Şimdi Ara

Vodafone R216 veya Benzeri Cihaz Kullananlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
9.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Teşekkürler bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum. Aynı sorunu yaşayanlar için şimdiden nasıl yapıldığını açıklayayım.
    Öncelikle modem bağlıyken "192.168.0.1" linkine gidiyoruz ya da otomatik olarak aktarılıyoruz. sim kart pinimiz varsa giriyor ve sağ üstteki şifre kısmına "admin" yazıp giriyoruz. "mobil geniş bant" sekmesine tıkladıktan sonra "bağlantı" seçeneğine tıklıyoruz. şöyle bir ekran gelecek:  Vodafone R216 veya Benzeri Cihaz Kullananlar

"hesap türü"ne tıklayıp "özel"i seçiyoruz. yeni gelen seçeneklerden en üstteki "IPv4/IPv6 APN" kısmına "internet" yazıyoruz. Bir alttaki "IPv4/IPv6 Numarası" kısmına ise "*99#" yazıyoruz. Başka herhangi bir şeye dokunmadan "kaydet" butonuna tıklıyoruz. Vodafone R216 veya Benzeri Cihaz Kullananlar
    Başka operatörden bağlanamama sorunu çözülmüştür:
     Vodafone R216 veya Benzeri Cihaz Kullananlar Vodafone R216 veya Benzeri Cihaz Kullananlar

• AdnanAkıncı kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim, bundan sebep ben de bir soru sorayım, bu r216'nın sinyal kalitesi çok düşük, telefonlardan 15 mbps aldığım yerden bu cihaz ile 2 mbps alıyorum.

n11.com gibi sitelerde sinyal güçlendirici antenler var, bu veya başka cihazda bu antenlerden kullanıpta sonuç alan var mı acaba? Nereye konu açayım kime sorayım, taahhütlü internet aldık başımıza belayı sardık, halbuki kontrol ederek almıştım ama cihazın bize oyun edeceğini tahmin edemedim.

Vodafone 3g ile 5 mbps - 4g ile 20 mbps internet var köyde, ama cihazın sinyali çok zayıf kalıyor, bir çözüm önerisi olan varsa çok makbule geçecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 30 Eylül 2020; 8:21:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Sinyalin düşüklüğünden kasıt tam olarak ne bilemiyorum. Ama tavsiyem cihazın arkasında bulunan resete yaklaşık 5-10 saniye basılı tutup resetleyin cihazın kendi sitesindeki ayarlar hala kalıyor mu bilmiyorum ama kalıyorsa onları da varsayılanlara döndürmek için sitede de resetleyin. Belki şebeke geçişlerinde hassasiyeti vardır diye sadece 4g ya da sadece 3g seçeneklerini seçin ve bir de o şekilde deneyin. Bu arada prizde kullanmak pilde kullanmaya göre çok daha fazla menzil katetmesini sağlıyormuş bir de onu da deneyiverin. Hatta sitede pildeyken açık alanda 10 metre prizdeyken ise açık alanda 60 metre menzile ulaştığı yazıyordu. Ama antenlerin pek faydası olacağını sanmıyorum içiniz rahat etsin diye daha sağlıklı bir internet almak için satın alabilirsiniz tabi. Şahsen ben de başka bir internet seçeneğim kalmazsa almayı düşünürüm.
  • AdnanAkıncı kullanıcısına yanıt
    Yani şöyle ki telefonlardan 10 mbps hız alırken cihazdan 2 mbps ancak alıyorum hatta daha düşük, son derede zayıf çekiyor, dediklerinizin bir kısmını denedim, resetledim prizde kullanıyorum, sadece 3g, sadece 4g'de kullanıyorum, lakşn antenlerin faydası olacağına ihtimal veriyorum ben. Farklı frekanslarda çalışıyormuş antenler.

Ayrıca cihazdaki anten girişleri tam olarak ne işe yarıyor acaba?

Vodafone R216 veya Benzeri Cihaz Kullananlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 30 Eylül 2020; 8:28:31 >

Kendi mesajıma cevab vermiş olayım, anten aldım neredeyse telefon kadar hız sağlıyor, sinyal gücü hiç yokken şimdi 3 diş gösteriyor, ve sürekli sarı yanan ışık eğer güzel konumlandırabilirseniz yeşil yanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 6 Aralık 2020; 13:58:42 >

• Bu cihazı almayı düşünüyorum nasıl acaba verim alır miyim
  • trakya68 T kullanıcısına yanıt

Takacağınız hattın çekim gücüyle alakalı. Cihaz ise sorunsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdnanAkıncı -- 27 Şubat 2021; 21:54:10 >
  • Kullanan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Uzun süredir bu cihazı kullanıyorum. Şarj girişinde sorun oldu, değiştirttim. Şimdi internet yok hatası alıyorum. Modem arayüzünde bağlı görünüyor ama cihaz internete bağlanmıyor. Sorun ne olabilir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsipkin

Kullanan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Uzun süredir bu cihazı kullanıyorum. Şarj girişinde sorun oldu, değiştirttim. Şimdi internet yok hatası alıyorum. Modem arayüzünde bağlı görünüyor ama cihaz internete bağlanmıyor. Sorun ne olabilir?

İmei sorgulaması yapınız, benimki de aynı sorundan çöp oldu kenarda bekliyor, faturası var ama ne yapacağımı bilmiyorum.

IMEI numarasına ne olmuş olabilir ki? Teknik servis mi kopyalacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: hsipkin

IMEI numarasına ne olmuş olabilir ki? Teknik servis mi kopyalacak?

Zibilyon tane imei kopyalama cihazı var memlekette, benim cihazın başına geldi, İmei klonlanmış, elim kolum bağlı halde gittim superbox cihaz aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 19 Mart 2021; 23:59:30 >
    Benim öyle bir şey olacağını sanmıyorum, tamiri yapan kişi tanıdığım. Btkdan kontrol ettim sıkıntı yok, ayrıca kopyalansa SMS gelirdi.

• hsipkin H kullanıcısına yanıt

Cihazı sıfırlamayı denediniz mi acaba? Şebekeyi ve operatörü manuel seçmeyi deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 26 Mart 2021; 10:2:49 >
    Sıfırladım, birden fazla. Bağlı görünüyor, sinyal var ama internet yok işte. Arayüze bakıyorum ters bir şey de yok. Anlayamadım. Firmaware yüklesem elimde kalabilir ama zaten bir işe yaramıyor.

• Çok güzel bir modem ,Turkcellin verdiği ufak modemlerden daha iyi .

• Kullanırken veya kullanmayıp şarja taktığımda şarj almıyo batarya yeni batarya da aynı şekilde. Başına gelen var mı şarj aletimle alakalı olabilir mi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.