Şimdi Ara

Viessmann Vitodens 050 için oda termostatı ve bağlantısı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
7
Favori
42.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Çözüm bulan oldumu. Ben honeywell modülasyonlu termostat taktım ama çalışmadı. Daha doğrusu termostatı hiç algılamadı. Köprü varmış gibi kombi kendi bildiğine çalışmaya devam etti.

Viessmann teknik servisine sordum ama mantıklı bir cevap alamadım. Honeywell e sordum onlardan hiç cevap gelmedi.

Çözüm bulan paylaşırsa memnun oluruz.

50W modelinde modilasyonlu termostat çalışıyormuş ama 50T de çalışmıyor. On off olanda donma yapıyormuş. İlginç bir durum.

• merhaba

konu biraz hortlamış olacak ama..

bu vitodens 050-T modeli için modülasyonlu termostat kullababilen var mı
    hem olur hem de olmaz yazılmış yorumlarda.

dün honeywell müşteri hizmetleriyle görüştüm, Y87RF2008 modülasyonlu modelin uygun olduğunu söyledi. ama herşey satana kadar muhtemelen.

özellikle 050-T modeli ile modülasyonlu termostat kullanıp deneyimleyen varsa bilgi rica ederim.
  • Honeywell çalışmıyor. Diğer markaları bilmiyorum ama onlarda çalışmaz diye düşünüyorum.

• sc355 S kullanıcısına yanıt
    o konuda sıkntı vardı diye hatırlıyorum bende ama
    Viessman 50 the var bende de, bugün elektrikçi çağırdım, ht 300 set kablosuz termostat takmak için. Ancak adam ilk defa böyle bir şey bağlayacak olduğunu söyledi. Takarken o at nali şeklindeki köprüyü çıkardı. Onun yerine bağladı. Şimdi ben termostatı açınca kalorifer yanmıyor ekranda da sanki yaz modunda gibi petek işareti çıkmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

• Yani bu viessman t50 ile kullanılabilecek bir termostat yok mudur.

• ozzo27 kullanıcısına yanıt
    At nalı şeklindeki köprüyü yerine taksan çalışır. Aksi halde bir süre sonra ana kartını yakıyor. Viesmann bu konuda sıkıntılı.
    Viessmann ın kablolu modülasyonlu termostatı var. Fiyatı uygun. Kablosuz olanı alınmaz. Nerdeyse kombi fiyatına.

Servis bağladığı için garanti sorunu da olmaz.
  • SaCHaK S kullanıcısına yanıt
    Hocam elektrikci yanlış bağlamış, yani o kablosuz alıcının üç adet Girişi var yanlış yere bağlamış ben duzelttim. Ama o at nali şeklindeki köprüyü takmadim şuan çalışıyor. Sizce onu takmam lazım mı şuanda çalışıyor iken?

• Viessman Vitodens 050T kombi kullanıyorum, çok aşırı derecede tüketimi var.

İskenderunda oturuyorum, evimiz 2 katlı, 2. kattayız, 120 m2 ve yeni, güney batı cepheli, alt kat kiracı var ama sobayla ısınıyor, üstte çatı yok, pencereler Isıcamlı Pimapen ve Yerler parke, ısı yalıtımı yada mantolama yok ama duvarlar Bims ile örüldü(yazın çok faydasını gördüm, duvarın güneş gören kısmı el yakarken diğer tarafı buz gibiydi), banyodaki havlupan hariç 7,5 metre petek(ECA) var.

On Off kablsolosuz oda termostatı almayı düşünüyorum, zira modülasyonlu termostat olması durumunda kombi durmadan gaz harcayacağından tüketimi artıracağını düşünüyorum.

Bu kombiyle problemsiz On Off termostat kullanan varmı acaba, tavsiyeniz nedir?

Servis menüsündeydi sanırım ayar yaparken OT diye bir ayar görmüştüm ve On–Off diye 2 seçenek vardı.

Bu ayar sanırım OpenTherm ayarı ve aynı zamanda Modülasyonlu termostat için bu ayarı ON olarak ayarlamamız gerekiyor.

On Off termostat için ise bunun OFF olarak ayarlanması lazım.

O menüye nasıl ulaştığımı kontrol edip buraya yazacağım.

Donma sorunu olan arkadaşlar bu ayarı deneyebilirmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynet478 -- 23 Aralık 2017; 21:42:20 >

• skynet478 S kullanıcısına yanıt
    Ben 50w kullanıyorum on off da ekran donma problemi yaşamıştım

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Hangi marka, model termostat kullanıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynet478 -- 23 Aralık 2017; 21:44:23 >
  • skynet478 S kullanıcısına yanıt
    Ekranda donma sorununu atlattıktan sonra

Honeywell modülasyonlu kullandım

Cosa

Santek kısa bir deneme

Şuan netatmoyu deniyorum

Yerden ısıtma ile 😀

• Merhaba;vitodens 050w (BPJC) marka kombimi honeywell y87rf2008 oda termostatı ile kullanmak istediğimde kullanım suyu sıcaklığında sorun yaşamaktayım. kullanım suyunu set ettiğiniz değere çıkarmıyor örneğin 40 derece olan kullanım suyunu açtığınızda en fazla 38 dereceye çıkarıyor ilginçtir bu hatayı 3-5 günde yapmakta bu sorun olduğunda kombiyi kapatıp açtığımda ise istenelin kullanım suyu sıcaklığı olan dereceye çıkartmakta yalnız 3-5 gün sonra tekrar yapmakta ve banyoda yakalanmışsanız sinir bozucu oluyor. Normal radyatör ısıtmasında ise herhangi bir sorunum yok istenilen oda sıcaklığına getirmek için kombi ile termostat uyumlu çalışıyor kombiyi devreye alma alev boyunu ayarlamada sorun yok. Termostatı kombiden ayırıp kombiyi tek başına denediğimde ise herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Formda viessman vitodens 050w ile y87rf2008 i kullanan arkadaşlardan böyle sorunla karşılaşan oldu mu? (Kombi 2016 yılı Ekim ayında montajı yapıldı termostatla en fazla 1 ay kullanabildim şuan termostat takılı değil)

• zfrs Z kullanıcısına yanıt
    sorunu tam olarak anlayamadım
    termostat takılı iken kombi sıcak su kullanım suyu ile ilhili mi sıkıntı var
    eğer öylesey bunun termostat ile alakası yoktur.
    burada şöyle bir hata olabilir debi sorunu yaşıyor olabilirsiniz

sıcak su kullanımı için dk da 12 m3 su geçmesi gerekiyor hatlardan
    bende aynı kombiyi kullanıyorum çünkü eğer duşta suyu ılıştırma yapıyorsunuz ondan kaynaklı olabilir sorununuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

sorunu tam olarak anlayamadım
    termostat takılı iken kombi sıcak su kullanım suyu ile ilhili mi sıkıntı var
    eğer öylesey bunun termostat ile alakası yoktur.
    burada şöyle bir hata olabilir debi sorunu yaşıyor olabilirsiniz

sıcak su kullanımı için dk da 12 m3 su geçmesi gerekiyor hatlardan
    bende aynı kombiyi kullanıyorum çünkü eğer duşta suyu ılıştırma yapıyorsunuz ondan kaynaklı olabilir sorununuz

termostat kombiye takılı iken sıcak su kullanımında sorun yaşıyorum suyu açtığınızda-direkt sıcak su ılıklaştırma yok- kombi suyu ısıtmak için ateşleme yapıyor ancak istediğimiz dereceye çıkartmıyor set ettiğim derece 40 iken kombi sıcak suyu 38 dereceye kadar çıkarmakta akabinde kombiyi kapatıp açarsam suyu istenilen sıcaklığa getiriyor taki 3 veya 5 gün sonra yine aynı sorun oluşmakta. Termostatsız kullanımda ise sıcak su derecesi ile bir sorun yaşamıyorum debi ile bir sıkıntı olsa herhalde termostatsız kullanımda da bu sorun olurdu.Benim aklıma gelen kartın yazılımında bir değişiklik yapmış olabilirler.Önceki mesajlarda bir arkadaş servis menüsünden termostat ayarından bahsetmiş böyle bir ayar olabilir mi acaba aktif etmek için.Bu arada yaşadığım sorun ile ilgili olarak honeywell türkiye ile temasada geçtim yeni bir röle gönderdiler (r8810) onda da izah ettiğim durumu yaşadım.

bir sıkıntı olduğu kesin
    38 dereceye kadar çıkıyor dediniz yaa su sıcak olmuyor mu
    illaki istediğiniz sıcaklığa kadar çıkarmasına gerek yok bence
    çünkü ben o kombi ile termostatı kullandım bir sorun yaşamadım
  • sn Regor, cep numarsını teyit edemediğimden sorunuza burdan cevap veriyorum maalesef sorunu çözemedim. bu sorunu ancak viessmann servisleri çözebilir onlarda başka marka termostat takılı olduğu için ilgilenmiyorlar..

Ben de bu sorunu yaşadım tesisatta bi yerde kaçak varsa istenilen ısıya gelmediği gibi sürekli su ısıtma modunda kalıp petekleri ısıtmıyordu.Evde kazan tesisatı olduğu için kazan havalandırmasını kör tapa ile kapattıktan sonra sorun kalmadı belki vana larda da kaçak olabilir faydalı olabilir diye paylaşmak istedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.