Şimdi Ara

VODAFONE H300s / 300 Mbps + 866 Mbps AC / 4 Gigabit / VOIP / VDSL MODEM [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.063
Cevap
45
Favori
115.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim h300s konumda vodafone teknik servisten birisi yazılımların problemli olduğunu arıza olduğu zaman sadece kendilerinde olan güncel yazılımı yüklediklerini söyledi. Bu güncelleme dosyasını istedik kendisinden ama verir mi bilmiyorum.
  • Verirse makbul geçer de. Problem neymiş onunla ilgili bilgi verdi mi ?
  • KenanK89 kullanıcısına yanıt
    İlerisi için söyledim yoksa şu an çok memnunum
    Maalesef sadece sorunlu dedi.
  • Ben 1.09 ile herhangi bir soruna rastlamadım da. 1.08 olanlar var herhalde onlarda varsa bilemicem tabi.
    Bende de 1.09.05 var bi sorun görmedim
  • Qos desteği mevcuttur herhalde. En dandik modemlerde bile qos desteği var. Bunda var mı?
  • MarionCobretti kullanıcısına yanıt
    Qos ayarına rastlamadım ben hiç. Sanırım yok.
    Herşeyi düşünmüşler qos dusunmemisler. Qos da olsa f/p de bundan daha iyi modem olmazdı benim açımdan
  • MarionCobretti kullanıcısına yanıt
    Bi openwrt portlayacak babayiğit çıksa herşey olur da işte popülarite olmayınca firmware vs. zor bulunuyor yapan olmuyor.
  • Modemde adsl bağlantı var 5ghz frekans normale göre az çekiyor bide bir dosya indirirken çok düşük hızda indiriyor. Bazen internet, wi-fi 2.4 ve wi-fi 5 ışıkları sönüp yanıyor sebebini bilen var mı?
  • uaksk U kullanıcısına yanıt
    Aktif olan bağlantı ışıkları yanıp söner cihazda. Cihazlar arası etkileşimi bildirmek için. İnternet ışığıda dahil.

5ghz çekim alanı çoğu modemden iyi geldi bana. 2.4ghz kadar zaten teknik olarak mümkün değil.
    güvenlik duvarını kapatsam sorun olur mu peki
  • uaksk U kullanıcısına yanıt
    O sizin bileceğiniz tercih. Bende kapalı kullanıyorum mesela.
  • Aynı modem var. DSL kablosu ufak bir değmede bile sanırım temassızlık yapıyor ve 2-3 dakikalığına internet gidip geri geliyor. Neden böyle anlamadım, aldığımızda kedim devirmişti falan ondan gibi geliyor ancak bilmiyorum.
    Yazılım güncellenmiyor. Çok artısı olur mu bilmiyorum ancak güncelleyemedim.
    Bence çekim gücü çok iyi değil, mutfağımızda internet çekmiyor gibi bir şey. 80 m² yaklaşık ev.
    Modemle alakası yok sanırım ama bu sıralar internetimiz 30 Mbps yerine 3 Mbps sınırlı. Vodafone'u aradım çözemedi. Şu anda sıfırladım, yine düzelmedi. 3-4 gündür böyle. Akşamları 3 mbps sabah 30 mbps olması gerekirken olmuyor.

Edit: Bu sefer dediğiniz gibi güvenli DNS de kapattım fark olur mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forum1th -- 13 Haziran 2020; 15:1:26 >
  • Forum1th kullanıcısına yanıt
    Modemin dsl girişinde 4 adet pin olması gerekiyor. Bunların hepsi aynı hizada olmalı özellikle ortada 2 pin. yani biri yukarda biri çok aşşağıda ise temasslızlık yapabilir.

Eğer girişte sorun yoksa dsl kablonu değiştirmeyi dene.
    Hız problemi için ise modemine gelen hızı kontrol et. Hat değerlerini buraya ScreenShot olarak atarsan sorunun nereden kaynaklandığını anlayabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mylm.56

Modemin dsl girişinde 4 adet pin olması gerekiyor. Bunların hepsi aynı hizada olmalı özellikle ortada 2 pin. yani biri yukarda biri çok aşşağıda ise temasslızlık yapabilir.

Eğer girişte sorun yoksa dsl kablonu değiştirmeyi dene.
    Hız problemi için ise modemine gelen hızı kontrol et. Hat değerlerini buraya ScreenShot olarak atarsan sorunun nereden kaynaklandığını anlayabiliriz.
    Hocam onu bilemiyorum ancak arada ufacık bir dokunmada gidip kendi kendine geliyor sinir etti, ucuyla alakalı olabilir. Pek bilgim yok, nasıl ucu yapılıyor vs. o yüzden dokunmak istemiyorum. Kesip yeniden yapsam güzel olur aslında da.
    Hat değerlerim bunlar olması lazım:

Burada 35 mbps yazmasına rağmen ne kabloluda ne kablosuz bağlantıda 5 Mbps üstüne çıkmıyor. Megabit ve megabyte/sn farkını biliyorum, saniyede 200 kb anca indirebiliyor epic games. Videolar da donuyor. Vodafone MH üzerinden 1 kere operatör modemi açıp kapattırdı olmadı. Tekrar aradığımda talebim varmış zaten bağlanmadı bile operatöre.
    VODAFONE H300s / 300 Mbps + 866 Mbps AC / 4 Gigabit / VOIP / VDSL MODEM [ANA KONU]

• Herkese merhaba üst mesajda demiştim normal hızımın altında download yapıyorum diye.Güvenli Dns yi açınca hızım düzeldi, bazı sitelere çok geç girerken hızlıca girmeye başladı
    Değerlerde bir sorun gönmüyor. Eğer burada görünen hızı alamıyorsanız iss ile görüşmeniz lazım. Türknet ile bu sorunu çok yaşadım bende. 25 görünürken hız bu ekranda gerçek hızda alakası yok idi. Anlatsakta anlamadıkları için en son iptal ettirdim türknet i.

DNS kullanıyorsanız cihazlarınızda bunları kaldırarak da deneyiniz.
    Garip bir sorun... modeme 35 mbps hız geliyor olarak gözüküyor.
    Modemde mi sorun var acaba ? Başka bir modem ile deneme şansın var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.