Şimdi Ara

VODAFONE WI-FI VODEM (YENI) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
23.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell 5 GB data hattımın sözleşmesi Ctesi bitiyor. Bu hattımın internetini ipad yanımda olmadan cep telefonumla kullanmak istediğimi Turkcell e söyledim. Bana aylık 10 Tl ödememi ve paylaşacağım interneti de ayrıca satın almam gerektiğini (4 gb ve 8 gb 49-69 TL) söylediler. Sırf ipadimin internetini telefonumla paylaşmak için ipadi her yere taşımaktan bıktım. Çözüm olarak ne önerirsiniz acaba? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asia Eagle

quote:

Orijinalden alıntı: asrkng

Yani bahsettiğim şey şu,

Tabletim de 3G yok.. wi fi özellik var.

o zman sıkıntılı olacak yani.. dogru mu?

skype de falan.

Hayir olmaz tabletinde Wi-Fi varsa belirttiğim cihaz modem görevini gorur ve rahatca nete baglanirsin max. 10 cihaza kadarda bağlayabilirsin ama kotani cabuk bitir kendin kullan evde arabada parkta cebinde istediğin yerde.

Arkadaşın da bahsettiği gibi tablette 3g yoksa ve wifi varsa cihaz modem görevini görür demişsiniz sorun olmaz demişsiniz ama vodafonede bu vihazın kampanyasında şöle bir ibare var:
    "İlgili paketi, eğer 3G abonesi iseniz ve cihazınız 3G'yi destekliyorsa 3G hızında, 3G abonesi değilseniz 2G/Edge hızında faydalanabilirsiniz."
    Yani cihaz 3g desteklemiyorsa 2g hızında mı bağlanılacak wifi ile?

Ayrıca kotayı çabuk bitir demişsiniz bunun sebebi nedir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: emhead

quote:

Orijinalden alıntı: Asia Eagle

quote:

Orijinalden alıntı: asrkng

Yani bahsettiğim şey şu,

Tabletim de 3G yok.. wi fi özellik var.

o zman sıkıntılı olacak yani.. dogru mu?

skype de falan.

Hayir olmaz tabletinde Wi-Fi varsa belirttiğim cihaz modem görevini gorur ve rahatca nete baglanirsin max. 10 cihaza kadarda bağlayabilirsin ama kotani cabuk bitir kendin kullan evde arabada parkta cebinde istediğin yerde.

Arkadaşın da bahsettiği gibi tablette 3g yoksa ve wifi varsa cihaz modem görevini görür demişsiniz sorun olmaz demişsiniz ama vodafonede bu vihazın kampanyasında şöle bir ibare var:
    "İlgili paketi, eğer 3G abonesi iseniz ve cihazınız 3G'yi destekliyorsa 3G hızında, 3G abonesi değilseniz 2G/Edge hızında faydalanabilirsiniz."
    Yani cihaz 3g desteklemiyorsa 2g hızında mı bağlanılacak wifi ile?

Ayrıca kotayı çabuk bitir demişsiniz bunun sebebi nedir acaba?

Ipad , telefon v.s cihazlarinda wi-fi ozelligi varsa bahsettigim cihazla 3G hizinda internete baglanirsin yani bu modem görevini gorur cihazda 3G ozelligi var senin cihazinda 3G olmamasi onemli değil.Bu cihaz 3G'yi destekliyor cihaz icinde simkart var bunun vasitasiyla modem görevini goruyor yani bahsetmis oldugun 3G abonesi iseniz demesi simkartin 3G 'ye acik olmasi gerekir zaten bunu alirken yapıyorlar

Kota olayini gelince sana 6GB taniyor 3G'de herhangi operatörden satin al kota dusumunde upload ve download ayni anda duser bundan dolayi kendin kullanman kotanin cabuk bitmemesi içindir ADSL veya FiberOptik'le baglandiginda yalnızca download yaparsan kotandan duser yani daha yavas duser kotan ama bu gibi 3G'li cihazlarin avantaji her zaman mobil olmandir sabit bir yere bagli değilsin.

• arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce aldım bu kampanyayı ilk gittiğimde adam kalmadı filan dedi ama sonradan depodan getirdi normal usb modemlerden 2 3 kat daha büyük arkasında özel bir bataryası var cihazın şarjı 4 5 saat gidiyo rahatlıkla. Şarj için ise 2 yöntem var ya usbden takıp bilgisayar aracılığyla şarz edebiliyorsunuz ya da evin herhangi bir yerinde prize takarak wifi yardımıyla bağlanabiliyorsunuz. Hız konusunda hiç sorun yaşamadım süper hızlı 14 mbps civarında alıyorum en az.Fiyat soracak olan olursa modem için direk 45 tl verdim aylık olarakta 34 tl ödeyecekmişim bunun sebebi ise yeni hat parası dedi eğer kullanmadığınız bir vodafone hattınız varsa ona yükleyip 29 ödeyebilrsnz başka sorusu olan pm aracılığıyla sorabilir kısaca çok memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ramelov R kullanıcısına yanıt
    Bu cihaz tam sana gore Turkcell'den ucuz boşta hattin varsa tasi ve cok memnun kalirsin o kadar hafifki cebinde rahatlıkla tasirsin.
  • eylülde süresi bitmiş hala bulabilen varmı?
    alt versiyonun piyasası 120lira civarı buda 160 lira civarı olur 100 liradan satmıştım ben ikinci eli alt versiyon olanı.
    tekrar almak istediğimde modem vermiyoruz ama 6 gb 30 liradan alabilirsiniz dedi. -f. out
  • Yeni cihaz daha iyi daha hafif geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregök

eylülde süresi bitmiş hala bulabilen varmı?
    alt versiyonun piyasası 120lira civarı buda 160 lira civarı olur 100 liradan satmıştım ben ikinci eli alt versiyon olanı.
    tekrar almak istediğimde modem vermiyoruz ama 6 gb 30 liradan alabilirsiniz dedi. -f. out

Ben geçen ay sirkecideki vodafone şubesinden aldım ilk başta kalmadı dedi ama depoya bir bakayım dedikten sonra getirdi bir tane. Çok memnunum 10-14 mbps hızla bağlanıyorum

• 2012 yazında TTNET-Telekom mafyasından yakamı kurtarmak için vodafone ve Turkcell bayiileri arasında mekik dokudum ve istanbul-tuzla'da riske girmeyeyim diyerek Turkcell Vınn+8gb internet aldım. Aylık 52 TL civarı ödeme yapıyordum fakat hız olara yerlerde sürünüyordu,1-2mps hız ancak,ama genelde 1mps civarı dolanıyordu. Ağustos gibi Vınn kontratımın süresi doldu fakat başka işler yüzünden araştırma şansım olmadı 2-3 ay kadar 8gb Turkcell'e 70 TL küsur ödeyerek farklı arayışlara girdim. ADSL'e dönmek veya wi-fi modem almak arasında kararsız kaldım.
    Vodafone satış temsilcisinin tavsiyesi ile kullandığım vodafone hattın 3gsini açtırıp VINNa takıp,günlük internet paketi satın aldım, bilgisayardan internet hızını kontrol ettim 2-3mps hız gösteriyordu. sonuçta Turkcellden daha hızlı diyerek, Turkcell data hattımı numara taşıma ile Vodafone'a taşıdım ve 45 TL ön ödeme, aylık 30 TL -6gb internet paketi aldım. eve geldiğimde hızını kontrol ettim cam kenarına koyunca modemi 9-11mps arası hız. ADSL de bile 6-7mps hızdan ilerisini görememiş bir fani olarak çok mutlu oldum.Wi-fi modemi alalı 2gün aldı ama çok memnun kaldım. Eskiden Linux'da ayrı ,windowsta ayrı modem kullanıyordum (sürücü tanımadığı için).

Ama burada önemli olan Vodafone,Turkcell ve Avea'nın nerede çekip çekmediğini iyi tespit edebilmek.Turkcell belki çekim gücü olarak Vodafone'dan iyi olabilir ama benim evde çekmiyorsa, bana bu bir şey ifade etmiyor.Ben 2-3mps hıza razıyken 9-11mps hız şamda kayısı gibi.

şarj konusuna takılan arkadaşlar için bir yorumda bulunamayacağım, ben genelde usb'ye kablo ile bağlıyorum, öyle şeylerle uğraşmamak için. Bataryasız çalışıyorsa onu bile sökebilirim, çabuk yıpranmasın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_turkm -- 18 Kasım 2013; 11:06:44 >

• Arkadaşlar, sim kilidi nasıl kırılıyor bu cihazın, ayrıca Avea data hattın var ve vodafone un 6 gb bitince Avea hattımı takıp kullanmanın bir yolu var mı?

• Bu cihazı nasıl bulabilirim illaki vodafone avea olmasına gerek yok. Bu cihazların ismi ne oluyor
     VODAFONE WI-FI VODEM (YENI)

• köyümde sadece turkcell'in 3g si çekiyor.
    kotası ve fiyatı iyi ama.
    kısaca benim için çöp bulunduğum bölgede 3gsi olmadığı için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler bu wifi modemlerde her hat calısrmı deneyen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: catik

beyler bu wifi modemlerde her hat calısrmı deneyen var mı

Arayüzden ufak Bi ayarla çalışıyor.

• uygun fiyata wifi modemini satmak isteyen olursa pm atabilir beyler o halde

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay_d

quote:

hocam diger operatorleri kullanmayı paylasabilirmisin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

quote:

Aklımda kaldığı kadar anlatayım

Modem arayüzüne girip, mobil geniş bant sekmesine girin, ardından bağlantı sekmesini açın, yeşil işaretli " contract a tıklayın, seçeneklerden" özel" i seçin.

Açılan sayfada

APN: internet

NUMARA: Hattınızın no su

Şeklinde girip kaydedin

İşlem tamam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

quote:

Aklımda kaldığı kadar anlatayım

Modem arayüzüne girip, mobil geniş bant sekmesine girin, ardından bağlantı sekmesini açın, yeşil işaretli " contract a tıklayın, seçeneklerden" özel" i seçin.

Açılan sayfada

APN: internet

NUMARA: Hattınızın no su

Şeklinde girip kaydedin

İşlem tamam

çok tşk.ler
    turkcell ve avea internetim olursa deneceğim, şimdi hatlarda internet yok bilgiyi kaydettim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence uzak dur buna benzer bi çok cihaz var daha uygun fiyata hepsiburada veya hızlalda bulabilirsin vodaone senden bu cihazın fiyatını fazlasıyla çıkarır :)

senin için bu uygun olabilir üstelik telefonun sarjı biterse sarj edebilirsin bundan powerbank niyetine hatta sabit interneti kablosuz internete de çevirerek paylaşabilirsiin almadan araştır bi yorumlara bak öyle karar ver :)

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-wr3g2-150mbit-5200mah-bataryali-3g-4g-ve-wifi-4in1-kablosuz-internet-paylastirici-router-dk-nt-wr3g2/productDetails.aspx?productId=bd303739&categoryId=60001272

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 13 Ekim 2014; 15:37:18 >

• son bir not eğer mobil internet alacaksanız kesinlikle taahütsüz internet paketi alın başınız ağrımasın
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.