Şimdi Ara

Viewsonic wa1912 ve Philips 190B6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ilk önce wide olduğu için viewsonic aldım amamemnun kalmadım. Halbuki bizim cagilliğimiz miş. Sonra gittim 190x6 olmadığı için 190b6 aldım. ve bence monitör hiç güzel. değil benim tavsiyem viewsonicdir.

hatta 190b almak isteyenler bana yeni bi viewsonic alın üstünede 30 ytl ben vereceğim. kafadan 60 ytl ucuza pihilips 190b6 almış olursunuz.

• Bende bu iki ekran arasında kaldım peki seni ne etkiledi... açıklarmısın rekler mi ? ergonomi mi? nedir? Ben Philips te yakın tutan bir kere teknik desteği satış sonrası view sonic için benimle kim ilgilenecek? bilmiyorum ama Philips belli Sonra ben oyun felan oynamam yani renklerdeki incelik bir şey ifade etmiyor bana... Sen neden view dedin sıkıntın nedir onu açarmısın biraz...
  • Viewsonic varken Philips hele beri dursun monitor işinde
    Viewsonic in uzmanlık alanı zaten monitorlerdir yıllardır...Teknik destek sorununda olmaz
  • simdi viewsonic nereeeee philips nere be kardesim philipsin samsung la dengi fiyatlı crt serisi bile samsungun ayagina cikamiyor viewsonicle karsilastirman yanlis bir kere ikincisi philips ölü piksel garantisi vermese 3 yıl kim bakar yüzüne ne kalitesi ne servisi sade o 3 yıl ki hasbel kader bir panel icat olunmus philipsde bu ucuz teknolojiyi almis kullanmis o, viewsonicin monitor uzerine sanlı bir tarihi vardir

3 yıl once gold ctx getirdi turkiyeye tekrar ancak 7-8 senelik teknikerler bilirler ctx in nasil bir monitor oldugunu hiç satılmadı benzer olay mitsumi klavye mouse olayindada oldu yeni nesil uzerinde bol butonlu tuslari bir seye benzemeyen 2 dolarliklari tercih ettiginden (ki bu adamlar ekran kartina kasaya diske 100 lerce dolar verip 2 dolar fazla klavye icin vermezler bence) ekonomi yaparak!!! mitsuminin turkiyedeki satisinida bitirdiler mitsumi deyince o fiyata dengi olmayan bir klavyedir sözün özü
    , soru soruyorum zannederek dünya devi markaları kıyıtırk markalarla karıştırmayın arkadaslar....

• Markadan ziyade model üzerinden konuşmak daha faydalı olabilir. Mesela Viewsonic'in VA1912w modeli Philipsin 190X6FB modelinden daha avantajlı bence. Ama bu demek değilki tüm Viewsonic modelleri Philipslerden avantajlı.
  • birincisi b6 va1912 den pahalı ikinci olarak da wide erkanlarda görüntü daha güzel görünüyor. philipsin 3 sene garantisi varsa viewsonicte de var. çok daha güzel gösteriyor bence viewsonic philipsten. biz yanlış anladık gittik viewsonic verip philips aldık ama yok beyler özellikle va1912 çok güzel bir monitör.

kısaca görüntü güzel philipsden filan
  • Tamam sizi anlayabiliyorum. View dünyaca tanınmış kendini ıspatlamış marka olabilir. Ancak Philips i niye bu kadar küçümsüyorsunuz ki? View dünya da büyük olabilir de ya Türkiye 'de nasıl bir teknik altyapısı var? Şuan da bildiğim kadarıyla Hızlı Sistem getiriyor Türkiye ye ama sadece getiriyor, o kadar. Bu meretin bozulmıyacağı garantisini verebilirmisiniz? 600 YTL lik bu oyuncağın elinde patlaması olası değil mi? Tamam bana şimdi Ticaret kanunlarından bahsedeceksiniz ama ben bu kanunları çok iyi bilen birisiyim (mesleğim alakalı) Yani diyebilirim ki bir ürünü benim alma kritelerim belldir. % 50 teknik kalite, %25 Fiyat, ulaşabilirlik, %25 Satış sonrası hizmet... Ben view den satış sonrası için şüphelerim var. bu dediğim aldıktan 1 - 2 ay sonrası değil 1 sene sonra bana teknik desteği verebiliyor mu? Ben view gibi firmaları iyi bilirim. Markalarının namını kullanarak az gelişmiş ülkelere ellerinde kalmış, test aşamasında ölü teknolojileri üretime geçmiş fakat sonra bir aksilik olunca elinde kalmış... vb çürük çarık malları hem piyasa durumunu ölçmek hemde stok eritmek için arada bir ortaya çıkarlar. Ciddi bir firma gelir bir ülkeye teknik alt yapısını kurar reklamını yapar. Ben buradayım çekilin piyasaya babanız giriyor diye bağırır ve girer. Peki bu dediklerimden hangisi var view de? Bakın ben Philips i savunmuyorum onunda nasıl mal ürettiğini bilirim. Ancak Türkiye pazarında kabul edilmeliki Philips hatırı sayılır bir firma (her yönüyle)... Bana başka markalardan bahsedin ama gelip view gibi vurguncularla uğraştırmayın. Ben bu iki modelin arasında tereddütlerim var derken bu iki marka arasında değil bu iki model arasında kastettim. Bazen öyle mallar düşer ki "düşeş" deriz halk arasında bu da mantıklı bir ürün gibi geldi 0ndan dikkatimi çekti. Yoksa marka olarak ben ben view i "TANIMAM"!

• Philipse gelince elimde 107t5 var gelde bir bak bedava verseler almazsin flat diye aldik zamanin birinde ne flat ne refresh aklin durur asıl view varken philips'i adam yerine bile koymam, malı aldıgın firma saglamsa sorun cikmaz ayrica philips iyi bir marka saglam bir yapısı var diyorsan harbiden birsey bilmiyorsun samsung ona kalite olarak AÇIK ARA FARK ATAR viewsonicle karsilastirmam bile.

Viewsonic ne vurmus ne zaman vurmus bunuda bir anlat bizde bilelim elle tutulur bisise eyvalla ama markaya bok atmadan once bir delilin olmali arkadas...
  • Evet Alp_er arkadasimiz dogru soyluyor viewsonic turkiye'ye teknik destek ve kaliteli hizmet vermiyor saticilar her sattigi monitor icin bir yedek tutuyorlar ellerinde 3 yil kadar sure ile sonra garantisi bitince onu satip bir yedek aliyorlar yerine bu is boyle yürüyor Bide adamlar oyle bir vurguncuki monitorleri yanyana koysan isimlerini silip wide ozelligini kaldirsa 190x6fb yi sony viewsonici de fly sanırsın oyle kalite bnir goruntuki philipsde acayip

Alp_er e gelincede hem modeller arasinda suphem var hemde viewsonici marka olarak tanimam diyor vurguncu diyor tutarsız fanatikce soylenmis laflar bence elinde bir delilin yoksa bunlar ciddi suclamalar
    sen git philips al mantıksız konusmandan daha hayırlı olur hepimiz icin

• Viewsonic le ilgili teknik destek olayını biri açıklarsa iyi olur...
  • evet philips çok eskiden beri bu piyasada olan bir firma sadece lcd olarak değil. Ama beyler şunuda unutmayın siz bilirsin gerçi ama bir malın dayanma süresi vardır yani öyle kafana göre 3 sene sonra at hesabı yapamazsın. Ne yapılır ? dayanmasüresi ne ise o kadar 10 sene dir genelde. Yani bunu getiren firma 10 sene bu ürünü tamir etmek yedek parça temini ile yükümlüdür. Millet çok kolay bişi sanıyor dışardan mal getirmeyi.

Bu arada bilenler bilir özellikle mac kullananlar. viewsonic çok kaliteli bir üründür. Mac kullananlar 3 marka monitör kullanır sony mac viewsonic philips adını ağzına bile almazlar. Birde şu varki ben en az 10 senedir viewsonic markasının türkiyede satıldığını biliyorum. Mac dergilerinden tabi. Bu arada eski teknoloji denilen monitör lcd ve wide. Yani ben hiç eski teknoloji lcd göremedim açıkçası.
  • Arkadaşlar, benim view markasına ürün kabiliyetleri açısından sözüm yok, zaten kendisini ıspatlamış bir marka. Ancak dikkatli okursanız ben view in Türkiye de hiç bir teknik alt yapısı olmadığını anlatıyorum. Şuanda bende Philips 107T5 var ve memnunmusun diye sorsanız, hayır derim. Memnun olsam yeni bir ekran arayışına girmem. Ama bu philips in Türkiye de ki alt yapı gerçeğini karalamayı gerektirmez. View i ben Türkiye için ciddi bir firma olmadığını düşünüyorum. Philips de ucuz teknoloji üretir. Ama ürettiğinin arkasındadır. Öyle olmasa ölü piksel garantisi ver(e)mezdi. Ayrıca ben baştan beri tek şeyi soruyorum. view i neden değiştirme gereği duydun? Şimdi neden geri istiyorsun? Nedir ? bu tercihlerin sebebi, bunu yaşayan birisi olarak ayrıntı rica ettim sadece. Niye herkes View avukatı oldu anlamadım. Eminim hiç biriniz kullamıyorsunuzdurda? Eğer kullanan varsa açıklasın farkı da bizde bilelim. hepimiz faydalanalım. Biz sonuçta kimseye körü körüne çamur atmak istemiyoruz ama kimse de çıkıp hayır yanlış düşünüyorsun , bu bu nedenlerden dolayı View marka ürün almaya değer demiyor?

• Sen önce surayi bir oku sonra de ki ben ne dedigimi bilmiyorum!!! avukatlık yaptigimizda yok bir malı aldık alma sebebimiz de belli sende philips almissin sende onu sevebilirsin

Hukukun temel bir kurali vardir

Sav'ı sunan ispatlamak zorundadir oyle olmasa herkese istedigin suçu iftirayi atarsin

"Ben view gibi firmaları iyi bilirim. Markalarının namını kullanarak az gelişmiş ülkelere ellerinde kalmış, test aşamasında ölü teknolojileri üretime geçmiş fakat sonra bir aksilik olunca elinde kalmış... vb çürük çarık malları hem piyasa durumunu ölçmek hemde stok eritmek için arada bir ortaya çıkarlar. Ciddi bir firma gelir bir ülkeye teknik alt yapısını kurar reklamını yapar. Ben buradayım çekilin piyasaya babanız giriyor diye bağırır ve girer. Peki bu dediklerimden hangisi var view de? Bakın ben Philips i savunmuyorum onunda nasıl mal ürettiğini bilirim. Ancak Türkiye pazarında kabul edilmeliki Philips hatırı sayılır bir firma (her yönüyle)... Bana başka markalardan bahsedin ama gelip view gibi vurguncularla uğraştırmayın. Ben bu iki modelin arasında tereddütlerim var derken bu iki marka arasında değil bu iki model arasında kastettim . Bazen öyle mallar düşer ki "düşeş" deriz halk arasında bu da mantıklı bir ürün gibi geldi 0ndan dikkatimi çekti. Yoksa marka olarak ben ben view i "TANIMAM"!

birde burdan bakalim

Nedir ? bu tercihlerin sebebi, bunu yaşayan birisi olarak ayrıntı rica ettim sadece. Niye herkes View avukatı oldu anlamadım. Eminim hiç biriniz kullamıyorsunuzdurda? Eğer kullanan varsa açıklasın farkı da bizde bilelim. hepimiz faydalanalım. Biz sonuçta kimseye körü körüne çamur atmak istemiyoruz ama kimse de çıkıp hayır yanlış düşünüyorsun , bu bu nedenlerden dolayı View marka ürün almaya değer demiyor?

sen su viewe attigin camurlara bir bak ne dedigini bilmiyorsun garanti belgesinde neresi yaziyorsa ordadir hizmet garantisi philips gibi turkiye nin dort bir yaninda servisi yok diye markaya bok atılmaz ben aldim wide ekran guzel goruntu ghost yok wide fazla secenegin yok ve bu fiyata alinabilecek en iyi monitor bence bu sen philips al senin deneyimlerini okuyalim (herkesin begenmesinin sebebi 3 yıl ölü piksel garantisi bide herkes philipsi cok kaliteli saniyor )

ha son olarak birsey daha yazmadan once , daha once yazdiklarini oku

• quote:

Orjinalden alıntı: Alp_er

Arkadaşlar, benim view markasına ürün kabiliyetleri açısından sözüm yok, zaten kendisini ıspatlamış bir marka. Ancak dikkatli okursanız ben view in Türkiye de hiç bir teknik alt yapısı olmadığını anlatıyorum. Şuanda bende Philips 107T5 var ve memnunmusun diye sorsanız, hayır derim. Memnun olsam yeni bir ekran arayışına girmem. Ama bu philips in Türkiye de ki alt yapı gerçeğini karalamayı gerektirmez. View i ben Türkiye için ciddi bir firma olmadığını düşünüyorum. Philips de ucuz teknoloji üretir. Ama ürettiğinin arkasındadır. Öyle olmasa ölü piksel garantisi ver(e)mezdi. Ayrıca ben baştan beri tek şeyi soruyorum. view i neden değiştirme gereği duydun? Şimdi neden geri istiyorsun? Nedir ? bu tercihlerin sebebi, bunu yaşayan birisi olarak ayrıntı rica ettim sadece. Niye herkes View avukatı oldu anlamadım. Eminim hiç biriniz kullamıyorsunuzdurda? Eğer kullanan varsa açıklasın farkı da bizde bilelim. hepimiz faydalanalım. Biz sonuçta kimseye körü körüne çamur atmak istemiyoruz ama kimse de çıkıp hayır yanlış düşünüyorsun , bu bu nedenlerden dolayı View marka ürün almaya değer demiyor?

Arkadaşım viewsonic ciddi bir firma oladığını düşünmen normal. Ama artık inanıp inanmamak sana kalmış. Esasında viewsonic türkyede 10 senedir ürün satıyor ama onun ürünlerini sadece mac ciler alır çünkü hem para sorun olmaz onlar için hemde kaliteli monitör almak isterler. sony ve viewsonic ikisi birbiri ile karşılaştırılır. Philipsin adı bile geçmez.

2 nci olarak lcd lerde aşağıdan bakınca koyulaşma olur bu bütünün de var. Ama wide oldumu yükseklik kısa olduğu için bu koyulaşma belli olmaz onun için bence wide güzel birde normalde görüş alanı olarak da wide olması daha uygun.

Ölü piksel garantisi vermek kaliteyi göstermes ha diyelim kaliteyi gösteriyorsa viewsoniclerde de ölü piksel garantisi var.

Birde şu olay var philips kullananlar bilir bir ayar programı var. onunla ekranın özellikle phase ve clock kısmını ayarlıyorsun. O ayar ekranında benim philipsde pencerenin kenarlarında gölgelenme vardı. Yani üst düz çizginin devamında hafif belirgin bir şekilde çizgi devam ediyordu. Bu bence rezillik tam manası ile rezillik bu olay daha çok cep tellerinde olurdu. İşde o ayar ekranını viewsonicde açtığımda hiç bir gölgelenme yoktu. Sırf bu bile yeter.

Daha sonra şu var 570 / 8 e ürün satılıyor bence bu özelliklerde bir monitör için ucuz bir rakam. yatık olması çabası zaten. Bak ne diyorum o kadar çok beyendim ki bu ürünü ölü piksel çıkma şansı olmasına rağmen aldım. Çünkü ben aldığımda ölü piksel garantisi olduğunu bilmiyordum.

Son olarak şu var arkadaşım kimseyi itham etme hakkına sahip değilsin. Eminim diyorsun bu monitörü kullananız yoktur. Ben kullanıyorum. Sen kendinden emin değilsin galiba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 28 Nisan 2006; 12:00:35 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.