Şimdi Ara

Visual Basic Bi bakarmısınız..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar vb 6 nerden indirebilirim bana yardımcı olabilirmisiniz şimdiden saolun

• P2P programlarını kullanarak indirebilirsin. En basiti örndeğin EMule.

Web sitlerinden falan indirme varmı bilmem ama ben p2p programlarından indiridm.

Hem visual studio.net hemde viusal studio 6,0
  • Ozel bir nedeni yoksa VB6 degil, VB.NET 2005 Express indirmeni tavsiye ederim. Microsofun sitesinden ucretsiz indirebilirsin..
  • Bence arkadaş VB 6 yı indirsin kullansın. Halen okullarda falan visual studio 6 üzerinden eğitim verilio.

Temel yapsın öğrensin sonra vb.net 'e geçsin.

Benim tavsiyem budur.

Eğer okulda falan okuyorsan, okulda hangi versiyon kullanıyorsa onu kullanmanı tavsiye ederim
  • Okullarda her yapılan dogru mu sizce? Sadece ögretecek hoca olmadıgı için VB 6 gösteriyorlar. Bu Türk Eğitim Sisteminin ne kadar duyarsız olduğunun bir kanıtıdır işte. Adamlar son model araba üretiyor, biz hala dogan görünümlü şahin' e biniyoruz aynı şey işte.

eyucel77 ninde dediği gibi özel bir nedeni yoksa .NET platformuna geçin artık. Ya JAVA ögrenin yada .NET platformunu kullanın. Kimse size artık Delphi veya VB 6 biliyormusunuz diye sormıcak devir C# ve JAVA devridir Diye düşünüyorum ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: aydinunlu

Okullarda her yapılan dogru mu sizce? Sadece ögretecek hoca olmadıgı için VB 6 gösteriyorlar. Bu Türk Eğitim Sisteminin ne kadar duyarsız olduğunun bir kanıtıdır işte. Adamlar son model araba üretiyor, biz hala dogan görünümlü şahin' e biniyoruz aynı şey işte.

eyucel77 ninde dediği gibi özel bir nedeni yoksa .NET platformuna geçin artık. Ya JAVA ögrenin yada .NET platformunu kullanın. Kimse size artık Delphi veya VB 6 biliyormusunuz diye sormıcak devir C# ve JAVA devridir Diye düşünüyorum ben

tamam haklı olabilirsin. ben C# da görüyorum. Fakat Vsual studio.net 2003 kullanıyoruz.

Okullarda kullanılan platformun bi anda değiştirilmesi müfredatın değişmesi ya da sürekli son model program kullanmak zordur.

iki senede bir de değişim de olmaz.

Okulların amacı TEmel yaratmaktır. İster öğretilen platform 2003 model olsun ister 2006 2007. Hocasını iyi dinleyen (tabi hoca iyi anlatıyorsa) dersi öğrenen öğrenci 2003 'de kullanır. 2007 yide.

Bir örnek vereyim , .net 2003 de C# da yaptığın bir exe dosyası run time dosyaları olmadan çalışmıo. Fakat 2005 de çalşıyor. Fakat 2005 de yapılan exe ise, 2003 kurulu makinada çalışmıyo. Yani diyeceğim bir uyumsuzluk var.

Belli standarların izinden gitmek gerekir, yaygın olarak kullanılan platform pat diye bi anda değiştirelemez öğrenim kurumlarında.

Benim düşüncem bu. Yani aslında anlatmak istediğimde ana fikir, çalışan öğrenci, eski sürümüde kullanır yeni sürümüde.

saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

tamam haklı olabilirsin. ben C# da görüyorum. Fakat Vsual studio.net 2003 kullanıyoruz.

Okullarda kullanılan platformun bi anda değiştirilmesi müfredatın değişmesi ya da sürekli son model program kullanmak zordur.

Okulların amacı TEmel yaratmaktır. İster öğretilen platform 2003 model olsun ister 2006 2007. Hocasını iyi dinleyen (tabi hoca iyi anlatıyorsa) dersi öğrenen öğrenci 2003 'de kullanır. 2007 yide.

Bir örnek vereyim , .net 2003 de C# da yaptığın bir exe dosyası run time dosyaları olmadan çalışmıo. Fakat 2005 de çalşıyor. Fakat 2005 de yapılan exe ise, 2003 kurulu makinada çalışmıyo. Yani diyeceğim bir uyumsuzluk var.

Belli standarların izinden gitmek gerekir, yaygın olarak kullanılan platform pat diye bi anda değiştirelemez öğrenim kurumlarında.

Benim düşüncem bu. Yani aslında anlatmak istediğimde ana fikir, çalışan öğrenci, eski sürümüde kullanır yeni sürümüde.

saygılar

Seninde söylediğiklerin cok dogru katılıyorum ama şöyle bir durumda var. Çalışan öğrenciye tabiki mantıgını ögretmek yeterli, geri kalan onun araştırmacı ruhuna kalmış bir sey tabi. ama bu mantıklada gidersek bu bölümü tamamamen kaldıralım. Çünkü bence programcılık günümüzde okulda ögrenilecek bişey olmaktan cıkmıs artık. İnsanlar milyarlarca para verip kurslara gidiyor. Peki ya gidemeyenlere ne olacak ? onlar nerden ögrenecek buna eşdeger bir egitim almak onlar icinde güzel olmazmı.

Aslında cok fazlada egitim sistemini eleştirmemek gerekiyor dogru diyorsunuz. Ben biraz abartıyorum sanırım. Sonucta lise burası, bazen düşününce gercekten cok şey ögretmelerini istiyorum ama zor tabiki

Ama lisedeki arkadaslar ilerde bu işi yapmayı düşünüyorlarsa, vb 6 da sadece ders konularına calissin. Geri kalan zamanlarını .net e harcasın diyorum. Sanırım anlaşmış olduk :)

• quote:

Orjinalden alıntı: aydinunlu

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

saygılar

Seninde söylediğiklerin cok dogru katılıyorum ama şöyle bir durumda var. Çalışan öğrenciye tabiki mantıgını ögretmek yeterli, geri kalan onun araştırmacı ruhuna kalmış bir sey tabi. ama bu mantıklada gidersek bu bölümü tamamamen kaldıralım. Çünkü bence programcılık günümüzde okulda ögrenilecek bişey olmaktan cıkmıs artık. İnsanlar milyarlarca para verip kurslara gidiyor. Peki ya gidemeyenlere ne olacak ? onlar nerden ögrenecek buna eşdeger bir egitim almak onlar icinde güzel olmazmı.

Aslında cok fazlada egitim sistemini eleştirmemek gerekiyor dogru diyorsunuz. Ben biraz abartıyorum sanırım. Sonucta lise burası, bazen düşününce gercekten cok şey ögretmelerini istiyorum ama zor tabiki

Ama lisedeki arkadaslar ilerde bu işi yapmayı düşünüyorlarsa, vb 6 da sadece ders konularına calissin. Geri kalan zamanlarını .net e harcasın diyorum. Sanırım anlaşmış olduk :)

evet anlaştık

Bunu zaten meslek edinmek isteyen öğrenmek isteyen okuluna gider sonradan da öğrenmek istiyorsa kursa gider gerçi ben anadolu teknik lisesi okudum yazılım bölümü falan ama hocalar hiçç bişi öğretmedi adam gibi progralmama hakkında. herşeyi kendima araştırdım yaptım hoca proje verdi yapın getirin ana bişey bilmiyoruz VB hakkında ama araştırdım yaptım stok kontorl porgramını 4 günde.

Şimdi de anadolu üni. iki yıllık da okuyorum programcılık. Müfredat çok iyi ikinci senem ve sırf programlama görüyoruz çok zor hatta , bence yazılım ile ilgili meslek seçmek isteyenler gitsinler adam gibi bi 2 yıllık yazılım bölümüne.

Dışardan öğrenmek isteyende kursa gitsin artık param olsa bende gidecem ayriyetten kursa am açok pahalılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.