Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
986
Cevap
10
Favori
588.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: burak.408

arkadaşlar bugun itibari ile benimde bi t5 im oldu daha önce t4 vardı 290,000 de i di önce ki arabam 99 model 2,5 idi 2007 2,5 t5 ile takas yaptık üste 23.500 tl verdim 15 ay vade ile aylık 1550 tl nasıl fiyatı?

uygun sayılır hayırlı olsun güle güle kullan
  • saol bende öyle düşünüyorum fiyatı normal galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak.408

arkadaşlar bugun itibari ile benimde bi t5 im oldu daha önce t4 vardı 290,000 de i di önce ki arabam 99 model 2,5 idi 2007 2,5 t5 ile takas yaptık üste 23.500 tl verdim 15 ay vade ile aylık 1550 tl nasıl fiyatı?

hayırlı olsun, fiyat gayet normal
  • saol bendeöyle düşünüyürum hayırlısı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat067

quote:

Orjinalden alıntı: ercaan

Merhaba arkadaşlar...
    2006 model 2,5 CRDI 140 PS 85.000 km de Starex aracım var.
    Bu güne kadar hiç sorun çıkartmadı ortalama 220 krş gibi yakıtı var km de.Sadece her 15.000 de bakıma götürdüm o kadar.Haylimde hep Transporter var tabiki.
    Starexle Transporteri kıyaslayacak kadar bilgisiz değilim...
    Starexin de boyutları Transporter kadar ama içi küçük.Geçen hafta Transporter ile malzeme almaya gittim Bursadan İstanbul-Ankara yaptım.2 ton yük doldurdum araba banamısın demedi.Kullandığım araç 2,5 130 ps.Bu arac hem ticari hemde binek araç olarak düşünülmüş...arkada 3 lü koltuk önde 1+1 vardı.Ailem (4 kişiyiz) gayet rahat gidip geldim.Yani arkası uzun olduğu için gayet ideal...
    Sorularıma gelince...
    1- 2009 model 2,5 130 Ps Transporter düşünüyorum ama forumu okudum kafam karıştı.Bilgi verirseniz sevinirim.Sıkıntı çekermiyim 2009 veya 2-3 ay sonra 2010 model alıcam sorunlar devam ediyormu yoksa giderildimi?
    2- Ben Hem ticari hemde aile arabası olarak kullanıcam ve %70 şehir içi olacak ama burayı okuduktan sonra 50.000 tl verip sorun sahibi olmak istemiyorum...Bu konular en dikkat ettiğim şeylerdir.Zamanında Caddy alıcaktım ama arkadaşım kronik sorunları yüzünden tavsiye etmemişti ve diğer arkadaşlarımda var biri hala ilk günki gibi diğeri de bu ay bozulmasa da uğraşmasak diyor.Siz Transporter 130 Ps hakkında ne diyorsunuz...
    3- Transporter hep aklımda ama diğer modellere aklım kaymaya başladı bu modeller hakkında ne diyorsunuz
    -Vw Transporter
    -Mer Vito
    -Hyundai H1(yeni Starex 170 ps)
    -Yeni Fiat Scudo (eski kasasını 2002-06 arası kullandım o konforu arıyorum desem yeridir)

cady örneğinizde olduğu gibi şans meselesi de olabilir ama 2005 model t5 130 hp aracımız var 7000 km de ikinci el olarak aldık binek olarak kullanıyoruz aşırı sürati severim uzun yollda alabildiğine süratli kullanırım radar olmadığı yerlerde valla işin açıkcası bugüne kadar yağın deişiminden başka bir şey için servise gitmedim şehir içi kullanmıyoruz diğer araçlarımızı kullanıyorum benim mantığım şu bu araçlar şehir içi deil 130 ps 6 ileri vites olan bir aracı şehir caddelerinde kullanmak bence iyi deil uzun yol arabası olarak tasarlanmış şehir içi kullanım için 105 ps ler daha ideal....
    hem yakıt yönünden hemde sunduğu performans yönünden şehir içinde ve şehir dışında 105 hp daha ideal.....

kullanmasını bildikten sonra yakıtını temiz koyup bakımını yaptırdıktan sonra transporter ölmeyecek bir araç....
    ama şehir içinde 130 lukla patinaj çektirip trafik lambalarında milletle iddalaşıp 500 meterlik yere arabayla gidip motor ısınmadan arabayı yürütüp dinlemeden stop etmeler bunların geneli dizel araçlar için kullanım hatası olan şeylerdir ki tork gücü yüksek araçlarda bu tarz kullanımlar mototrun ve motora bağlı çalışan şanzıman debriyaj sisteminin turbonun çabuk arızalanmasına sebep olacaktır parçası pahalı servis işciliği pahalı olmasıda cabası dır

bence şehir içi kullanacaksanız 130 luk size göre deil

genede bu araçlardan alacaksanız yani 130 hp t5 nerde üretildiğine bir bakın mesela bendeki almanya hannower fabrikasından çıkışlı üretim yeri deişik araçlar var buda kaliteyi etkiliyebilir diye düşünüyorum

düşündüğünüz diğer araçları kullanmadım onlar için birşey sölemem zor allah kaza bela vermesin..

çok teşekkür ederim murat067

arkadaşlar diğer araçları değerlendirecek olan varsa çok sevinirim..
    Kazasız sürüşler

• arkadaşlar size samimi bir soru sormak istiyorum, para biriktirdik geriye karar vermek kaldı
    lütfen samimi yardı
    trasporter camlıvan sportline 43.000
    mercedes vito camlı 111cdi 38.000
    birde vitonun içi tamammen kaplamalı kontra plak değil
    samimi yardım lütfen. bu fiyatlar bir haftaya değişiyor
  • İyi forumlar
    9+1 münibüslerin motorlu taşıt vergisi olan bandrolu daha makul olduğundan proje çizdirip yada yeni alırken 9+1 münibüs olarak almanın daha cazip olduğunu söyleyenler var bu doğrumudur.
    Birde 9+1 de bandrol hesaplı oluyor fakat sigorta fiyatı yükseliyormu?

SAYGILAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: clra

arkadaşlar size samimi bir soru sormak istiyorum, para biriktirdik geriye karar vermek kaldı
    lütfen samimi yardı
    trasporter camlıvan sportline 43.000
    mercedes vito camlı 111cdi 38.000
    birde vitonun içi tamammen kaplamalı kontra plak değil
    samimi yardım lütfen. bu fiyatlar bir haftaya değişiyor

kardeş git ikinci el bir carevelle comfortline thermal al 2007 2006 model düşük kilometrede bulbilirsin 43 bin tl ye en samii cevap budur çünki konfor donanım bakımında daha zengin bir aracı almak yerine sıfır donanımı düşük bir araç alacaksınız siz aldığınızda ikinci el olacak ve değer kaybı daha fazla olacak çüki arac alacak kişi sonuçta ikinci el alacaksa donanımı yüksek olana yönelecektir...
    temiz bakımlı bir caravelle comfort line termal bulun derimm....

samimi olduğumu aracı aldığınızda anlasınız.... allah kaza bela vermesin

• quote:

Orjinalden alıntı: şekocan

İyi forumlar
    9+1 münibüslerin motorlu taşıt vergisi olan bandrolu daha makul olduğundan proje çizdirip yada yeni alırken 9+1 münibüs olarak almanın daha cazip olduğunu söyleyenler var bu doğrumudur.

SAYGILAR

kardeş 1-6 yaş bir minübüs yani 9+1 yolcu taşıma kapasitesi olan transporter caravelle yada minübüsün yıllık vergisi toplam 471 tl dir...

1-6 yaş panelvan 1900 motor ise 628tl 1900 üzeri ise946 tl toplam yıllık mtv si var....

1-6 yaş kamyonet ise 851 tl vergisi olacaktır

yanlız minübüsle sadece yolcu taşıma yapabilirisniz herhangi bir incelemede yük taşıdığınız belirlenirse ceza yersiniz
    hem yük ve yolcu için transporter cty van modeli var ondan alacaksınız vergisi minübüsten fazla olacaktr...
    ama minübüsler pek okadar göze batmadığından tük m taşıyon diye soran yok... benden bukadar yanlışım varsa düzeltirsiniz...

• Aydınlattığınız için çok teşekkürederim fakat benim merak ettiğim sigortası çokmu pahalı münibüslerin?
    quote:

quote:

İyi forumlar

SAYGILAR

kardeş 1-6 yaş bir minübüs yani 9+1 yolcu taşıma kapasitesi olan transporter caravelle yada minübüsün yıllık vergisi toplam 471 tl dir...

1-6 yaş panelvan 1900 motor ise 628tl 1900 üzeri ise946 tl toplam yıllık mtv si var....

yanlız minübüsle sadece yolcu taşıma yapabilirisniz herhangi bir incelemede yük taşıdığınız belirlenirse ceza yersiniz
    hem yük ve yolcu için transporter cty van modeli var ondan alacaksınız vergisi minübüsten fazla olacaktr...
    ama minübüsler pek okadar göze batmadığından tük m taşıyon diye soran yok... benden bukadar yanlışım varsa düzeltirsiniz...

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE

• quote:

Aydınlattığınız için çok teşekkürederim fakat benim merak ettiğim sigortası çokmu pahalı münibüslerin?
    quote:

quote:

İyi forumlar

SAYGILAR

kardeş benim araç 2005 model transporter 2.5 tdi bu aracın yıllık trafik sigortası 230 tl
    panelvan yada cityvan modellerinde durum ne tam bilmiyorum ama bu rakam yüksek deil...

• 9+1 MİNÜBÜSLERDE SİGORTA YÜKSEKMİ?

2.5 lt motorlu 2009 model 9+1 vw 174 hp münibüs almayı düşünüyoruz yılllık vergileri cazip fakat "SİGORTASI" nekadar bilen varmı? bilgi verirseniz teşekkür ederim.

• Slm bu termal kullanımıyla ilğili kullanım klavuzu olmadığı için sadece 1 kez proğramlayabiliyorum. Gün içerisinde 5 kez proğramlama özelliğini kullanamıyorum bu konu da detaylı bilğiniz varmı bana yardımı olabilirmisiniz servisten klavuz olmadığı için alamadım. Kullanma kılavuzu na net te bulabilirmiyim. Yardımcı oaursanız sevinirim.
  • Slm bende 1.9 105 beygir 9+1 minibüs var siğortası 430 Tl yıllık 460 vergisi var.
  • Makeup t5 the new

• 2009 t5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cançevik -- 25 Ağustos 2009; 23:11:37 >
  • 2010 new t5

• quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

Makeup t5 the new

aynalar olmamış, farların kıvrımlı kısmı da yuvarlak gibi olsa daha iyi olurmuş
  • arkadaşlar yeni arabamı aldım 2008 105 lik camlı van 4+1
    termal paket ve siyah transitten sonra gerçekten muhteşem.
    araba 20000 km de yalnız bunlarda karter koruma kapakları yokmu
    alttan aynen gözüküyor ve korumasız. Birde bu yeni modellerde pompa
    enjeksiyonu birakıp crdi oluyormuş tdi ölüyormu?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.