Şimdi Ara

<> Visco Yataklar!! Çok Önemli Sağlık Uyarısı !!! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
149
Cevap
8
Favori
125.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mondi'nin yatak ürettiğini bilmiyordum.

İdaş'ın web sitesinden yataklarına baktım. Güzel özellikleri olduğu kanısına vardım. İdaş'tan model önerebilecek var mı? Orta sertlikte

Ben çok terleyen bir insanım. Bel fıtığı başlangıcı da var. Lateks benim için uygun olur mu. Sanırım çok terliyen birisi olduğum için visco bana uygun değil.

Selamlar
  • İdaş'ın bu yatağını kullanan var mı? Kağıt üstünde güzel görünüyor. Tabi gidip denemek lazım

Mattist Boston Mira-Coil Latex
    Bu ürünü satın alabileceğiniz bayi listesini görmek için tıklayın.
    Hızlı Gözat
    Doğal antibakteriyel özelliğe sahip lateks, alerjik bünyeler için ideal olup içerdiği hava kanalları sayesinde mükemmel bir hava sirkülasyonu sağlar. Mira-Coil kesintisiz yay sistemi sayesinde normal yaylara oranla iki kat fazla yay yüzeyi sağlayarak mükemmel bir ergonomik yüzey oluşturur. Yıkanabilir kılıfı sayesinde hijyenik bir uyku ortamı sağlanır.

Temel Özellikler:
    Mira-coil Yay Sistemi
    36 D HR Sünger
    Pedli
    Latex
    Antibakteriyel
    Termo Elyaf
    Ütü Yapılmaz
    Katlanmaz
    Tek Taraflı Kullanım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnbvc

Mondi'nin yatak ürettiğini bilmiyordum.

İdaş'ın web sitesinden yataklarına baktım. Güzel özellikleri olduğu kanısına vardım. İdaş'tan model önerebilecek var mı? Orta sertlikte

Ben çok terleyen bir insanım. Bel fıtığı başlangıcı da var. Lateks benim için uygun olur mu. Sanırım çok terliyen birisi olduğum için visco bana uygun değil.

Selamlar

Visco'daki Outlast, Visco & Air ,Latex & Coolmax ürününü incelediniz mi? Viscco da terleme problemlerinin sebebi ve önüne geçilmesi için bilgili olabilir. Visco Yataklarda Terleme Problemleri
  • yaylı yatak satışı azalır. viskoya .ok atarlar.

bir firma sallama çay satsın diye "tel zımbalı almayın metal suya karışıyo!" diye koyun güderler.
    çaydanlıklardaki metal neremize gidiyorsa.

bi video çıkar parti başkanı değişir.

dışişleri .akanı yurtdışında yellenir borsa tepetaklak gider.

biz de böyle buralarda konuşup dururuz.

_____________________________________________________________________________
  • diğer cevaplara karışmam ama
    çaydanlıktaki paslanmaz çelik ile zımba telindeki hurda çeliğin arasında mutlaka bir fark vardır
  • visco nedir ya bri açıklasın açıklayamıyorlar? yok uzay teknolojiisi yok astronot kıyafeti vs. kardesim biri çıkıp söylesin hammaddesi petrol atığı. kimyasal yığını . bu ytaklarda yatacağınıza gidin asfaltta yatın daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: nas8484

visco nedir ya bri açıklasın açıklayamıyorlar? yok uzay teknolojiisi yok astronot kıyafeti vs. kardesim biri çıkıp söylesin hammaddesi petrol atığı. kimyasal yığını . bu ytaklarda yatacağınıza gidin asfaltta yatın daha iyi

Afaki konuşmayalım, hayatında kullandığın aklına gelmeyecek çeşitte nelerin petrol yan ürünü olduğunu biliyor musun da yorum yapıyorsun?
  • Ne yazık ki sayfalarca ne olduğu, nasıl olduğu hakkında bilgiler aktarıldı açıklandı tartışıldı fakat araştırmaktan yoksunuz veya derdiniz başka... Aklıma bu ikisi geliyor ne yazık ki. Lütfen biraz araştırınız.
  • aziz bey..bana sağlıklı randıman alacağım normal fiyatlarda bir yatak önerirmisiniz.(160/200 ülçüleri)bursada yaşıyorum
  • kilo filan bir yana seks olayını naapıyorsunuz visco'da? Yay yok? Nasıl oluyor?

Olmaz ki??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufo

kilo filan bir yana seks olayını naapıyorsunuz visco'da? Yay yok? Nasıl oluyor?

Olmaz ki??

Visco yataklar vücuda karşı basınç uygulamadığından dolayı kan dolaşımı daha rahat olmakta ve ereksiyonu güçlendirmektedir. Bilimsel bir araştırma olmasa da teorik olarak doğrudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nas8484

visco nedir ya bri açıklasın açıklayamıyorlar? yok uzay teknolojiisi yok astronot kıyafeti vs. kardesim biri çıkıp söylesin hammaddesi petrol atığı. kimyasal yığını . bu ytaklarda yatacağınıza gidin asfaltta yatın daha iyi

Bilgisi olmadan fikir sahibi olan ülkemizde ne kadar çok konuda bilen arkadaşlar var.

Şimdi nerde yatıp nerde oturuyorsunuz normal yatak ve koltuklarda onlar ile Visco arasında ki hammadde farklımı sanıyorsunuz
    Aynı hammaddelerin farklı türleri.

Sizin yaptığınız düz mantıkla bence gidip asfaltta yat
  • Beyler Selam.
    3 gün önce yataşın visco high(http://www.yatas.com.tr/product.asp?id=268) aldım. daha üstünde 2 kez yatma fırastım oldu.

Ben bu kanserojen madde falan filan değilde bel ağrısı konusuna değinmek istiyorum. Yatağa gelinceye kadar nelerde kanserojen madde var. herşeyi düşünürsek bitmez.

ben de sabah kalktığımda biraz vel ağrısı yaptı gibi sanki. aynı yatağı kardeşimde de aldım. o da aynı şeylerden şikayetçi.
    önceden 25-30 senelik süngerlerde yatartdık ikimizde. acaba bu visco yatakların alışma süreci falan mı var. yoksa bize mi uymadı acaba?
    ikimizinde kilo problemimiz yok. ben 74 kardeşim 60 kilo. böyle bir sorunu olanı var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: halvetifarazi

Beyler Selam.
    3 gün önce yataşın visco high(http://www.yatas.com.tr/product.asp?id=268) aldım. daha üstünde 2 kez yatma fırastım oldu.

Ben bu kanserojen madde falan filan değilde bel ağrısı konusuna değinmek istiyorum. Yatağa gelinceye kadar nelerde kanserojen madde var. herşeyi düşünürsek bitmez.

ben de sabah kalktığımda biraz vel ağrısı yaptı gibi sanki. aynı yatağı kardeşimde de aldım. o da aynı şeylerden şikayetçi.
    önceden 25-30 senelik süngerlerde yatartdık ikimizde. acaba bu visco yatakların alışma süreci falan mı var. yoksa bize mi uymadı acaba?
    ikimizinde kilo problemimiz yok. ben 74 kardeşim 60 kilo. böyle bir sorunu olanı var mı acaba?

Selamlar

Alışma süreci olabilir farklı yatak mevzusundan fakat, bel ağrısı gibi şikayerlerin başlangıcı varsa artabilir. Bu gibi sorunlar olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: halvetifarazi

Beyler Selam.

Alışma süreci olabiliyor Aziz Bey'in de söylediği gibi. Farklı tarzda bir yatak. bazıalrı aynı gün bazıları 15 günde alışıyor fakat ben buna alışamadım diyen psikolojik olarak hep rahatsız oluyor.
  • @åziz
    cevabınız için teşekkür ederim. bel ağrısı gibi bir herhangi bir problemin yoktu.

@immortALance
    sanırım haklısın. piskolojik olarak da kendimi rahatsız hissediyor olabilirim. almadan önce araştırma yaparken çoğu kimse. "yatamazsın","nasıl yatacaksın" falan filan diye hep sorular sormuştu. biraz da alışma süreci olunca kendimi piskolojik olarak rahatsız hissetim galiba. benim garibime giden kardeşimin de benden bağımsız aynı sorunları dile getirmesi oldu.

sanırım bekleyip görmekten başka çarem yok. yaylı yatak asla almak istemedim. çünkü o yaylar gün gelip bir tarafımıza batmaya illaki başlayacak.umarım açabuk alşırım.
  • Viscolove ( Visco Love ) antalya bayisinden kesinlikle alışveriş yapmayın... ne ürün teslim ediyorlar ne de paranızı iade ediyorlar. 1,5 ayı geçti halen kredi kartıma iadeyi alamdım ve hukuki süreci başlattım.
    alışveriş yapmadan önce ikinci kez düşünün! bu yazımı da bilinçlendirme adına her yerde yayınlayacağım.
  • Öncelikle güzel paylaşımlarınız için teşekkürler.

1,5 yıl kadar önce Visco Love Comfort serisi 180x200 yatak satın aldım. Yatak seçimi sürecim çok da kısa olmadı; araştırma yaptım. Visko elastik malzemeyi de o araştırma sırasında tanıdım ve daha gelişmiş bir ürün olması itibariyle tercihimi ondan yana kullandım.

Çok rahat bir uyku bekliyordum ancak ilk bir ay boyunca sabah her uyandığımda üst bel kısmımda veya sırtımda ağrı vardı. Uyandıktan 15-20 dakika sonra ağrı kayboluyordu. Sonrasında yatağa alışmış olsam gerek, bu şikayetim ortadan kalktı. Yataktan memnundum ta ki gece terlemeleri başlayana kadar.

Sorunu çokca para bayıldığım, canımdan çok sevdiğim yatakta bulmadım, bulmak istemedim. Göz ardı ettim, ancak terlemeler kesilmedi. Yaz aylarında suçu sıcak havalara attım. Kış ayları geldiğinde merkezi sistemli bir blokta oturduğum için gece gündüz yanan kalorifer peteklerinde suç buldum. Petekleri kapattım, yine terledim. Üstüme daha ince bir şeyler örttüm, yine terledim.

Bu arada terlemek dediğim biraz ıslanmak değil. Gecede 3-4 defa tişört ve don değiştirmekten bahsediyorum. Çarşaf, yatağın üzerindeki alez ve yastık o kadar ıslanıyor ki yatağa bir plaj havlusu, yastığa da el havlusu serip öyle devam etmek zorunda kalıyorum. Bunla da kalmıyor; sabah uyandığımda bu havlular da ciddi derecede ıslak oluyorlar. Bu düzeyde bir terlemeden ve bu düzeyde rahatsız uykudan bahsediyorum.

6 ay kadar önce evlendim. Eşim de ilk defa viskoelastik yatakta uyumaya başladı. Onda da benzer şekilde bel ve sırt ağrıları oluştu. "Bir aya kalmaz geçer, alışma süreci" dedim ama geçmedi. Halen her sabah ağrıyla uyanıyor. Normalde spor bile yaptığında terlemeyen biri olduğu için, yatakla ilgili terleme sorununu kendisi yaşamıyor.

Ben iki senede bir, bilemedin senede bir hastalanan biriyim. Onda da ciddi yüksek ateş olur, yatağa düşürür ama 2 günde kesin ayağa kalkmış olurum. Gelgelelim visko elastik tecrübemden sonra çok sık 'ne hastayım ne değilim' tadında tuhaf durumlar yaşamaya başladım. Bütün gün hasta olmama ramak kalmış gibi hissediyorum, sonra birden bir üşüme geliyor, eyvah kaptık şifayı diyorum ama 1 saat sonra normale dönüyorum vs. Ve bu durum ayda bir falan tekrarlanmaya başladı. Bütün bu hadiselerden kıllanmaya başlayınca nedenlerini araştırmaya koyuldum.

İlk olarak "Viskoelastik yataklardan olabilir mi?" diye düşünüp internette araştırmaya başladım. Çevirmen olmamdan kaynaklı olarak, araştırmaya yabancı sitelerden başladım. Karşıma her türlü şikayet çıktı. En yoğun olanları bel, sırt ağrısı, uykuda aşırı terleme ve sürekli soğuk algınlığı benzeri durumlar. Bunun yanı sıra deride açık yaralar (su toplaması, sigara sönüğü vb.) oluşması gibi ilginç bir şikayet de okudum. Komik bir tesadüftür ki 2 sene önce sigarayı bırakmış biri olarak vücudumda 3 yerde oluşan sigara yanığı benzeri izlerin nereden geldiğini bir türlü anlayamamaktaydım ben de. Bana da inanmak zor geliyor emin olabilirsiniz.

Çok sık hastalık durumunun nedeni gece terlemeleri. Gecenin bir noktasında illaki o yorgan en azından omuzları açık bırakacak kadar kaydığı için ve yukarıda bahsettiğim düzeyde bir ıslaklık olduğu için (ve ne kadar ısıtma olsa da kış ayı olduğu için) soğuk alınıyor. Alt solunum yollarımda bir terslik olduğunu şu anda da hissetmekteyim. Bu gece üçlü koltukta yatacağım terleme konusunu test etmek için.

Sonuç olarak, son 4 saattir okuduğum yerli yabancı onca şeyden sonra suçlunun viskoelastik yatağım olduğundan neredeyse tam olarak eminim. Bu geceki 3'lü koltukta terlememe denemem başarıyla sonuçlanırsa en kısa zamanda yatağı satın aldığım bayiyle irtibata geçip iade yollarını aramayı deneyeceğim.

Ha bir de daha önce hiçbir şekilde gece terlemesi sorunu yaşamadığımı, aşırı kilolu biri olmadığımı (1.88 boy, 84 kg) belirtmek isterim. Yani yatak alırken size söylenebilecek "Terleme probleminiz yoksa bu yatak sorun olmaz" repliğine inanmayın. Yatağın kendisi bu sorunun başlangıcını teşkil edebilir.

Yatağın fiziksel rahatlığına 10/10 puan versem de, yaşattığı sorunlar nedeniyle kesinlikle kimseye tavsiye edemeyeceğim. Aqua Jel, Visco Air, Outlast gibi "terlemeye karşı" modellerinin çıktığı da söyleniyor ama açıkcası ben bir 2000 küsür TL daha verip o riske giremem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyazici

yaylı yatak satışı azalır. viskoya .ok atarlar.

bir firma sallama çay satsın diye "tel zımbalı almayın metal suya karışıyo!" diye koyun güderler.
    çaydanlıklardaki metal neremize gidiyorsa.

bi video çıkar parti başkanı değişir.

dışişleri .akanı yurtdışında yellenir borsa tepetaklak gider.

biz de böyle buralarda konuşup dururuz.

_____________________________________________________________________________

Sayın arkadaşım çaydanlığın metali ile matbaacıların kullandığı 5 kalite zımba telini birmi görüyorsunuz sağlık bu.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.