Şimdi Ara

VINNWiFi MW40V ★ANA KONU★ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
11
Favori
26.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HellRazor

Evde hep tek çubuk 4.5 G çekiyor ve aşırı ping oluyor. Çekim gücü de düşük. Bu ayarı yapsam acaba yükselir mi sinyali?

3g moduna alırsan sorun çözülebilir

• Merhaba, Mobil Wifi Fırsat 200 GBdata hattı alsam ve bu modeme taksam superbox gibi işimi görür mü? Yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim. Teşekkür ederim.

• concussione C kullanıcısına yanıt

Superbox cihaz kullanmadım. Üç operatöre ait sim kartlarla MW40V cihaz çalışacaktır. Kişisel kullanım için yeterli olur. Farklı amaçlarla kullanılacaksa daha profesyonel cihazlara bakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha profesyonel derken? İnternet cafe işletmeyecektir herhalde. 5 cep tel, 2 laptop, 1 Media player aynı anda sıkıntısız çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: concussione

Merhaba, Mobil Wifi Fırsat 200 GBdata hattı alsam ve bu modeme taksam superbox gibi işimi görür mü? Yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim. Teşekkür ederim.

iş görür

• Ne amaçla kullanacağını kendibilir. Kişisel kullanım için uygun olacağını yazdım. Mesela konunun üçüncü sayfasında uzak bağlantı için kullanmaya çalışan birinin mesajı var. Verim alamadığını yazmış. Özel amaçlar için kullanılacaksa fiyatı daha yüksek amacına hizmet eden 4g destekli modemlerde var. Fiyatı da ona göre yüksek tabi...

@methhoow adlı kişinin mesajı.

''Bu cihazı 200km uzağımda bulunan bir bilgisayara 7/24 erişebilmek için Turkcell bayinden aldım. Alalı 2 yıl oldu, bulunduğu yer baz istasyonuna 50m'de. Lakin olayın baz istasyonu ile de ilgisi yok, aldığım günden beri çeşitli zaman aralıklarında (24 saat, 20 saat , 10 saat, 12 saat) modem kendini kapatıyor. Bilgisayar dediğim rig, 7/24 internetten veri çekiyor, inaktivite olması söz konusu değil, alet sürekli modemden veri çekiyor. Aletin yakınlarında bir bekçimiz var, günün belirli saatlerinde yakınında oluyor, onu arayıp ondan modemi kapatıp açmasını rica ediyorum. Bu yapıldığı takdirde tekrar çalışıyor. Lakin bazı koptuğu anlarda yakınlarında kimse olmadığı için, saatlerce veya günlerce offline kalabiliyorum. Alet garantili olduğu için servise götürdüm, ilkinde doğru dürüst dinlemeyip, bu aletin bir şeyi yok beyfendi deyip ertesi gün geri verdiler, yazılımını güncellemişler. Hiç bir şey değişmedi, aylar sonra tekrar vakit bulup tekrar servise götürdüm, bu sefer üstüne basa basa belirttim, alet sizde bir kaç gün kalsın, sorunu görün lütfen diye, bu sefer daha düzgün inceleyip, evet sorunu tespit ettik, anakartı değiştirildi dediler, yeni imei çıkarıldı, kaydı yapıldı, aleti 200km yol yapıp tekrar yerine götürdüm kurulumu yaptım, 3-4 saat yanındaydım sorun yoktu, evime döndüm ve döndüğüm günden beri her şey aynı.

Önce internet kopuyor ama ağ kopmuyor sandım, oturdum belirli zaman aralıklarında çeşitli urlere ping atıp, cevap alamazsa modeme ayar sayfasından erişip reboot eden kod yazdım. Lakin kod bir işe yaramadı, çünkü bahsettiğim kopma yaşandığında ağ da gidiyormuş.

Turkcell'i defalarca aradım, defalarca ayar yüklediler. Durumu anlattım, alcatelle sizin aranızda kusura bakmayın diyolar.

Aleti aldığım güne lanet ediyorum, 2 yıl içerisinde ettiğim maddi ve zaman kaybını anlatamam.

Cihazın 7/24 kullanabilmek için üretildiğini düşünmüyorum, sorunlu bir cihaz bana denk geldi desem, anakartı değiştirildi, yani bir nevi yenisi verildi.''

• quote:

Orijinalden alıntı: ErdalTanyeri

Ne amaçla kullanacağını kendibilir. Kişisel kullanım için uygun olacağını yazdım. Mesela konunun üçüncü sayfasında uzak bağlantı için kullanmaya çalışan birinin mesajı var. Verim alamadığını yazmış. Özel amaçlar için kullanılacaksa fiyatı daha yüksek amacına hizmet eden 4g destekli modemlerde var. Fiyatı da ona göre yüksek tabi...

@methhoow adlı kişinin mesajı.

''Bu cihazı 200km uzağımda bulunan bir bilgisayara 7/24 erişebilmek için Turkcell bayinden aldım. Alalı 2 yıl oldu, bulunduğu yer baz istasyonuna 50m'de. Lakin olayın baz istasyonu ile de ilgisi yok, aldığım günden beri çeşitli zaman aralıklarında (24 saat, 20 saat , 10 saat, 12 saat) modem kendini kapatıyor. Bilgisayar dediğim rig, 7/24 internetten veri çekiyor, inaktivite olması söz konusu değil, alet sürekli modemden veri çekiyor. Aletin yakınlarında bir bekçimiz var, günün belirli saatlerinde yakınında oluyor, onu arayıp ondan modemi kapatıp açmasını rica ediyorum. Bu yapıldığı takdirde tekrar çalışıyor. Lakin bazı koptuğu anlarda yakınlarında kimse olmadığı için, saatlerce veya günlerce offline kalabiliyorum. Alet garantili olduğu için servise götürdüm, ilkinde doğru dürüst dinlemeyip, bu aletin bir şeyi yok beyfendi deyip ertesi gün geri verdiler, yazılımını güncellemişler. Hiç bir şey değişmedi, aylar sonra tekrar vakit bulup tekrar servise götürdüm, bu sefer üstüne basa basa belirttim, alet sizde bir kaç gün kalsın, sorunu görün lütfen diye, bu sefer daha düzgün inceleyip, evet sorunu tespit ettik, anakartı değiştirildi dediler, yeni imei çıkarıldı, kaydı yapıldı, aleti 200km yol yapıp tekrar yerine götürdüm kurulumu yaptım, 3-4 saat yanındaydım sorun yoktu, evime döndüm ve döndüğüm günden beri her şey aynı.

Önce internet kopuyor ama ağ kopmuyor sandım, oturdum belirli zaman aralıklarında çeşitli urlere ping atıp, cevap alamazsa modeme ayar sayfasından erişip reboot eden kod yazdım. Lakin kod bir işe yaramadı, çünkü bahsettiğim kopma yaşandığında ağ da gidiyormuş.

Turkcell'i defalarca aradım, defalarca ayar yüklediler. Durumu anlattım, alcatelle sizin aranızda kusura bakmayın diyolar.

Aleti aldığım güne lanet ediyorum, 2 yıl içerisinde ettiğim maddi ve zaman kaybını anlatamam.

Cihazın 7/24 kullanabilmek için üretildiğini düşünmüyorum, sorunlu bir cihaz bana denk geldi desem, anakartı değiştirildi, yani bir nevi yenisi verildi.''

uyku modunu kapat, ayar yukarda

• Yazın gideceğim yerde Turkcell'den aldığım data hattımı kullanacağım, bu cihazla tp-link MR400-200 simkart takılan routerlar arasında kaldım 2 tane anteni var çekişi nasıl olur acaba? Bu cihazda anten yok.
    Hatta tplink m7350 ve m7200 modeli,ve zyxellin cihazı var birde,bana çekişi kuvvetli cihaz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gahmetk -- 23 Mayıs 2021; 20:27:27 >
  • ErdalTanyeri kullanıcısına yanıt

Hepsini okudum konunun modemi almadan merak etme. Bahsi geçen arkadaş konuda anlatılan işlemleri yaparsa sorunu çözülür. Modem profesyonel kullanım içindir. 15 cihaza kadar rahatlıkla, sorunsuz kullanılabilir. Bu kadar uzatmana gerek yok. Kullanıyoruz, yazıyoruz

• gahmetk G kullanıcısına yanıt

Diğer cihazları bilemiyorum. Bu cihazın sinyali iyi. Alt daireden bile yüksek sinyal alıyorum.

• Soran kişi ben değilim. Bende kullaniyorum. Önceki mesajları dikkatli incelerseniz anlarsınız. Soran kişi cihazdan beklentisini detaylı belitmediği gibi "Superbox gibi" deyince tavsiyemizle cihazı satın alıp beklentisini yüksek tutarak yanlış yönlendirdiğimiz fikrine kapılabilir diye yazdım. Superbox gibi cihazları satın alıp operatorün vaat ettiği hızları hiç göremeyenler var. Bizde hattımızda bulunan data paketlerini kullanıyoruz. Bunun haricinde uzak bağlantı ile ip kamera yine uzak bağlantı ile bir bilgisayara bağlanmada sorun yaşanabilir diye 3. sayfada bir başkasının yaşadığı problemi örnek vermek istedim. Tekrar yazayım. Soruyu soran kişi ben değilim...

• ErdalTanyeri kullanıcısına yanıt

Soru soran kişi sensin denedik ki, ne demeye çalışıyorsun snlaşılmıyor.

• Arkadaşlar benim cihazda sık sık olmasada bağlantı kesiliyor. Kullanabilmem için resetlemem gerekiyor. Buda bazen canımı sıkıyor. yapabileceğim birşey varmı
    VINNWiFi MW40V ★ANA KONU★

• Port acma bunda nasil oluyor beyler bilen var mi?

• merhabalar uzun süre olmuş bu siteye girmeyeli. uzun lafın kısası Turkcell vınn mv40v için son yazılımlardan arıyorum. bende 2 adet cihaz var ama ikiside resetlememe rağmen sim kartları görmüyor. ne turkcell ne de diğer operatörlerinkini. Allah rızası için bu yazılımları bulent.akdeniz hotmail com adresime gönderebilir misiniz. şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerimVINNWiFi MW40V ★ANA KONU★ 

• benpegasus B kullanıcısına yanıt
    Çözdünmü kardeşim. Aynı sorun bendede var geçersiz sim kart yazıyor ama telefonumda çalışıyor sim kart.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Alcatel cihazımın imeisi klonlanmış nasıl imei atacaz

• benpegasus B kullanıcısına yanıt
    Bı IMEI sorgulayın e devletten belkide IMEI klonlanmıştır

• arkadaşlar artık ihtiyacım kalmadığı için sorunsuz kullandığım modemi kargo dahil 150 liraya satıyorum.

• Alcatel yada turkcell logolu fark ediyor mu acaba?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.