.
    1-Hız tabelası okuma özelliği de araçlarda bulunmasına rağmen ve hız tabelalarına (ve hatta trafik ışıklarına) uyumluluğu sağlanmamış,üstelik bu mümkünken.Bu özellikleri eklemelerinin ellerinde ve mümkün olduğunu "Hız Sınırlayıcı" özelliğinden anlıyoruz;Hız Sınırlayıcı ile ayarlandığı maksimum hızda ilerler iken daha düşük hıza işaret eden bir yol tabelası ile karşılaştığında hızı otomatikmen tabeladaki hıza düşürüyor.Mesela sınırlayıcıyı 100 km ye ayarladık ve ilerlerken karşımıza 70'lik hız tabelası çıktığında otomatikmen frenleyip hızı 70 km/h ya düşürüyor.Kısacası Hız Sınırlayıcıya ekledikleri bu güzel yeteneği Pilot Asist'e de ekleyebilirlerdi,sadece yazılım meselesi ama tabi Volvo vb lerinin 'mesele'si farklı.
    2-Aktifleştirdikten sonraki 10 sn içinde direksiyona dokunulmazsa önce 5 sn'lik sarı renkte görsel ve işitsel bir uyarı,yine dokunulmazsa yine 5 sn. süren ama bu kez kırmızı renkte görsel ve işitsel bir uyarı verdikten sonra Pilot Asist deaktif oluyor.Buraya kadar herşey güzel ancak sistem kendini deaktif ettikten sonra aracı o andaki hızıyla ve dörtlüleri de açmadan tamamen korumasız bırakıyor,şeritte tutma yardımcısı var diyebilirsiniz,tamam ama o da 63 km/s hızın altında çalışmıyor.Kaldıki biraz keskin virajda şeritte tutması da zor.Bu büyük bir eksiklik.Dörtlülerin kesinlikle yanması ve en kısa mesafede frenleyip durması gerekir.Araçta yalnız giden biri kalp krizi geçirse,krizden önce belki kazadan gidecek.
    3- Direksiyon tepkisi orta keskinlikteki virajlarda bile zayıf kalıyor ve iyileştirilmesi gerek.Bu yüzden bilmediğin, otoban dışındaki dar ve virajlı yollarda Şişe vb gibi şeyler kullanmamanı öneriyorum.Bu sadece virajlardaki zayıflığından değil,devamı aşağıda,
    4-Pilot Asistte aktif ilerlerken örneğin yol çizgileri aniden kaybolursa sistem kendini geçici olarak ACC ye alıyor ancak bunu yaparken bir uyar vermiyor.Bu sorunun geçen yıl bir update ile düzeltilerek titreşimli bir uyarı eklendiği yazıldı ancak ben update yapılmış kendi aracımda o titreşimi halen hissedemedim.
    Kısacası dostum,evet halen ve bunlara rağmen katılıyorum başarılı olduğuna ancak yine de dikkatli kullanmamız gerek.Ha bu yazdıklarımı Volvocars Germany'ye de yazılı bildirmiştim ancak değerlendiriliyormu emin değilim,sizlerinde Volvo Türkiye'ye bildirmeniz iyi olur diye düşünüyorum.Aracın hayırlı olsun kazasız belasız,keyifli sürüşler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spartacüs72

İyiymiş, gayet başarılı gözüküyor gerçekten. Pet şişe ne iş peki, pet şişeyi öyle takınca belli bir saniye sonra direksiyona tutma gerekliliğini ortadan mı kalkıyor ?

Alıntıları Göster
    Belirli bir sure gecince direksiyonu tut diyor ondan pet sise

• D.Baran kullanıcısına yanıt
    Benim arac bu hafta gemiden inecek bu arkadasin araci tesekkur ederim

• XC60'ın ground clearance dedikleri yerden yüksekliği 21,6 cm
    V60 cross country'nin yerden yüksekliği 21 cm.

Bu durumda yerden yüksek olması için SUV araba almaya pek gerek kalmıyor. Sadece XC60 468,8 cm iken V60 CC 478,4 cm buradaki 10cm uzunluk biraz düşündürüyor dar park alanlarına girerken çıkarken.

Ben de ciddi ciddi düşünmeye başladım V60 CC modelini. Alan arkadaşlara hayırlı olsun inşallah bol bol yorum, inceleme, foto, servis fiyatları, servis bilgileri gibi şeyler paylaşırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urunguu -- 13 Şubat 2020; 13:20:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: urunguu

XC60'ın ground clearance dedikleri yerden yüksekliği 21,6 cm
    V60 cross country'nin yerden yüksekliği 21 cm.

Bu durumda yerden yüksek olması için SUV araba almaya pek gerek kalmıyor. Sadece XC60 468,8 cm iken V60 CC 478,4 cm buradaki 10cm uzunluk biraz düşündürüyor dar park alanlarına girerken çıkarken.

Ben de ciddi ciddi düşünmeye başladım V60 CC modelini. Alan arkadaşlara hayırlı olsun inşallah bol bol yorum, inceleme, foto, servis fiyatları, servis bilgileri gibi şeyler paylaşırsınız.
    Neden xc60 almadım da v60 aldım kısaca yazim
    1) en erken nisan mayıs teslim xc60 hepsi satılmış
    2) 150.000 daha pahalı xc60

şimdi xc60 4,68 v60 ise 4.76 arada 8 cm var önemsiz bence

bu araba şahsi görüşüm fırsat arabası bunun rakibi audi allroad en az 600.000 olur

• Haftaya büyük ihtimal aracı teslim alıcam bende gemi gelmiş
  • Facebook gurubu arkadaslar beklerim

https://www.facebook.com/groups/185828252803995/?ref=share

• İstek gönderildi
    Biri çıkıp şu aracın Türkçe testini yapsa ne güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaman21

İstek gönderildi
    Biri çıkıp şu aracın Türkçe testini yapsa ne güzel olur.
    Araci alir almaz yapicam ben

• Sukur geldi araba

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,
    o değil de ben arabanın böyle sarıp sarmalandığını, fren diskine kadar jelatin çekildiğini hiç görmemiştim. Normalde gördüğümüz sıfır arabaların sadece kaputunda tavanında falan film oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Hayırlı olsun,
    o değil de ben arabanın böyle sarıp sarmalandığını, fren diskine kadar jelatin çekildiğini hiç görmemiştim. Normalde gördüğümüz sıfır arabaların sadece kaputunda tavanında falan film oluyor.
    Ayni sekilde bende sok oldum vallahi

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Hayırlı olsun,
    Geçen bir konu vardı ,aracı sıfır alıp koltukların üzerinde gelen naylonla kullananan,hatta öyle de satan diye, aklıma o geldi.Bu resimdeki haliyle de kullanan olurmu,var mıdır acaba
    Cihan'a da buradan gözün aydın,hayırlı olsun diyeyim tekrar.

• Gözünüz aydın. Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Geçen bir konu vardı ,aracı sıfır alıp koltukların üzerinde gelen naylonla kullananan,hatta öyle de satan diye, aklıma o geldi.Bu resimdeki haliyle de kullanan olurmu,var mıdır acaba
    Cihan'a da buradan gözün aydın,hayırlı olsun diyeyim tekrar.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim kısmetse yarın alıcam arabayı kazasız belasız olur inşallah.

• cihanair kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kazasız belasız kullanın Cihan Bey. BU arada hakkaten deli bağlar gibi bağlamışlar arabayı ya çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartacüs72

İyi günlerde kazasız belasız kullanın Cihan Bey. BU arada hakkaten deli bağlar gibi bağlamışlar arabayı ya çok iyi
    Tesekkur ederim yarin nasipse aliyorum

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.