Şimdi Ara

Viskiyle soda karıştırılır mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
0
Favori
90.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ThePoseidon

rakı soda tamamda. viski nedir ya

Alıntıları Göster
    hakaret etmeyin ya şu güzelim içkiye sek,buzlu yada buzsuz..yanındada damak çikolata yavaş yavaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePoseidon

rakı soda tamamda. viski nedir ya

Alıntıları Göster
    Aslında en mantıklısı sodayla karıştırmaktır.Çünkü sodada şeker olmadığı için viskinin etkisini öldürmüyor ama benim hoşuma gitmedi öyle.
    Vişne suyuyla dene :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalikA

quote:

Orijinalden alıntı: CankatAdiloglu

quote:

scotch and soda.

maden suyu olmayan gerçek soda bulursan olabilir.

Aynı şey değil mi?

içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit * eklendiğinde soda yapmış oluruz. yani musluk suyuna da co2 eklersek bundan da soda elde etmiş oluruz. maden suyu ise yerin en derin katmanlarından çıkar ve çıktığı yerin jeolojik özelliklerini taşır ve magmadan aldıkları karbondioksit gazının basıncıyla yeryüzüne çıkarlar. yeryüzüne çıkarken geçtikleri yolda mineraller de alırlar yani mineralce yüksektir ama sodada mineral yoktur. ikisi de mideyi rahatlatma özelliği taşır ama sodanın bundan başka işlevi yoktur oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur.
    maden suyuna ruhsat sağlık bakanlığından alınır , sodanın ruhsatını ise tarım bakanlığı verir.
    bir de şöyle bir laf söylemişler ki aslında bu kısaca özetliyor: "maden suyu bir ihtiyaç , soda ise bir tercihtir"

ayrıca alkollü kokteyl yapımında maden suyu değil club soda kullanımı tercih edilir.

kaynak: ekşi

Peki bizim bakkallardan aldıklarımız maden suyu mu soda mı? (inişdibi, sarıkız, kızılay vs.)

• quote:

quote:

quote:

quote:

scotch and soda.

maden suyu olmayan gerçek soda bulursan olabilir.

Aynı şey değil mi?

içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit * eklendiğinde soda yapmış oluruz. yani musluk suyuna da co2 eklersek bundan da soda elde etmiş oluruz. maden suyu ise yerin en derin katmanlarından çıkar ve çıktığı yerin jeolojik özelliklerini taşır ve magmadan aldıkları karbondioksit gazının basıncıyla yeryüzüne çıkarlar. yeryüzüne çıkarken geçtikleri yolda mineraller de alırlar yani mineralce yüksektir ama sodada mineral yoktur. ikisi de mideyi rahatlatma özelliği taşır ama sodanın bundan başka işlevi yoktur oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur.
    maden suyuna ruhsat sağlık bakanlığından alınır , sodanın ruhsatını ise tarım bakanlığı verir.
    bir de şöyle bir laf söylemişler ki aslında bu kısaca özetliyor: "maden suyu bir ihtiyaç , soda ise bir tercihtir"

ayrıca alkollü kokteyl yapımında maden suyu değil club soda kullanımı tercih edilir.

kaynak: ekşi

Peki bizim bakkallardan aldıklarımız maden suyu mu soda mı? (inişdibi, sarıkız, kızılay vs.)

maden suyu. ya da bazı çakallar düz sodayı sonradan minerallendirip madensuyu gibi satıyorlar.

düz soda nereden bulunur hiç bir fikrim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blutrache

bide çay katın içine

Budur
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

quote:

Orijinalden alıntı: Blutrache

bide çay katın içine

Budur

Alıntıları Göster
    viski soda içiyorum ben sıcak havalarda ama sek içebiliyosan yazık etme viskiye 3 parmak viski 2 tane buz zaten içimi kolaylaştırıcaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep_water

viski soda içiyorum ben sıcak havalarda ama sek içebiliyosan yazık etme viskiye 3 parmak viski 2 tane buz zaten içimi kolaylaştırıcaktır.

Alıntıları Göster
    Yılbaşı sepeti almak için geç kalmışım. Bakmadığım yer kalmadı.. İdareten 70 cl J&B aldım ama Ekşi'de soda ile karıştırmayın, buz koymayın diyenler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClavicuLa NoX

Yılbaşı sepeti almak için geç kalmışım. Bakmadığım yer kalmadı.. İdareten 70 cl J&B aldım ama Ekşi'de soda ile karıştırmayın, buz koymayın diyenler var.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Ben Garsonum Ara Ara Barlardada Çalışmışlığım var
    Öncelikle Gerçek viski 3 Sınıfa Ayrılır
    Malt Viski:%100 Arpadan yapılan ---------------------------------- Pahalı Ama Enfes
    Grain Viski:%100 Tahıldan Yapılan----------------------------------Ucuz Ama Kötü
    Blended Viski: Arpa Ve Tahıl Karışım (En Çok Bunlar tutulur)----------Enfes olanları vardır Kötü olanda az bi miktar var
    Gelelim Konumuza
    Viski Sek İçilir İlla içine bir şey katacam diyorsan Kaliteli Suları kullanarak az bi su ekleyin Evet viski su ile karıştırlır Çünkü zaten Misal %40 Alkol varsa geri kalan %55i su %5 diğer Maddelerdir
    Yani Sertliğini su ile kırabilirsiniz biraz . He Buz da ekleye bilirsiniz ama Çok fazla eklemeyin Çünkü Buz Viskiyi Kristalize eder Tadınıda az bi bozar Su gibi Olmaz,Siz Yinede Sek İçin
    Ve Viski yavaş yavaş yudumlayarak içilir Böyle tekila gibi şat şat atılmaz,Tadı acı gelirse Viskinin Tadını Bastırmayacak Kıvamda Çikolatalardan yiyin ama tavsiye etmiyorum ozaman viski içmenin alemi yok
    He İlla ben Viski İçecem ama sek içemiyorum derseniz Kokteyl Viskileri vardır Misal JB,Red Label,Ballantines finest, Wat 69 Gibi gibi Bunlar Ucuz Harmanlanmış viskilerdir Bunları Red Bul,Kola,Sprite,Gibi İçeceklerle karıştıra Bilirsiniz
    Ama Tutupda Sakın ha Dimple,Black Label,Chivas Blantines Old Ları karıştırmayınız Bunlar En az 12 yıl Fıçıda beklemiş Viskilerdir Yapılan karışımlardır,Yazık Etmeyin Güzelim Viskiye
    Hele Hele Sakın ama Sakın %100 Malt Viskileri karıştırmayın Ki zaten Onları alacak paranızda zor olur En Ucuzu 400 tl den başlıyor ve Çok Çok Sertdir
    Bu Konu Hakkında az bir bilgi verebildiysem ne mutlu bana Saygılar...

Not: Bu Paylaştığım Bilgiler Kesinlikle Hiç Bir yerden Alıntı Değildir Bizzat Kendi Tecrübem ve Uzun Zamanlı araştırmalar sonucu elde ettiğim Bilgilerdir Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren-33 -- 1 Temmuz 2013; 17:13:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eren-33

Arkadaşlar Ben Garsonum Ara Ara Barlardada Çalışmışlığım var
    Öncelikle Gerçek viski 3 Sınıfa Ayrılır
    Malt Viski:%100 Arpadan yapılan ---------------------------------- Pahalı Ama Enfes
    Grain Viski:%100 Tahıldan Yapılan----------------------------------Ucuz Ama Kötü
    Blended Viski: Arpa Ve Tahıl Karışım (En Çok Bunlar tutulur)----------Enfes olanları vardır Kötü olanda az bi miktar var
    Gelelim Konumuza
    Viski Sek İçilir İlla içine bir şey katacam diyorsan Kaliteli Suları kullanarak az bi su ekleyin Evet viski su ile karıştırlır Çünkü zaten Misal %40 Alkol varsa geri kalan %55i su %5 diğer Maddelerdir
    Yani Sertliğini su ile kırabilirsiniz biraz . He Buz da ekleye bilirsiniz ama Çok fazla eklemeyin Çünkü Buz Viskiyi Kristalize eder Tadınıda az bi bozar Su gibi Olmaz,Siz Yinede Sek İçin
    Ve Viski yavaş yavaş yudumlayarak içilir Böyle tekila gibi şat şat atılmaz,Tadı acı gelirse Viskinin Tadını Bastırmayacak Kıvamda Çikolatalardan yiyin ama tavsiye etmiyorum ozaman viski içmenin alemi yok
    He İlla ben Viski İçecem ama sek içemiyorum derseniz Kokteyl Viskileri vardır Misal JB,Red Label,Ballantines finest, Wat 69 Gibi gibi Bunlar Ucuz Harmanlanmış viskilerdir Bunları Red Bul,Kola,Sprite,Gibi İçeceklerle karıştıra Bilirsiniz
    Ama Tutupda Sakın ha Dimple,Black Label,Chivas Blantines Old Ları karıştırmayınız Bunlar En az 12 yıl Fıçıda beklemiş Viskilerdir Yapılan karışımlardır,Yazık Etmeyin Güzelim Viskiye
    Hele Hele Sakın ama Sakın %100 Malt Viskileri karıştırmayın Ki zaten Onları alacak paranızda zor olur En Ucuzu 400 tl den başlıyor ve Çok Çok Sertdir
    Bu Konu Hakkında az bir bilgi verebildiysem ne mutlu bana Saygılar...

Not: Bu Paylaştığım Bilgiler Kesinlikle Hiç Bir yerden Alıntı Değildir Bizzat Kendi Tecrübem ve Uzun Zamanlı araştırmalar sonucu elde ettiğim Bilgilerdir Saygılar.

Alıntıları Göster
    İçeceğin viskiye bağlı öğle her viskiye soda karıştırılmaz tadını bozar Jack iceceksen ama katılır

• quote:

Orijinalden alıntı: Ev Terliği

İçeceğin viskiye bağlı öğle her viskiye soda karıştırılmaz tadını bozar Jack iceceksen ama katılır

Alıntıları Göster
    3 sene öncesinin konusu, karışacağı kadar karışmıştır beyler karıştırmayın..
  • quote:

Aynen Öyle Jack Amerikan Viskisidir Bourbon Viskidir yani Mısır ,Çavdar Buğdayı ve Arpadan yapılır Ve Kömürde Damıtılır Adamların kendi yaptıklar Kokteyller vardır zaten
    Benim İçeceğim En Son Viskilerden biridir Jack Kömürde Damıtıldığı İçin Sağlığa zararlıdır İskoç Viskisi gibi Şarap ve Meşe Fıçılarında Yapılmıyor ve Ayrıca Orada Dünyanın En Kaliteli Suyu kullanılarak yapılıyor Diğer İsmide Yaşam suyudur zaten
  • quote:

quote:

Aynen Öyle Jack Amerikan Viskisidir Bourbon Viskidir yani Mısır ,Çavdar Buğdayı ve Arpadan yapılır Ve Kömürde Damıtılır Adamların kendi yaptıklar Kokteyller vardır zaten
    Benim İçeceğim En Son Viskilerden biridir Jack Kömürde Damıtıldığı İçin Sağlığa zararlıdır İskoç Viskisi gibi Şarap ve Meşe Fıçılarında Yapılmıyor ve Ayrıca Orada Dünyanın En Kaliteli Suyu kullanılarak yapılıyor Diğer İsmide Yaşam suyudur zaten

Herkesin damak zevki bir olmuyor ama genelde viskilerin tadı hep aynıdır sek içildiği zaman ama Jackin yeride ayrıdır bende ben ayırt etmem viski olsunda her türlüsünü içerim hepsinin yeri ayrı oluyor Viskinin kötüsü olduğunu hiç duymadım viskinin her türlüsü güzeldir

• quote:

quote:

quote:

Herkesin damak zevki bir olmuyor ama genelde viskilerin tadı hep aynıdır sek içildiği zaman ama Jackin yeride ayrıdır bende ben ayırt etmem viski olsunda her türlüsünü içerim hepsinin yeri ayrı oluyor Viskinin kötüsü olduğunu hiç duymadım viskinin her türlüsü güzeldir

Kötü Derken Su gibi Tadı Olanlar var Onu Kasdettim Marka vermeyim Kötülemiş Olmayak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren-33 -- 1 Temmuz 2013; 17:31:42 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kötü Derken Su gibi Tadı Olanlar var Onu Kasdettim Marka vermeyim Kötülemiş Olmayak

Malt ve pahali ickiye bir ornek verebilirmisiniz? Marka olarak?

• EHABERDAR kullanıcısına yanıt
    Başta Blue Label Olmak üzere
    GLENLIVET 18
    SINGLE MALT-LAGAVULIN Single Malt Yazıyor ama Bildiğim Kadarı İle %100 mALT
    ROYAL SALUTE
    TALISKER
    GLENFIDDICH Malt
    Daha Bir sürü var ama Malum Bütçem Bunlara el vermediği için Ve Beni Boşver Hemen Hemen kimsenin içmeyişinden kaynaklı bildiğim gördüğüm bunlar var
    BLUE LABEL'i Tattım Balack Labella fazla bir tat farkı olmasada Blue Labelın Tadını uzun süre tamağımda hissettim Amma Fiyatıda cebinde biraz hissedersin 500,600 tl den başlıyor
  • quote:

GLENLIVET 18
    ROYAL SALUTE
    TALISKER
    GLENFIDDICH Malt
    Daha Bir sürü var ama Malum Bütçem Bunlara el vermediği için Ve Beni Boşver Hemen Hemen kimsenin içmeyişinden kaynaklı bildiğim gördüğüm bunlar var
    BLUE LABEL'i Tattım Balack Labella fazla bir tat farkı olmasada Blue Labelın Tadını uzun süre tamağımda hissettim Amma Fiyatıda cebinde biraz hissedersin 500,600 tl den başlıyor

Vakit ayirip cevap yazdigin icin tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: EHABERDAR

quote:

GLENLIVET 18
    ROYAL SALUTE
    TALISKER
    GLENFIDDICH Malt

Rica Ederim Bilgi paylaşmak içindir Bencil Olmamk lazım :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EHABERDAR

quote:

GLENLIVET 18
    ROYAL SALUTE
    TALISKER
    GLENFIDDICH Malt

Rica Ederim Bilgi paylaşmak içindir Bencil Olmamk lazım :)

Alıntıları Göster
    Soda ile de olur ama ben bira ile tercih ederim.Ya bir şatı bira bardağına katarım yada şut atıp birayı içerim

• Viski aslinda sek icilir ama illa sek icmek icimi yakiyor diyenler disaronno amaretto ile karistirabilier. Italyan acibadem likoru. Piyasada artik disaronno adi ile bulunuyor. Duble viskiye konuldugunda 1 corba kasigini gecmemelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantayapar

Viski aslinda sek icilir ama illa sek icmek icimi yakiyor diyenler disaronno amaretto ile karistirabilier. Italyan acibadem likoru. Piyasada artik disaronno adi ile bulunuyor. Duble viskiye konuldugunda 1 corba kasigini gecmemelidir.

yahu adamlar Viskiyi zor bulmuş Soda katalım diyorlar sen Barmen işi Acıbadem likörü diyorsun Tavsiyen doğru ama burdaki kitleye pek uymuyor.

yapabilen yapsın o ayrı.

Hatta gidip Hot Toddy yapsınlar...yapabilirlerse
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.