Şimdi Ara

Vinland Saga (2019) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
3
Favori
7.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mangası kadar etkileyici olur mu bakalım.
  • 3 bölümü de izlemiş oldum, cidden sağlam iş çıkarıyorlar.
  • Mangasıda bu kadar kötü mü bilmiyorum ama ilk 3 bölüm çok sıradan sıkıcı bölümlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

Mangasıda bu kadar kötü mü bilmiyorum ama ilk 3 bölüm çok sıradan sıkıcı bölümlerdi.
    Yorumlardan gördüğüm kadarıyla önce flashbackleri vermişler. Mangasında böyle değilmiş.
  • 4.Bölüm ne zaman çıkacak?
  • .Meraxes. kullanıcısına yanıt
    27 Temmuz'da yayınlanacak. Yani tam 1 hafta sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vinland saga önceden duyduğum bir seriydi ama okuma fırsatı yakalayamamıştım. Sonra Wit studio'nun yeni serisinin bu olduğunu öğrendim ve açıkçası sırf wit studio var diye ilk 3 bölümünü izledim. Ve Wit studio beni hayal kırıklığına uğratmadı. Salak salak ecchili seriler yerine kendini ciddiye alan serilere yönelmeleri çok takdir edilecek bir iş (aynı snk gibi),çizimleri,müzikleri hoşuma gitti. Serinin kendisi için ise gerçekten konusu falan ilgi çekici ve güzel, ileride konular daha da karışacak sanırım henüz başlangıçtayız.Tek korkum ölümler olmaması umarım ölümler falanda görürüz (snk'da olduğu gibi) mesela ari falan diğerlerinin full ölmesini beklerim ben. Eğer yan karakterleri öldürürlerse çok kaliteli bir seri olabileceğini söyleyebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 23 Temmuz 2019; 15:55:31 >
  • Hay ben böyle bölümün. Animenin başında bu yapılırmı vicdansızlar.
  • victor zsasz kullanıcısına yanıt
    Hocam 4.bölümü izledin mi tam senlik
  • Toriko kullanıcısına yanıt
    İzledim hocam.

Yalnız babasının öleceği ilk baştan beri belliydi hocam(tipik ana karakter gelişimi için ölmesi gerekiyordu) onda sıkıntı yokta ben işte diğer yan karakterin hepsinin ölmesini beklerim.Askeladd'ı gri bir karakter yapacaklar anlaşıldı peki tamam ama ari midir nedir tüm o çaylakların hepsini öldürüp işte o değişik bıyıklı dayıyı bırakıp kellesini götürme misyonunu tek ona verebilirlerdi(köye saldırmasınlar diye bölümde muhabbeti geçti zaten) çocukta gizlice gemiye binip askeladd'la öfke-öğretmen benzeri ilişki yaşayabilirdi.Bak snk'ya adamlar petranın falan o kadar seveni vardı ama tak diye öldürdüler hepsini. Shounenleri de sırf bu yüzden sevmem(ya da kaliteli bulmam hiçbirini) kırk yılın başı bir adam öldürmeye karar verirler 100 bölüm boyunca altyapısını hazırlarlar uzattıkça uzatırlar dramatize ederler sonunda püffff öldüreceksen öldür olur bokunu çıkarırlar. Bu seri seinendir umarım

Edit:AOT shounen magazinde yayınlanıyor ama bana göre kesinlikle seinen kısmı çok daha ağır basıyor

• Manga ara mı verdi arkadaşlar? 100 sayı okudum ama güncel bölümleri bir kaç ayda bir yükleniyor sanırım, var mı bilgisi olan?

• Anime tam anlamıyla ''eh işte'' kıvamında gidiyor. Öldürmüyor da güldürmüyor da izliyoruz bakalım ileride biraz daha açılması umuduyla
  • victor zsasz kullanıcısına yanıt
    Ben hepsini topluca izlemek istediğim için ilk bölümüne biraz bakıp çıkmıştım. Bu tarz tarihi animeler biraz sıkabiliyor. Kingdom animesinde de zaman zaman oluyordu bu durum. Ayrıca her hafta beklemek de iyi olmuyor. Bölümlerin hepsini arka arkaya izleyince daha iyi zevk verir diye düşünüyorum.
  • Mangaka'nın dini inancını bilen var mı ? Son bölümlerde Hristiyanlıkla inceden inceden dalga geçiyor.Ve bölümleri de ''Dini İnanç'' üzerinden ilerletiyor. Tamam bu adamlar inançsız thor'a falan inanıyorlar ama bu kadar ''Dini Konu'' üzerinden ilerlemesi ilginç. Önceki bölümlerdeki thor-İsa konusu olsun; son bölümde de kızın yaşadıkları yine inanç üzerinden şekillendirilmiş
  • Serinin gidişatından çok memnunum. Ağır ama çok güzel işleniyor. İzlerken hiç sıkılmıyorum. Olay örgüsü çok iyi.
  • Oluşacak hikayeyi merakla bekliyorum ama çok çok yavaş ilerliyor biraz sıkmaya başladı. İlk bölümlere kıyasla ana karakter kim? var mı? yok mu? belli değil. Kaç bölüm oldu yürüyorlar.

Tek mızrakla 4 kişi devirmeler, çatal kaşık sallar gibi balta sallamalar fln biraz kaçık olsa da, kan ve savaş kısımlarını güzel yapıyorlar.
  • Manga aşırı sakin ilerliyor, anime one Piece gibi olur uyarayım arkadaşlar. Animeye başlamadım, mangası 160 larda kaldı, çeviren yok orijinali 200 oldu sanırım ama. Çeviren mi yok ben mi bulamıyorum yoksa onu da bilmiyorum

• rick dangerous kullanıcısına yanıt
    one Piece gibi olur derken neyi kastettiniz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ainz Ooal Gown

one Piece gibi olur derken neyi kastettiniz hocam.
    One Piece, aşırı ağır ilerleyen bir seri ve anime olarak daha da ağır ilerliyor bölüm bazında bildiğiniz üzere. Vinland Saga ise, anime'de gösterilmiş kısımlardan ziyade (izlemedim ama bölüm sayısı tahmini yaparak konuşuyorum) ilerde aşırı vites düşürüyor çok çok çok fazla monoton/sakin (kurgu gereği) kısım mevcut. O yüzden; anime yerine, nispeten daha akıcı gelebilsin diye, manga takip etmek daha hayırlı olur diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rick dangerous -- 29 Ekim 2019; 1:39:50 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.