Şimdi Ara

Volvo S90 - Teknik Özellikler v.s. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
5
Favori
5.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: D.Baran

Bir an önce,en kısa zamanda,hatta hemen şimdi düşmesini yürekten diliyorum.Bütün dünya kolayca ulaşabilirken ülkemin insanının hasret kalması gercekten çok acı :-((

Essahtanda V60 ım varken çok farklıydı bunu aldığımdan beri forumda kendimi yalniz hissediyorum.Sadece Pareser var o da herseyi benden bekliyor.
    İnşallah, kısmet bakalım. Teşekkürler iyi dilekleriniz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D.Baran kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, umarım yakın bir gelecekte

Baran abi itiraf et V60 daha güzeldi

Şaka bir yana, ben bile arıyorum V60 ın rahatlığını..

S90 için uçan halı üstünde seyahat etmek gibi diyorlar doğru mu :)

• mustafaksac kullanıcısına yanıt
    S90 öncesinde,V60 kullandığım araçlar arasında en beğendiğim ve memnun kaldığım araç oldu aslında;gerçekten çok rahat ve başarılı bir araç,alacaklara,arayanlara öneriyorum halen.Özelliklede Abd'ye uygulanan vergiler sonrası S60'ın Tr'de S90 fiyatına geleceğini duşünürsek daha da güzelleşmiş ve zenginleşmiş olan yeni V60'ın bakılması gereken araçların başında geldiğini düşünüyorum.

S90 ise daha başka bir olay;tüm yönleriyle düşündüğümde aslında 'uçan halı' benzetmesi de çok uyuyor.Rüya araç dersem bu biraz daha iyi anlaşılır belki.

Bu arada V70'i gördüm,ellerine emeğine sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 28 Haziran 2018; 17:39:11 >
  • V60; kendi fiyat aralığında en alınabiletisi yüksek olanı. O özelliklerde o konforda başka araba alamazsınız. Bizim de sırada V90 var.. Geldiğinde yine buradan paylaşacağım :) V70’e gelirsek benim için “inanılmaz bir deneyim” olarak kalacak..

• türkiye şartlarında araba 10 yaşına gelince anca alabilecegim belki ama s60-90 hosuma gittiğinden heralde alacakmış gibi okuyorum testleri filan :D yeni s60 bile türkiyede bize(orta direk) ultralüks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi druen -- 3 Temmuz 2018; 15:13:39 >
  • quote:

Bir an önce,en kısa zamanda,hatta hemen şimdi düşmesini yürekten diliyorum.Bütün dünya kolayca ulaşabilirken ülkemin insanının hasret kalması gercekten çok acı :-((

Essahtanda V60 ım varken çok farklıydı bunu aldığımdan beri forumda kendimi yalniz hissediyorum.Sadece Pareser var o da herseyi benden bekliyor.
    Üstad mesajınızı yeni fark ettim, doğru söyliyorsunuz sizi takip ederek arabamı tanımaya çalısıyorum :)) ama bu kez bi katkıda bulunayım geçen arkadaşım uzun yolda benim aracı kulladı kendi aracı da mercedes S350 (2012 model yanılmıyosam) onun yorumunu aynen aktarıyorum. Motor sesinin kendi arabasında daha çok hissettiği ve kendi aracının s90 gibi atak olmadığını belirtti. Yıllardır s class kullanan adam bizim s90 a hayran kaldı. Tabi kendi aracı eski teknoloji (arada yaklaşık 5-6 yılbar) bu hususu da dikkate almak lazım, sonra biri gelip de s90 ı s claas’tan daha üstün gösteRdin demesin ;)

• parezer kullanıcısına yanıt
    Otomobil konusu acıldımı yandan yonden kullanmamiş,binmemiş,hatta coğu zaman çıplak gözleriyle bile görmemiş olanların hemen Mercedes diye fırlaması yüzünden aslında çok basarili bulmama rağmen bu markaya gecmişten beridir bir gıcıklığım var,o yuzden direkt kullanıcısından güzel bir itiraf olmuş bu,tsk ederim paylaştığın icin.Aracimiz gercekten sadece görünüşüyle bile çok ilgi görüyor, bunu gittigim geçtiğim heryerde gozlemliyorum, bu ilgi onu daha yakindan inceleyip tecrube ettiginde yukarida bahsettigim hemen firlayanlarin oldukca azalacağı kesindir.

• quote:

Otomobil konusu acıldımı yandan yonden kullanmamiş,binmemiş,hatta coğu zaman çıplak gözleriyle bile görmemiş olanların hemen Mercedes diye fırlaması yüzünden aslında çok basarili bulmama rağmen bu markaya gecmişten beridir bir gıcıklığım var,o yuzden direkt kullanıcısından güzel bir itiraf olmuş bu,tsk ederim paylaştığın icin.Aracimiz gercekten sadece görünüşüyle bile çok ilgi görüyor, bunu gittigim geçtiğim heryerde gozlemliyorum, bu ilgi onu daha yakindan inceleyip tecrube ettiginde yukarida bahsettigim hemen firlayanlarin oldukca azalacağı kesindir.
    İzmir in girişinde bir yerde yakıt aldım, pompacı dediki abi bunu özel mi yaptırdın? he dedim volvo bana özel yaptırdı;) Geçen eskişehire giderken gene dinlenme tesisinde aynı tepkiyi aldım. İstanbul dışında bu araç bilinmiyor, başka şehirlere gittiğimde aşırı ilgi çekiyor. Volvo bizi maaşa bağlamalı millete arabayı tanıtıyoruz bedava reklam yapmıs oluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parezer -- 9 Temmuz 2018; 12:21:47 >

• ‘Volvo S90 ve Model S'nin fren sistemleri karşılaştırıldığında, Tesla başarısız oldu. Fakat firma bu duruma itiraz etti ve sonuçlarla aynı fikirde olmadıklarını belirttiler.’ Haberin devamı:http://www.webtekno.com/haber/amp/49304

Geçen aylarda İstanbul'da otobanda bir S90 gördüm, valla ne yalan söyleyeyim o kadar araç içinden kendini hemen belli ediyor. S90'ın yanından da bir Mercedes S serisi geçti ama duruşu bir S90 gibi değil.

Demek ki S90 ile artık F segmentini hedeflemiş oldu volvo. Yeni s60'ın 90 ile benzerliğini göz önüne alınca, s60 da artık E segmentine göz kırpar bence.

S90 falan artık hayal oldu yurdum insanı için. Allah'tan S80 satılırken bu kadar fahiş değildi fiyatları, ikinci elde hala ulaşılabilir seviyede.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Geçen aylarda İstanbul'da otobanda bir S90 gördüm, valla ne yalan söyleyeyim o kadar araç içinden kendini hemen belli ediyor. S90'ın yanından da bir Mercedes S serisi geçti ama duruşu bir S90 gibi değil.

Demek ki S90 ile artık F segmentini hedeflemiş oldu volvo. Yeni s60'ın 90 ile benzerliğini göz önüne alınca, s60 da artık E segmentine göz kırpar bence.

S90 falan artık hayal oldu yurdum insanı için. Allah'tan S80 satılırken bu kadar fahiş değildi fiyatları, ikinci elde hala ulaşılabilir seviyede.
    S90 için e segmentinde bir araç diyorlar ama daha önceki aracım 520d idi her iki araç arasında hem performans hem de donanım olarak dağlar kadar fark var. (520 e segmentinin bilinen aracı olduğundan onun üzerinden örnek verdim)Arkadaşın s350 de bulunupta s90 da olmayan bir donanım yok ama her nedense s90 e segmentinde geçiyor. Yeni S60 ek gümrük vergisi mevzusundan hayal oldu yoksa s60’a mı geçsem diye düşünüyordum.

Araclarin segmenti belirlenirken büyüklüklerine bakılıyor;boyu,aks genişliği vb.Buna gore S90 E,S60 D segmentine uyuyor.Ha F segmentinde lüks de bir ölcüt ve S90 da buna uygun ama ölçülerden kaybediyor iste.

Tesla haberini görmedim ama eger doğruysa Tesla hoplamakta hakli gibi duruyor ama eger testin yapıldığı donemki uretilen yeni modellerinde 2015 uretiminden farklı bir frenleme sistemi kullandı iseler.Aksi durumda test aracinda yeni balata ve lastik vb kullanıldıysa 3 yaş olayı arkasına sığınılacak bir gerekce değil bence.

Ben de söylediğiniz sebepten e segmentinde olduğunu biliyorum ama Sahibinden.com da s90 f segmentinde gösterilmiş. Tesla testinde ise tesla itirazda haklı gibi ama yani 30 km/h 3 yaşında arabanın durmaması da ayıp ;) 2012 model s60 vardı bende, teknolojisi eski olmasına rağmen böyle kötü bir performans sergilemezdi

• quote:

Orijinalden alıntı: parezer

Ben de söylediğiniz sebepten e segmentinde olduğunu biliyorum ama Sahibinden.com da s90 f segmentinde gösterilmiş. Tesla testinde ise tesla itirazda haklı gibi ama yani 30 km/h 3 yaşında arabanın durmaması da ayıp ;) 2012 model s60 vardı bende, teknolojisi eski olmasına rağmen böyle kötü bir performans sergilemezdi
    Sahibinden de oyle yazdığini bilmiyordum,simdi anladım. Burada da 7 serisiyle,S klasse veya A8 ile vb karsilastiranlar var.

Otomatik frenlemeyi ben denedigimde V60'ım (2014 model) 3,5 yasindaydı ve ustelik uzerinde yeni olmayan balata ve lastikler olmasina ragmen cok basarilı idi.Burada da videosunu paylaşmıstim.Yaklasik 10 denemenin hepsinde de sistem calismis yalnizca bir kez, sanirim 35 km hizda,tam durmayıp hedefe hafifce dokunmustu.

• nacker kullanıcısına yanıt
    S90 E segmentinde bir araç olmasina ragmen ilerde cikacak S90 Ambience icin F sinifinda demeye itiraz eden pek olmaz sanırım.

https://youtu.be/3UzfmbwXHqQ

Slmlar...

@parezer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 10 Temmuz 2018; 8:55:15 >
    Araba hakikaten çok güzel de motor bakımından biraz yetersiz kalıyor bence. Güç değil de, silindir sayısı bakımından. Şu araçta bir V6 veya V8 olsaydı tadından yenmezdi.
    Gerçi elektriğe geçişi ilk başlatan markalardan birisi olduğundan içten yanmalı motorları rafa kaldırmaya başladılar.
  • quote:

S90 E segmentinde bir araç olmasina ragmen ilerde cikacak S90 Ambience icin F sinifinda demeye itiraz eden pek olmaz sanırım.

https://youtu.be/3UzfmbwXHqQ

Slmlar...

@parezer
    Ambience de ekstra konfor dışında daha uzun bi şaseye sahip mi acaba, sanki kasa aynı ama araç tam makam aracı olmus ;)

• nacker kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında t8 performans konusunda tatmin edici ama türkiye de her nedense t8 s90 yok. Bir arkadaşım niyetlenmişti alacaktı da satış danışmanı onu vazgeçirdi. Tutulmuyor felan demişti tahminimce elinde t8 yok diye kötüledi ama bir çok bayiye baktı hiçbirinde t8 yoktu

Evet lüks makam aracı olarak dizayn edilmis ama kasa-şase ayni tabi ekstra bir uzunluk yok.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.