Şimdi Ara

Vodafone Smart Tab 3 7' Telefon Özelliği Aktif Etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
4
Favori
17.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaç aydır bunu arıyorum ve sonunda buldum. Siz kullanıcılarında mahrum kalmamasını istedim

Öncelikle tabletimizin orjinal ismi Lenovo İdeatab A3000-H olduğunu öğrenelim ki ilerde custom rom ararken yardımcı oluyor

Tabletimizde telefon özelliği bu şekilde sorunsuz çalışıyor. Tek sorun rom'un çift sim karta uyumlu olması(yani bildirim çubuğunda 2. sim işareti gözüküyor). Bunun yanında sanırım kamera uygulaması daha da iyileştirilmiş. Ayrıca belirtmeliyim ki launcher öncekinden daha kötü, bunu diğer launcherlarla giderebilirsiniz.

Hatırlatalım rom yenilenmesi cihazdaki tüm veriyi siler ve garanti kapsamından çıkabilir. Eğer adımları dikkatli yaparsanız hiçbir sorun olmadan bu işi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Gerekli Dosyalarımız:
    Lenovo Ideatab A3000H 4.2.2 Rom Dosyası
    Usb Drivers

Başlayalım:
    İlk önce sistemize uygun olan driverı kuralım (Yükleme için kısayol söyleyelim; Tabletinizi kapalı halde bilgisayara bağladığınızda donanım desteklenmiyor diyecektir, bilgasayardan driver yükle seçeneği seçip klasörü seçerseniz bu seçeneği kolayca halledebilrisiniz..)

Rom dosyasının içindeki flash tool aracını yönetici olarak çalıştırın.(Klasör ismi farklı olabilir. target_bin rom dosyası diğer klasör flash tool dosyasıdır)

Şimdi program penceresinden Scatter-loading yazan yere tıklayın. Açılan pencereden indirmiş ve rardan çıkarmış olduğunuz klasöre gidin ve target_bin klasörünün içine girin. MT6589_Android_scatter_emmc.txt adlı dosyayı seçin. (Yazdıklarımı dikkatlice yapın ki geri dönülmesi imkansız sonuçları yol açmayalım)

DA DL All with check sum seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

Tik atılı olamayan dosya varsa üzerine tıklayıp yer gösteribilirsiniz.

Şimdi download yazısına tıklayın ve biraz bekleyin(Eğer hata verirse Firmware&Upgrade yazısına tıklayın)

Tabletiniz açıksa kapatın 15 saniye bekleyin ve bilgisiyara bağlayın ve de bekleyin. Dosyalar yüklenmeye başlayacaktır, işlem 5-10 dk sürecektir. İşlem sonunda yeşil bir çember beliriyorsa işlem başarılıdır.

İsterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek işlemi takip edebilirsiniz:
    http://www.youtube.com/watch?v=fdPT6QBtEqw

Evet tabletinize telefon özelliği kazandırmış olduk. Yani artık bi phablet, fonepad yada telepadiniz oldu. Artık nasıl isimlendirirsiniz. :)

• çok teşekkürler fakat tablet çok tutmadı galiba 2.el kısmında bile pek bulunmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet bende farkttem kimsede yok ancak olanlara yardımcı olmak istedim
  • Öncelikle

darkevopad 7300 almıştım. telefonu aktif eden romu yükledim. çalıştı.

olumsuz yönleri
    Telefon sesi ancak kulaklıkla iyi geliyor. kendi üzerinden derinden geliyordu ses. anlaşılmıyordu.
    GPS i geç bağlanıyordu. doğrulukta pek iyi değil. mesela yolda giderken yolun dışında imişim gibi hesaplıyor
    Ses kalitesi çok düşük
    plastik kalitesi düşük. sim+micro sd kapağı kırılmak için bahane arıyor gibi

olumlu yönleri.
    yazılım desteği. mesela orjinal romu, güncellemesi, driver leri falan sitesinde mevcut.

sonra vodafone smart tab 3 ü aldım.
    dark evopad 7300 den sonra ultra kaliteli geldi bana.
    stereo güzel ses, daha iyi kamera, daha güçlü bağlanan gps (gps test programında evopad 20 li değerlerde bağlanırken smarttab 30-40 lı sinyal gücünü görüyordu)
    ekran kaliteleri aşağı yukarı aynı.
    4 çekirdek oluşu, kasa kalitesi, 16 gb oluşu da cabası

olumsuz yönü ise cihazın orjinal romuna dahi ulaşamadım. yazılım desteği yok. internette çok kullanıcın da aynı dertten yakındığını gördüm. Mevcut yüklü romu bi şekilde yedek almaya çalışacağım.

telefon özelliğini rom yüzünden yüklemedim. telefon ve otg destekli rom yükleyenlerin bir kısmı küçük sorunlar yaşadığını bahsediyor.

rom konusunda yardımlara açığım :)

@casska arkadaşım. telefonda ses kalitesi nasıl yazabilirmisin.(kulaklıksız kendi üzerinden)

• kazasız belasız telefon destekli romu yükledim. Detaylı inceleme fırsatım olmadı fakat casska nın dediği gibi launcher ve çift sim ikonu harici bişey göremedim
    Vodafone temaları gidiyor. lenova tablet oluyor. garantiden çıkıyor.

Nova launcher yükledim. gayet iyi görünüyor. bir sorun göremedim.

romu yüklemeden önce yedek almak için epey uğraştım. cwm ile backup işlemi olmadı.

7-8 program denedikten sonra ONLİNE NANDROİD BACKUP programı ile yedek almayı başardığımı düşünüyorum. restore denemediğim için sağlıklı yedek aldığımdan emin değilim. Fakat cwm altyapısını kullanan programlar ile yedek hiç alınmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askinsis

kazasız belasız telefon destekli romu yükledim. Detaylı inceleme fırsatım olmadı fakat casska nın dediği gibi launcher ve çift sim ikonu harici bişey göremedim
    Vodafone temaları gidiyor. lenova tablet oluyor. garantiden çıkıyor.

Nova launcher yükledim. gayet iyi görünüyor. bir sorun göremedim.

romu yüklemeden önce yedek almak için epey uğraştım. cwm ile backup işlemi olmadı.

7-8 program denedikten sonra ONLİNE NANDROİD BACKUP programı ile yedek almayı başardığımı düşünüyorum. restore denemediğim için sağlıklı yedek aldığımdan emin değilim. Fakat cwm altyapısını kullanan programlar ile yedek hiç alınmıyor.

peki garantiye gönderirken orjinal rom'u yükleyip göndersek anlarlar mı ?

• bazı telefonlarda rom yükleyince atan bir counter olduğunu biliyorum. bunda varmıdır bilmiyorum.

zaten şöyle bir durum var. tablet bozulsa ya ekranı kırılır ki garantiye girmez, usb / kulaklık girişi bozulabilir o da garantiye girmez kullanıcı hatasıdır.
    ya hiç açılır hale gelmez ki bu zaman orjinal yazılımı geri yükleme imkanı da olmaz o zaman zaten içindeki yazılımda hasar varsa kriminal inceleme yaparak yazılım geçmişine bakacaklarını sanmam :)

pek nadir ancak pixel sorunu ekran gidip gelme sorunu gibi yada ısınma vs gibi durumlarda garantiye gönderilebilir. onda da rom yüklemişler mi diye bakacaklarını sanmam. sorun zaten yazılımsal değil donanımsal oluyor. rom ile alakası olmuyor. orjinal yazılımı yükleyip yollasan kontrol edilmez diye düşünüyorum.

yani kısaca ŞANSINA artık
  • 1 adet kaptım telefon özelliğini yükler 400 e satarım en kötü

• yazılım attıktan sonra illa kulaklık mı kullanmak gerekiyor.üzerinde ses çıkış hoparlörü varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: acey

yazılım attıktan sonra illa kulaklık mı kullanmak gerekiyor.üzerinde ses çıkış hoparlörü varmı

Benim de merak ettiğim bu detaylı açıklama yapacak rom atmış olan yok mu?
  • hepsiburada dan 200 tl aldik baklim cek vs ile 150 tll mal oldu

sirf 3g sim kartini takip wifi hotspot olarak kullnmak icin aldim umarim sorunsz kullnirim bazi modekker 1 2 saate bi kaptiyo hotspotu baklm bunda ole bisi olacak mi

• hepsiburda da n bir tane ben de aldım. vodafone lu yazılımını yedekleyip lenovo nun android yazılımını yüklemek istiyorum. vodafone nu yedekleyebien var mı?
  • arkadaşlar üstte yazan şekilde rom yükleyebilen varmı. Üstteki arkadaşın verdiği driveri ve dosyayı indirdim aynı yazan şekilde yüklemeye çalışıyorum ama hata veriyor yüklemiyor.
  •  Vodafone Smart Tab 3 7' Telefon Özelliği Aktif Etme
    şöyle birşey yazıyor
  • Ben yeni yükledim önce hata verdi. casska'nın dediği gibi ( bu ara casska ya da çok teşekkür ediyorum emeğine sağlık) "Eğer hata verirse Firmware&Upgrade yazısına tıklayın" ben tıkladım baştan icraat olmayınca tekrar usb yi çıkarıp biraz bekledim tekrar takınca yüklemeye başladı "Firmware ok" yazdı, tekrar "download" a bastım yine icraat olmadı tekrar usb yi çıkardım biraz bekleyip tekrar taktım yükleme başladı ve "download ok" ile bitti. usb yi çıkardım cihazı açtım çince menü çıktı üst menü dil seçeneği dilimi seçtim ayarlarımı yaptım güncellemeyi yaptım fakat her hangi bir sorun var mı daha kontrol edemedim.
  • Ben de ayni sekilde yükleme yaptım ilkinde sorun çıktı hata verdi daha sonra upgrade secenegi ile yukledi. Cince yi de turkceye cevirdim. Yalniz telefon numara cevirme ekranini acinca fondaki siyah kisim çizgi çizgi çıkıyor sanki hani bilgisayardan ekran kartını tam yukleyemezsin de cizgi xizgi olur ya oyle. Ekran isigini tam acinca daha belli oluyor. Sizde de boyle mi? Her yerde goremedim ama numara cevirme ekraninda ekrandaki fon cizgi cizgi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yalıçapkını35

Ben de ayni sekilde yükleme yaptım ilkinde sorun çıktı hata verdi daha sonra upgrade secenegi ile yukledi. Cince yi de turkceye cevirdim. Yalniz telefon numara cevirme ekranini acinca fondaki siyah kisim çizgi çizgi çıkıyor sanki hani bilgisayardan ekran kartını tam yukleyemezsin de cizgi xizgi olur ya oyle. Ekran isigini tam acinca daha belli oluyor. Sizde de boyle mi? Her yerde goremedim ama numara cevirme ekraninda ekrandaki fon cizgi cizgi.

Hocam hayırlı olsun...

Peki telefon kullanımı nasıl..Yani kulağınıza tuttuğunuzda karşı tarafın sesi netmi sizin sesiniz normalmi...7 inc olduğu için soruyorum..Kulağınıza dayadığınızda ekran kapanıyormu yoksa açıkmı yanlışlıkla bir yere basma açısından...

Yoksa sadece kulaklıklamı kullanılabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

şöyle birşey yazıyor

Resimdeki gibi hata veriyordu baska surum kullandim ve yüklemeye basladı

• quote:

Orijinalden alıntı: Gırtlak

quote:

Orijinalden alıntı: acey

yazılım attıktan sonra illa kulaklık mı kullanmak gerekiyor.üzerinde ses çıkış hoparlörü varmı

Benim de merak ettiğim bu detaylı açıklama yapacak rom atmış olan yok mu?

Ben attim ve rahat kullanıyorum ama bunu yapan adam daha güncel versiyonunu yapmış onu oneririm xda forumunda mevcut bu arada Time out hatası alan arkadaslar FAC kutucuğunu da doldursun ve fac img dosyası nı secerse düzeliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue21 -- 20 Aralık 2014; 13:16:07 >
  • Merhabalar, paylasimlariniz icin tesekkur ederim. ben de bu tabletten aldim. 200 tl den 250 tlye fiyati arttirip 3 g vodem aparatini da gondermeyi kestikleri sirada aldim. vodem i istedigime dair mesaj attim hepsiburada ya. aksi taktirde geri gonderecegimi soyledim. ama tinlamadilar. " talebiniz uygun gorulmemistir" diye sorumu yanitladilar. ben de iade islemi baslattim. ama tik yok. gonderelim vs. demediler. sonra enistem de istedi, baktim artik satisi durdurulmus. lenovo laptoplar ile beraber gonderilir olmus. bu sefer, bu paraya, telefona donusen , markasina guvendigim alet bulamayacagimi dusunup geri gondermedim. bir sure icindeki yazilimla kullandiktan sonra, basladim ilk mesajdaki arkadasin anlattiklarini harfiyen yapmaya. zati bu tur konular xda.developers. denilen sitede bulunabiliyor. oradan da check ettim. sikinti yok.
    aynen dediklerini yaptim ve sorunsuz icindeki yazilim tamamen degisip cift sim kartli bir phablet e donustu tablet. 250 liraya guzel bir telefon-tabletim olmus oldu.
    bu tur konularda bilinmesi gereken anahtar nokta su:
    root yapip, superuser "su" yetkisini alacaksiniz. bu size yazilimdaki her turlu degisiklige izin veren yetkiyi sunuyor.
    sonrasinda bir programla "mtk tools vs.." ve ya cwm recovery yukleyerek sd kart ile icindeki yazilima mudahale edeceksiniz. temel mantik bu.
    tabi nvram gibi kok klasorleri silip, imei numarasi vs.. kaybi yapmamak icin once anlatimlari tamamen okumak lazim. belki video anlatim da aranip iyice kavramayi saglamak da icap edebilir.
    kisacasi arkadasin anlatimi icin tesekkur ederim.
    hepsiburada da bu tabletin altina " biraz kurcalamayla telefona da donusuyor" yorumunu yazip, beni uyandiran arkadas okuyorsa ona da tesekkur ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.