Şimdi Ara

Virüsü atlattı ama 6 aydır sağlığı yerinde değil (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayır yani size kalsa herkes ölüyor ya bu hastalıktan bende o yüzden örnek verdim, sizin abartılarınızla çelişen bir durum.

2. defa geçirse inşallah yine atlatır, bunu bilemem, şimdi 2.defa atlatsa ve yine atlatsa sen diyeceksin ki ya 3.defa hastalığı atlatsa, iyi de bunun sonu gelmezki.
    Hayatımızı sürekli diken üzerinde yaşamak doğru değil bence

Ben sadece yersiz korku iyi değildir diyorum, eğer sen bu hastalıktan korkuyorsan senin bırak şehri, ilçe de, belde de bile yaşamaman lazım, aman beni bu hastalık hiç kapmasın diyorsan mağaraya falan yerleşmek zorundasın. Buna cevap olarak ben süper korunacam, maske, mesafeye full dikkat edecem diyeceksen de üzgünüm yine kaçışın yok, zira çok korunanlar bile hastalığı kapabiliyor, örnekleri var.

Senin doktor akrabanda risk elbette daha fazla çünkü çevresinde birçok virüs bulaştıran hasta var, yani hastanede virüs yoğunluğu fazla, doktorların işi çok zor yapacak bişey yok bu durumda. Ben işi çok abartılmasına karşıyım, çok küçümsenmesine de karşıyım. Benim bazı uzaktan akrabalar var hiç evinden bile dışarı çıkmıyorlar, bu çok yanlış, insanın psikolojisi bozulur. Suyun fazlası bile zararlıyken, korona virüse karşı alınan önlemlerin fazlası zararlı değil mi diyorsun, hiçkimse evden bir adım çıkmamasını isteyip senin distopik dünyanı mı inşa edelim, biraz gerçekçi olun lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danger-gddr -- 14 Eylül 2020; 13:34:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Covid pıhtıyı arttırıyormuş ve kalbi etkiliyormuş. Covid pozitifim, kan değerlerimde fibrinojen ve troponin yüksek çıktı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul da yaşayıp korona virüsü olmadıysam kendimi fanusa kapatmama gerek yok.
    -Metrobüsün içi ful dolu.
    -Minibüs şöförleri maskessiz ve içi ful.
    -Yürüyüş caddeleri ful sosyL mesafe yok.

Kasaba da yaşıyorsanız korunun.
    Zaten bizde bu hayat varken koronadan ölmeuiz bıçaklanır yada faili meçhul kazaya gideriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Covid pıhtıyı arttırıyormuş ve kalbi etkiliyormuş. Covid pozitifim, kan değerlerimde fibrinojen ve troponin yüksek çıktı.
    Doktor kan sulandırıcı vermedi mi

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, kan sulandırıcı ilaçlardan verdiler mi hocam?
  • danger-gddr D kullanıcısına yanıt
    hocam, mümkün olduğunca korunmak lazım sen anlarsın abartılma düzeyini belki ama yok şöyle yok böyle diyerek düşük iq insanların aklı yetmiyor buna komple salıyorlar bu yüzden korkutmak lazım. o doktor bu yüzden çıkamıyor o hastaneden işte sen burada abartılıyor şu bu yazarsan elin salağı virüse karşı önlem almayacak bu kelebek etkisi işte basit bir şey gibi görünse de. Evet korunan bile yakalanabilir ama şansı arttırmanın anlamı yok demi? en küçük bir önlemde bile kaç vaka azalıyor bu yüzden dikkat etmeliyiz.
  • Erkeklerde kısırlık falan da yapıyordu yoksa yalan mıydı o da?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 13 Eylül 2020; 20:56:24 >
  • Coronadan iyileşen hasta olarak paylaşılan rakam negatife dönen hasta sayısı, o günden sonra başka bir hastalıktak başladı mı o konuda bir istatistik yok. Etrafımda negatife dönüp hiç problem yaşamayanlar olduğu gibi, astım yada kronik bronşit teşhisi ile hayatlarına devam edenler de var.
    Tedbiri dikkati bırakmamak lazım, sonrası biraz da sans

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

Erkeklerde kısırlık falan da yapıyordu yoksa yalan mıydı o da?
    O hiç Bi zaman kesin denmedi

Kesin Miyokardial infraksiyon yapabiliyor. Kalpte.

Arkadaşım mart öncesi ağır hasta olmuş. Kovid değil diye düşünmüş..

Kalbi sağlam. 2 ay önce 180bpm ile acile kaldırıldı. Kalbinde Miyokardial infraksiyon çıktı sebepsiz yere sebebi bilinmiyor.

Virüs kaptı büyük ihtimalle. Bu anektod.

Birde gerçek klinik veri var.

Beyinde kalıcı hasar mı yapmıyor...

Pıhtı ile felç bırakan mı dersin

Ayrıca plaquenil ilacı kalbe çok zararlı

Böbrekte de hasar var

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Coraspirin ve iki kutu deri altı oksapar enjektör verdiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • teknoCat kullanıcısına yanıt
    O ilaci bayadir veriyorlar coronada sıtma ilacı ne alaka? Neden veriliyor?

• Hastalık abartılıyor

• O gencin yapısında sorun var. "Terrain Theory" bakın derim.

Bu arada aşılardaki aluminyum ve kıkırdak dokulardan neşredilince kalıcı beyin hasarı, felç, inme ve kalp krizi yapıyor. olta iğnesi yutmuş balık gibi medya haberlerini yutarak savrulmayın o kadar , kendiniz de araştırın biraz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

O ilaci bayadir veriyorlar coronada sıtma ilacı ne alaka? Neden veriliyor?
    Hiç bir fikrim yok. Bi deli çinde kuyuya taş attı. Fransa İngiltere bıraktı. Abd yazma yetkisini kaldırdı.

Nac büyük ihtimalle daha çok işe yarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

O gencin yapısında sorun var. "Terrain Theory" bakın derim.

Bu arada aşılardaki aluminyum ve kıkırdak dokulardan neşredilince kalıcı beyin hasarı, felç, inme ve kalp krizi yapıyor. olta iğnesi yutmuş balık gibi medya haberlerini yutarak savrulmayın o kadar , kendiniz de araştırın biraz.
    Ağır metal mi? No probs mate.

Her gün 600 mg alpha lupoic acid ve 600 mg n acetyl cysteine aç karına al ağır metal falan kalmaz 👍😉

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Coraspirin ve iki kutu deri altı oksapar enjektör verdiler.
    Hiç bir şey olmaz evelallah.

Doktora da sorup n asetilin sistin 600mg x3 dediğim gibi almanız hayda eder.

En azından kalbi koruyor hocam. Ace reseptörlerini inhibe ediyor yan etkisi yok.

Ben plavix ile kullandım. Aspirin ile etkileşim yoktur ama doktora sorun tabii.

Nac kendi başına pıhtılaşma engelliyor Bi miktar ama asla aspirin kadar yapmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: danger-gddr

Hayır yani size kalsa herkes ölüyor ya bu hastalıktan bende o yüzden örnek verdim, sizin abartılarınızla çelişen bir durum.

2. defa geçirse inşallah yine atlatır, bunu bilemem, şimdi 2.defa atlatsa ve yine atlatsa sen diyeceksin ki ya 3.defa hastalığı atlatsa, iyi de bunun sonu gelmezki.
    Hayatımızı sürekli diken üzerinde yaşamak doğru değil bence

Ben sadece yersiz korku iyi değildir diyorum, eğer sen bu hastalıktan korkuyorsan senin bırak şehri, ilçe de, belde de bile yaşamaman lazım, aman beni bu hastalık hiç kapmasın diyorsan mağaraya falan yerleşmek zorundasın. Buna cevap olarak ben süper korunacam, maske, mesafeye full dikkat edecem diyeceksen de üzgünüm yine kaçışın yok, zira çok korunanlar bile hastalığı kapabiliyor, örnekleri var.

Senin doktor akrabanda risk elbette daha fazla çünkü çevresinde birçok virüs bulaştıran hasta var, yani hastanede virüs yoğunluğu fazla, doktorların işi çok zor yapacak bişey yok bu durumda. Ben işi çok abartılmasına karşıyım, çok küçümsenmesine de karşıyım. Benim bazı uzaktan akrabalar var hiç evinden bile dışarı çıkmıyorlar, bu çok yanlış, insanın psikolojisi bozulur. Suyun fazlası bile zararlıyken, korona virüse karşı alınan önlemlerin fazlası zararlı değil mi diyorsun, hiçkimse evden bir adım çıkmamasını isteyip senin distopik dünyanı mı inşa edelim, biraz gerçekçi olun lütfen
    Bu arkadaşın yukarıdaki yorumlarınıda okudum, sen ne anlatıyorsun birader :D, yok çokda korkmayalım ama azda korkmayalım hafifcecik korkalım orta yolu bulalım. Ölenlere söylesene bunu sana cevap versinler, bu tipler yüzünden zaten vakalar çoğalıyor, söylenen vaka sayılarının gerçek olmadığı veya tam sayıyı yansıtmadığı bir gerçek. Cidden üzülüyorum böyle tipleri görünce ilk önce bir açıklama yapıyor tıpa makat deliğine kaçınca çok korkmayak ama azda korkmayak ortaya karışık yapak :D komedi lan düşünce tarzına bak. Senin ortaya karışık mantıksız ve ahmakça düşüncelerin yüzünden çoğu insan zorlu günler geçiriyor veya ölüyor, hastalıktan korkuyorsak şehri terk edicekmişiz :D yarabbi sen nasıl döl parçalarıyla sınıyorsun bizi.

Not: arkadaşın düşünce tarzı gerçekten enteresan, yakın bir tarihte psikolojik destek alması ve sağlıklı düşünebilmesi gerekiyor.

• Evet, son zamanlarda bu propagandayı çok yapar oldular. "Gençlerde risk altında" vs.

Öncelikle "estimated 600,000 people with post-Covid illness" bunun bilimsel dayanağını ve istatistikleri görmek isterim. Bu 600bin kişinin yaş ve sosyo ekonomik durumlarını vs.

Neden propaganda haberi diyorum ? Bunlar çok bariz bir şablona oturtuluyor. Sansasyonel başlık, ilk bir kaç paragraf korku pompalaması, en son paragraftaysa yukarıda yazılanları büyük ölçüde önemsiz kılan bir kaç cümle :

"It’s not going to happen to the majority, but there is a real risk for a significant minority,” Shepherd said."

Evet, ufak bir azınlık bu hastalığı daha ağır geçiriyor. Bunu zaten biliyorduk.

Geçen buna benzer bir haber vardı. Akciğerde kalıcı hasar bırakıyormuş. Hastalık sonrası tomografide, %87 akciğer hasarı. Bir ay sonraki tomografide %56 diyordu. Yani hastalığı atlatınca etkileri hemen gitmiyor bir grup insanda. Ama yine makalenin son cümlesi şuydu "Ama akciğer kendini zamanla tamamen yeniler."

Böyle haberlere çok itibar etmeyiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TTnetlover

Evet, son zamanlarda bu propagandayı çok yapar oldular. "Gençlerde risk altında" vs.

Öncelikle "estimated 600,000 people with post-Covid illness" bunun bilimsel dayanağını ve istatistikleri görmek isterim. Bu 600bin kişinin yaş ve sosyo ekonomik durumlarını vs.

Neden propaganda haberi diyorum ? Bunlar çok bariz bir şablona oturtuluyor. Sansasyonel başlık, ilk bir kaç paragraf korku pompalaması, en son paragraftaysa yukarıda yazılanları büyük ölçüde önemsiz kılan bir kaç cümle :

"It’s not going to happen to the majority, but there is a real risk for a significant minority,” Shepherd said."

Evet, ufak bir azınlık bu hastalığı daha ağır geçiriyor. Bunu zaten biliyorduk.

Geçen buna benzer bir haber vardı. Akciğerde kalıcı hasar bırakıyormuş. Hastalık sonrası tomografide, %87 akciğer hasarı. Bir ay sonraki tomografide %56 diyordu. Yani hastalığı atlatınca etkileri hemen gitmiyor bir grup insanda. Ama yine makalenin son cümlesi şuydu "Ama akciğer kendini zamanla tamamen yeniler."

Böyle haberlere çok itibar etmeyiniz.
    Peki hocam

Ancak Miyokardial infraksiyon bu kadar nadir değil

En azından kalbi korumak amaçlı her gün aç karına bir takviye olan n acetyl cysteine yani NAC 600mg alabilirsiniz 👍😉

• ByAktif kullanıcısına yanıt

Ölenlerin covid virüsünden öldüğünden emin misin? Her birine otopsi yapıp ölüm sebebini doğruladın mı?

Bak Almanya Hamburg University Medical Center'da Adli Tıp doktoru Klaus Püschel, "ölen 140 kişi üzerinde yaptığımız otopside 140 kişinin 112'sinin kan dolaşım (kardiyovasküler) hastalıklardan öldüğünü gördük. Ortalama ölüm yaşı 80" dedi. Kaynak:
    https://rairfoundation.com/renowned-forensic-doctor-destroys-media-killer-virus-lies-nobody-has-died-of-covid-19-in-hamburg-without-previous-illness-watch

Geçen yıla kadar hastaneleri dolduran insanlar hastaneleri neden dolduruyordu, Covid oldukları için mi? Herhangi bir rahatsızlığı olduğu için.

Bu yıl da insanlar herhangi bir rahatsızlığı olduğu için hastaneleri dolduruyor ve herhangi bir hastalığı olduğu için ölüyor, fakat bu medyada TV'de covid'ten öldü oluyor. Fakat siz "başkalarının düşünceleri yüzünden insanlar ölüyor" diyerek saçmalıkta yeni bi sayfa açmış görünüyorsunuz. Doğa yasası gereği insanlar ölür, bu yasayı unutup ölüm sebeplerini başka şeylere bağlamaya çalışsanız da bu yasanın işleyişini durdurmaz. Bu kafayla devam ederseniz asıl sizin yakın bir tarihte psikolojik destek almanız gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 14 Eylül 2020; 0:19:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.