Şimdi Ara

Voltaj oynamasında UPS önemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende 6-7 senelik bir UPS var. Artık elektrik kesilirse görevini yapmıyor. Anında gidiyor bilgisayardan da güç. Şimdi bu durumda iki tane sorum var:

1-) Bu UPS acaba tamir ettirilebilir mi?
    2-) Ben (görevini yapamadığı halde) belki voltaj oynamalarında (ve elektrik kesintilerinde) işe yarıyordur diye, gücü UPS üzerinden alıyorum. Acaba doğru mu düşünüyorum, voltaj oynamasında fayda sağlayabilmek açısından?

[Not: UPS'i kendi üzerindeki power anahtarından açıp kapayabiliyorum ancak her iki durumda da sisteme güç gidiyor. Ama eğer UPS devredeyse, elektrik kesintisinde (sistem kapalı olsa bile) gücün bitmek üzere olduğuna dair verdiği sinyali veriyor.]

• Dostum tamir edilir sanırsam ama sıfır fiyatına patlayabilir senin içinm bence yenisini almak ucuz bir sürü var bunlardan ...Saygılar
  • Tamam, tamir ettirmek pek akıllıca değil. Ama voltaj oynamalarında işe yarıyor mudur? Var mı bir bilen?
  • valla bence korumuyordur. ama fiyatlari bayagi ucuzladi yeni bir tane almani tavsiye ederim. benim 600va lik da yaydi. voltaj oynamalarinda gucu yetmedigi icin kapatiyor aleti buda tehlike yaratiyor. valla evde TEDAS a teslim edip cikiyorum. bu arada yeni bir UPS aldiginda ayda 1veya 2kere akusunu tamamen bosalt sora doldur. bunu yapmadigim icin 2senede yaydi benimki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.