Şimdi Ara

Video Player Yazmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

yönetici parolası olmadan crack'li program kurulur mu hiç? parolayı bil ve öyle dene.
    Dostum bilsem sorar mıyım hiç
    Başka bir şekilde Olmayacağını öğrenmiş oldum!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K110

Lisans bedeli neymiş ki?
    Valla sormuştuk ama unuttum, kurumsal 2 yıllık, 6bin civarı birşeydi sanki öyle hatırlıyorum, yanlış olabilir ama yinede yüksek bir miktardı bizim için, kurum karşılamadı..

• Geçenlerde seyrek kullandığım bir sunucudaki MySQL veritabanı root şifresini unuttum. Kullanıcı şifresini biliyorum fakat root şifresini bir türlü hatırlayamadım. MySQL'de root şifresini resetlemek uzun ve zor iş; onu yapmak da hiç istemiyorum. Gittim son yıllarda kullandığım tüm şifrelerin listesini tek tek denedim. Sonunda root şifresini buldum ve büyük zorluktan kurtuldum.

şifre cok önemli yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

Github gir bir sürü aık kaynak video plqyer var. Nasıl ve ne ile yapmış görürsün
    Teşekkür ederim inceleyeceğim

• quote:

Geçenlerde seyrek kullandığım bir sunucudaki MySQL veritabanı root şifresini unuttum. Kullanıcı şifresini biliyorum fakat root şifresini bir türlü hatırlayamadım. MySQL'de root şifresini resetlemek uzun ve zor iş; onu yapmak da hiç istemiyorum. Gittim son yıllarda kullandığım tüm şifrelerin listesini tek tek denedim. Sonunda root şifresini buldum ve büyük zorluktan kurtuldum.

şifre cok önemli yani.
    Haklısın, ben de tlf'da ve online mail hesabımda bütün kullandığım maillerin programların hesapların vs şifrelerini itina ile yazıp kaydeder düzenli güncellerim. Tabi şifrelerimi de anlayacağım şekilde şifreleyerek yazarım.. :-))
    Ama işte şu içinde bulunduğum durumda yönetici şifresi benim elimde olan birşey değil malesef.. Tüm sıkıntım bundan kaynaklı...

• quote:

Geçenlerde seyrek kullandığım bir sunucudaki MySQL veritabanı root şifresini unuttum. Kullanıcı şifresini biliyorum fakat root şifresini bir türlü hatırlayamadım. MySQL'de root şifresini resetlemek uzun ve zor iş; onu yapmak da hiç istemiyorum. Gittim son yıllarda kullandığım tüm şifrelerin listesini tek tek denedim. Sonunda root şifresini buldum ve büyük zorluktan kurtuldum.

şifre cok önemli yani.
    Haklısın, ben de tlf'da ve online mail hesabımda bütün kullandığım maillerin programların hesapların vs şifrelerini itina ile yazıp kaydeder düzenli güncellerim. Tabi şifrelerimi de anlayacağım şekilde şifreleyerek yazarım.. :-))
    Ama işte şu içinde bulunduğum durumda yönetici şifresi benim elimde olan birşey değil malesef.. Tüm sıkıntım bundan kaynaklı...

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbomluekiz

Alıntıları Göster
    Bu isin ideali
    'CokUzunVeGuvenliAmaHatirlayacaginTekBirSifreBelirleyipOnuRakamVe!iledeBirazSusyelipKullanmak'
    ama nasil kullanmak. Lasspass 1password gibi bir sifre yoneticisi bul. Passwordleri o generate etsin. Sadece o bilsin. Her siteye ve database ayri uzun sifre uret. Sen sadece Lasspass sifresini bil ve onu baska yere girme yeter. Guvenli sifre boyle saklanir.

• quote:

iSpy 'ın sayfasını inceledin mi? 5-6 farklı open-source paket kullanılarak oluşturulmuş diyor ve o paketlerden biri ffmpeg.
    ffmpeg'in desteklemediği format yok gibi birşey. dolayısıyla iSpy da destekliyordur. geçenlerde Youtube'dan indirdiğim bir video 4K'ydı, benim 1080p ekranda oynatamadım. 2012 model macOS 7 kullanan Mac'imdeki ffmpeg ile onu 1080p veya 720p'ye downscale yaparım dedim şu komutu girdim:

ffmpeg -i 4K-Video.mkv scale=2160:1080 1080p-Video.mkv

Yapamadı cunku ffmpeg sürümüm eskiydi. Bu kadar temel işlemde dahi uğraştım. Gördüğün gibi, cok temel bir video işlemi için dahi uğraşmak gerekiyor.

Devamını getireyim işlemi nasıl halletiğimi de ileteyim:

2160p'den 1080p'ye downscale yapan ffmpeg'in benim 2012 macOS sürümüm için hazır binary'si yoktu. Benim Mac'te ffmpeg-3.0 vardı ve işlem ffmpeg-4 istiyordı. Bir video işlemi için koskoca OS terfi edilmez dolayısıyla ffmpeg-4'ü sıfırdan, kaynak kodlarından inşa ettim. Bu tür video format programları makina hızında çalışması gerektiği için C ile yazılır. ffmpeg tümüyle C bazı kısımlar Assembly ile yazılmış, C++ kodu dahi yok. Böyle birşeyin binary'sini yapmak için C derleyic ve geliştirme ortamının da eksiksiz olması gerekli. Benim ortamda bunlar vardı ve sorunsuz ffmpeg binary'sini yaptım ve o binary ile yukardaki downscale komutunu girdim ve komut çalıştı, videom 1080p'ye indirgendi. videoyu açtığımda hakkaten de 1080p'ye indirgenmişti fakat, videoyu 360p veya 480p
    gibi düşük grid üzerinden downscale yapmıştı, oluşan ve oluşan video 1080p çözünürlükte fakat 360p gibi düşük kalitede birşeydi.

Araştırdım, komut satırına -c:v libx264 -crf 20 -preset slow seceneği eklemek gerekiyormuş. Ekledim bu sefer bilgisayarda libx264 kütüphanesi yok dedi calışmadı. benim OS için libx264 binary'si artık yapmadıkları için gittim kaynağından yeni bir tane binary yaptım. Sonunda 4K videoyu 1080p'ye dönüştürebildim.
    ispy sadece canlı video kamera izleme programı gibi, kendi içinde bi player var ama, o playeri kullanmak sadece kendi yaptığı kayıtları geriye dönük izlemek isterken programa gömülü şekilde ortaya çıkıyor. yanı dışarıdan getirdiğimiz herhangi bir videoyu oynatmak için kullanamıyoruz gibi anladım.. bu şekilde işime yaramıyor malesef :(

• Hiç bir yazılım paketinden cıktığı gibi kullanılmaz. Her zaman bir ayar bir değişiklik gerektirir ve bazen programın kodlarını değiştirip programı yeniden inşa etmek dahi gerekebilir. En basit programda dahi bazen günlerce uğraşabiliyoruz. Video yazılımı için ne kadar uğraşmak gerektiğini sen düşün artık :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.