Şimdi Ara

vodem vınn jett ile dota2 oynamak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

Bi yil kadar vinn ile girdim dotaya evde. Ag kalitesini dusuk yap mac basi 30 50 mb civari gider. Ama guncellemeler cok sıkinti.

Hocam hort olcak ama ag kalitesini dusuk ve yuksek yapinca neler degisiyor? Akk girince dusuk mu yapmaliyiz 300 kbs sonucta.. veya farkini soylersen karar verebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3ünü de denemiş biri olarak söylüyorum ki hepsinde ping sıkıntısı yaşarsın sakın ha alma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: They Call Me Alpha

quote:

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

Bi yil kadar vinn ile girdim dotaya evde. Ag kalitesini dusuk yap mac basi 30 50 mb civari gider. Ama guncellemeler cok sıkinti.

Hocam hort olcak ama ag kalitesini dusuk ve yuksek yapinca neler degisiyor? Akk girince dusuk mu yapmaliyiz 300 kbs sonucta.. veya farkini soylersen karar verebiliriz

Farkin tam olarak bilmiyorim ama hiz dusuk ise bu buton isaretlenmelidir diye okumustum bu arada vinn ile ugrasacagina telefondan wifi acip girmen daha iyi olur artik oyle yapiyorum 3g nin 4 veya 4ten fazla cektigi yerlerde lagsiz rahat oynarsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imakenya dragons -- 4 Ocak 2016; 2:24:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • imakenya dragons kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten vinnla oynamiyorum o farkli arkadas. Evde akk den dolayi hiz 300 kbs dustugunde yuksekde biraksam sorun olurmu? Veya telefondan hotspot acip oynadigimda veri tasarrufu yapar mi? Oynadigim mekanda avea full cekiyo zaten 20 mbs hiz aliyorum. Mesele veri tasarrufu telefon icin.

• Hocam sana şöyle diyeyim gerçekten de 3operatörü de denedim 25 mbps hız da aldım 3g üzerinden ama 120-150 pingde oynuyorum fakat 3mbps ye düştükten sonra bile ttnetle 45-60 arası pingde oynuyorum ve 5 kişi oynadığımızda dahi ping aynı değerlerde oluyor. Açıkçası hız aşırı düşmedikçe çok sorun olmaz ve devamlı yüksekte bilginiz olsun. Ama veri tasarrufu için diyorsanız bence düşüğe alabilirsiniz telefon için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuroxy -- 4 Ocak 2016; 16:45:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexter144

Hocam sana şöyle diyeyim gerçekten de 3operatörü de denedim 25 mbps hız da aldım 3g üzerinden ama 120-150 pingde oynuyorum fakat 3mbps ye düştükten sonra bile ttnetle 45-60 arası pingde oynuyorum ve 5 kişi oynadığımızda dahi ping aynı değerlerde oluyor. Açıkçası hız aşırı düşmedikçe çok sorun olmaz ve devamlı yüksekte bilginiz olsun. Ama veri tasarrufu için diyorsanız bence düşüğe alabilirsiniz telefon için.

Tesekkurler hocam. Ben avea ve turkcelle 80-100 ping arasi oynuyorum. Bazen 70 lere dahi dusuyor. Belki konum, telefon ve laptop da etkiliyor olabilir. Cunku eski laptobumda bende 120 pingle oynuyordum.

• Güncellemelerle felan bayağı yoarar kotayı ping yüzünden zevk de vermez hiç bulaşma bence
  • hocam ben telefonun interneti ile kullandim bi ara. 70 mb altini 100 mb de uzerini gormedim. Grafik ayarlarimdan secenekli olanlar anti aliasing haric kapali render qualilty %80. shadow en dusukte

• Kimse de dememiş madem akraba evinde kalıyosun parası neyse ver interneti kapatmasınlar

• arkadaşlar online oyunlar kota harcamaz. sadece mause kordinatları ve klavyeden basılan tuşların bilgileri servera upload-download edilir. ben burada bytlar maximum kbit lerden bahsediyorum bu demek oluyorki 5-10 mb kota ile aylarca online oyun oynanabilir. hemen örnek vereyim mesala red alert 2 nin en sistem gereksinimlerine bkarsanız oyun 56k modem istiyor. 56k modem ile 1satte maximum download hızıyla zaten en fazla 3-5mb bişi indirebilirsiniz. yani bir oyunun kotaya maliyeti en fazla ( 8 kişilik kalabalık bir oyun için ) 20-50kbit arasındadır.

RED ALERT 2
    CPU: Pentium II 266 or better
    RAM: 64 MB of RAM
    GPU: 2 MB of Video RAM
    3D Hardware acceleration (optional)
    HDD: 200 MB of additional hard drive space
    Sound: Direct Sound Compliant Sound Card
    Resolution: 16 bit color
    ODD: 4X CD-ROM drive
    Network: Multiplayer Requirements:
    56 Kbps Modem
    TCP/IP Internet Connection or LAN w/ IPX
    ISP for Internet Play

STARCRAFT BROOD WAR
    MINIMUM REQUIREMENTS
    Operating System: Windows 2000, Windows Vista, Windows XP
    Processor: 90 MHz Pentium or equivalent
    Video: SVGA video card that supports DirectDraw at 640 x 480 resolution, 256 colors
    Memory: 16 MB RAM
    Storage: 80 MB HD space
    Media: 4X CD-ROM drive
    Internet Multiplayer requires a low-latency internet connection rated at 28.8 KBps+. LAN play requires a TCP/IP connection.

tabi hesaba patchler dahil deildir burada sadece oyun esnasında harcanan kota miktarından bahsediyorum. tabi dota 2deki sistem biraz farklı çünkü oyundaki menüler sürekli deişiyor ( oyun için internet tarayıcısı misali) serverdan oyuna sürekli olarak yeni istatistikler oyuncu avatarları görsel içekler upload edildiğinden dolayı kotayı şisiren aslında bu içerikler oluyor.

mesela dota1 de avatar olayı yok istatistikler yok aslında hiçbirşey yok sade bir chat ekranı dışında tabi ve ben 96kbit bağlantı ile dota 1 oynadımı çok iyi hatırlıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şuan mobil internet ile dota oynayıp memnun olan var mı? Kaldığım apartta internet yok gibi bişey malesef.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.