Şimdi Ara

Visual Basic Örnekler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
4
Favori
94.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu işten(yukarıdaki) anlayan kimse yok mu?Lütfen yardım edin.
  • Lüüütttfeennnnnnnnn
  • quote:

Orjinalden alıntı: rhpositive

Arkadaşlar bu işten(yukarıdaki) anlayan kimse yok mu?Lütfen yardım edin.

yapman gereken şeyi biraz daha detaylı anlatabilir misin? Açıkcası tam anlayamadım...
  • TextBox'ta birsürü sayıyı küçükten büyüğe array özelliğini kullanarak sıralayacağız fakat sort özelliğini kullanmayacağız. VB 2005 kullanıyorum ve bu da ödevimiz maalesef...
  • Merhaba arkadaşlar, ben yeni üye oldum ve yardımınıza çok çok ihtiyacım var. İki hafta içinde Proteus programını kullanarak elektronik zar projesi yapmam gerekiyor. Basic kullanarak yapılıyomuş. Daha önce hiç basic dersi almadım ,zaten proteusu da yeni öğrenmeye başladım. Proje şu şekilde: iki tane display ve iki tane anahtar kullanarak bir devre hazırlıycam, iki display iki tane zarı ifade edecek. VB kodu kullarak 1 den 6 ya kadar rasgele sayı üretmeye çalışıcam ve displayde bu sayılar (anahtarları kullanarak) gözükecek. Yani anahtarları her açık konuma getirdiğimde displaylerde yani zarlarda 1 ile 6 arası ayrı bir sayı gözükecek. Eğer proteus (isis) kullanmayı bilen varsa diye anlatmaya çalıştım iki kat yardım olur benim için ,değilse VB de nasıl display üzerinde rasgele sayı üretirim bunu açıklayan biri olursa da çok makbule geçicek gerçekten. Şimdiden teşekkürler...

• Kaç gün yaşadığımızı gösteren bir program ;

Private Sub Command1_Click()
    Dim tarih As Date
    Dim tarih2 As Date

tarih = InputBox("Doğum Tarihinizi Gün.Ay.Yıl Şeklinde Giriniz...Örneğin; 11.02.1992", "Kaç Yıldır Yaşıyorum")
    tarih2 = Now
    sonuc = "Doğum Tarihinizden itibaren " & DateDiff("d", tarih, tarih2) & " gün geçmiştir."
    MsgBox sonuc
    Label1.Caption = sonuc
    End Sub

Private Sub Form_Load()
    Dim tarih As Date
    Dim tarih2 As Date

tarih = InputBox("Doğum Tarihinizi Gün.Ay.Yıl Şeklinde Giriniz...Örneğin; 11.02.1992", "Kaç Yıldır Yaşıyorum")
    tarih2 = Now
    sonuc = "Doğum Tarihinizden itibaren " & DateDiff("d", tarih, tarih2) & " gün geçmiştir."
    MsgBox sonuc
    Label1.Caption = sonuc
    End Sub

İlk ödevimdi :)

• VB.nette . tamamen kendim geliştrdiğim basit not(sınav)tutma programı
    setup haline getirdim deneyebilirsiniz.
    bu linkten indirebilirsiniz
    http://r a p i d s h a re.com/files/176106734/NOT.rar.html
    resim ;
    http://img176.imageshack.us/my.php?image=clipimage002ql4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco1989 -- 23 Aralık 2008; 17:39:19 >

• dostlarım bna acil visual basic notları lazım .... ve sizden isteğim scrollbar kullanımını detaylı anlatırmısınz.. şimdiden tşk.

• dostum program güzel olmuş..
    kodlarını versene yada şu kaydetme işini nasıl yptın dersleri fiilan kaydediyo süper olmus
  • arkadaşlar bu verdiğiniz kodlar nereye yapıştırılıyor bide bu buton olayı felan bir anlatırsanız sevinirim
  • slm arkadaşlar visual basic nette iki sayının ekokunu almanın kodlarını verebilirmisiniz.şimdeiden teşekkürler
  • gerçekten süper bir paylaşım olmuş emeği geçen herkese teşekkür ederim örneklerinizden bir kaçını sınava çalışmak için aldım...herkese tekrardan teşekkürler...
  • arkadaşlar 1. sayfa dısında okumadım kusura bakmayın belk vardır ama hiç sanmıyorum
    Bana 4 katlı bir asansör projesi lazım... Yardım edebilirim diyen arkadaşım var ise beni ekler mi? repsolkasim@hotmail.com tşk.
  • arkadaşlar e-kitap bulan bana pm atsın
  • HELPPPPPP

merhaba ben yeni üyeyim. ve visual basic hakkında zerre kadar bir bilgim yok
    ödev olarak, TRTdeki bir kelime bir işlem programının VB de yazmamızı istedi hoca. ama forum sitelerinin tamamını dolaştım neredeyse, hiç anlamadığım halde programıda indirdim. Fakat neyi nereye yazacağımı yada ne ekleyeceğimi bilmediğimden olsa gerek yapamadım. bunu konu ile ilgili bana yardım edebilirmisiniz?
  • allah razı olsun hocam sağol
  • Değerli arkadaşlar,
    Vb. de yeniyim ve bir deneme yapıyorum. Deneme yemek tarifleri olsun dedim.Örneğin Yemekler seçildiğinde Yemek çeşitleri, biri seçildiğindede tarifi olsun (Bir dosyadan çağırılsın). Bunun için 1 combobox, 1 listbox ve 1 txtbox var.Combobox ve listbox a verileri giriyorum ama listboxta seçim yapınca textbox a veri alamıyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılar. Kodlar :
    Private Sub Form_Load()
    Combo1.AddItem "ÇORBALAR"
    Combo1.AddItem "KEKLER"

End Sub
    Private Sub Combo1_Click()
    List1.Clear
    If Combo1.ListIndex = 0 Then
    List1.AddItem "TARHANA CORBASI"
    List1.AddItem "EZOGELİN CORBASI"
    List1.AddItem "TAVUK CORBASI"
    End If
    If Combo1.ListIndex = 1 Then
    List1.Clear
    List1.AddItem "ÇİKOLATALI KEK"
    List1.AddItem "ÜZÜMLÜ KEK"
    List1.AddItem "PORTAKALLI KEK"
    End If
    End Sub

Private Sub Text1_Change()
    ????????????
    End Sub

• quote:

Orijinalden alıntı: Aspci79
    quote:

Elimde olan bazı örneklerin kodlarını buraya aktarmaya calısacağım
    Malum mühendislik okuyan arkadaşlar basic konusunda zorlanıyor (kendimde dahil)

Hocam Basic 'te zorlanacak bi durum yok ! En basit dil. Kod için saol bu arada ne işe yaradığını çözemedim ama

Madem basit dil neden @2 @1 in kodunu anlayamadı.
    Java en temiz dillir
  • arkadaşlar lütfen yardım edin 2 gün sonra hoca ödevleri istiyor, bir denklemin basicte programlanmasını istedi yardım edecek var mı ?????

• arkadaşlar bana 2 tane program lazım ben kütahya gediz ilçesinde mekatronik okuyorum ve visual basic ten bir sey gösterilmeden bizden program yazılması isttenddi evet side öğrencisiniz lütfen yardımcı olun arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.