Şimdi Ara

Virus.Win32.Sality.aa virüsü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
3
Favori
108.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Win32.sality virüsü
    http://www.dosya.tc/Win32.Sality.aavir_sdelete.rar.html
    Şifre:axu067
    not:dosyanın icinde 3 sality off die bi dosya var ona tıkla gerisini o hallediyor zaten.
    Tıklamadan once mns virus programı vs vs kapat ok

hehehehhe cok sakacısın o wirusten KURTULUS yok!!!!
    kasperskyla sildiklerin virus deildi aslında exe dosyalarındı bunuda belirtiyim piyasadaki en tehlikeli virus su anda
    sality maleses bende sality kurbanıyım dünya üzerinde binlerce milyonlarca pcnin teknik servise gondermiş durumda
    bu virus taaki teknik servislerininde bu virusle bası dertte

http://www.myupload.dk/showfile/18230374a5b.rar/

• yapacağın çok kolay ben bu virusun iki türünü gördüm

sality.nao
    sality.ae

ve çözümü çok kolay

http://dnl-eu10.kaspersky-labs.com/devbuilds/RescueDisk/kav_rescue_2008.iso

bu adresteki kalıbı cdye yaz BİLGİSAYARI CDDEN BOOT ET açılışta

BOOT: yazan yere ENTERE BAS YETER... BÜTÜN VİRUSLERİ TEMİZLE(DİSİNFECT).DAHA SONRA sdfix ile bilgisayarı onar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinsekman -- 13 Mart 2009; 16:02:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasinsekman

yapacağın çok kolay ben bu virusun iki türünü gördüm

sality.nao
    sality.ae

ve çözümü çok kolay

http://dnl-eu10.kaspersky-labs.com/devbuilds/RescueDisk/kav_rescue_2008.iso

bu adresteki kalıbı cdye yaz BİLGİSAYARI CDDEN BOOT ET açılışta

BOOT: yazan yere ENTERE BAS YETER... BÜTÜN VİRUSLERİ TEMİZLE(DİSİNFECT).DAHA SONRA sdfix ile bilgisayarı onar

dediğin yöntemi ben kullandım fakat virüs gene hortlamıştı...
    altı üstü CA adlı antivirüs programını kurup taratın diyorum... sadece virüsü bulmakla yetinmiyor üstelik virüs bulaşmış dosyaları temizliyor...

http://forum.donanimhaber.com/m_30351424/tm.htm

• arkadaşlar hdd nizi söküp dışardan başka bir pc aracılığıyla taratıcaksınız eğer yedekleriniz varsa bir çoğu kurtulur ama *.exe ler için hiç umutlanmayın ben antivir premium securty ile tarattım komple temizledi 356 adet sildi ama işletim sistemini tekrar kurmanız gerekecek bildiğiniz gibi mmc.exe regedit.exe gibi bütün hayati programları uçuruyor :) d: e: f: yedekleriniz varsa sökün hdd yi daha sonra bağladığınız pc de bios da boot hdd nin doğruluğunu kontrol edin taratın kurtulun. sonrada ver c: ye yeni kurulumu malesef bole. hmm birde ben deneyemedim taramadan sonra windows cd niz ile sfc /scannow komutunu çalıştırırsanız işletim sisteminide yenileme şansınız olabilir benim denediğim pcde edit bi windows kullandıkları için tarama yapamadık anlatıcaklarım bu kadar sistemi dahi sorunsuz kurtarmanız mümkün olabilir tabi sfc yerse...
  • bana da iki gündür kafayı yedirtti bu virüs boşuna 6 kere format atmışım, flash pc ye hep takılı haldeydi ben de avira ile temizledim ancak .exe dosyaları uçuyo, şu an windows düzgün çalışıyo ancak antivirüsün sildiği bütün exe dosyalarının programlarını tekrar yükledim şu an sorun düzeldi rahatım avira 2009 yeni sürümü etkili oluyo bu virüs üzerinde tavsiye ederim
  • bende şu anda temizlendi görünüyor ama axu067 arkadaşın dediğini malesef normal modda ve internet açıkken yaptım makine internete bağlanmıyor. Ne yaptıysam bağlanmadı ağdan alıyodu makine interneti. diğer makineler internete giriyor fakat kullandığım makine girmiyor . bi fikri olan var mı
  • her yeri sardı yaklaşık 10 pc manyak bişey bu salıty antivirüsleri kapatıyor.çaremi evet tek çare nod32 eset afedersiniz anasını belledi bu virüsün yaşa nod ama orjinal nod32
  • NOD32 BULUR SİLER AMA ÇOĞALMASINI ENGELLEYEMEZ..
  • Şimdi ebnim bilgisayardakini sildimde
    Haricidekini nasıl silecez acaba ???
    Hiç bilgisi olan varmı?
  • Harici harddiskdeki nasıl olur acaba ?
  • http://forum.donanimhaber.com/m_30996419/mpage_1/key_//tm.htm#31024478

Ben de bu virüsten muzdaripmişim. Sildikten sonra anladım tabi o ayrı.
  • BAKIN SAYIN ARKADAŞLAR EĞER BU VİRÜS GİRDİYSE BENİM BU FORUMDA YAZDIKLARMI OKUYUN ÇÖZÜM ODUR..50 SATIR YAZDIM AÇIKLAMALI ANLATTIM AMA KİMSE OKUMUYOR SANIRIM..
  • Geçenlerde bir notebook aldım ve uzun süredir pc kullanmıyordum sality den haberimde yoktu. flash belleğimin içine bulaşmış iki tane. internet kafeye notebook için driver indirmeye gittiğimde adamların server masada bulunan paylaşımlı klasöründen program alıyordum bu arada onlarada geçti. Gittim ve birkaç saat sonra tekrar kafeye geldiğimde makinalarını kurtarmaya çalışıyorlardı client makinaları göremiyorlar, ana pc işlemez halde vs.

Aynı şekilde durumu farkedene kadar 2 kez windows yükledim. Üçünsünde hiçbir driver yüklemeden Norton Av 2009 kurdum ve 35 mb lık güncellemesinide yaptıktan sonra iki flash bellek, bir kamera ve bir mp3 playerimı tarattım hepsinde sality virüsü çıktı. Güzelcede temizledi ve problem yok.

Notebooka bulaştığında wireless ağlara bağlanamıyordum, programlar düzgün çalışmıyordu ve sistem aşırı ağırdı. Tavsiyem nortonu deneyin. 2009 çok rahat çalışıyor ayrıca eski sürümler gibi ağır yük bindirmiyor sisteme...

Kolay gelsin...

• Norton İ S 2009 yükle gitsin

W32.Sality.AE
    Tür: Anormallik
    Risk: Yüksek (Yüksek Gizli, Yüksek Kaldırma, Yüksek Performans, Yüksek Gizlilik)
    Kategoriler: Virüs
    Durum: Tamamen Çözüldü
    -----------
    1 Dosyası
    e:\programlar\format sonrası yüklenecek programlar\wrar4.65.exe - Onarıldı
    1 Tarayıcı Önbelleği
  • Uğraşmaya değmez...
  • arkadaşlar benim pc'de de bu virüs var. 1 tane 500 gb hdd, 1 tane 320 gb hdd, 1 tane 500 gb taşınabilir hdd ve 1 tb taşınabilir hdd yalan oldu. hepsinde bu virüs var. şimdi tüm exe.leri sileceğim. merak ettiğim iki nokta var.
    1- arsivdeki resim ve video dosyalarımı alabilir miyim? bunların bu virüsten etkilenmediğinden emin olabilir miyim?
    2- zipli dosyalarda ve imaj dosyalarının içinde yer alan .exe dosyalarına da bu virüs bulaşır mı? bu dosyaları yedeklesem, temiz bir pc ye aktardığımda virüsü tekrar mı bulaştırmış olurum.

yardımınızı bekliyorum. ona göre kitlesel imha sürecine başlayacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: onnumara

arkadaşlar benim pc'de de bu virüs var. 1 tane 500 gb hdd, 1 tane 320 gb hdd, 1 tane 500 gb taşınabilir hdd ve 1 tb taşınabilir hdd yalan oldu. hepsinde bu virüs var. şimdi tüm exe.leri sileceğim. merak ettiğim iki nokta var.
    1- arsivdeki resim ve video dosyalarımı alabilir miyim? bunların bu virüsten etkilenmediğinden emin olabilir miyim?
    2- zipli dosyalarda ve imaj dosyalarının içinde yer alan .exe dosyalarına da bu virüs bulaşır mı? bu dosyaları yedeklesem, temiz bir pc ye aktardığımda virüsü tekrar mı bulaştırmış olurum.

yok mu arkadaşlar bu konuda bir bilgisi olan?
  • Norton 2009 kur işte update et 3 kez sonra full system scan yap sorunsuz bir şekilde temizle herşeyi...
  • quote:

quote:

arkadaşlar benim pc'de de bu virüs var. 1 tane 500 gb hdd, 1 tane 320 gb hdd, 1 tane 500 gb taşınabilir hdd ve 1 tb taşınabilir hdd yalan oldu. hepsinde bu virüs var. şimdi tüm exe.leri sileceğim. merak ettiğim iki nokta var.

yok mu arkadaşlar bu konuda bir bilgisi olan?

Nod32 yükledim güncellendi.Aux snein yazılarınıda okudum ancak şimdi bende eğitim setleri yüklü harddiskde kolayda silinmiyor doğrusu.
    Exe uzantılı dosyalar var tıklayınca açıyor ancak içinde virüs var mı yokmu bilemiyorum tabii
    Şimdi yeni bir harddisk almayı düşünüyorum buna atsam acaba exeden buna virüs geçermi?
    Nod 32 bunlarda virüs bulamamıştı.
    Konu biraz özele kaçıyor ancak burda amacımız yardımlaşmak ve şimdi bunu burda tartışırsak zaten kimse bunu bir daha sormaz.
    Yüklemelei şeylerde virüs bulaşıyor ancak diğerlerini bilmiom.
    Sadece öğrenmek istediğim şu
    Nod32 4035 güncellemeli seriyle tarattım bulamadı.
    Nod32 bu konuda ne kadar etkili
    Bilen varsa tavsiyelerini bekliyoryz
    Aux bilgilerin olmasa zaten bu noktaya gelemezdik
    Sana ayrıca teşekkürler :)

• sality mbr virüsüdür..bootu silmeden istersen bin kere format at yine hortlar..Deneyim konuşuyor burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axu067 -- 28 Nisan 2009; 1:16:44 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.