Şimdi Ara

Viewsonic xg2401 G sync ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
2.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilindiği gibi nvidianın son sürücüsü ile ile freesync monitörlere g sync desteği geldi fakat ncp den g sync ayarlarını aktif etmeme rağmen farcry 5 de fps 100 lerde veya 130 larda yırtılmalar meydana geliyor şunu farkettim oyun içinden fps yi 72 ye sabitlediğimde yırtılmalar kayboluyor benim beklentim fps 100 ve 120 de olsa yırtılmaların olmaması yönündeydi birde rivatuner de fps limiti 300 yaptım ve ayrıca fps aralığını 141 yapsamda değişen birşey olmuyor bu konu hakkında acil yardımlarınızı bekliyorum.

• Merhaba,

G-sync devrede olmasa bile yırtılma olmaz, monitör'ünüz 144Hz yırtılma sadece 144Hz'i geçen fpslerde olabilir. Ayarlarınız da yanlış bir şey var. Muhtemelen monitörü 60Hz de kullanıyorsunuz. Aşağıdaki maddeleri kontrol edin.

1. Nvidia 1000 serisi ekran kartı ve nvidia 417.71 nolu sürücü (GTX 900 serisinde freesync çalışmaz)
    2. Monitör iki ucuda Displayport kablo ile bilgisayara bağlanılacak.
    3. Windows ekran ayarlarında 144 Hz seçilecek.
    4. Monitör üzerinden 144 Hz seçilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wall -- 31 Ocak 2019; 12:19:1 >
  • Monitörün kalibrasyonu için de buradaki ayarları yapın

https://www.tomshardware.com/reviews/viewsonic-xg2401-24-inch-freesync-monitor,4504-3.html
  • wall kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle yardım ettiğiniz için teşekkürler g sync devrede olmasabile yırtılma olmaz demişsiniz fakat v sync kapalı olduğu zaman yırtılma oluyor sadece v sync yi açtığım zaman fps 144 hz yi geçmiyor yani yırtılma olmuyor sorulara gelecek olursak
    1 evet Asus rog strix gtx 1080 ekran kartına sahibin ve son sürücü yüklü
    2 evet monitör display porttan bağlı
    3 Windows ekran ayarı 144 hz ye sabit
    4 monitör üzerinde 144 hz gösteriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keremymz kullanıcısına yanıt
    Monitörün tazeleme frekansını geçmeyen fps değerlerinde yırtılma olmaz dedim. Yani 144 fps altındaki değerlerde. 144 fps in üzerindeki değerler için rivaturner dan fps limiti yada vsync açmak dışında bir çözüm yok.

• Birde nvidia denetim masasından gsync indicator ü açın. Oyunda iken gsync on yazısı gözükmesi lazım.

• wall kullanıcısına yanıt
    G sync indicatör’ü açtım g sync on olarak gözüküyor benim anlamadığım nokta nvidia freesync monitörlere bu desteği getirdi normalde bunun monitörle ekran kartının senkronize çalışması gerekmezmi yani yırtılma olmadan bende 80 120 arası yırtılmalar meydana geliyor

• Merhaba.
    Viewsonic Xg2401 monitör ve Nvidia geforce Rtx2060 ekran kartımız var. Tüm güncellemeleri yapmama rağmen Nvidia menüsünde Set up Gsync seçeneği görünmüyor. Artık Nvidia, Gsynch özelliğini otomatik olarak mı aktif ediyor acaba?

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    Monitorun OSD'sinden freesync'i açınca driverda gsync menüsü açılıyor(DP gerekli).
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi ekrandan bu ayarı açmazsak gsynch aktifleştirme menüsü çıkmıyormuş. Evet monitör display kabloyla bağlı..

Ben de osd menüdeki yerini gösteren fotoyu atayım.
    Çok teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Artun -- 15 Aralık 2019; 1:57:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.