Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (215. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crazydentist

quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

quote:

Orijinalden alıntı: crazydentist

Arabada ıphone şarj etmeye çalışıyorum USB den ama çok yavaş hatta bazen şarj etmiyor sizde böyle problemler yasıyormusunuz acaba merak ettim

Hocam usb çıkışları 5 voltluktur. Bu yüzden yavaş şarj ederler. Ama hiç şarj etmeme olayı bağlantı kaynaklı olabilir.

Anladım kablonun orıjınallıgını kontrol edip yeniden deneyeyım
    Teşekkür

Rica ederim hocam.
    İnşallah ben de bu hafta aracımı teslim alacağım aksilik olmazsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman simdiden hayırlı olsun Aramıza Hoşgeldiniz

• Volvo İstanbul otoshowa neden katılmadı arkadaşlar? gözlerimiz onları aradı maalesef. Hiç yeni modeli olmayan birçok marka oradaydı. ama Volvo yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekinger

Volvo İstanbul otoshowa neden katılmadı arkadaşlar? gözlerimiz onları aradı maalesef. Hiç yeni modeli olmayan birçok marka oradaydı. ama Volvo yoktu.

Volvo aldığı global karar gereği dünya çapında belli başlı 1-2 fuar dışında hiç bir fuara katılmama kararı aldı

• imagoodman kullanıcısına yanıt
    Sayın imagoodman bahsettiğimiz beyaz 2014 R DESİGN sahıbınden com düşmüş bile mutlaka pazarlıkla bıraz daha ucuza aldılar araca hemen 97.500 fiyat yazmış galeri
    neyse fiyatı öldürmemişler volvo nun 2. eli yok diyenlere duyurmak lazım
  • Kemalatmali K kullanıcısına yanıt
    o değilde araba 1950 km diye ilanday dı şimdi 1800 km olmuş galerıye gerı gerı mı gıttı nasıl km aşağı düştü onu anlamadım
  • Arkadaşlar merhaba. Ben de bugün V40 D2 advance powershift aracımı teslim aldım.

Araçla bugün 100 km yaptım. Şanzıman geçişleri güzel,iç mekan kaliteli tok duruyor.
    Daha acemisiyim Aracın. Kullandıkça daha fazla bilgi sahibi olurum mutlaka.
    Sormak istediğim birşey var. Powershift şanzımanı kırmızı ışıklarda veya kısa Süreli duraklamalarda
    N konumuna almak gerekli midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin. N ye almamalısınız ki araçta zaten kırmızı ışıkta stop edecektir

• 19 bbs

• Buda coiloversız orjinal süspansiyonlu hali

• quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

Hayırlı olsun, Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin. N ye almamalısınız ki araçta zaten kırmızı ışıkta stop edecektir

Teşekkür ederim hocam güzel dilekleriniz için.
    Start-stop devre dışı olduğunda sıkışık trafikte dur kalk sırasında N ye alma gereksinimi olur mu hocam? Bunu merak etmiştim.

İyi günlerde güle güle kullanın; umarım teslim etmeden aracınızı iyi kontrol etmişlerdir. Başıma gelen olaydan sonra naıl 2.el araç alırken bağımsız kuruluşlar ekspertiz hizmetleri veriyorsa sıfır araç alırken de araç bayiiden çıkmadan tepeden tırnağa incelenmeli :) 1 yıldır benzin pompası hortumu tam takılı olmadan geziyormuşum; vites geçişlerine, gaz tepkilerine alışamam bu yüzdenmiş. Araç 20bin kmyi doldurmadığı için benzin filitresi değişmemiş; bu yüzden de bakımda orayı kontrol etmek kimsenin aklına gelmedi sanırım. Neyse ki çok çok ucuz atlattım.
    Start-stop sistemi ile ilgili olarak daha önce yazdım ama tekrar hatırlatayım. Kırmızı ışıkta öndeki aracın hareketin durumuna göre frene basıp çekmeniz sistemi şaşırtıp aracı stop ettirebilir. D konumunda araç stop ederse P konumuna alıp çalıştırmayı unutmayın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkraver -- 3 Haziran 2015; 0:49:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkraver

İyi günlerde güle güle kullanın; umarım teslim etmeden aracınızı iyi kontrol etmişlerdir. Başıma gelen olaydan sonra naıl 2.el araç alırken bağımsız kuruluşlar ekspertiz hizmetleri veriyorsa sıfır araç alırken de araç bayiiden çıkmadan tepeden tırnağa incelenmeli :) 1 yıldır benzin pompası hortumu tam takılı olmadan geziyormuşum; vites geçişlerine, gaz tepkilerine alışamam bu yüzdenmiş. Araç 20bin kmyi doldurmadığı için benzin filitresi değişmemiş; bu yüzden de bakımda orayı kontrol etmek kimsenin aklına gelmedi sanırım. Neyse ki çok çok ucuz atlattım.
    Start-stop sistemi ile ilgili olarak daha önce yazdım ama tekrar hatırlatayım. Kırmızı ışıkta öndeki aracın hareketin durumuna göre frene basıp çekmeniz sistemi şaşırtıp araç stop edebilir. D konumunda araç stop ederse P konumuna alıp çalıştırmayı unutmayın :)

Hocam çok teşekkürler güzel dilekleriniz için. Size de geçmiş olsun,ucuz atlatmışsınız yine de.
    Aracı alırken sadece boya kontrolü yaptırdım. Boya kalınlığını ölçen alet ile tüm aracı kontrol ettirdim sıkıntısı yoktu. Diğer konularda sorun yok dedikleri için kontrol yaptırmadım. Artık şansımıza birşey çıkmaz umarım.
    Dediğiniz konuyu tam olarak anlayamadım diyebilirim. Kusura bakmayın ilk defa start stoplu araç kullanıyorum.
    Start stop açıkken kırmızı da durduğumda araç stop ediyor. Ayağımı frenden çektiğimde araç çalışıyor. Bu süre boyunca yani araç stop etmişken ben vitesin konumunu değiştirmiyorum,D de tutuyorum. Bunun araca zararı olur mu? Sonuçta araç D konumundayken çalışıyor.
    Ayrıca şanzıman sağlığı açısından duraklamalarda şanzımana yük bindirmemek için konumu D den N ye almaya gerek var mıdır? Bunu çözemedim.
    Kusura bakmayın araç konusunda pek bilgim yok. Kafanızı şişiriyorum.

Rica ederim ne demek; aracı alırken bana da start-stop sistemini kapatıp kullanmamı tavsiye ettiler. D konumunda frene basılı kalmasının sorun olmadığını yük binmediğini söylediler. Bazen araca bindiğimde kapatmayı unutuyorum. Örneğin ara bir sokaktan sağa dönmek üzere caddeye çıkıyorsanız ve araç stop etmişse ayağınızı frenden çekip gaz pedalina bastığınız süre içerisinde soldan bir araç geliyorsa ve hızlı ise istenmeyen durumlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda araç gelmediğinden emin olup yola çıkmak en garantilisi. Ya da araç uzaktaysa s moduna alırsanız start stop devreye girmez ve istediğiniz zaman araç hareket eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkraver -- 3 Haziran 2015; 1:03:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkraver

Rica ederim ne demek; aracı alırken bana da start-stop sistemini kapatıp kullanmamı tavsiye ettiler. D konumunda frene basılı kalmasının sorun olmadığını yük binmediğini söylediler. Bazen araca bindiğimde kapatmayı unutuyorum. Örneğin ara bir sokaktan sağa dönmek üzere caddeye çıkıyorsanız ve araç stop etmişse ayağınızı frenden çekip gaz pedalina bastığınız süre içerisinde soldan bir araç geliyorsa ve hızlı ise istenmeyen durumlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda araç gelmediğinden emin olup yola çıkmak en garantilisi. Ya da araç uzaktaysa s moduna alırsanız start stop devreye girmez ve istediğiniz zaman araç hareket eder.

Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için. Bugün dediğiniz olayı yaşadım.
  • Kemalatmali K kullanıcısına yanıt
    Bir kalemde 10 bin çizmek...
    Yazık valla.
    Keşke araç arayan biri alsaydı yararlansaydı bu fiyattan içim yanmazdı.
    Galerici 10 günde 6-7 bin para kazanacak kolay mı kazanılıyor para bu kadar...
    İyi günlerde kullanın aracınızı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

İyi günlerde kullanın aracınızı...

Çok teşekkür ederim hocam iyi dileğiniz için.
    Sayın aknasmub aracınız hayırlı olsun ,şu alışma devresınde arcınızın star stop düğmesını kapatarak kullanırsanız öyle el alışkanlığı kazanırsınız
    ben aldığımdan buyana bu şekılde kullanıyorum arasıra sadece unttuyorum ondada sistemın çalıştığı kontrolunu yapmış oluyorum .geçici durmalarda kesınlıkle N konumuna almanıza gerek yok bu tavsıye edılmıyor bu N konumunun sadece aracı çekmelerde kullanın dıyor .Aracın kulanma kılavuzunu zamanınız olursa okuyun .Otomatik vitesde önemli olan park etmeden önce yapmanız gereken daha önmlı sıralama şu şekilde olmalı park için durduğunuzda önce elfirenı çekin daha sonra aracı park poziyonuna alın özellikle eğimli bölgelerde bu şekilde yapmaya dıkkat edın yükü şanzımana bındırmeyın Ayrıca dizel araçta parklardan önce turbo sıhhatı için çalişmalarda ve stoplarda en az 30 sn turboya yağlama ve dinlenme süresi tanıyın son olarak araç 1000 yada 1500 km olunca servıse bir gidin ve aracı lifte kaldırtarak kontol yapılmasını sağlayın bence tekraradan hayırlı olsun aramıza hoş geldınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Kemalatmali

Sayın aknasmub aracınız hayırlı olsun ,şu alışma devresınde arcınızın star stop düğmesını kapatarak kullanırsanız öyle el alışkanlığı kazanırsınız
    ben aldığımdan buyana bu şekılde kullanıyorum arasıra sadece unttuyorum ondada sistemın çalıştığı kontrolunu yapmış oluyorum .geçici durmalarda kesınlıkle N konumuna almanıza gerek yok bu tavsıye edılmıyor bu N konumunun sadece aracı çekmelerde kullanın dıyor .Aracın kulanma kılavuzunu zamanınız olursa okuyun .Otomatik vitesde önemli olan park etmeden önce yapmanız gereken daha önmlı sıralama şu şekilde olmalı park için durduğunuzda önce elfirenı çekin daha sonra aracı park poziyonuna alın özellikle eğimli bölgelerde bu şekilde yapmaya dıkkat edın yükü şanzımana bındırmeyın Ayrıca dizel araçta parklardan önce turbo sıhhatı için çalişmalarda ve stoplarda en az 30 sn turboya yağlama ve dinlenme süresi tanıyın son olarak araç 1000 yada 1500 km olunca servıse bir gidin ve aracı lifte kaldırtarak kontol yapılmasını sağlayın bence tekraradan hayırlı olsun aramıza hoş geldınız

Çok teşekkür ederim Kemal hocam. Almadan önce ve şimdi verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler.
    Park sırasında ben de dediğinizi yapacağım. Start stopu kullanmamak daha iyi olacak sanırım.
    Satış temsilcisine 1000 km gibi bakımı var mı dedim, o da bana hayır yok dedi.
    Acaba bu 1000 km civarı aracı baktırmak için servis sorun çıkarır mı? Ücret talep eder mi?
    Yardımlarınız için tekrar çok teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.